Qeveria solli vendim për heqjen e shtetësisë së Onishçenkos

para 17 orë - VOX TV

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme vendosi të anulohet vendimi për pranimin e oligarkut kontrovers ukrainas, Oleksandër Onishçenkos në shtetësinë e vendit. Siç njoftuan nga Qeveria, vendimi...

Arrin në Shkup ekipi për sanksione nga SHBA ja

Arrin në Shkup ekipi për sanksione nga SHBA-ja

para 17 orë - VOX TV

Një ekip për sanksione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka arritur në Maqedoninë e Veriut për të hetuar funksionarët dhe ish-funksionarët e dyshuar për korrupsion. Ambasadorja amerikane në Shkup, Angela...

Ftohen në polici personat që festuan për fitoren e Zvicrrës në Kumanovë

Ftohen në polici personat që festuan për fitoren e Zvicrrës në Kumanovë

para 17 orë - VOX TV

Në stacionin policor në Kumanov sot janë thirrur në bisedë informative qytetarë që festuan fitoren e Zvicrës nga Kumanova. Arsyeja për ftesën e tyre në polici është festimi për fitoren e Zvicrës ndaj kombëtares...

Tiranë, sulmohet e goditet me grusht ish kryeministri Berisha

para 18 orë - VOX TV

Një person, i identifikuar me emrin Gentian Shehu, sulmoi sot papritur ish kryeministrin Sali Berisha, ndërsa kishte dalë nga selia e partisë dhe po ecte, së bashku me ish presidentin Ilir Meta, drejtuesin...

Vdes ish deputeti i Maqedonisë së Veriut

Vdes ish-deputeti i Maqedonisë së Veriut

para një dite - VOX TV

Në moshën 50-vjeçare ka ndërruar jetë ish-deputeti Sashko Kostov. Nga Spitali i Përgjithshëm në Koçan kanë konfirmuar se rreth orës 10:30, Kostov është dërguar në gjendje të rëndë shëndetësore pasi ka...

 Plagë në kokë pranë saj kishte një armë  detaje të reja nga vdekja e Maja Mia

“Plagë në kokë, pranë saj kishte një armë”, detaje të reja nga vdekja e Maja Mia

para një dite - VOX TV

Policia e Afrikës së Jugut po heton rrethanat në të cilat humbi jetën tragjikisht Maja Janeska, influencuesja dhe grimerja e njohur nga Maqedonia e Veriut, që ndryshe njihej si Maja Mia. Sipas mediumeve...

E quajti rrugaç babai i Granit Xhakës reagon ashpër ndaj gazetares shqiptare

E quajti rrugaç, babai i Granit Xhakës reagon ashpër ndaj gazetares shqiptare

para një dite - VOX TV

Zana Avdiu, aktivistja e njohur nga Kosova, kishte një këndvështrimin ndryshe në lidhje me gjestin e bërë nga Granit Xhaka gjatë ndeshjes kundër Serbisë, duke e konsideruar si një veprim të turpshëm, deklaratë...

Vesna Dameva zgjidhet kryetare e Këshillit Gjyqësor

Vesna Dameva zgjidhet kryetare e Këshillit Gjyqësor

para një dite - VOX TV

Me 10 vota për 1 kundër, Vesna Dameva u zgjodh kryetare e Këshillit Gjyqësor. “Është sfide për mua në këtë periudhe ku reformat janë në vijim të jem në krye të një institucioni i cili duhet patjetër në...

Protestë e transportuesve të autobusëve privatë në Shkup

Protestë e transportuesve të autobusëve privatë në Shkup

para një dite - VOX TV

Transportuesit e autobusëve privatë kanë paralajmëruar se në mëngjesin e sotëm nga ora 06:00 do të protestojnë në kryeqytet. Autobusët e tyre do të parkohen në tri lokacione, në udhëkryqin pranë QT “Mavrovasja”,...

Blinken Putin nuk ka treguar asnjë shenjë se është i interesuar për bisedime

Blinken: Putin nuk ka treguar asnjë shenjë se është i interesuar për bisedime

para një dite - VOX TV

Uashingtoni nuk sheh shenja se Moska është e interesuar për bisedime për përfundimin e luftës në Ukrainë, tha Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. “Ka gjithmonë vlerë në diplomaci nëse palët në...

Çerdhet Rinia të Tetovës me mungesë stafi heshtje nga Ministria e punës dhe politikës sociale

Çerdhet “Rinia” të Tetovës me mungesë stafi, heshtje nga Ministria e punës dhe politikës sociale

para 3 dite - VOX TV

Sektori për veprimtari publike i komunës së Tetovës, është ankuar se, edhe përkundër kërkesave të vazhdueshme nga ana e drejtorisë së çerdheve “Rinia” të Tetovës, por edhe vetë sektorit dhe këshillit komunal,...

Gjermania hap dyert për punëtorët nga vendet jashtë BE së

Gjermania hap dyert për punëtorët nga vendet jashtë BE-së

para 3 dite - VOX TV

Këtë javë, qeveria gjermane prezantoi një plan për t’i hapur më gjerë derën punëtorëve nga vendet jashtë Bashkimit Evropian, i cili duhet të zgjidhë problemin e mungesës së punëtorëve të kualifikuar në...

Tetovë policia e bën për spital 22 vjeçarin

Tetovë, policia e bën për spital 22-vjeçarin!

para 3 dite - VOX TV

U ndalua nga policia për kontroll, por u ushtrua dhunë ndaj tij. Kështu thotë 22 vjeçari Albinot Murati nga Sllatina e Tetovës që kishte ardhur dhe në spitalin klinik të Tetovës për të kërkuar ndihmë mjekësore....

Lufta në Ukrainë Kufizimi i çmimit të naftës ruse do të godasë menjëherë Putinin  SHBA

Lufta në Ukrainë: Kufizimi i çmimit të naftës ruse do të godasë menjëherë Putinin – SHBA

para 4 dite - VOX TV

Vendosja e kufizimit mbi çmimin e naftës ruse do të ulë të ardhurat e Rusisë për “luftën e saj të paligjshme në Ukrainë”, thonë SHBA. Kufiri, i miratuar nga aleatët perëndimorë të premten, synon të ndalojë...

Forcat Ajrore të SHBA zbulojnë bombarduesin e ri bërthamor stealth B-21 Raider

para 4 dite - VOX TV

Forcat Ajrore të SHBA-së kanë zbuluar bombarduesin e saj më të ri të fshehtë bërthamor, B-21, i cili gradualisht do të zëvendësojë avionët e parë të Luftës së Ftohtë. Bombarduesi i parë i ri në 30 vjet...

Izet Mexhiti Hyrja e ASH së në Qeveri destabilizion BDI në

Izet Mexhiti: Hyrja e ASH-së në Qeveri destabilizion BDI-në

para 4 dite - VOX TV

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe deputeti i kësaj partie, Izet Mexhiti, në një intervistë për gazetën LAJM, ka thënë se kyçja e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri, do të shkaktonte destabilizim...

Suspendohen katër policë për rastin e vrasjes së gruas shtatzënë

Suspendohen katër policë për rastin e vrasjes së gruas shtatzënë

para 4 dite - VOX TV

Është suspenduar komandanti i Stacionit policor të Lipjanit dhe tre zyrtarë të tjerë policorë. Kështu ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla përmes një postimi në llogarinë e tij...

Përplasen opozita dhe pushteti për transportin publik

Përplasen opozita dhe pushteti për transportin publik

para 4 dite - VOX TV

Drejtori i Ndërmarrjes Qarkulluese Publike Shkup, Aleksandar Stojkovski nuk e mohon që institucioni që ai drejton ka borxhe ndaj transportuesve privat, pavarësisht se këtë të fundit disa herë e ka mohouar...

Ambasadorja amrikane me mesazh të qartë për forcimin e luftës ndaj korrupsionit

Ambasadorja amrikane me mesazh të qartë për forcimin e luftës ndaj korrupsionit

para 4 dite - VOX TV

Ambasadorja amerikane Anxhella Ageler porositi forcimin e luftës kundër korrupsionit. Ajo thotë se edhe pse vendi është në rrugë drejt Bashkimit Evropian, korrupsioni edhe më tej është pengesë e madhe...

Fillojnë sot punimet për heqjen e mbetjeve të spitalit modular në Tetovë

Fillojnë sot punimet për heqjen e mbetjeve të spitalit modular në Tetovë

para 4 dite - VOX TV

Pesëmbëdhjetë muaj pas rastit tragjik në modularin e Tetovës, sot kanë filluar punimet për heqjen e mbetjeve të objektit të shkrumbuar. Mos heqja e modularit për kaq kohë të gjatë, nga drejtuesit e spitalit...

Në Haraçinë nuk ka pasur sulme as kërcënime ndaj policisë thonë nga MPB

Në Haraçinë nuk ka pasur sulme as kërcënime ndaj policisë, thonë nga MPB

para 4 dite - VOX TV

MPB ka demantuar lajmet se në Haraçinë janë sulmuar dhe kërcënuar zyrtarë të policisë, përcjell TV21. MPB thotë se tre policët e përfshirë në rast kanë mohuar se kanë qenë të sulmuar apo të kërcënuar....

Vidhet autoambulanca policia e gjen pas 4 orëve

Vidhet autoambulanca, policia e gjen pas 4 orëve

para 4 dite - VOX TV

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në orët e para të mëngjesit, respektivisht rreth orës 3:40 është raportuar se është vjedhur autoambulanca “Toyota” në Koçani. Nga MPB thonë se vetura është gjetur...

Pesë komunat e Maqedonisë së Veriut ku ka më shumë shtim të popullsisë

Pesë komunat e Maqedonisë së Veriut ku ka më shumë shtim të popullsisë

para 4 dite - VOX TV

Në Maqedoninë e Veriut përkundër se janë regjistruar më shumë vdekje sesa lindje, në disa komuna të saj kemi shtim natyror të popullsisë. Enti Shtetëror i Statistikave ka njoftuar që në Saraj kemi 140...

I dyshuari për vrasjen e 35 vjeçares ka vrarë veten

I dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares ka vrarë veten

para 5 dite - VOX TV

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka njoftuar se Sokol Halili, i dyshuari për vrasjen e shtatzënës 35-vjeçare, ka vrarë veten. Sveçla ka deklaruar se përkundër negocimit, Halili ka refuzuar...

Dalin kërcënimet shokuese të burrit që i mori jetën ish gruas shtatzënë

Dalin kërcënimet shokuese të burrit që i mori jetën ish-gruas shtatzënë

para 5 dite - VOX TV

Detaje të rënda dalin në dritë ditë pas dite për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e Klinikës Gjinekologjike nga ish-bashkëshorti i saj. Mësohet se Sokol Halili ka kërcënuar Hamide Magashin se do t’i...

Qeveria qeras EMV në me 11 5 milionë euro të tjera

Qeveria “qeras” EMV-në me 11.5 milionë euro të tjera

para 5 dite - VOX TV

Në seancën e rregullt të qeverisë më 29 nëntor, qeveria miratoi më shumë se 11.5 milionë euro para buxhetore për Sh.A. Elektranat e Maqedonisë së Veriut për përballimin e situatës së krizës energjetike....

Maqedoni shkarkohet drejtori i shkollës në të cilën u bullizua një i mitur

Maqedoni, shkarkohet drejtori i shkollës në të cilën u bullizua një i mitur

para 5 dite - VOX TV

Kryetari i Komunës së Gradsko, Kiro Nackov, ka shkarkuar nga detyra drejtorin e shkollës ku një nxënës i mitur është dhunuar nga bashkëmoshatarët e tij. Ai u bëri thirrje të gjitha institucioneve që të...

VMRO DPMNE LSD dhe Arsovska qëndrojnë pas kaosit në Shkup

VMRO-DPMNE: LSD dhe Arsovska qëndrojnë pas kaosit në Shkup

para 5 dite - VOX TV

Koalicioni i fshehtë Kovaçevski-Arsovska doli në sipërfaqe. Këtë edhe vetë Kovaçevski e ka pranuar duke theksuar se ka pasur takim me Arsovskën në Qeveri. LSD dhe Arsovska qëndrojnë pas kaosit në Shkup,...

Si Brexit e bëri Britaninë një vend më evropian

Si Brexit e bëri Britaninë një vend më evropian

para 5 dite - VOX TV

Kishte raste në mesin e dekadës së fundit kur një paund britanik vlente 1.4 €. Për pjesën më të madhe të periudhës që nga ajo kohë, ka qëndruar rreth 1.1 €. Çfarë mund të bësh tjetër, përveçse të përshëndesni...

Debat Ndikimi kinez në RMV rritet ndërsa qytetarët e ëndërrojnë Kinën si një gjigand ekonomik

Debat: Ndikimi kinez në RMV rritet, ndërsa qytetarët e ëndërrojnë Kinën si një gjigand ekonomik

para 5 dite - VOX TV

Investimet direkte në ekonomi, infrastrukturë, telekomunikime, media, bashkëpunimi akademik me universitetet dhe funksionimi i institucioneve Konfuçi janë instrumentet strategjike të ndikimit kinez jo...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK