Jo bashkëshorti ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

para 53 minutave - Ina

Zhaklin Lekatari ka komentuar së fundmi në një lidhje ”live” në rubrikën “Opinion” në News24, vrasjen e Liridona Ademajt. Opinionistja u shpreh se është e shokuar nga kjo ngjarje, por jo e surprizuar....

 Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë ai sot s ish gjallë  Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij VIDEO

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

para 53 minutave - Ina

Ka folur për herë të parë babi i Naim Murselit, të dyshuarit për organizimin e vrasjes së bashkëshortes së tij Liridona Ademaj me 29 nëntor, shkruan Periskopi. Në rrëfimin e tij, Shaban Murseli tregon...

Ferati Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

para 54 minutave - Ina

Drejtori i inspektoratit shtetëror të arsimit Halit Ferati ka theksuar se personat që organizojnë protesta në Çashkë i njeh personalisht dhe se pas tyre qëndrojnë VMRO-DPMNE dhe LEVICA duke specifikuar...

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

para një ore - Ina

Para pak minutave në Gjykatën Penale në Shkup është sjellur babai i të ndjerës Vanja Gjorçevska, Aleksandar Gjorçevski, njofton SHENJA. Kryeprokurori Gavrill Bubevski në konferencë për shtyp tha se provat...

Në Maqedoni hipotekat ulen ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

para një ore - Ina

Ulje e butë e pronave nën hipotekë, ndërtimi që nuk ndalon me nga 5000 banesa të reja në vit, leje për ndërtim që nuk reshtin së lëshuari, rritje e mëtejshme e kredive banesore dhe numër i madh i banesave...

Xhaferi Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

para një ore - Ina

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot i shprehu ngushëllime familjes së 14-vjeçares Vanja dhe porositi që organet kompetente ta zbardhin rastin deri në fund. “Arsyeja, përgjegjësia për fjalën e thënë...

Palevski kishte disa akuza penale

Palevski kishte disa akuza penale

para një ore - Ina

Lupço Palevski-Palço, i dyshuari kryesor për vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska nga Shkupi dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezhovski nga Velesi, ka një sërë kallëzimesh penale në periudhën nga viti 2000 deri...

Detaje të reja për vrasjen makabre Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi rrugës ndërruan veturat

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

para një ore - Ina

Naimi bashkë me Liridonën dhe dy fëmijët po darkonin në një restorant në Graçanicë. Burimet bëjnë të ditur se Granit Plava është parë në oborrin e restorantit duke kontrolluar situatën para krimit. Pak...

Ziadin Sela ASH së i takon anëtari në KSHZ Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI së VIDEO

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

para 3 orë - Ina

Ish kyetari i Aleancës për Shqiptarët njëherit kryetar i kuvendit qendror të ASH-së, Ziadin Sela gjatë një fjalimi të tij në Strugë ka folur edhe për anëtarin e KSHZ-së, duke theksuar se anëtarin e KSHZ-së...

Dua triumfon mes 30 mijë rivalëve në Dubai 6 vjeçarja shqiptare gjeni në matematikë

Dua triumfon mes 30 mijë rivalëve në Dubai, 6-vjeçarja shqiptare gjeni në matematikë

para 3 orë - Ina

Dua 6-vjeçerja nga Kosova triumfoi mes 30 pjesëmarrësve nga 45 shtete të botës, duke fituar vendin e parë në kategorinë në garat e Matematikës. Vogëlushja Dua përfundoi e para 40 detyra për 2 minuta e...

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

para 4 orë - Ina

Luis Suarez është përshëndetur me tifozët e Gremios në ndeshjen e fundit që e zhvilloi kundër Vasco de Gama të dielën në mbrëmje. 36 vjeçari do ta vazhdojë karrierën e tij tek Inter Miami, pasi janë duke...

Kasami Ky pushtet nga frika e humbjes ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

para 4 orë - Ina

Kryetari i Levizjes BESA, Bilall Kasami ka akuzuar pushtetin se nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet. Por, Kasami thote se, opozita nuk do ta lejoj një gjë të tillë. “Sot edhe njëherë...

Ismajli për mediat kroate Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

para 4 orë - Ina

Ardian Ismajli ka dhënë një intervistë në mediat kroate ku ka folur për shortin e grupeve të Europianit të Gjermanisë. Një periudhë të gjatë e kaloi te Hajduku në Kroaci dhe aktualisht është pjesë e Serie...

E ardhmja e Brojës në Itali Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit kuqezi në janar

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

para 4 orë - Ina

E ardhmja e Armando Brojës mbetet sërish pezull. Sulmuesi shqiptar mund të largohet në janar nga Chelsea, i shitur ose i huazuar, me disa klube që kanë shfaqur interes për bomberin kuqezi. Pas West Ham...

Shorti i Evropianit Ramadani Kundërshtarë të fortë por Shqipëria nuk do të dorëzohet

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

para 4 orë - Ina

Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në letër, duke pasur parasysh eksperiencën e këtyre skuadrave...

Gashi Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve ne nuk do ta lejojmë këtë

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

para 5 orë - Ina

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, ka deklaruar se sot është dëshmuar edhe një herë se ky pushtet nga frika e humbjes së zgjedhjeve ka vendosur t’i manipulojë ata. Sipas tij, në vend që të përballet...

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat bizneset dhe punën e Naim Murselit

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

para 5 orë - Ina

Jetlir Zyberaj, këshilltar i deputetit dhe ish-kryediplomatit Behgjet Pacolli, ka thënë se Naim Murseli prezantohej si një person që kishte një biznes në Suedi dhe se ishte i punësuar me rrogë në ekipin...

Mickoski U dakorduam që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 8 maj

Mickoski: U dakorduam që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 8 maj

para 5 orë - Ina

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, pas takimit të liderëve u shpreh se janë sjellë tre konkluza dhe se janë dakorduar për datën e zgjedhjeve. “Sa i përket ndryshimet kushtetuese, qëndrimi i VMRO-DPMNE-së, është...

Lloga Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

para 5 orë - Ina

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga, shprehi ngushëllimet e tij familjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe familjes së Pançe Zhezhovski dhe shprehi keqardhje për tragjedinë e madhe në të cilën pa mëshirë...

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve ja datat

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

para 5 orë - Ina

Liderët e partive politike parlamentare në Maqedoninë e Veriut u morën vesh për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare, që pritet të mbahen në një datë. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet e reja parlamentare...

Benzinat lirohen për një denarë kurse dizeli për gjysmë denari

Benzinat lirohen për një denarë, kurse dizeli për gjysmë denari

para 6 orë - Ina

Çmimet e shitjeve me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, nga mesnata lirohen për një denarë, kurse EURODIZEL (D-E V) dhe Vaji ekstra i lehtë për amvisëri për 0,50 denarë në litër,...

OBSH Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

para 6 orë - Ina

Derisa konflikti Izrael-Hamas vazhdon, ka një shqetësim në rritje se si situata mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve në Gaza. Mund të ketë më shumë vdekje në Gaza nga sëmundjet dhe një infrastrukturë e...

Shfuqizimi qeverisë teknike Taravari Tendenca e VMRO së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

Shfuqizimi qeverisë teknike, Taravari: Tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

para 6 orë - Ina

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari komentoi kërkesën e VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin e qeverisë teknike, shkruan TV21. Taravari thotë tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër...

Zhelinë Sejdiu ka penguar prerjen e druve nga një kompani private Dëmtim brutal i natyrës

Zhelinë/ Sejdiu ka penguar prerjen e druve nga një kompani private: Dëmtim brutal i natyrës

para 6 orë - Ina

Nën dyshimet për shkelje të lejes së dhënë nga Pyjet e Maqedonisë dhe dëmtimit masiv të natyrës nga një kompani private, kreu i komunës së Zhelinës, i ka ndaluar prerjen e pishave dhe siç thotë shkatërrimin...

Trajanov propozon Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

Trajanov propozon: Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

para 6 orë - Ina

Pavle Trajanov nga Lidhja Demokratike deklaroi se në takimin e sotëm të liderëve është përcaktuar për zgjedhje pa qeveri teknike. Maqedonia të jetë me një njësi zgjedhore dhe që raundi i dytë i zgjedhjeve...

Zejdi Kryeministri shqiptar mund të presë nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese

Zejdi: Kryeministri shqiptar mund të presë, nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese

para 6 orë - Ina

Kreu i Lëvizjes Populli, Skender Rexhepi-Zejdi tha se qeveria teknike mund të shfuqizohet vetëm nëse të gjitha partitë politike në vend dakordohen për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, shkruan TV21....

Taravari ASH për momentin përgatitet që vet të shkoj në zgjedhje

Taravari: ASH për momentin përgatitet që vet të shkoj në zgjedhje

para 6 orë - Ina

Kreu i ASH-së, Arben Taravari tha se ende nuk ka vendim definitiv se si do të garojnë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Ai theksoi se për momentin ASH po përgatitet të shkojë vetëm në zgjedhje. “Rreth...

Zhvarroset trupi i Liridona Ademajt  Dalin detaje të reja nga krimi mizor

Zhvarroset trupi i Liridona Ademajt – Dalin detaje të reja nga krimi mizor

para 6 orë - Ina

Është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan të Gjakovës trupi i pajetë i Liridona Ademajt, e cila u vra mizorisht të mërkurën në Prishtinë. Ajo do të rivarroset në fshatin e saj të lindjes, Rracaj....

Luizi Ja çka do me thanë me dal për drekë me gruan shtatzënë video

Luizi: Ja çka do me thanë me dal për drekë me gruan shtatzënë (video)

para 6 orë - Ina

Kiara dhe Luizi ka dalë për drekë.Tavolina është e mbushur përplot me ushqime. Luizi komenton: Ja çka do me thanë me dal për drekë me gruan shtatzënë. Ja si përgjigjet Kiara. (INA) Shiko në video:...

Kasami Mexhiti dhe Gashi braktisën takimin e liderëve zënka me Xhaferin

Kasami, Mexhiti dhe Gashi braktisën takimin e liderëve, zënka me Xhaferin

para 8 orë - Ina

Krerët e koalicionit opozitar Lidhja Evropiane për Ndryshim (LEN) kanë braktisur takimin e liderëve, për caktimin e datës së zgjedhjeve, mëson INA. Siç merret vesh Afrim Gashi nga Alternativa, Bilall Kasami...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK