Marrëdhëniet midis dy vendeve Pas Samitit të BE Rama takim me homologun grek Mitsotakis

Marrëdhëniet midis dy vendeve/ Pas Samitit të BE, Rama takim me homologun grek, Mitsotakis

para një ore - Redaksia

Kryeministri Edi Rama priti në një takim homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Kreu i qeverisë greke mbërriti në Tiranë në kuadër të samitit të be-ballkani por qëmdroi më gjatë [për të zhvilluar takimin...

Portugalia tenis me Zvicrën Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

para 6 orë - Redaksia

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa shume histori. Portugezet ishin te paret qe zhbllokuan rezultatin...

Aksident në Prishtinë vdes një biçiklist

Aksident në Prishtinë, vdes një biçiklist

para 8 orë - Redaksia

Një biçiklist ka vdekur si pasojë e një aksdienti që ka ndodhur në afërsi të Stacionit të Autobusëve, të marten e 6 dhjetorit, rreth orës 20:40. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësja...

Deminohet mjeti shperthyes që gjendej në objektin e KKZ së

Deminohet mjeti shperthyes që gjendej në objektin e KKZ-së

para 9 orë - Redaksia

Është larguar mjeti shpërthyer që gjendej në objektin e Komisionit Komunal Zgjedhor në Veri të Mitrovicës. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i RTV Dukagjinit, Sylejman Sylejmani i cili aktualisht po raporton...

Lubonja Ngjarjet në veri të Kosovës nuk ndikojnë vetëm Kosovë por edhe Shqipëri

Lubonja: Ngjarjet në veri të Kosovës nuk ndikojnë vetëm Kosovë por edhe Shqipëri

para 9 orë - Redaksia

Analisti, Fatos Lubonja i është përgjigjur pyetjes së Ermal Panduri-t në emisionin Debat Plus ku e ka pyetur se si i sheh Tirana Zyrtare zhvillimet në veri të Kosovës. Lubonja i është kundërpërgjigjur...

Sopjani Sot kemi më pak sovranitet në Veri kemi një kthim në vitet 2011 2012

Sopjani: Sot kemi më pak sovranitet në Veri, kemi një kthim në vitet 2011-2012

para 9 orë - Redaksia

Ish-inspektor i përgjithshëm në AKI, Shkelzen Sopjani ka thënë se ditëve të sotme duket se Kosova ka më pak sovranitet në Veri të Mitrovicës dhe se një gjë e tillë, i kujton vitet 2011-2012. I ftuar në...

Futet në objektin e Komisionit Komunal Zgjedhor një nga ushtarët e KFOR it

Futet në objektin e Komisionit Komunal Zgjedhor një nga ushtarët e KFOR-it

para 9 orë - Redaksia

Njëri nga ushtarët e KFOR-it tashmë ka hyrë brenda objektit të Zyreve të Komisionit Komunal Zgjedhor në Veri të Mitrovicës. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i RTV Dukagjinit, Sylejman Sylejmani i cili...

Elshani i PDK së Zgjedhjet duhet të mbahen më 18 dhe 25 dhjetor

Elshani i PDK-së: Zgjedhjet duhet të mbahen më 18 dhe 25 dhjetor

para 9 orë - Redaksia

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga radhët e PDK-së, Arianit Elshani, ka thënë të martën e 6 dhjetorit se shteti i Kosovës nuk duhet të zbrapset dhe zgjedhjet në komunat në pjesë e veriut të...

Hasanpapaj Zgjedhjet duhet të mbahen në katër komunat veriore të Kosovës

Hasanpapaj: Zgjedhjet duhet të mbahen në katër komunat veriore të Kosovës

para 9 orë - Redaksia

Avokati Bardhyl Hasanpapaj, ka komentuar situatën në veri të Kosovës, ku ka thënë se pavarësisht shpërthimeve edhe situatës së tensionuar duhet që zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbahen pasi sipas tij institucionet...

Gashi Zhvillimet në Veri lidhen me dokumentin e ri franko gjerman

Gashi: Zhvillimet në Veri lidhen me dokumentin e ri franko-gjerman

para 10 orë - Redaksia

Analisti Astrit Gashi ka thënë se zhvillimet në Veri të Mitrovicës të martën e 6 dhjetorit lidhen me dokumentin e ri franko-gjerman. I ftuar në “Debat Plus” të RTV Dukagjini, Gashi ka thënë se tensionet...

Policia e Kosovës thotë se situata në veri është stabile dhe fton qytetarët për bashkëpunim

Policia e Kosovës thotë se situata në veri është stabile dhe fton qytetarët për bashkëpunim

para 10 orë - Redaksia

Policia e Kosovës përmes një komunikate të lëshuar për media ka njoftuar se PK dhe KFOR-i janë duke ekzaminuar vendin e ngjarjes dhe po punojnë për pastrimin e zonës ku ka pasur shpërthime. Gjersa, është...

Edhe një shpërthim në Veri të Kosovës afër Policës së Kosovës

Edhe një shpërthim në Veri të Kosovës afër Policës së Kosovës

para 10 orë - Redaksia

Gazetari Sylejman Sylejmani ka raportuar se përsëri ka pasur shpërthime në Veri të Kosovës edhe pse Polica e Kosovës dhe EULEX-i janë pranë zyrëve të KK-zë ku të martën e 6 dhjetorit kishte pasur sulme....

PK KFOR i janë duke ekzaminuar vendin për pastrim të zonës Policia po punon për identifikim të personave të dyshuar

PK: KFOR-i janë duke ekzaminuar vendin për pastrim të zonës, Policia po punon për identifikim të personave të dyshuar

para 10 orë - Redaksia

Policia e Kosovës përmes një komunikate të lëshuar për media ka njoftuar se PK dhe KFOR-i janë duke ekzaminuar vendin e ngjarjes dhe po punojnë për pastrimin e zonës ku ka pasur shpërthime. Gjersa, është...

LDK ja kërkon nga qeveria qartësi dhe plan konkret për gjendjen në veri të vendit

LDK-ja kërkon nga qeveria qartësi dhe plan konkret për gjendjen në veri të vendit

para 10 orë - Redaksia

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dënuar sulmet e sotme në veri të vendit ndaj zyrtarëve policorë e atyre komunalë të zgjedhjeve. “Lidhja Demokratike e Kosovës po ndjek me shqetësim të thellë ngjarjet e...

Policia me deklaratë Në veri u përdorën granata jugosllave u përfshinë persona të dhunshëm

Policia me deklaratë: Në veri u përdorën granata jugosllave, u përfshinë persona të dhunshëm

para 10 orë - Redaksia

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë për situatën në veri, shpërthimet dhe të shtënat e armëve që janë dëgjuar sot atje në zyret e KQZ-së. Me anë të një komunikate për media, Policia ka demantuar deklarimet...

Situata në Veri Mjeti shpërthyes nuk largohet akoma policia dhe EULEX qëndrojnë jashtë objektit të KQZ së

Situata në Veri: Mjeti shpërthyes nuk largohet akoma, policia dhe EULEX qëndrojnë jashtë objektit të KQZ-së

para 10 orë - Redaksia

Mjeti shpërthyes nuk është larguar akoma nga Zyret e Komisionit Komunal Zgjedhor në Veri të Mitrovicës. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i RTV Dukagjinit, Sylejman Sylejmani i cili po raporton drejtpërsëdrejti...

Hoti Sulmi ndaj Berishës është i papranueshëm dhe i dënueshëm

Hoti: Sulmi ndaj Berishës është i papranueshëm dhe i dënueshëm

para 11 orë - Redaksia

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar përmes një postimi pas sulmit të ndodhur ndaj Kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili u sulmua gjatë protestës e cila po mbahej të martën e 6...

Kriza energjetike priten reduktime shkaku i rritjes së çmimeve

Kriza energjetike, priten reduktime shkaku i rritjes së çmimeve

para 11 orë - Redaksia

Mesa duket një krizë e radhës po e pret vendin. Bëhet fjalë për krizën energjetike e cila ishte paralajmëruar gjatë krejt vitit. “Borë mundet me ra, ama ditë bash të bardha nuk po na presin” kështu të...

KE Gabimisht iu kërkua vendeve të rajonit të vendosin viza për Kosovën

KE: Gabimisht iu kërkua vendeve të rajonit të vendosin viza për Kosovën

para 11 orë - Redaksia

Një raport që të hënën u bë publik për disa nga vendet e rajonit, nxiti reagime në Kosovë. Aty vlerësohej progresi i Maqedonisë Veriore e Malit të Zi nga BE-ja por bujë bëri një pjesë ku këto dy vende...

Policia vendos shirita tek zyret e KQZ së në Veri të Mitrovicës

Policia vendos shirita tek zyret e KQZ-së në Veri të Mitrovicës

para 11 orë - Redaksia

Policia e Kosovës ka vendosur shirita tek zyret e Komisionit Komunal Zgjedhor të Veriut të Mitrovicës. Gazetarët e RTV Dukagjini kanë raportuar mbi veprimet e Policisë së Kosovës në vendin ku ndodhën shpërthimet....

Sulmohen zyrat e KKZ së në veri qytetarët ndjehen të pasigurt

Sulmohen zyrat e KKZ-së në veri, qytetarët ndjehen të pasigurt

para 11 orë - Redaksia

Përpos kundërshtimit politik nga pala serbe, organizimi i zgjedhjeve në 4 komunat veriore të Kosovës, po kundërshtohet edhe në terren. Zyrat e Komisioneve Komunale të Zgjedhjeve në Mitrovicën e Veriut...

Policia vendos shirita tek zyret e KQZ së

Policia vendos shirita tek zyret e KQZ-së

para 11 orë - Redaksia

Policia e Kosovës ka vendosur shirita tek zyret e Komisionit Komunal Zgjedhor të Veriut të Mitrovicës. Gazetarët e RTV Dukagjini kanë raportuar mbi veprimet e Policisë së Kosovës në vendin ku ndodhën shpërthimet....

Surpriza Maroku në çerekfinale Edhe Spanja eliminohet nga pika e bardhë e penalltive

Surpriza, Maroku në çerekfinale/ Edhe Spanja eliminohet nga pika e bardhë e penalltive

para 11 orë - Redaksia

Marokenët vijojnë të suprizojnë në kupën e botës,duke prerë një biletë për në çerekfinale përballë Spanjës. Koha e rregullt përfundoi në barazim pa gola .Edhe pse ndeshja ishte mjaft e luftuar nga të dyja...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri vështirë të mbahen siç janë paraparë flet eksperti i sigurisë Drizan Shala

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri vështirë të mbahen siç janë paraparë, flet eksperti i sigurisë Drizan Shala

para 11 orë - Redaksia

Eksperti i sigurisë Drizan Shala, ka folur për Portalin Dukagjini lidhur me zgjedhjet që pritet të mbahen më 18 dhjetor të vitit 2022 në komunat veriore të vendit, që sipas tij zgjedhjet në veri vështirë...

Shpërthimet në Veri Policia e Kosovës dhe EULEX në vendngjarje

Shpërthimet në Veri, Policia e Kosovës dhe EULEX në vendngjarje

para 12 orë - Redaksia

Policia e Kosovës ka arritur në vendin e shpërthimit në Veri të Mitrovicës, përkatësisht në zyrën e Komisionit Komunal Zgjedhor të Veriut të Mitrovicës. Krahas kësaj, gazetarët e RTV Dukagjini që po raportojnë...

Krasniqi Kryeministri i vendit që na flet për zhvillime prej Ukrainës e deri në Kinë po heshtë për situatën në veri

Krasniqi: Kryeministri i vendit, që na flet për zhvillime prej Ukrainës e deri në Kinë, po heshtë për situatën në veri

para 12 orë - Redaksia

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, reaguar pas situatës së krijuar në Veri të Kosovës ku të martën e 6 dhjetorit ka pasur sulme me armë ndaj zyrave të KKZ-së. Sipas Krasniqit “Serbia...

Kurteshi KQZ të kërkojë siguri nga Policia e Kosovës BE dhe njësitë e KFOR it

Kurteshi: KQZ të kërkojë siguri nga Policia e Kosovës, BE dhe njësitë e KFOR-it

para 12 orë - Redaksia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas zhvillimeve në veri ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme, që Sami Kurteshi, përfaqësues i këtij komisioni ka thënë se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka për obligim...

Sveçla Zyrtarët Komunal të Zgjedhjeve dhe zyrtarët policor janë sulmuar me shok bomba dhe me të shtëna në ajër nga grupe të organizuara

Sveçla: Zyrtarët Komunal të Zgjedhjeve dhe zyrtarët policor janë sulmuar me shok bomba dhe me të shtëna në ajër nga grupe të organizuara

para 13 orë - Redaksia

Ministri i Punëve të Brendshëm të Republikës së Kosovës, Xhela Sveçla, ka dhënë detaje për sulmimin në Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, k ka thënë se “Policia e Kosovës pasi ka pranuar kërkesën e Komisionit...

Shpërthim i ri tek Tre Rrokaqiejt Foto

Shpërthim i ri tek Tre Rrokaqiejt (Foto)

para 13 orë - Redaksia

Një shpërthim i ri është dëgjuar tek Tre Rrokaqiejt në Mitrovicë të Veriut, kanë bërë të ditur ekipi i terrenit të Radio Televizionit Dukagjini. Edhe gjatë ditës ka pasur të shtëna dhe shpërthime në pjesën...

Shpërthim i ri tek Tre Rrokaqiejt

Shpërthim i ri tek Tre Rrokaqiejt

para 13 orë - Redaksia

Një shpërthim i ri është dëgjuar tek Tre Rrokaqiejt në Mitrovicë të Veriut, kanë bërë të ditur ekipi i terrenit të Radio Televizionit Dukagjini. Edhe gjatë ditës ka pasur të shtëna dhe shpërthime në pjesën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK