Tetë orë gjumë në natë shmangin rrezikun e diabetit

Tetë orë gjumë në natë shmangin rrezikun e diabetit

para 26 minutave - Bota Sot

Gjumi i rregullt mund të ketë efekte kundër diabetit. Në fakt një studim i ri i publikuar në revistën Sleep Health tregon se gjumi shumë pak ose shumë i gjatë lidhet me diabetin e tipit 2. Studimi përfshiu...

Profesori amerikan jep detaje se çka parasheh asociacioni tregon nëse do të duhet pranuar pa njohje nga Serbia

Profesori amerikan ‘jep detaje’ se çka parasheh asociacioni, tregon nëse do të duhet pranuar pa njohje nga Serbia

para 26 minutave - Bota Sot

Kanë mbajtur pak takime gjatë këtij viti, e shumë tensione në mes palëve, por dialogu Kosovë – Serbi vazhdon të jetë kryetema e bisedave të zyrtarëve perëndimorë në takimet e tyre si në Kosovë, ashtu edhe...

Aksidentohet në vendin e punës një 45 vjeçar në Elbasan

Aksidentohet në vendin e punës një 45-vjeçar në Elbasan

para 26 minutave - Bota Sot

Në spitalin rajonal Elbasan është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore shtetasi, një punëtor 45 vjeçar, banues në fshatin Petresh. Nga veprimet e para hetimore, dyshohet se 45-vjeçari është dëmtuar...

Berisha Rama nuk largohet me votë por vetëm me mosbindje civile 90 përqind e investimeve vidhen

Berisha: Rama nuk largohet me votë, por vetëm me mosbindje civile. 90 përqind e investimeve vidhen

para 26 minutave - Bota Sot

Në mbyllje të tryezës së organizuar për të diskutuar buxhetin e vitit që vjen, kryetari i opozitës, Sali Berisha, tha se Edi Rama largohet vetëm me mosbindje civile. “Në diskutimet tuaja del qartë drama...

 Puna u reklamua në Tik Tok  Dy shqiptarët dënohen për fermën e kanabisit me qindra bimë

“Puna u reklamua në Tik-Tok”/ Dy shqiptarët dënohen për fermën e kanabisit me qindra bimë

para 26 minutave - Bota Sot

Dy burra që vepruan si “kopshtarë” për një fermë të madhe kanabisi në një restorant “të braktisur”, ndërsa puna ishte reklamuar në TikTok. Artan Haka, 38 vjeç dhe Juljan Sulaj, 25 vjeç, u zbulua se jetonin...

Gërkovska Institucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

Gërkovska: Institucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

para 26 minutave - Bota Sot

Analizë e hollësishme e gjetjeve nga raporti i fundit i Komisionit Evropian në pjesën e vlerësimit të situatës me korrupsionin në Maqedoninë e Veriut, ishte pikë kryesore e seancës së sotme të Organit...

Apple dëshiron të merret me ata që shikojnë në telefonin tuaj

Apple dëshiron të merret me ata që shikojnë në telefonin tuaj

para 26 minutave - Bota Sot

Apple dëshiron të parandalojë situatat, kur të tjerët shikojnë mbi supe ndërsa përdorni telefonin tuaj celular. Së fundmi, “molla nga Cupertino” ka paraqitur dy patenta me të cilat planifikon të zgjidhë...

Në një grup në Europian me Shqipërinë Italia mendon për miqësoret e marsit

Në një grup në Europian me Shqipërinë, Italia mendon për miqësoret e marsit

para 26 minutave - Bota Sot

Italia do të fillojë përgatitjet për Europianin e verës së ardhshme, pas një fushate kualifikuese mjaft të vështirë. Grupi i Euro 2024 për Axurrët duket sa interesant aq edhe kompleks, pasi ekipi i Spalletit...

Duka Me të vërtetë nuk donim të luanim kundër Italisë

Duka: Me të vërtetë nuk donim të luanim kundër Italisë

para 26 minutave - Bota Sot

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave atje. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për “La Politica...

Naim Murseli ishte në rrezik jete kjo është fotoja

Naim Murseli ishte në rrezik jete, kjo është fotoja

para 26 minutave - Bota Sot

Emri i Naim Murselit është lakuar shumë ditët e fundit, si shkak i vrasjes së bashkëshortes së tij. Ai meqë kishte dhënë para për ta vrarë bashkëshorten e tij, me vendim të gjykatës, ndodhet në Burgun...

Berisha shkel vendimin e gjykatës Artur Zheji Drejtësia e re nuk duhet përkulet përballë politikës së vjetër

Berisha shkel vendimin e gjykatës/ Artur Zheji: Drejtësia e re nuk duhet përkulet përballë politikës së vjetër

para 54 minutave - Bota Sot

Ish-kryeministri Sali Berisha, edhe sot, nuk u paraqit në Gjykatë për të respektuar masën e sigurisë të caktuar për dosjen hetimore për privatizimin e ish-kompleksit sportiv “Partizani”. Analisti Artur...

Berisha sfidon drejtësinë Minxhozi 12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK përse nuk hedh një hap procedural për ish kryeministrin

Berisha sfidon drejtësinë/ Minxhozi: 12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK, përse nuk hedh një hap procedural për ish-kryeministrin?!

para 54 minutave - Bota Sot

Në emisionin “Real Story” në ABC analisti Skënder Minxhozi u shpreh se ish-kryeministri Sali Berisha asnjëherë nuk ka pranuar që të pyetet nga drejtësia, ndërsa tha se duhet një vendim procedural i dytë...

Buci kërkon të sqarohet me Santianën Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve

Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

para 54 minutave - Bota Sot

Santiana Maloku dhe Ylli Dervishi tashmë janë distancuar nga njëri-tjetri. Ndonëse ishin miq të mirë, ka qenë Buci së fundmi që u largua nga bukuroshja gjakovare për shkak se ia kërkoi e fejuara e tij,...

Vetëm sivjet gati tre mijë maqedonas kanë kërkuar pasaportë bullgare

Vetëm sivjet gati tre mijë maqedonas kanë kërkuar pasaportë bullgare

para 54 minutave - Bota Sot

Maqedonasit vazhdojnë të kërkojnë pasaporta bullgare. Vetëm sivjet, sipas të dhënave të autoriteteve bullgare, pasaportë kanë kërkuar gjithsej 2.990 maqedonas. Sipas Ministrisë së Drejtësisë së Bullgarisë...

Studimi bie trysnia e zyrtarëve për rryshfet ndërsa publiku rrit besimin tek drejtësia

Studimi, bie trysnia e zyrtarëve për rryshfet, ndërsa publiku rrit besimin tek drejtësia

para 54 minutave - Bota Sot

Raporti më i fundit vjetor mbi monitorimin e korrupsionit në Shqipëri vëren një ulje me 5 për qind të trysnisë nga zyrtarët tek qytetarët për marrje rryshfeti. Një pjesë e konsiderueshme e qytetarëve të...

 Të bëjmë gjithçka që të nxisim revoltën  Berisha Rama nuk largohet me votë vetëm me mosbindje civile

“Të bëjmë gjithçka që të nxisim revoltën”, Berisha: Rama nuk largohet me votë, vetëm me mosbindje civile

para 54 minutave - Bota Sot

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se kryeministri Edi Rama nuk largohet me votë, por vetëm me mosbindje civile. Berisha i pranishëm në diskutimet për buxhetin e vitit 2024 me mbështetësit...

Kriza shëndetësore në Gaza OBSH në alarm thërret seancën urgjente për diskutime

Kriza shëndetësore në Gaza/ OBSH në alarm, thërret seancën urgjente për diskutime

para 54 minutave - Bota Sot

Bordi ekzekutiv i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka thirrur një seancë urgjente për të diskutuar krizën shëndetësore në Gaza dhe Bregun Perëndimor. OBSH njoftoi sot se ka marrë një kërkesë nga 15...

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kod të rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kod të rreptë të veshjes për nëpunëset civile

para 54 minutave - Bota Sot

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, e ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve të rrepta islamike të veshjes, e në veçanti...

Aksidentohet për vdekje 43 vjeçari shqiptar në Itali

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

para 54 minutave - Bota Sot

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra nga një aksident automobilistik...

Heroi i Prestige Limani Fitorja fryt i punës sonë synojmë kreun e tabelës

Heroi i Prestige/ Limani: Fitorja fryt i punës sonë, synojmë kreun e tabelës

para 54 minutave - Bota Sot

Sandroel Limani rezultoi të ishte edhe një herë vendimtar për Prestige, këtë herë duke i dhënë skuadrës tri pikët dhe fitoren e parë në të Tretën. Sulmuesi realizoi shumë bukur me një gjuajtje perfekte...

 Më kanë bërë lesbike  Era Rusi flet për thashethemin më të keq rreth saj

'Më kanë bërë lesbike', Era Rusi flet për thashethemin më të keq rreth saj

para një ore - Bota Sot

E ftuar këtë të hënë në emisionin “Aldo Morning Show” në Tv Klan, këngëtarja e njohur Era Rusi ka folur jo vetëm për karrierën, por edhe për jetën e saj të përditshme. Gjatë intervistës, ajo tregoi edhe...

 Pa akses nuk ka progres  thirrje e personave me aftësi të kufizuar

“Pa akses, nuk ka progres”, thirrje e personave me aftësi të kufizuar

para një ore - Bota Sot

Pa akses, nuk ka progres”, “Nuk ka intergim pa barazi”, është kjo thirrje e personave me Aftësi të Kufizuar, në Ditën Ndërkombëtare të tyre, të cilët renditen kërkesat që nga nevoja për më shumë akses...

Në fustanellë janë të fshehura 365 ditët e vitit

Në fustanellë janë të fshehura 365 ditët e vitit

para një ore - Bota Sot

Për kostumet e arbërorëve është shkruar mjaftë, shumë udhëpërshkrues e autor europian i kanë parë kostumet tona si më të bukurat në Europë. Thuhet se edhe vetë kryeheroi ynë arbëror Gjergj Kastrioti në...

Policët që kanë përdorur aplikacionet SKY ECC apo Encro Chat do të përjashtohen

Policët që kanë përdorur aplikacionet SKY ECC apo Encro Chat do të përjashtohen

para një ore - Bota Sot

Ministri i Brendshëm në Qeverinë e Shqipërisë, Taulant Balla miratoi urdhrin e posaçëm që ka të bëjë me vetëdeklarimin e të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit, AMP dhe Gardës së Republikës, nëse...

Brokoli fsheh sekretin e rinisë Studimet zbulojnë diçka interesante

Brokoli fsheh sekretin e rinisë? Studimet zbulojnë diçka interesante

para një ore - Bota Sot

Brokoli, prej kohësh është konsideruar si një produkt ushqimor mjaft i mirë, i pasur me vitamina, proteina dhe lëndë të tjera ushqyese, por një studim i kohëve të fundit ka zbuluar se brokoli mund të shmangë...

Fletarrest ndërkombëtar për Ljupço Palevskin

Fletarrest ndërkombëtar për Ljupço Palevskin

para një ore - Bota Sot

Edhe zyrtarisht është dhënë fletarrest ndërkombëtar për Ljupço Palevskin i cili dyshohet për vrasjen e 14 vjeçares Vanja Gjorçevska nga Shkupi dhe 74 vjeçarin Pançe Zhezhovski nga Velesi. Për rastin në...

 Me pas dit që e ka bo djali jem ai sot s ish gjallë  ky është rrëfimi i babait të Naim Murselit

“Me pas dit që e ka bo djali jem, ai sot s‘ish gjallë” - ky është rrëfimi i babait të Naim Murselit

para një ore - Bota Sot

Për vrasjen e Liridona Ademaj ka folur babai i Naim Murselit. Ky i fundit, dyshohet për vrasjen e Liridonës. Ai jep detaje për fëmijët, dhe ka një mesazh për familjen e Liridonës. Kujtojmë, se sot është bërë rivarrimi i Liridonës.

Lëndohen katër persona nga një aksident në rrugën Prishtinë  Gjilan

Lëndohen katër persona nga një aksident në rrugën Prishtinë – Gjilan

para një ore - Bota Sot

Një aksident komunikacioni ka ndodhur në rrugën që lidh Prishtinën me Gjilanin. Pas një përplasjeje mes një kamioni dhe një veture ka rezultuar në lëndimin e katër personave. Flora Ahmeti, zëdhënëse e...

Michael B Jordan përfshihet në një aksident me makinë ja gjendja e aktorit

Michael B. Jordan përfshihet në një aksident me makinë, ja gjendja e aktorit

para një ore - Bota Sot

Michael B. Jordan u përfshi në një aksident me Ferrarin e tij në Hollywood, Kaliforni, të shtunën mbrëma. Një zëdhënës i LAPD-së tha se ngjarja ka ndodhur në orën 23:34 në një pjesë të bulevardit 'Sunset'...

 Mjaft është mjaft  sekretari i Brendshëm britanik prezanton planin 5 pikësh të frenimit të emigracionit

“Mjaft është mjaft”, sekretari i Brendshëm britanik prezanton planin 5 pikësh të frenimit të emigracionit

para një ore - Bota Sot

Sekretari i Brendshëm britanik, James Cleverly deklaroi se “mjaft është mjaft” ndërsa zbuloi planet që ai premtoi se do t’i japin një goditje të madhe imigracionit, pasi numri i emigrantëve pati një shifër...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK