Berisha Patronazhistët terroristë të kuq që po tmerrojnë nënat dhe baballarët nëpër administrata

Berisha: Patronazhistët, terroristë të kuq që po tmerrojnë nënat dhe baballarët nëpër administrata

para 10 minutave - Albeu

Kreu i PD-së Sali Berisha, në Ditën e Rinisë, ka mbledhur Kuvendin Kombëtar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Kreu demokrat, gjatë fjalës së tij foli për lëvizjen studentore, u shpreh se ka qenë...

I dënuar me 5 vite burg për tentative vrasjeje përfundon pas hekurave 59 vjeçari shqiptar në Itali

I dënuar me 5 vite burg për tentative vrasjeje, përfundon pas hekurave 59-vjeçari shqiptar në Itali

para 25 minutave - Albeu

Policia e Sienës çuar pas hekurave një 59-vjeçar me origjinë shqiptare, i dënuar për vrasje të mbetur në tentativë dhe për armëmbajtje pa leje, kryer në mars 2020 në Barberino Tavernelle (FI), në mjedisin...

Një tjetër humbje jete në Katar 2022 pankarta ngacmuese ndaj Infantinos Kompesoni familjet e viktimave

Një tjetër humbje jete në Katar 2022, pankarta ngacmuese ndaj Infantinos: Kompesoni familjet e viktimave

para 25 minutave - Albeu

Në Brig të Zvicrës, vendlindja e Gianni Infantino, janë shfaqur nëpër rrugë pankarta ku i kërkohej presidentit të FIFA-s të kompesontë mijëra punëtorë të shfrytëzuar për të ndërtuar stadiumet dhe infrastrukturat...

Një tjetër humbje jete në Katar 2022 pankarta ngacmuese ndaj Infantinos Kompesoni familjet e viktimave

Një tjetër humbje jete në Katar 2022, pankarta ngacmuese ndaj Infantinos: Kompesoni familjet e viktimave

para 39 minutave - Albeu

Në Brig të Zvicrës, vendlindja e Gianni Infantino, janë shfaqur nëpër rrugë pankarta ku i kërkohej presidentit të FIFA-s të kompesontë mijëra punëtorë të shfrytëzuyar për të ndërtuar stadiumet dhe infrastrukturat...

Scholz Është zvogëluar rreziku bërthamor nga Rusia

Scholz: Është zvogëluar rreziku bërthamor nga Rusia

para 54 minutave - Albeu

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka thënë se rreziku i përdorimit të armëve bërthamore në Ukrainë është zvogëluar tash për tash. “Rusia është ndalur së kërcënuari për përdorim të armës bërthamore, si përgjigje...

Federata e Futbollit jep njoftimin Luis Enrique nuk është më trajneri i Spanjës

Federata e Futbollit jep njoftimin, Luis Enrique nuk është më trajneri i Spanjës

para 54 minutave - Albeu

Tani është zyrtare, Luis Enrique, pas daljes së Spanjës në fazën e 16-të të Katarit 2022, nuk është më komisioneri teknik i “Furies së Kuqe”. Këtë e ka bërë të ditur RFEF, federata spanjolle e futbollit,...

A ishte dakord bashkëshortja Djali i tij mban emrin e Dr Florit flet vëllai i këngëtarit të ndjerë FOTO LAJM

A ishte dakord bashkëshortja? Djali i tij mban emrin e Dr.Florit, flet vëllai i këngëtarit të ndjerë (FOTO LAJM)

para 54 minutave - Albeu

Alban Kondi është një emër i njohur në muzikën shqiptare, jo vetëm si anëtar i grupit “Produkt 28”, por edhe vëllai i Doktor Florit. Gjatë një interviste për “ABC e Mëngjesit”, Albani fol ndër të tjera...

Vazhdojnë protestat e transportuesve privatë në Maqedoninë e Veriut

Vazhdojnë protestat e transportuesve privatë në Maqedoninë e Veriut

para një ore - Albeu

Protestat e transportuesve privatë me bllokada do të vazhdojnë në Maqedoninë e Veriut, derisa nuk ka progres në situatën, deklaroi Kemal Muriç nga “Slloboda prevoz”. Ai shtoi se gjithçka mbetet e njëjtë,...

Sa vjeç bën sot Një jetë e tërë profesionale në artin shqiptar Viktor Zhusti feston sot ditëlindjen FOTO LAJM

Sa vjeç bën sot? Një jetë e tërë profesionale në artin shqiptar, Viktor Zhusti feston sot ditëlindjen (FOTO LAJM)

para një ore - Albeu

Viktor Zhusti ka lindur më 8 dhjetor të vitit 1942 në Athinë, Greqi. Aktori feston sot ditëlindjen e 80. Ka luajtur shumë role dhe përpara viteve ’90. Kur lulëzonte veprimtaria në Kinostudio Shqipëria...

Lulja e Krishtlindjeve ekspertët tregojnë si të kujdeseni

Lulja e Krishtlindjeve, ekspertët tregojnë si të kujdeseni

para një ore - Albeu

Në këtë periudhë të vitit, shtëpitë mbushen me “aromë festash”. Për ta shtuar këtë atmosferë shërben dhe ajo që njihet gjerësisht si lulja e Krishtlindjeve, por emrin e vërtetë e ka lulja Poinsettias....

Asllani flet për herë të parë për rastin e humbur ndaj Barçës Nuk kam fjetur 4 netë

Asllani flet për herë të parë për rastin e humbur ndaj Barçës: Nuk kam fjetur 4 netë

para një ore - Albeu

Ndeshja mes Interit dhe Barcelonës në Champions League do të mbahet mend gjatë nga Kristjan Asllani. Ndeshja luhej në Camp Nou, ku ishte një nga sfidat më të bukura të Championsit, me një përfundim 3-3,...

U godit në fytyrë me grusht Berisha shfaqet me syze dielli në publik FOTO LAJM

U godit në fytyrë me grusht, Berisha shfaqet me syze dielli në publik (FOTO LAJM)

para një ore - Albeu

Kreu demokrat Sali Berisha, ditën e martë, 6 dhjetor, u sulmua me grusht nga Gerti Shehu në bulevardin ku po zhvillohej protesta. Pas grushtit, Berisha ka mbetur me shenja në fytyrë dhe në sy, dhe për...

Scholz Kërcënimi bërthamor i Rusisë është frenuar për momentin

Scholz: Kërcënimi bërthamor i Rusisë është frenuar për momentin

para një ore - Albeu

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha në një intervistë të botuar të enjten se rreziku i përdorimit të armëve bërthamore nga Moska në luftën në Ukrainë u reduktua falë presionit ndërkombëtar. Scholz u pyet...

Sa shpesh duhet të blini të brendshme

Sa shpesh duhet të blini të brendshme?

para një ore - Albeu

Dihet që duhet të ndryshoni të brendshmet çdo ditë dhe t’i lani ato para se t’i vishni përsëri (përndryshe…iuu). Po në lidhje me jetëgjatësinë e të brendshmeve, nga këndvështrimi shëndetësor, a ekziston...

Cristiano Ronaldo shkakton tërmet brenda kampit të Portugalisë

Cristiano Ronaldo shkakton “tërmet” brenda kampit të Portugalisë

para një ore - Albeu

Ndërsa Portugalia ka mposhtur Zvicrën 6-1 gjatë ndeshjes së saj në raundin e 16-të në Kupën e Botës 2022 , kapiteni i tyre Cristiano Ronaldo thuhet se nuk është i kënaqur që është lënë jashtë skuadrës....

Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin gjykata lë në burg 27 vjeçarin në Vlorë

Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin, gjykata lë në burg 27-vjeçarin në Vlorë

para një ore - Albeu

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Rildi Koçja 27-vjecari, i cili të dielën plagosi me thikë vjehrrin e tij 62-vjeçarin Xhevdet Braushi dhe 30-vjecarin Albion Braushi, kunatin...

Specialisti i IT Ky është qyteti shqiptar që kërkon më shumë video për të rritur në internet VIDEO

Specialisti i IT: Ky është qyteti shqiptar që kërkon më shumë video për të rritur në internet (VIDEO)

para 2 orë - Albeu

Jemi në fund të vitit dhe siç e do zakoni, ka ardhur koha e bilanceve. Specialisti i IT Tomi Kallanxhi i cili ka treguar dje në Goca dhe Gra se çfarë kanë kërkuar më shumë shqiptarët në Google në vitin...

Katar 2022 Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

Katar 2022: Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

para 2 orë - Albeu

Dy ditë pushim, më pas me çerekfinalet. Kupa e Botës 2022 do të shkojë në pushim deri më 9 dhjetor, pas së cilës do të fillojnë sfidat mes tetë kombëtareve më të mira të planetit. Fillojmë me Kroaci-Brazil,...

Balliu nxjerr videon Agresori i Berishës nuk vuan nga çrregullimet Rama mashtron

Balliu nxjerr videon: Agresori i Berishës nuk vuan nga çrregullimet, Rama mashtron

para 2 orë - Albeu

Deputeti demokrat Klevis Balliu, përmes një postimi në Facebook, shkruan se personi që sulmoi kreun e PD-së Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, Gerti Shehu, nuk vuan nga çrregullimet e...

Ishte në ndërtim e sipër bëhet gati për t u hedh në erë objekti pa leje në Drimadhë

Ishte në ndërtim e sipër, bëhet gati për t’u “hedh në erë” objekti pa leje në Drimadhë

para 2 orë - Albeu

Inspektorati i Mbrojtjes Territoriale në Vlorë ka zbarkuar sot në Drimadhë, ku po përgatisin për të shembur një ndërtesë pa leje. Bëhet se dije se ndërtesa është katër kate dhe se shpërthimi i kontrolluar...

VIDEO Xherdan Shaqiri lë pa tekst gazetarin serb Ju bëra dy gola dy

VIDEO/ Xherdan Shaqiri lë “pa tekst” gazetarin serb: Ju bëra dy gola, dy….

para 2 orë - Albeu

Serbëve nuk u del inati me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, të cilën janë personazhet që kanë dhënë kontribut të rendësishëm në eliminimin e kombëtares së Serbisë nga Europiani në 2018 dhe nga Botërori...

Të jetosh me mamin dhe vjehrrën në një shtëpi Blerina Bombaj rrëzon mitin  Fat i madh për mua FOTO LAJM

Të jetosh me mamin dhe vjehrrën në një shtëpi? Blerina Bombaj rrëzon “mitin”: Fat i madh për mua (FOTO LAJM)

para 2 orë - Albeu

Dietologia shqiptare Blerina Bombaj, sapo ka hedhur poshtë mitin se harmonia në një shtepi ku jeton me nënën dhe me vjehrrën nuk eksizotn. Bombaj është mjaft aktive në llograinë e saj në Instagram dhe...

Meghan Markle rrëfen si është kërcënuar me vdekje Princ Harry tregon gabimin më të madh të jetës Jam ndjerë i turpëruar

Meghan Markle rrëfen si është kërcënuar me vdekje, Princ Harry tregon gabimin më të madh të jetës: Jam ndjerë i turpëruar

para 3 orë - Albeu

Princi Harry dhe Meghan po na rrëfejnë më shumë për jetën e tyre në dokumentarin e tyre. Ata për shembull kanë treguar sesi janë njohur, duke treguar se kanë kontaktuar në Instagram. Gjithashtu Meghan...

Aksident i rëndë në Kosovë makina ndahet në dy pjesë 1 i vdekur dhe 5 të lënduar FOTO LAJM

Aksident i rëndë në Kosovë, makina ndahet në dy pjesë, 1 i vdekur dhe 5 të lënduar (FOTO LAJM)

para 3 orë - Albeu

Një aksident i rëndë trafiku mes dy automjetesh ka ndodhur në rrugën Arllat Malishevë, në Kosovë, ku si pasojë ka vdekur një person dhe kanë mbetur të lënduar pesë të tjerë. Aksidentin për Gazetën Express...

Nuk fshihen më Beniada konfirmon lidhjen me vëllain e Arbër Hajdarit FOTO LAJM

Nuk fshihen më! Beniada konfirmon lidhjen me vëllain e Arbër Hajdarit (FOTO LAJM)

para 3 orë - Albeu

Prej kohësh, Beniada Nishani dhe Blerti Hajdari po përfliten si çifti më i ri i shoëbizit shqiptar. Ish-banorja e BB VIP ALBANIA dhe vëllai i Arbër Hajdarit nuk kishin konfirmuar asgjë, deri më sot. Beniada...

 I kam lënë amanet vajzës mos të jetojë në Shqipëri  por Blendi Fevziu zbulon a do pleqërojë vetë në këtë vend

“I kam lënë amanet vajzës mos të jetojë në Shqipëri”, por Blendi Fevziu zbulon a do pleqërojë vetë në këtë vend

para 3 orë - Albeu

Blendi Fevziu është një nga moderatorët më të njohur e më të vjetër në Shqipëri. Prej më shumë se 27 vitesh, ai drejton emisionin “Opinion” në Tv Klan, me tematika e të ftuar të ndryshëm. Rrallëherë e...

Fundjava sjell mot ekstrem çfarë po vjen nga Mali i Zi Zonat që do të preken HARTA LIVE

Fundjava sjell mot ekstrem, çfarë po vjen nga Mali i Zi: Zonat që do të preken (HARTA LIVE)

para 3 orë - Albeu

Java ka nisur me diell për Shqipërinë, por nuk do të mbarojë kështu. Madje, zona të caktuara të vendit, siç janë Shkodra dhe Lezha rrezikojnë sërish përmbytjet duke nisur nga e shtuna në mbrëmjes dhe e...

Kristjan Asllani Dëshiroj vetëm Interin nuk dua të largohem

Kristjan Asllani: Dëshiroj vetëm Interin, nuk dua të largohem

para 3 orë - Albeu

“A e kam kërkuar largimin në janar? Asnjëherë, të gjitha zërat janë të rreme. Jam i lumtur që luaj për Interin dhe dua të qëndroj këtu. E bëra këtë zgjedhje dhe do ta bëja përsëri. Që në fillim e dija...

Këngën e nënës e ka nxjerrë një javë pasi ajo kishte ndërruar jetë Ervis Behari Klipi është xhiruar në të 7 at e saj

Këngën e nënës e ka nxjerrë një javë pasi ajo kishte ndërruar jetë, Ervis Behari: Klipi është xhiruar në të 7-at e saj

para 3 orë - Albeu

Këngëtari shumë i dashur i muzikës popullore, Ervis Behari ka bërë si rrallëherë një rrëfim për karrierën e tij. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai tregoi se fillimisht ka nisur të këndojë me gjyshin kur...

Trondit Ylli Pango Si më sugjeruan të vrisja veten

Trondit Ylli Pango: Si më sugjeruan të vrisja veten

para 3 orë - Albeu

Ylli Pango, oi ftuar në emisionin “Arnautistan” të Mustafa Nanos, ka bërë një deklaratë të fortë, ku shprehet se ka gazetarë që janë kriminelë. Madje, ish-ministri i Kulturës tregoi dhe një rast personal,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK