Greqia në zi  ndërron jetë në moshën 96 vjeçare kompozitori i famshëm Mikis Theodorakis

Greqia në ‘zi’, ndërron jetë në moshën 96-vjeçare kompozitori i famshëm, Mikis Theodorakis

para 3 muajve - BalkanWeb

Kompozitori i famshëm i Greqisë, Mikis Theodorakis ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare. Arti grek sot është në zi për një nga figurat më të rëndësishme të saj. Theodorakis ka kompozuar muzika të të gjitha...

Vidhet Katedralja Ringjallja e Krishtit në Korçë autorët marrin lekët e dy arkave

Vidhet Katedralja “Ringjallja e Krishtit” në Korçë, autorët marrin lekët e dy arkave

para 3 muajve - BalkanWeb

Katedralja “Ringjallja e Krishtit” në Korçë ka rënë pre e grabitjes, gjatë natës së kaluar. Lajmi bëhet i ditur për “BalkanWeb” nga gazetarja Lorena Kodra, e cila raporton se është vjedhur një sasi e vogël...

Martesë në mbi 6 500 metra lartësi çifti bolivian realizon një ceremoni përrallore

Martesë në mbi 6.500 metra lartësi, çifti bolivian realizon një ceremoni përrallore

para 3 muajve - BalkanWeb

Johny Pacheko dhe Haidi Pako, një çift nga Bolivia, i thanë “po” njëri-tjetrit në një ceremoni të zhvilluar në malin Ilimani. Dyshja kishin pasur fat sa i përket motit, pasi që dielli dhe temperaturat...

Greqia zgjohet me tërmet lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter afër Athinës

Greqia ‘zgjohet’ me tërmet, lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter afër Athinës

para 3 muajve - BalkanWeb

Greqia është zgjuar me tërmet ditën e sotme. Lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter u regjistrua në Thebes, afër Thivës. Lëkundja u ndie deri në Athinë e cila ndodhet 70 kilometër larg epiqendrës së...

Policia aksion në Durrës goditen 4 raste të trafikut të drogës dhe lojërave të fatit 8 të arrestuar dhe 2 në kërkim

Policia aksion në Durrës, goditen 4 raste të trafikut të drogës dhe lojërave të fatit, 8 të arrestuar dhe 2 në kërkim

para 3 muajve - BalkanWeb

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 8 shtetas dhe ka shpallur në kërkim 2 shtetas të tjerë, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. SIpas bluve të Durrësit, gjatë aksionit, janë goditur dy raste...

Nga filiali i bankës te marketi e kompania celulare arrestohet hajduti i rrezikshëm në Burrel

Nga filiali i bankës te marketi e kompania celulare, arrestohet hajduti i rrezikshëm në Burrel

para 3 muajve - BalkanWeb

Policia e Matit ka finalizuar operacionin “Filiali”, duke arrestuar një 33-vjeçar të shpallur në kërkim për vjedhje. Në pranga ka rënë shtetasi B. (M). Gj., 33 vjeç, banues në Burrel, i cili dyshohet se...

Ligji agjent i huaj  Rusia nuk ndal goditjet ndaj mediave kritike e të pavarura

Ligji “agjent i huaj”, Rusia nuk ndal goditjet ndaj mediave kritike e të pavarura

para 3 muajve - BalkanWeb

Që nga 31 gushti, faqja elektronike e Ministrisë së Drejtësisë radhit 43 media dhe gazetarë dhe 76 grupe të shoqërisë civile si “agjentë të huaj”. 46 grupe të tjera janë quajtur “organizata të padëshiruara”....

 Është i varur ndaj pornografisë  57 vjeçarja tregon mesazhet tronditëse që i gjeti bashkëshortit në telefon Ja çfarë i dërgonte ai koleges së tij

“Është i varur ndaj pornografisë”, 57-vjeçarja tregon mesazhet tronditëse që i gjeti bashkëshortit në telefon. Ja çfarë i dërgonte ai koleges së tij

para 3 muajve - BalkanWeb

Një 57-vjeçare tregon se bashkëshorti i saj është i varur ndaj pornografisë. Ndonëse kanë 30 vite të martuar, ai flet me gra të tjera, të cilave u dërgon foto e video topless. Rasti i fundit ishte me një...

Mbërrijnë në vendin tonë edhe 37 shtetas afganë akomodohen në Qytet Studenti

Mbërrijnë në vendin tonë edhe 37 shtetas afganë, akomodohen në Qytet Studenti

para 3 muajve - BalkanWeb

Te tjerë shtetas afgane kanë mbërritur në vendin tonë. Ministria e Jashtme njofton se kanë ardhur në orët e para të mëngjesit edhe 37 afgane, te cilët janë akomoduar në Qytet Studenti, për t’u transferuar...

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj festojnë përvjetorin e martesës urimi i veçantë i humoristit

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj festojnë përvjetorin e martesës, urimi i veçantë i humoristit

para 3 muajve - BalkanWeb

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë dy nga çiftet më të njohura në showbizin shqiptar. Dyshja janë në një lidhje prej vitesh, por në vitin 2017 vendosën të kurorëzonin me martesë dashurinë e tyre. Dje,...

Foto Po kthehej nga dasma e shokut ndërron jetë në aksident reperi i njohur grek në Athinë u përplas me shtyllën pasi kaloi 4 semaforë të kuq

Foto/ Po kthehej nga dasma e shokut, ndërron jetë në aksident reperi i njohur grek në Athinë, u përplas me shtyllën pasi kaloi 4 semaforë të kuq

para 3 muajve - BalkanWeb

Reperi i famshëm grek, Mad Clip ka ndërruar jetë pas një aksidenti të rëndë në Athinë të Greqisë. 34-vjeçari po kthehej nga dasma e një shoku dhe refuzoi t’i ndalonte postbllokut të policisë. Ai kaloi...

Shifra alarmante në Kosovë nga koronavirusi raportohen mbi 27 mijë raste aktive

Shifra alarmante në Kosovë nga koronavirusi, raportohen mbi 27 mijë raste aktive

para 3 muajve - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 27,404. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është...

 Kemi dënuar me 6 vjet burg anëtarin e Partisë Zenel Buçpapaj se s pranoi të bënte qitje mbi tabelën me kokën e Titos  Zbulohet relacioni i sekretarit të parë të Tropojës

“Kemi dënuar me 6 vjet burg anëtarin e Partisë, Zenel Buçpapaj, se s’pranoi të bënte qitje mbi tabelën me kokën e Titos…”/ Zbulohet relacioni i sekretarit të parë të Tropojës

para 3 muajve - BalkanWeb

Publikohet një dokument arkivor të nxjerrë nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), i cili i përket vitit 1977, ku ndodhet një raport-informacion i Sekretarit...

Numri i nxënëseve bie me shpejtësi popullata e ciklit 9 vjeçar 5 14 vjeç tkurrje me 2 1 brenda një viti

Numri i nxënëseve bie me shpejtësi, popullata e ciklit 9-vjeçar 5-14 vjeç tkurrje me 2.1% brenda një viti

para 3 muajve - BalkanWeb

Popullsia në moshë shkollore po tkurret me shpejtësi viti pas viti, ku përveç sinjaleve për plakjen e popullsisë së vendit, rënia e numrit të nxënësve kërkon ridimensionim të sektorit të arsimit. Sipas...

Berberët në Angli fitojnë zemrat e të gjithëve qethen zero dhe solidarizohen me gruan që vuante nga kanceri

Berberët në Angli fitojnë zemrat e të gjithëve, qethen “zero” dhe solidarizohen me gruan që vuante nga kanceri

para 3 muajve - BalkanWeb

Numri i personave që diagnostikohen me kancer është në rritje. Ata, për t’u trajtuar nga sëmundja e rëndë i duhet të nënshtrohen seancave të kimioterapisë, e për ta bërë këtë, në një fazë të kurimit, i...

Ronaldo thyen rekordin e golave ndërkombëtarë Shumë special për mua por nuk e kam mbyllur ende llogarinë

Ronaldo thyen rekordin e golave ndërkombëtarë: Shumë special për mua, por nuk e kam mbyllur ende llogarinë

para 3 muajve - BalkanWeb

Cristiano Ronaldo është bërë futbollisti me më shumë gola në historinë e futbollit sa i përket ndeshjeve ndërkombëtare. Ditën e djeshme portugezi theu rekordin e Ali Daei që kishte shënuar 110 gola. Sulmuesi...

Gjermania e Franca thirrje Iranit Rikthehuni në bisedime për marrëveshjen bërthamore

Gjermania e Franca thirrje Iranit: Rikthehuni në bisedime për marrëveshjen bërthamore

para 3 muajve - BalkanWeb

Franca dhe Gjermania i bënë thirrje Iranit që të rinisë menjëherë bisedimet që synojnë të ringjallin marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 me fuqitë botërore. “I kërkojmë Iranit që të rikthehet në tryezën...

Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare Rama pritet të zbulojë emrat e qeverisë së re

Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare, Rama pritet të zbulojë emrat e qeverisë së re

para 3 muajve - BalkanWeb

Partia Socialiste mbledh ditën e sotme Asamblenë Kombëtare. Mbledhja nis në orën 10:00 dhe do të zhvillohet te Pallati i Kongreseve. Pikërisht në mbledhjen e Asamblesë së PS, kryeministri Edi Rama pritet...

Përmbytje në Spanjë shihni se si uji merr me vete çfarë t i dali përpara

Përmbytje në Spanjë, shihni se si uji merr me vete çfarë t’i dali përpara

para 3 muajve - BalkanWeb

Reshje të dendura shiu kanë përshkruar Spanjën këto ditë, duke shkaktuar përmbytje në disa qytete. Në vetëm gjysmë ore, reshjet e shiut kanë shkaktuar rrëshqitje dheu dhe përmbytje në Alcanar. Në pamjet...

Qeni del në ekran teksa transmetohej live parashikimi i motit videoja bëhet virale në internet

Qeni del në ekran teksa transmetohej live parashikimi i motit, videoja bëhet virale në internet

para 3 muajve - BalkanWeb

Këlyshi Storm i bëri shikuesit të qeshin kur u shfaq në ekran gjatë një parashikimi të motit të transmetuar në Toronto. Meteorologu Anthony Farnell paraqiti parashikimin e motit dhe qeni eci rastësisht...

 Vejusha e Zezë  kjo është gruaja që vrau brenda pak kohësh edhe burrin edhe të dashurin me helm miu pasi nuk

‘Vejusha e Zezë’, kjo është gruaja që vrau brenda pak kohësh edhe burrin edhe të dashurin me helm miu, pasi nuk…

para 3 muajve - BalkanWeb

Wane Brenda Oliveira, gruaja që njihet në Brazil si “Vejusha e Zezë”, ka vrarë të dashurin me bar miu dhe besohet se të njëjtën teknikë ka përdorur edhe ndaj një tjetër partneri të saj. 34 vjeçarja Brenda...

Nuk gjen qetësi as në SHBA gruaja afgane merr telefonata kërcënuese nga talebanët pas evakuimit nga Kabuli

Nuk gjen qetësi as në SHBA, gruaja afgane merr telefonata kërcënuese nga talebanët pas evakuimit nga Kabuli

para 3 muajve - BalkanWeb

Për disa qytetarë afganë, tmerri që kanë përjetuar në vendin e tyre i “përndjek” ende. Horla, një grua afgane e cila u evakuua nga Kabuli ende nuk është e qetë pavarësisht se është strehuar në Ëashington....

Horoskopi për ditën e sotme 2 shtator 2021

Horoskopi për ditën e sotme, 2 shtator 2021

para 3 muajve - BalkanWeb

Dashi Mendja ju jep një siguri të madhe, e cila ju lejon të eksploroni botët e tjera. Gjeni mënyra të reja për të sjellë dashurinë në jetën tuaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni sot për t’i bërë përshtypje...

Shteti gjerman do të kompensojë dëmet nga përmbytjet deri në 80 për qind

Shteti gjerman do të kompensojë dëmet nga përmbytjet deri në 80 për qind

para 3 muajve - BalkanWeb

Individët dhe bizneset e prekura nga përmbytjet që shkatërruan pjesë të Gjermanisë Perëndimore në mes të korrikut do të kompensohen nga shteti deri në 80 për qind të humbjeve të tyre, vendosi sot qeveria...

Kina Tajvani dhe India hapin shkollat ​nën hijen e COVID 19

Kina, Tajvani dhe India hapin shkollat ​nën hijen e COVID-19

para 3 muajve - BalkanWeb

Shkollat ​​në Kinë, Tajvan dhe Indi janë hapur nën hijen e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19). Sipas agjencisë së lajmeve Xinhua, janë marrë masa të rrepta kundër pandemisë së COVID-19 në Kinë,...

SHBA uragani Ida shkakton dëme në Louisiana

SHBA, uragani Ida shkakton dëme në Louisiana

para 3 muajve - BalkanWeb

Uragani Ida i cili është efektiv në Louisiana të SHBA-së ka shkaktuar dëme të mëdha në disa zona. Në qytetin New Orleans në Louisiana, përmbytjet dhe stuhitë e fuqishme si pasojë e uraganit kanë shkaktuar...

Spanjë përmbytje në disa qytete për shkak të shirave të rrëmbyeshëm

Spanjë, përmbytje në disa qytete për shkak të shirave të rrëmbyeshëm

para 3 muajve - BalkanWeb

Shirat e dendur që ranë sot në Spanjën lindore shkaktuan përmbytje në disa qytete. Brenda gjysmë ore, reshjet e shiut që ranë në qytetin Alcanar, rreth 200 kilometra në jug të Barcelonës, shkaktuan një...

Ambasadori pakistanez në SHBA Ish qeveria afgane u shpërbë për shkak të problemeve të brendshme

Ambasadori pakistanez në SHBA: Ish-qeveria afgane u shpërbë për shkak të problemeve të brendshme

para 3 muajve - BalkanWeb

Ambasadori i Pakistanit në SHBA, Asad Majid Khan ka reaguar ndaj kongresistit amerikan Michael G. Waltz i cili ka akuzuar Islamabadin për rënien e Kabulit në duart e talebanëve. Ambasadori Khan në letrën...

Operacion i komplikuar për të evakuuar futbollistet afgane

Operacion i komplikuar për të evakuuar futbollistet afgane

para 3 muajve - BalkanWeb

Vajzat lëvizin nga një vend në tjetrin pa parapërgatitje, në përpjekje të dëshpëruara për t’u shpëtuar talebanëve, për t’i shpëtuar rrezikut ndaj jetës thjesht për faktin se janë marrë me një aktivitet...

Lavrov Siguria e kufijve jugorë të Rusisë varet nga siguria në Lindjen e Mesme

Lavrov: Siguria e kufijve jugorë të Rusisë varet nga siguria në Lindjen e Mesme

para 3 muajve - BalkanWeb

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov tërhoqi vëmendjen mbi sigurinë në Lindjen e Mesme pas tërheqjes së njësive ushtarake të NATO-s dhe tha se “Siguria e kufijve jugorë të Rusisë varet drejtpërdrejt...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK