Bashkëshorti pagoi 30 mijë euro për vrasjen Liridona Murseli rivarroset në vendin e lindjes Darka e fundit me dy fëmijët vrasësi u pikas në restorantin ku ishte viktima

Bashkëshorti pagoi 30 mijë euro për vrasjen, Liridona Murseli rivarroset në vendin e lindjes! Darka e fundit me dy fëmijët, vrasësi u pikas në restorantin ku ishte viktima

para 41 minutave - Shekulli

Publikuar më 04.12.2023 nga shekulli_admin Është bërë rivarrimi i Liridona Murselit, e cila u vra të mërkurën e 29 nëntorit, pas një plani të bashkëshortit të saj, i cili i kishte premtuar autorit 30 mijë...

Ministri Balla miraton urdhrin për vetëdeklarimin e punonjësve të policisë për Sky dhe Encro Chat

Ministri Balla miraton urdhrin për vetëdeklarimin e punonjësve të policisë për Sky dhe Encro Chat

para 4 orë - Shekulli

Publikuar më 04.12.2023 nga shekulli_admin Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka miratuar urdhrin e posaçëm që ka të bëjë me vetëdeklarimin e të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit, AMP dhe Gardës...

U vra me porosi të bashkëshortit trupi i Liridona Ademajt do të varroset sot në fshatin e saj të lindjes

U vra me porosi të bashkëshortit, trupi i Liridona Ademajt do të varroset sot në fshatin e saj të lindjes

para 13 orë - Shekulli

Publikuar më 04.12.2023 nga shekulli_admin Trupi i Liridona Ademajt do të prehet sot në varrezat e fshatit Rracaj, komuna e Gjakovës, atje ku edhe lindi. Pas kërkesës së familjes së saj, autoritetet pranuan...

Kur njeriu vendos maskë e ka më të lehtë të thojë të vërtetën

Kur njeriu vendos maskë e ka më të lehtë të thojë të vërtetën!

para 2 dite - Shekulli

Publikuar më 02.12.2023 nga shekulli_admin Silvana Begaj Kjo qenie komplekse që vendos maskë edhe kur flet me veten. Për këtë duhet ti kemi zili kafshët. Të paktën ato vrasin për mbijetesë, por jo fëmijët...

Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar mungojnë 15 deputetët e grupit të Bardhit

Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar, mungojnë 15 deputetët e grupit të Bardhit

para 2 dite - Shekulli

Publikuar më 02.12.2023 nga shekulli_admin Grupi i deputetëve të ish-kryeministrit Sali Berisha do të mbledhin sot Kuvendin Kombëtar. Takimi në fjalë do të nisë në orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve....

Shqiptarët të dytët në Europë me përqindjen më të lartë të pronësisë së shtëpive në Perëndim jetojnë me qira

Shqiptarët, të dytët në Europë me përqindjen më të lartë të pronësisë së shtëpive, në Perëndim jetojnë me qira

para 2 dite - Shekulli

Publikuar më 02.12.2023 nga shekulli_admin Të dhënat nga “Instituti i Statistikave” tregojnë se është rritur përqindja e familjeve që kanë statusin pronar dhe të dhënat historike bëjnë me dije se shifra...

Vrasja e Liridona Murselit në Prishtinë policia arreston burrin e saj që dyshohet se porositi krimin Autori pas arrestimit Naimi më premtoi 30 mijë euro

Vrasja e Liridona Murselit në Prishtinë, policia arreston burrin e saj, që dyshohet se porositi krimin! Autori pas arrestimit: Naimi më premtoi 30 mijë euro

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 01.12.2023 nga shekulli_admin Policia e Kosovës ka arrestuar 2 persona lidhur me vrasjen e 33-vjeçares Liridona Murseli, bashkëshortes së ish-këshilltarit të Behgjet Pacollit, ngjarje e ndodhur...

Avokati ngre dyshimet e para për vdekjen e 30 vjeçares në Prishtinë Po ngjan me vrasje të planifikuar grabitësi nuk grabit vetura

Avokati ngre dyshimet e para për vdekjen e 30-vjeçares në Prishtinë: Po ngjan me vrasje të planifikuar, grabitësi nuk grabit vetura

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 30.11.2023 nga shekulli_admin Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 20:26, më rrugën “Dalip Alshiqi”, në Prishtinë. “Raportohet...

Përcillet në banesën e fundit vajza e ish deputetit Vangjel Tavo 24 vjeçarja humbi jetën tragjikisht në aksidentin rrugor

Përcillet në banesën e fundit vajza e ish-deputetit Vangjel Tavo, 24-vjeçarja humbi jetën tragjikisht në aksidentin rrugor

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 30.11.2023 nga shekulli_admin Sot në Jorgucat të Gjirokastrës është përcjellë në banesën e fundit, vajza e ish-nënkryetarit të Kuvendit dhe ish-deputetit, Vangjel Tavo. Eva Tavo, vetëm 24...

Greqia hedh një tjetër hap drejt bllokimit të Shqipërisë në BE

Greqia hedh një tjetër hap drejt bllokimit të Shqipërisë në BE

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 30.11.2023 nga shekulli_admin Qeveria greke po përshkallëzon reagimet e saj ndaj Shqipërisë për shkak të mbajtjes në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Gazeta greke...

Ishte në makinë me burrin e fëmijët vritet 33 vjeçarja në Prishtinë gruaja e ish këshilltarit të Behgjet Pacollit

Ishte në makinë me burrin e fëmijët, vritet 33- vjeçarja në Prishtinë, gruaja e ish-këshilltarit të Behgjet Pacollit

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 30.11.2023 nga shekulli_admin Gruaja e ish-këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës, Behgjet Pacolli u vra mbrëmjen e sotme në fshatin Sinidoll të Prishtinës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Shuhet në moshën 100 vjeçare ish sekretari amerikan i Shtetit Henry Kissinger diplomati që formësoi politikën e SHBA ve

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 30.11.2023 nga shekulli_admin Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i shtetit dhe këshilltar për sigurinë kombëtare, i cili u arratis nga Gjermania naziste në rininë e tij për t’u bërë një...

 Hyri në dyqan të blinte diçka për të dashurën  19 vjeçarja nga Tirana rrëfen tmerrin Si tentoi klienti të më përdhunonte më mbylli gojën me forcë dhe

“Hyri në dyqan të blinte diçka për të dashurën”, 19-vjeçarja nga Tirana rrëfen tmerrin: Si tentoi klienti të më përdhunonte, më mbylli gojën me forcë dhe…

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 29.11.2023 nga shekulli_admin Në qendër të Tiranë, pak ditë më parë, një 19-vjeçare u sulmua nga një person i cili tentoi që ta fuste atë në një magazinë pranë biznesit ku punonte për të kryer...

Çoi në burg Safet Gjicin me videon erotike Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për heqjen e masës së arrestit në shtëpi

Çoi në burg Safet Gjicin me videon erotike, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për heqjen e masës së arrestit në shtëpi

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 29.11.2023 nga shekulli_admin Gjykata e Lartë rrëzon Alma Kaçin për ndryshimin e masës së sigurisë. Ajo do të vijojë të gjykohet nën masën e sigurisë arrest shtëpie. Më 25 nëntor Prokuroria...

Masakroi për vdekje një mësuese në Britani ja i dënuari i parë që do të vijë në Shqipëri nga 200 personat që do të transferohen

Masakroi për vdekje një mësuese në Britani, ja i dënuari i parë që do të vijë në Shqipëri nga 200 personat që do të transferohen

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 29.11.2023 nga shekulli_admin Koçi Selamaj, do të jetë një nga shqiptarët e dënuar me 36 vjet burg për vrasje, që do të transferohet për vuajtjen e dënimit në atdhe pas marrëveshjes së fundit...

Investigimi i VOA Ish klubi Partizani aktet që çuan në ndërtimin e kompleksit të pallateve

Investigimi i VOA: Ish-klubi Partizani, aktet që çuan në ndërtimin e kompleksit të pallateve

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 29.11.2023 nga shekulli_admin Në Shqipëri Prokuroria e Posaçme po heton mbi ligjshmërinë e privatizimit të ish-kompleksit Sportiv Partizani në Tiranë. Ish-kryeministri Sali Berisha, dhëndri...

Grabitet me armë zjarri një argjendari në Kamëz tre persona të maskuar vjedhin 1 kilogram flori dhe largohen

Grabitet me armë zjarri një argjendari në Kamëz, tre persona të maskuar vjedhin 1 kilogram flori dhe largohen

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 28.11.2023 nga shekulli_admin Një argjendari në Kamëz është grabitur ditën e sotme nga tre persona të maskuar. Autorët e grabitjes kanë arritur të marrin nga aty disa bizhuteri dhe flori,...

VOA Gjuha e urrejtjes shpërthen në rrjete sociale në Shqipëri për luftën Izrael Hamas shqetësim për studiuesit

VOA: Gjuha e urrejtjes shpërthen në rrjete sociale në Shqipëri për luftën Izrael-Hamas, shqetësim për studiuesit

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 28.11.2023 nga shekulli_admin Në Shqipëri gjuha e urrejtjes po përdoret gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale. Në diskutimet që shoqërojnë lajme të ndryshme në këto platforma, studiuesit...

Shqipëria në festë sot 111 vjetori i Pavarësisë

Shqipëria në festë, sot 111-vjetori i Pavarësisë

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 28.11.2023 nga shekulli_admin Shqipëria feston sot 111-vjetorin e Pavarësisë. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur....

 E ktheu përmbys kontratën e sterilizimit dëm ekonomik dhe favore  BIRN Arsyet pse gjykata vlerëson se Beqaj duhej të ishte në qeli

“E ktheu përmbys kontratën e sterilizimit, dëm ekonomik dhe favore”, BIRN: Arsyet pse gjykata vlerëson se Beqaj duhej të ishte në qeli

para një jave - Shekulli

Publikuar më 27.11.2023 nga shekulli_admin Gjyqtari i Gjykatës së Posaçme, Erion Bani, i cili drejtoi seancat e caktimit të masës së sigurisë dhe marrjes në pyetje të ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir...

Dëbora e parë paralizon vendin dhjetëra mjete të përplasura bllokojnë Rrugën e Arbrit ndërsa udhëtarët fjetën nëpër makina dhe furgonë

Dëbora e parë paralizon vendin, dhjetëra mjete të përplasura bllokojnë Rrugën e Arbrit, ndërsa udhëtarët fjetën nëpër makina dhe furgonë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 26.11.2023 nga shekulli_admin Dhjetëra mjete kanë mbetur në rrugë prej ditës së djeshme në segmentin e rrugës së Arbrit për shkak të reshjeve të dendura të dëborës. Shumë mjete që kanë mbetur...

Ndërron jetë në moshën 73 vjeçare aktori i madh i humorit Zef Deda kolegët tregojnë jetën dhe ditët e fundit të artistit

Ndërron jetë në moshën 73-vjeçare aktori i madh i humorit, Zef Deda, kolegët tregojnë jetën dhe ditët e fundit të artistit

para një jave - Shekulli

Publikuar më 24.11.2023 nga shekulli_admin Ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare aktori i madh i humorit Zef Deda. Artisti shumëdimensional i cili ka spikatur me rolet e tij ne teatër dhe kinematografi...

Akuza për grup kriminal gjykata lë në burg Erzen Breçanin dhe tre të arrestuarit e tjerë

Akuza për grup kriminal, gjykata lë në burg Erzen Breçanin dhe tre të arrestuarit e tjerë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 23.11.2023 nga shekulli_admin Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masën ‘’Arrest në Burg’’ për Erzen Breçanin dhe 3 të arrestuarit e tjerë, Dedan Gjoni, Bujar Germizi dhe Bujar Ajeti. Ish-drejtori...

Fondet e BE së për bujqësinë IPARD gjen 33 mln euro abuzime në Shqipëri trefish më shumë se në të gjithë Ballkanin

Fondet e BE-së për bujqësinë, IPARD gjen 33 mln euro abuzime në Shqipëri, trefish më shumë se në të gjithë Ballkanin

para një jave - Shekulli

Publikuar më 23.11.2023 nga shekulli_admin Parregullsitë e gjetura me fondet e Bashkimit Europian (BE) për bujqësinë në Shqipëri, të dhëna nga programet IPARD, përbëjnë një shumë prej 33,5 milionë eurosh,...

 Dua të shkojmë përtej grupit  kreu i FSHF së Armand Duka zbulon yjet kuqezi ja kush është zemra e ekipit

“Dua të shkojmë përtej grupit”, kreu i FSHF-së, Armand Duka zbulon yjet kuqezi, ja kush është zemra e ekipit

para një jave - Shekulli

Publikuar më 23.11.2023 nga shekulli_admin Shqipëria në “Euro2024” është një senasion edhe për mediat evropiane, mbi të gjitha ato italiane, ku interesimi është edhe më i madh, për shkak se në Serie A...

I sapoliruar nga qelia reagon për herë të parë Jamarbër Malltezi Gjyq publik Edi Ramës në Apelin e GJKKO

I sapoliruar nga qelia, reagon për herë të parë Jamarbër Malltezi: Gjyq publik Edi Ramës në Apelin e GJKKO

para një jave - Shekulli

Publikuar më 22.11.2023 nga shekulli_admin Pas lirimit nga qelia me vendim të Gjykatës së Apelit, Jamarbër Malltezi, shkruan se e ndjen veten si në gjyqet politike të vitit 1945 ku pronarët ishin armiqtë...

Arrihet armëpushimi Izraeli dhe Hamasi dakordësohen për lirimin e disa pengjeve dhe pauzë katërditore të luftimeve

Arrihet armëpushimi, Izraeli dhe Hamasi dakordësohen për lirimin e disa pengjeve dhe pauzë katërditore të luftimeve

para një jave - Shekulli

Publikuar më 22.11.2023 nga shekulli_admin Qeveria e Izraelit dhe Hamasi ranë dakord të mërkurën për një pauzë katërditore të luftime për të lejuar lirimin e 50 pengjeve të mbajtura në Gaza në këmbim të...

Jamarbër Malltezi lirohet nga burgu Apeli e lë në arrest shtëpie

Jamarbër Malltezi lirohet nga burgu, Apeli e lë në arrest shtëpie

para një jave - Shekulli

Publikuar më 21.11.2023 nga shekulli_admin Apeli i GJKKO-së ka liruar nga qelia dhëndrin e Sali Berishës, Jamarbër Malltezi, duke caktuar ndaj tij masën e sigurisë “arrest shtëpie”. “Gjykata shpalli vendimin...

Dyshohen si pjesëtarë të grupit kriminal SPAK arreston Erzen Breçanin djalin e tij dhe zyrtarë policie Shpallet në kërkim Ervin Mata rivali i Ervis Martinajt

Dyshohen si pjesëtarë të grupit kriminal, SPAK arreston Erzen Breçanin, djalin e tij dhe zyrtarë policie. Shpallet në kërkim Ervin Mata, rivali i Ervis Martinajt

para një jave - Shekulli

Publikuar më 21.11.2023 nga shekulli_admin Aplikacioni SKY ka zbërthyer një tjetër grup kriminal. SPAK ka lëshuar 11 urdhër arreste, të cilat u ekzekutuan të hënën në kryeqytet, ku u prangosën zyrtarë...

Shqiptarja Mira Murati vetëm një ditë në krye të Chat GTP kush është drejtuesi i ri i kompanisë

Shqiptarja Mira Murati vetëm një ditë në krye të Chat GTP, kush është drejtuesi i ri i kompanisë

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 20.11.2023 nga shekulli_admin OpenAI duket se ka emëruar Emmett Shear si drejtuesin e saj të përkohshëm ekzekutiv vetëm 48 orë pas shkarkimit kaotik të shefit dhe bashkëthemeluesit, Sam Altman....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK