Furrtarët në konferencë shtypi publikojnë qëndrimin e tyre

Furrtarët në konferencë shtypi, publikojnë qëndrimin e tyre

para 9 muajve - VOX TV

Gjatë ditës pritet të shpallet qëndrimi i furrtarëve pas vendimit të mbrëmshëm për përcaktimin e detyrimit të tregtarëve për blerjen dhe shitjen e llojeve dhe sasive të mallrave individuale tek konsumatorët...

Sërish alarme për bomba në disa shkolla të Shkupit

Sërish alarme për bomba në disa shkolla të Shkupit

para 9 muajve - VOX TV

Në adresat elektronike të 18 shkollave në Shkup, ku janë duke u bërë kontrolle antiterroriste, kanë mbërritur mesazhe mëngjesin e sotëm për vendosje të bombave njofton MPB. “Sot (02.03.2023) deri në ora...

RMV vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

RMV, vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

para 9 muajve - VOX TV

Kuvendi sot duhet të vazhdojë seancën e 104-të me debat për pikën e katërt të rendit të ditës – Propozim për emërimin e zëvendësministrave në Qeveri. Deputetët do të vazhdojnë debatin e filluar dje për...

Mitovski zbardh skandal të ri Si po pasurohen funskionarët e VMRO së duke qëndruar në opozitë

Mitovski “zbardh” skandal të ri: Si po pasurohen funskionarët e VMRO-së duke qëndruar në opozitë

para 9 muajve - VOX TV

Redaktori i Infomax, Aleksandar Mitovski, në emisionin e sotëm të “Biseda të vështira” ka paralajmëruar një skandal të ri që do të publikohet në ditët në vijim. Mitovski njofton se bëhet fjalë për prona...

Seancë gjyqësore për falsifikimin e licencës së autobusit të Besa Trans  me të cilin humbën jetën 45 persona

Seancë gjyqësore për falsifikimin e licencës së autobusit të “Besa Trans”, me të cilin humbën jetën 45 persona

para 9 muajve - VOX TV

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot do të mbahet seancë gjyqësore për rastin “Besa Trans”, në të cilin kompania si person juridik dhe menaxheri i saj, Bekim Haxhiu, akuzohen për falsifikim të licencës për...

Paraditen e sotme në markete nuk është shpërndarë bukë

Paraditen e sotme në markete nuk është shpërndarë bukë

para 9 muajve - VOX TV

Sot në mëngjes nuk është shpërndarë bukë nëpër markete, këtë gjë e kanë paralajmëruar dje furrtarët. Në rafte kanë mbetur vetëm furnizimet e vjetra me bukë dhe llojet e veçanta të bukëve, njofton pressonline.mk...

Alarmet për bomba aktivizojnë mësimin online në Maqedoni

Alarmet për bomba aktivizojnë mësimin online në Maqedoni

para 9 muajve - VOX TV

Në ditët kur ka paralajmërime për bomba, nxënësit dhe mësuesit të vazhdojnë mësimin online. Ky është rekomandimi që MASH u ka dhënë shkollave pas thuajse paralajmërimeve të përditshme për bomba të vendosura...

Sot janë evakuuar 39 shkolla pas kërcënimeve për bomba mësimi mbahet online

Sot janë evakuuar 39 shkolla pas kërcënimeve për bomba, mësimi mbahet online

para 9 muajve - VOX TV

Edhe sot në adresat e disa shkollave në Shkup kanë mbërritur kërcënime me mjete shpërthyese. Sipas policisë, në Shkup janë evakuuar 21 shkolla të mesme dhe 18 shkolla fillore. Ministria e Brendshme sqaron...

Paralajmërohet shtrenjtim i ilaçeve nga 1 marsi

Paralajmërohet shtrenjtim i ilaçeve nga 1 marsi

para 9 muajve - VOX TV

Shoqata e farmaceutëve ka paralajmëruar rritje të çmimeve të disa barnave, e të cilat jepen pa recetë mjeku. Ymer Ymeri, nënkryetar në dhomën e farmaceutëve, në një deklaratë për Alsat, ka konfirmuar se...

Geer RMV dhe Bullgaria duhet të përpiqen të zhvillojnë marrëdhëniet e mira ndërfqinësore

Geer: RMV dhe Bullgaria duhet të përpiqen të zhvillojnë marrëdhëniet e mira ndërfqinësore

para 9 muajve - VOX TV

Euroambasadori në Maqedoninë e Veriut, David Geer theksoi se të dyja palët, edhe Maqedonia e Veriut edhe Bullgaria duhet të përpiqen të zhvillojnë marrëdhëniet e mira ndërfqinjësore. “Nevojiten përpjekje...

Maqedonia e Veriut rrezikohet nga një valë e re e rritjes së çmimeve

Maqedonia e Veriut rrezikohet nga një valë e re e rritjes së çmimeve

para 9 muajve - VOX TV

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut druajnë nga një vale e re e rritjes së çmimeve të produkteve ushqimore bazë, pas paralajmërimeve të zyrtarëve se mund të ndërpresin subvencionimin e energjisë elektrike...

Vazhdon debati kuvendor për shkarkimin e zëvendësministrave në RMV

Vazhdon debati kuvendor për shkarkimin e zëvendësministrave në RMV

para 9 muajve - VOX TV

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet të vazhdojë seancën e 104-t me debatin për shkarkimet e zëvendësministrave të Mbrojtjes, Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave dhe të Arsimit...

Nikollovski Të rrisim prodhimin vendor dhe të zvogëlohet varësia e vendit nga importi

Nikollovski: Të rrisim prodhimin vendor dhe të zvogëlohet varësia e vendit nga importi

para 9 muajve - VOX TV

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ujërave, Ljupço Nikollovski deklaron se është arritur stabilzimi i prodhimit vendor në kushtet e krizës. “Kemi arritur të stabilizojmë prodhimin vendas ushqimor në...

Me rastin e një vjetorit të agresionit rus ukrainasit në vend do të vendosin lule para përmendores së Taras Shevçenkos në Shkup

Me rastin e një vjetorit të agresionit rus, ukrainasit në vend do të vendosin lule para përmendores së Taras Shevçenkos në Shkup

para 9 muajve - VOX TV

Me rastin e një vjetorit nga fillimi i agresionit ushtarak rus kundër Ukrainës, ukrainasit në vend do ta shënojnë përvjetorin duke vendosur lule. Shoqata e ukrainasve “Lesya Ukrainka” sot me fillim nga...

Çfarë fati e pret lokalitetin arkeologjik në Shkup Asani Prokuroria të ndërmarrë masa është shkelur ligji për trashëgimi

Çfarë fati e pret lokalitetin arkeologjik në Shkup? Asani: Prokuroria të ndërmarrë masa, është shkelur ligji për trashëgimi

para 9 muajve - VOX TV

Pllakat e gjetura në lokalitetin arkeologjik “Shkupi antik” kanë vlerë të jashtëzakonshme për trashëgimin kulturore shqiptare, vlerëson drejtori i Instituti për Trashëgiminë Shpirtërore e Kulturore, Skender...

Debati për zgjedhjen të ministrave të rinj vazhdon sot në mesditë

Debati për zgjedhjen të ministrave të rinj vazhdon sot në mesditë

para 9 muajve - VOX TV

Mbrëmë vonë përfundoi seanca e Kuvendit, ku debatohet për zgjedhje ne ministrave të rinj, ndërsa vazhdimi u caktua për sot në ora 12:00. Deputetët debatojnë për zgjedhje të ministrave të rinj, të propozuar...

Vazhdon seanca e Kuvendit për rikonstruimin e Qeverisë

Vazhdon seanca e Kuvendit për rikonstruimin e Qeverisë

para 9 muajve - VOX TV

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut edhe gjatë ditës së sotme do të vazhdoj debati për rikonstruimin e Qeverisë. Ende nuk ka përfunduar debati për shkarkimin e ministrit pa resor për disporë,...

Vazhdon debati i Kuvendit për rikonstruimin e Qeverisë

Vazhdon debati i Kuvendit për rikonstruimin e Qeverisë

para 10 muajve - VOX TV

Me debat për propozimin për shkarkimin e ministrit pa resor, të obliguar për diasporë Xhemail Çupi, sot vazhdon seanca e 104-të e Kuvendit, kushtuar rikonstruimit të Qeverisë. Sipas paralajmërimeve të...

Mjekët në protestë kërkojnë rritje të pagës

Mjekët në protestë, kërkojnë rritje të pagës

para 10 muajve - VOX TV

Sot punonjësit shëndetësor në gjithë vendin kanë dal në protestë që nga ora 10:00, protesta e paralajmëruar më herët do të zgjas deri në orën 10.30. Mantelbardhët përmes kësaj proteste do ti të shprehin...

Në Shkup gjendet pllakë me mbishkrimin Dardanus  Asllani Do të dërgohet në Muzeun e Maqedonisë

Në Shkup gjendet pllakë me mbishkrimin “Dardanus”, Asllani: Do të dërgohet në Muzeun e Maqedonisë

para 10 muajve - VOX TV

Në Karposh të Shkupit është gjetur pllakë me mbishkrimin “Dardanus” te varrezat e vjetra. Derisa po bëhej pastrimi e këtyre varrezave dikush e ka fotografuar dhe e ka postuar në rrjetet sociale. Në fotografi...

Djali i Talat Xhaferit gruaja e Islam Abazit bëhen prokurorë gruaja e Mucunskit gjykatëse

Djali i Talat Xhaferit, gruaja e Islam Abazit bëhen prokurorë, gruaja e Mucunskit gjykatëse

para 10 muajve - VOX TV

Akademia për gjykatës dhe prokurorë publikoi renditjen me rezultatet përfundimtare të provimit përfundimtar për gjeneratën e shtatë. Provimin përfundimtar e kanë kaluar 57 kandidatë, disa prej të cilëve...

Konferencë Demistifikimi i marrëdhënieve jo fqinjësore në rrugën drejt BE së Rasti i Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Konferencë “Demistifikimi i marrëdhënieve (jo) fqinjësore në rrugën drejt BE-së: Rasti i Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

para 10 muajve - VOX TV

Konferencë përfundimtare “Demistifikimi i marrëdhënieve (jo) fqinjësore në rrugën drejt BE-së: Rasti i Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë”, do të mbahet sot në organizim të EUROTHINK – Qendra për strategji...

Rëndohet gjendja e qytetarëve në RMV  edhe varfëri edhe padrejtësi

Rëndohet gjendja e qytetarëve në RMV – edhe varfëri, edhe padrejtësi

para 10 muajve - VOX TV

Çmimet e produkteve bazë po rriten vazhdimisht derisa pagat e qytetarëve nuk rriten aspak ose vetëm minimalisht. Me këtë, ekspertët paralajmërojnë se gjatë muajve në vijim do të kemi edhe rritje të varfërisë...

Shqiptarët përbëjnë popullsinë e nëntë më të madhe në BE nga e gjithë bota

Shqiptarët përbëjnë popullsinë e nëntë më të madhe në BE nga e gjithë bota

para 10 muajve - VOX TV

Shqiptarët çdo ditë e më shumë po zënë një peshë të rëndësishme në vendet e Bashkimit Europian, pasi sipas një raporti të fundit të INSTAT, renditen të nëntit në Europë në listën e qytetarëve të jo-BE-së,...

Mexhiti nga Vizbegu Takimet tona janë burim frymëzimi dhe energji për sfidat e radhës

Mexhiti nga Vizbegu: Takimet tona janë burim frymëzimi dhe energji për sfidat e radhës!

para 10 muajve - VOX TV

Anëtarët e lartë të BDI-së të udhëhequr nga nënkryetari Izet Mexhiti nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” kanë zhvilluar takim me qytetarët e Vizbegut të Shkupit. “Sonte me agjendën tonë për të takuar...

Punonjësit shëndetësor paralajmërojnë protesta ende nuk e kanë marrë pagën e janarit

Punonjësit shëndetësor paralajmërojnë protesta, ende nuk e kanë marrë pagën e janarit

para 10 muajve - VOX TV

Përfaqësuesit e organizatave sindikale të punëtorëve në shëndetësi do të kërkojnë sot para FSSH-së pagesën e pagave për muajin janar dhe do të informojnë për hapat e ardhshëm nëse nuk i marrin paratë gjatë...

VMRO shënjestron Merita Mustafain e BDI së Me çfarë para është ndërtuar hacienda në Kodrën e Diellit

VMRO shënjestron Merita Mustafain e BDI-së: Me çfarë para është ndërtuar hacienda në Kodrën e Diellit

para 10 muajve - VOX TV

VMRO-DPMNE ka vazhduar të publikojë, sic thonë nga kjo parti, detaje rreth njerëzve të afërt me Artan Grubin, që rrotullojnë biznese të mëdha, por edhe të funksionarëve të BDI-së që këtë ua kanë mundësuar....

Sot vazhdon debati për rikonstruimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

Sot vazhdon debati për rikonstruimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

para 10 muajve - VOX TV

Kuvendi sot duhet ta vazhdojë seancën e 104-të me debat për propozimin për shkarkimin e ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratë, Admirim Aliti. Debati filloi të premten, pasi të enjten në mbrëmje...

Kuvendi e vazhdoi mbledhjen e 104 t me debat për shkarkim të ministrit Admirim Aliti

Kuvendi e vazhdoi mbledhjen e 104-t me debat për shkarkim të ministrit Admirim Aliti

para 10 muajve - VOX TV

Kuvendi e vazhdoi mbledhjen e 104-t, në rend dite të së cilës është shkarkimi i tre mnistrave të Alternativës, e cila doli nga koalicioni qeveritar. Në ditën e pestë të kësaj mbledhje, filloi debat për...

Bastisje në shtëpinë e shkupjanit policia gjen drogë

Bastisje në shtëpinë e shkupjanit, policia gjen drogë

para 10 muajve - VOX TV

Gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 17:45, është arrestuar 41-vjeçari J.S. nga Shkupi, për shkak se policia gjatë bastisjes në shtëpinë e tij ka gjetur drogë. “Gjatë bastisjes në shtëpinë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK