Vitamina C nuk mbron nga ftohja Në vend të saj merrni një tjetër mineral

Vitamina C nuk mbron nga ftohja: Në vend të saj, merrni një tjetër mineral

para 50 minutave - Telegrafi

Derisa shumica e njerëzve në sezonin e ftohjeve dhe gripit përpiqen të marrin sa më shumë vitaminë C, ndërsa në ushqimin e tyre shtojnë këtë suplement, hulumtuesit konsiderojnë që është plotësisht i padobishëm....

Nuk do të dëmtohen Si të ruajmë mbathjet tona nga bora

Nuk do të dëmtohen: Si të ruajmë mbathjet tona nga bora

para një ore - Telegrafi

Natyrisht që mbathjet tona janë më të rrezikuara në dimër, ndaj mund t’i “kafshojë” bora dhe të përfundojmë me këmbë të lagura Në dimër duhet të keni patjetër çizme bore dhe disa të rehatshme për çdo ditë...

Shorti i fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve Gjithçka që duhet të dini nga skuadrat tek orari i shortit dhe ndeshjeve

Shorti i fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini, nga skuadrat, tek orari i shortit dhe ndeshjeve

para një ore - Telegrafi

Tashmë është mbyllur faza e grupeve në shtatë prej tetë grupeve të Ligës së Kampionëve. 15 skuadra kanë shkruar emrin në fazën e eliminimit direkt, ndërsa një do të dihet nesër (e enjte), pas ndeshjes...

Zyrtare Atalanta  Villarreal do të zhvillohet të enjten nga ora 19 00

Zyrtare: Atalanta – Villarreal, do të zhvillohet të enjten nga ora 19:00

para një ore - Telegrafi

Ndeshja e shtyrë mes Atalantas dhe Villarrealit në Ligën e Kampionëve është vendosur të zhvillohet të enjten nga ora 19:00, bën të ditur UEFA. Fillimisht ndeshja u shty 20 minuta, por dy kapitenët dhe...

Janjiq Nëse s gjendet një format i ri i dialogut i gjithë procesi do të dështojë

Janjiq: Nëse s’gjendet një format i ri i dialogut, i gjithë procesi do të dështojë

para një ore - Telegrafi

Analisti serb Dushan Janjiq ka thënë se duhet gjetur një format i ri i dialogut Kosovë-Serbi, në të kundërtën ky proces do të dështojë. Ai në një intervistë për RTK ka thënë se dialogu nuk ka ndodhur për...

Willkommen Herr Scholz  Si do të duket Gjermania me një kancelar të ri pas dominimit 16 vjeçar të Merkelit

Willkommen, Herr Scholz – Si do të duket Gjermania me një kancelar të ri pas dominimit 16 vjeçar të Merkelit

para një ore - Telegrafi

Nga sot Gjermania ka një kancelar të ri, i pari pas 16 vitesh qeverisje të Angela Merkelit. Olaf Scholz zyrtarisht mori detyrën sot pasi tre parti – Social Demokratët (SPD), Të Gjelbrit dhe Liberalët (FDP)...

 I ke bërë fantazmat të flasin me vete  Reagimi i Keisit vajzës së bukur të Sabianit lidhur me Einxhelin

‘I ke bërë fantazmat të flasin me vete’ – Reagimi i Keisit, vajzës së bukur të Sabianit lidhur me Einxhelin

para një ore - Telegrafi

Biondja e bukur, Keisi Medini, e cila është duke e provuar veten në muzikë, është vajza e këngëtarit Sabiani. Derisa babai i saj ndodhet brenda shtëpisë së Big Brother VIP, në spektaklin televiziv janë...

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

para një ore - Telegrafi

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, e ka ftuar ish-kandidatin e VV-së, Arben Vitia, që t’i bashkohet ekipit të tij. Rama ka marrë të martën zyrtarisht postin e kryetarit, por ende nuk ka konfirmuar...

Testi i personalitetit zbulon se si përballeni me ndryshime të mëdha në jetë

Testi i personalitetit zbulon se si përballeni me ndryshime të mëdha në jetë

para 2 orë - Telegrafi

Hidhni një sy fotos dhe përcaktoni se çfarë tërhoqi së pari vëmendjen tuaj – një dhelpër, një zog apo fytyrën e një gruaje? Nuk ka përgjigje të sakta, shikoni me kujdes foton dhe na tregoni se çfarë keni...

Kthehet nga spitali dhe vdes në banesë 46 vjeçarja në Pogradec

Kthehet nga spitali dhe vdes në banesë 46-vjeçarja në Pogradec

para 2 orë - Telegrafi

Një 46-vjeçare në qytetin e Pogradecit ka humbur jetën brenda banesës së saj për shkaqe të panjohura. Policia bën me dije se viktima është me iniciale A.H. 46-vjeçarja kishte shkuar më herët në Spitalin...

Dorëzohet para protestuesve presidenti serb tërheq ligjet e diskutueshme Shumë do të thonë  kjo është disfata e Vuçiqit

Dorëzohet para protestuesve, presidenti serb tërheq ligjet e diskutueshme: Shumë do të thonë – kjo është disfata e Vuçiqit

para 2 orë - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq u është drejtuar qytetarëve pas vendimit të Qeverisë së Serbisë për tërheqjen e Ligjit për Shpronësimin. Janë propozuar edhe ndryshime në Ligjin për Referendum dhe...

Adriana Matoshi Më keni bërë të fortë shumë më shumë

Adriana Matoshi: Më keni bërë të fortë shumë më shumë

para 2 orë - Telegrafi

Aktorja e mirënjohur, Adriana Matoshi, disa ditë më parë iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjike në tru. Gjatë kësaj periudhë, ajo ka qenë duke u trajtuar në Shqipëri, ndërsa tashmë është liruar nga spitali....

Mbeten jashtë Barcelona Milan e Dortmund 15 klubet që kanë kaluar tutje një mbetet të vendoset

Mbeten jashtë Barcelona, Milan e Dortmund: 15 klubet që kanë kaluar tutje, një mbetet të vendoset

para 2 orë - Telegrafi

Tashmë është mbyllur faza e grupeve në shtatë prej tetë grupeve të Ligës së Kampionëve. 15 skuadra kanë shkruar emrin në fazën e eliminimit direkt, ndërsa një do të dihet nesër (e enjte), pas ndeshjes...

Kjo është bomba 907 kilogramëshe që u gjet sonte në Merdare

Kjo është bomba 907 kilogramëshe që u gjet sonte në Merdare

para 2 orë - Telegrafi

Forca e Sigurisë së Kosovës ka publikuar foto të një bombe, e cila u gjet sonte jo shumë larg pikës kufitare Merdare, e cila u shpërthye në mënyrë të kontrolluar nga FSK e KFOR-i. “Ekipi i EOD-së së Kompanisë...

Të gjithë përdornin shkallët lëvizëse të metrosë më pas suedezët bënë një veprim të zgjuar

Të gjithë përdornin shkallët lëvizëse të metrosë, më pas suedezët bënë një veprim të zgjuar

para 2 orë - Telegrafi

Në hyrje të metrosë së Stokholmit, si në shumë qytete të tjera, ka të zakonshëm dhe shkallë lëvizëse. Sigurisht, shumica e njerëzve zgjedhin të përdorin shkallët lëvizëse, megjithëse përdorimi i atyre...

Gjatë këtij viti në Kosovë u braktisën 14 fëmijë

Gjatë këtij viti në Kosovë u braktisën 14 fëmijë

para 2 orë - Telegrafi

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), ka bërë të ditur se nga janari i këtij viti e deri më tani, janë braktisur 14 fëmijë në Kosovë. Numri i fëmijëve të braktisur krahasuar me vitet e kaluara...

Notat e lojtarëve Manchester United 1 1 Young Boys vlerësohet paraqitja e Greenwood

Notat e lojtarëve: Manchester United 1-1 Young Boys, vlerësohet paraqitja e Greenwood

para 2 orë - Telegrafi

Manchester Unitedi ka arritur vetëm një barazim në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve kundër Young Boys. Meqenëse rezultati ishte i barabartë edhe paraqitja e skuadrave ishte e përafërt...

Notat e lojtarëve Bayern Munich 3 0 Barcelona Coman yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 3-0 Barcelona: Coman yll i ndeshjes

para 2 orë - Telegrafi

Bayern Munich ka arritur ta mposht Barcelonën me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Bavarezët e mbyllin grupin me të gjitha fitore, ndërsa Barcelona do të luajë...

Prizreni 16 fitoi derbin dramatik ndaj Bashkimit

Prizreni 16 fitoi derbin dramatik ndaj Bashkimit

para 2 orë - Telegrafi

Prizreni 16 ka fituar në derbin lokal ndaj Bashkimit me rezultat 90-92 (21:32, 21:17, 25:23, 23:20), në kuadër të javës së 13-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll. Fillimi i ndeshjes ishte...

Me triumf ndaj Deçanit Besa kthehet në vendin e parë

Me triumf ndaj Deçanit, Besa kthehet në vendin e parë

para 2 orë - Telegrafi

Pas paraqitjes dinjitoze në skenën evropiane, Besa Famgas i është kthyer ndeshjeve në Superligën e Kosovës. Besa të martën e luajti ndeshjen e javës së 12-të ndaj Deçanit. Fitoi me rezultat 42-17, ndonëse...

Merkel i drejtohet kancelarit të ri gjerman Ky është një funksion sfidues

Merkel i drejtohet kancelarit të ri gjerman: Ky është një funksion sfidues

para 3 orë - Telegrafi

Kancelarja e re gjermane, Olaf Scholz falënderoi kancelaren në detyrë, Angela Merkel pas marrjes së pozitës së të parit të qeverisë gjermane. Ai shtoi se Merkel kishte bërë një punë “fantastike” gjatë...

Një bimë që mbahet në shumë shtëpi Si rritet difenbahia

Një bimë që mbahet në shumë shtëpi: Si rritet difenbahia?

para 3 orë - Telegrafi

Është shumë e njohur si bimë dhome për shkak të tolerancës së madhe ndaj temperaturave të brendshme Diefenbahia i përket gjinisë së bimëve tropikale, ato janë të njohura për gjethet e tyre specifike të...

Unitedi e mbyll me barazim fazën grupore Young Boys mbetet jashtë garave evropiane

Unitedi e mbyll me barazim fazën grupore, Young Boys mbetet jashtë garave evropiane

para 3 orë - Telegrafi

Manchester Unitedi ka luajtur baras ndaj Young Boys (1-1) në ndeshjen e fundit të fazës grupore në Ligën e Kampionëve. Në takimin e zhvilluar në Old Trafford, i asistuar me një harkim të Luke Shaw, Mason...

Bayern Munich e shkatërron Barcelonën katalunasit eliminohen nga Liga e Kampionëve që në fazën e grupeve

Bayern Munich e shkatërron Barcelonën, katalunasit eliminohen nga Liga e Kampionëve që në fazën e grupeve

para 3 orë - Telegrafi

Bayern Munich ka arritur ta mposht Barcelonën me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Bavarezët që e kishin siguruar pozitën e parë në grup nuk kalkuluan, pasi Julian...

Razer prezantoi pajisjen për ftohje të iPhone MagSafe ndërsa luani lojëra

Razer prezantoi pajisjen për ftohje të iPhone MagSafe ndërsa luani lojëra

para 3 orë - Telegrafi

Razer u ka ofruar përdoruesve të iPhone që duan të luajnë lojëra në pajisjet e tyre një ventilator ftohës që duhet të parandalojë mbinxehjen e pajisjes. Bëhet fjalë për një pajisje e cila arrin të ftohë...

Sveçla mirëpret vendimin e SHBA së Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar

Sveçla mirëpret vendimin e SHBA-së: Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar

para 3 orë - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar pas vendosjes së sanksioneve ekonomike të SHBA-së ndaj grupit kriminal në veri, me në krye Zvonko Veselinoviq. Ai në një postim në Facebook ka shkruar...

Sërish grushtime në parlamentin e Turqisë  gjithçka filloi pas një debati rreth një biznesmeni turk të arrestuar në Austri

Sërish grushtime në parlamentin e Turqisë – gjithçka filloi pas një debati rreth një biznesmeni turk të arrestuar në Austri

para 3 orë - Telegrafi

Debati për buxhetin në parlamentin turk ka përfunduar me sherr mes deputetëve. Gjegjësisht, derisa po diskutohej për buxhetin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, pati një përleshje mes deputetëve të Partisë...

Reshjet e borës bllokojnë disa fshatra në Mitrovicë

Reshjet e borës bllokojnë disa fshatra në Mitrovicë

para 3 orë - Telegrafi

Qytetarët e disa fshatrave të Mitrovicës mbesin nga dy ditë të bllokuar si pasojë e reshjeve të borës. Bora e rënë gjatë dy ditëve të fundit ka krijuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve dhe njerëzve...

Deputeti i partisë së Vuçiqit Aleksandar Vulin po bashkëpunon me Moskën për ta destabilizuar Serbinë

Deputeti i partisë së Vuçiqit: Aleksandar Vulin po bashkëpunon me Moskën për ta destabilizuar Serbinë

para 3 orë - Telegrafi

Deputeti i Partisë Progresive (SNS) që drejtohet nga presidenti Aleksandar Vuçiq, Dragan Shormaz ka thënë se ministri i Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin po bashkëpunon me Moskën për ta destabilizuar...

Zyrtare Caktohet orari i ri për ndeshjen Atalanta  Villarreal

Zyrtare: Caktohet orari i ri për ndeshjen Atalanta – Villarreal

para 3 orë - Telegrafi

Ndeshja vendimtare për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, ajo mes Atalantas dhe Villarrealit është vendosur të zhvillohet të enjten në orën 16:30. Boara e madhe në Bergamo ka bërë që ndeshje që ishte...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK