Real Madrid vë në presion Atleticon e arrin në krye

Real Madrid vë në presion Atleticon, e arrin në krye

para 8 muajve - Ora news

Pas një barazimi zhgënjyes ndaj në fundjavën e kaluar ndaj Getafes, për Real Madrid nuk mund të ndodhte një tjetër gabim. Skuadra e Zidane shkëlqeu në transfertën e dytë radhazi, kësaj here me Cadiz të...

Man City rikthehet te fitorja  prek titullin

Man. City rikthehet te fitorja, “prek” titullin

para 8 muajve - Ora news

Ajo humbje me Leeds në “Etihad” ishte aksident dhe Man. City rinis menjëherë marshimin drejt titullit kampion në Premier League. Djemtë e Guardiolës pas zhurmës së SuperLigës shkëlqejnë sërish në fushë...

Reperi rrethohet nga policia teksa drejton Hummer me mitroloz në çati

Reperi rrethohet nga policia teksa drejton ‘Hummer’ me ‘mitroloz’ në çati

para 8 muajve - Ora news

Me siguri që kjo është diçka që nuk duhet bërë nëse nuk dëshiron të tërheqësh vëmendjen e policisë. Warchyld – reperi emri i lindjes së të cilit është Chris Stoney – e mësoi këtë në mënyrën më të ashpër...

Makina e mbushur me eksploziv shpërthen në parkingun e hotelit 4 të vdekur 11 të plagosur

Makina e mbushur me eksploziv shpërthen në parkingun e hotelit, 4 të vdekur, 11 të plagosur

para 8 muajve - Ora news

Një makinë me bombë shpërtheu në zonën e parkimit të një hoteli luksoz në qytetin jugperëndimor të Pakistanit të Quetta, duke lënë 4 persona të vrarë dhe 11 të plagosur, thanë zyrtarët. Ambasadori i Kinës...

Gabon sërish Interi Juventus rigjen vendin e tretë

Gabon sërish Interi, Juventus rigjen vendin e tretë

para 8 muajve - Ora news

Pas Milanit, gabon edhe Interi. Zikaltërit ndalen në barazim për here të dytë radhazi në pak ditë duke ngadalësuar ecurinë drejt titullit që gjithsesi nuk vihet në rrezik pasi diferenca me vendin e dytë...

Selenica nuk fle gjumë e pret Bashën me fizhekzjarre

Selenica nuk fle gjumë, e pret Bashën me fizhekzjarre

para 8 muajve - Ora news

Edhe pse kryetari i PD-së Lulzim Basha mbërriti vonë në Selenicë, rreth orës 22:30 , pritja nuk ishte aspak e ftohtë. Të shumtë ishin ata që dolën në shesh për ta pritur kandidatin për kryeministër. Madje...

Muharremi PS e ndjeshme ndaj fëmijëve pa prindër objektivi i im ndryshimi i statusit të jetimit

Muharremi: PS e ndjeshme ndaj fëmijëve pa prindër, objektivi i im ndryshimi i statusit të jetimit

para 8 muajve - Ora news

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, kandidati i PS-së Alfred Muharremi u shpreh se PS ka qenë e ndjeshme ndaj fëmijëve pa kujdes prindëror dhe se objektivi i tij është ndryshimi i statusit të...

Ngjarja në Elbasan Bardhi Përgjegjësi direkte e Taulant Ballës nxisim prokurorinë të hetojë në mënyrë të plotë

Ngjarja në Elbasan, Bardhi: Përgjegjësi direkte e Taulant Ballës, nxisim prokurorinë të hetojë në mënyrë të plotë

para 8 muajve - Ora news

Në një deklaratë për mediat, drejtuesi politik i PD në qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi ka dhënë versionin e tij për ngjarjen e rëndë të mesditës së sotme ku pas një përplasje me armë humbi jetën Pjerin...

 Pse policia vrau Pjerin Xhuvanin dhe Prokuroria në garë për deputet s mund të bëjë drejtësi

“Pse policia vrau Pjerin Xhuvanin dhe Prokuroria “në garë për deputet” s’mund të bëjë drejtësi…”

para 8 muajve - Ora news

Krimi zgjedhor në Elbasan u be me bekimin e policisë dhe prokurorisë dhe po këto institucione për llogari politike po kryejnë krim të dyte duke mos vepruar me transparencën e duhur. E gjithë ngjarja ju...

Vrasja në Elbasan Prangosen 3 të rinjtë që tentuan të hyjnë në perimetrin e sigurisë Ora News sjell videon

Vrasja në Elbasan/ Prangosen 3 të rinjtë që tentuan të hyjnë në perimetrin e sigurisë, Ora News sjell videon

para 8 muajve - Ora news

Tre persona janë vënë në pranga pasi akuzohen se kanë kundërshtuar me forcë efektivët e policisë së Elbasanit dhe janë futur në zonën e rrethuar me shiritin “skenë krimi” në lagjen “5 Maji”, aty ku sot...

Dortmundi cinik fiton dhe ruan shpresat për Champions

Dortmundi cinik, fiton dhe ruan shpresat për Champions

para 8 muajve - Ora news

Me titullin që nuk ka diskutime dhe do të jetë për Bayern Munchen, lufta tani në Bundesliga po bëhet për Europën dhe mbijetesën. Eshtë një betejë e madhe për 2 vendet e tjera të Champions League teksa...

 Në lokal me kapuç me subjekte të OFL  Zëdhënësi i Presidentit i përgjigjet Ramës Pronë e një kryetari socialist

“Në lokal me kapuç me subjekte të OFL”, Zëdhënësi i Presidentit i përgjigjet Ramës: Pronë e një kryetari socialist.

para 8 muajve - Ora news

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, përmes një postimi në Facebook, i përgjigjet akuzave të përsëritura të kryeministrit Edi Rama dhe eksponentëve të tjerë të mazhorancës se kreu i shtetit...

Kollozi Qytetarët nuk e pranojnë ofertën e partive të mëdha duam të rrëzojmë këtë sistem

Kollozi: Qytetarët nuk e pranojnë ofertën e partive të mëdha, duam të rrëzojmë këtë sistem

para 8 muajve - Ora news

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, kandidati i Bindjes Demokratike Ardi Kollozi u shpreh se qytetarët nuk e pranojnë ofertën e partive të mëdha dhe se duan një alternativë të re. Kollozi: Do...

Rrihet brutalisht anëtari i LSI së Poliçan nga vëllai i kryetarit të bashkisë dhe 5 persona të tjerë

Rrihet brutalisht anëtari i LSI-së Poliçan nga vëllai i kryetarit të bashkisë dhe 5 persona të tjerë

para 8 muajve - Ora news

Anëtari i LSI-së në Poliçan, Luan Tare është rrahur brutalisht. Burime për Ora News bëjnë me dije se ai ka qenë duke hyrë në pallatin e tij kur është goditur me sende të forta në kokë dhe trup nga nipi...

Karantina për emigrantët AP Anulloni urdhërin pamundëson votën për shqiptarët që vijnë nga Greqia ose Maqedonia e Veriut

Karantina për emigrantët/ AP: Anulloni urdhërin, pamundëson votën për shqiptarët që vijnë nga Greqia ose Maqedonia e Veriut

para 8 muajve - Ora news

Në një rekomandim dërguar Ministrisë së Shëndetësisë, KQZ-së dhe Komitetit Teknik të Ekspertëve, Avokati i Popullit ka kërkuar anullimin tërësisht e menjëherë të Urdhërit nr.219 datë 19.04.2021 “Për karantinimin...

Hitaj Shtytësit e ngjarjes së rëndë në Elbasan është politika e Tiranës

Hitaj: Shtytësit e ngjarjes së rëndë në Elbasan është politika e Tiranës

para 8 muajve - Ora news

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, gazetari Arbër Hitaj u shpreh se shtytësit e ngjarjes së rëndë në Elbasan janë në Tiranë duke shtuar se kjo është politika. Hitaj: Shtytësit e kësaj ngjarje...

Ndahet nga jeta ish ministri dhe ish deputeti i PD

Ndahet nga jeta ish-ministri dhe ish-deputeti i PD

para 8 muajve - Ora news

Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare ish ministri i Bujqësisë dhe ish deputeti i PD, Hasan Halili. Shkak ka qenë një infrakt kardiak. Sipas familjarëve, varrimi do të bëhet ditën e nesërme, ora 12.00,...

Fushata zgjedhore Mërtiri Edi Rama ka lidhje të fuqishme me krimin e organizuar pa të cilin nuk fiton dot zgjedhjet

Fushata zgjedhore, Mërtiri: Edi Rama ka lidhje të fuqishme me krimin e organizuar, pa të cilin nuk fiton dot zgjedhjet

para 8 muajve - Ora news

Sociologu Ergys Mërtiri i ftuar në studion e Ora News fillimisht u ndal te fushata zgjedhore të cilën e cilësoi të pazakontë jo për shkak të situatës pandemike në të cilën ndodhemi, por për faktin se kemi...

Shehi Rama nuk ka respekt për shtetin njëlloj si Enver Hoxha Kollozi Fushata elektorale pa program

Shehi: Rama nuk ka respekt për shtetin, njëlloj si Enver Hoxha. Kollozi: Fushata elektorale pa program

para 8 muajve - Ora news

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, u shpreh se qeverisemi nga Edi Rama, i cili nuk ka asnjë lloj respekti për shtetin dhe se është njëlloj si Enver Hoxha. Ndërsa...

Izraeli ka shumë vaksina  Gjynah ti hedhim në plehra a i do njeri

Izraeli ka shumë vaksina: “Gjynah ti hedhim në plehra, a i do njeri?”

para 8 muajve - Ora news

Izraeli ka tashmë aq doza të vaksinës Covid-19 sa mund të mbulojë edhe vaksinimin për vitin e ardhshëm dhe për këtë arsye, në marrëveshje me “AstraZeneca”-n, po përpiqet ti dërgojë në shtete të tjera,...

Horoskopi 22 Prill ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi 22 Prill, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

para 8 muajve - Ora news

Dashi Do të jetë një ditë me qëllime të mira në aspektin e dashurisë. Beqarët do të testojnë aftësitë e tyre joshës por nuk do të jeni në gjende për një lidhje. Vazhdoni kujdesin ndaj shëndetit. Në punë...

Kryemadhi Rama është i humbur Ja mënyrat që do të tentojë për të prishur zgjedhjet

Kryemadhi: Rama është i humbur. Ja mënyrat që do të tentojë për të prishur zgjedhjet

para 8 muajve - Ora news

E ftuar në emisionin ‘Cim Peka Live’, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se, kryeministri Edi Rama është i humbur dhe po bën gjithçka për të prishur procesin zgjedhor. Sipas saj, një mënyrë që...

Ju flet Moska  Ku patronazhohen politikisht punonjësit e organeve të specializuara të sigurisë

Ju flet Moska – Ku patronazhohen politikisht punonjësit e organeve të specializuara të sigurisë

para 8 muajve - Ora news

Ku patronazhohen politikisht punonjësit e organeve të specializuara të sigurisë ishte tema e kësaj të mërkure në “Ju flet Moska” nga Kastriot Myftaraj në RTV Ora. Myftaraj: Ky regjistri që ka bërë PS me...

Shehi Qytetarët trembën kur ka dhunë politika të mos ndërhyjë deri sa të sqarohet situata

Shehi: Qytetarët trembën kur ka dhunë, politika të mos ndërhyjë deri sa të sqarohet situata

para 8 muajve - Ora news

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, kreu i LZHK-sw Dashamir Shehi, u shpreh se lidhur me ngjarjen e Elbasanit sot politika të mos ndërhyjë deri sa të sqarohet situata, nuk i takon të bëjë as policin...

Kryemadhi Situata në Elbasan u përkeqësua që në 2013 kur Taulant Balla u bë drejtues politik

Kryemadhi: Situata në Elbasan u përkeqësua që në 2013, kur Taulant Balla u bë drejtues politik

para 8 muajve - Ora news

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në ‘Çim Peka LIVE’ në Syri TV, ka folur edhe për ngjarjen e sotme të ndodhur në Elbasan. Sipas saj, situata në Elbasan ka marrë të tatëpjetën që nga viti 2013,...

VOA Një i vrarë e 4 të plagosur në Elbasan në mes të fushatës elektorale

VOA: Një i vrarë e 4 të plagosur në Elbasan në mes të fushatës elektorale

para 8 muajve - Ora news

Në Shqipëri, Pjerin Xhuvani, 56 vjeç, i cili mendohet se është angazhuar në mbështetje të fushatës e Partisë socialiste mbeti sot i vrarë në qytetin e Elbasanit. Policia njoftoi se është vënë në pranga...

Murataj Elbasani është përdorur politikisht askush nuk ka guxim të thotë se cilët janë bandat

Murataj: Elbasani është përdorur politikisht, askush nuk ka guxim të thotë se cilët janë bandat

para 8 muajve - Ora news

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, Erjon Murataj, kandidat i Bindjes Demokratike në Elbasan u shpreh se ky qytet është përdorur politikisht nga të dyja kampet. Murataj: Historia e Elbasanit është...

Çollaku Në Elbasan krimi kontrollon policinë e qytetin Balla është kapur në përgjime me këtë grup

Çollaku: Në Elbasan krimi kontrollon policinë e qytetin, Balla është kapur në përgjime me këtë grup

para 8 muajve - Ora news

Në një intervistë për RTV Ora, gazetari Basir Çollaku u shpreh se ngjarja e Elbasanit ishte një krim i paralajmëruar. Sipas Çollakut, një grup i tillë kriminal që nuk është anonim, ka marrë nën kontroll...

 Etja për pushtet të errëson sytë  Krerët fetarë Në Elbasan u shua një jetë dhe u plagosën disa të tjerë

“Etja për pushtet të errëson sytë”/ Krerët fetarë: Në Elbasan u shua një jetë dhe u plagosën disa të tjerë

para 8 muajve - Ora news

Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar Elbasan reagon pas ngjarjes së rëndë të ditës së sotme në këtë qytet ku pas një përplasje me armë një person humbi jetën ndërsa katër të tjerë mbetën të plagosur. Në deklaratën...

Ngjarja në Elbasan Mediu Përveç Policisë ka edhe një strukturë të krimit të organizuar që bashkëpunon me Ramën

Ngjarja në Elbasan, Mediu: Përveç Policisë, ka edhe një strukturë të krimit të organizuar që bashkëpunon me Ramën

para 8 muajve - Ora news

Kryetari i PR-së dhe kandidati për deputet nga lista e PD në Tiranë Fatmir Mediu ishte i ftuari i gazetares Matilda Mcini në Ora News. Fillimisht, Mediu u ndal te ngjarja e rëndë në Elbasan me 1 viktimë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK