Sanksionet amerikane ndaj Veselinoviq e Radojçiq vjen reagimi i Kurtit

Sanksionet amerikane ndaj Veselinoviq e Radojçiq, vjen reagimi i Kurtit

para 12 minutave - Top Channel

Kryeministri Albin Kurti e ka quajtur shumë të mirëseardhur vendimin e SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Zvonko Veselinoviq dhe grupit të organizuar kriminal që vepron në veri të Kosovës. Ai në...

Mitsotakis takon Putin Presidenti rus Shtrirja e NATO s në Ukrainë e papranueshme për Rusinë

Mitsotakis takon Putin/ Presidenti rus: Shtrirja e NATO-s në Ukrainë e papranueshme për Rusinë

para 12 minutave - Top Channel

Nuk kishte se si të mos pyetej kryeministri grek pas takimit dy orësh me presidentin rus Vladimir Putin, si një drejtues i një shteti anëtar të BE dhe Aleancës Euroatlantike për marrëdhëniet e tyre me...

Makina bie nga 100 metra lartësi Bulqizë humb jetën Florian Pupureku 17 vjeç plagoset rëndë 20 vjeçari

Makina bie nga 100 metra lartësi/ Bulqizë, humb jetën Florian Pupureku 17-vjeç, plagoset rëndë 20-vjeçari

para një ore - Top Channel

Rreth orës 17.00, në Trebisht, Bulqizë ka rënë nga një lartësi rreth 100 metra një automjet ku dyshohet se ka humbur jetën një 17 vjeçar, Florian Pupureku dhe është plagosur rëndë një 20 vjeçar Elvis Terziu...

Vdes nga i ftohti i riu sirian Një 27 vjeçar sirian është gjetur i vdekur në malin e Moravës në Korçë

Vdes nga i ftohti i riu sirian/ Një 27 vjeçar sirian është gjetur i vdekur në malin e Moravës në Korçë

para një ore - Top Channel

Një shtetas 27 vjeçar është gjetur mbrëmjen e sotme pa shenja jete në malin e Moravës. Burime për Top Channel konfirmojnë se shtetasi është emigrant sirian, rreth 27 vjeç. Paraprakisht dyshohet se viktima...

Stadiumet në Angli drejt boshatisjes situatë alarmante në ishull prej COVID

Stadiumet në Angli drejt boshatisjes, situatë alarmante në ishull prej COVID

para 2 orë - Top Channel

COVID 19 po kthehet sërish në një makth në Premier League, teksa tashmë ka frikë se mund të ketë një tjetër mbyllje për stadiumet, çka do i kushtonte një tjetër dëm marramendës klubeve të fubtollit në...

Champions League Bayerni i papërmbajtshëm Barcelona në Europa League Feston Benfika

Champions League/ Bayerni i papërmbajtshëm, Barcelona në Europa League. Feston Benfika

para 2 orë - Top Channel

Bayern Munchen mposhti përsëri Barcelonën, që do të vazhdojë rrugëtimin europian në Europa League, teksa eliminohen nga Championsi edhe Sevilla e Wolfsburg. Skuadra bavareze fitoi 3-0 ndaj djemve të Xavit,...

Top Story Nëna e Jetmira Hasanit tregon kalvarin e vuajtjeve të së bijës deri në momentin që plumbat i morën jetën

Top Story/ Nëna e Jetmira Hasanit tregon kalvarin e vuajtjeve të së bijës deri në momentin që plumbat i morën jetën.

para 3 orë - Top Channel

Pasditja e 15 shtatorit 2020 do të shënonte fundin tragjik për Jetmira Hasanin. Jeta, do të ndërpritej në mes nga plumbat që do të lëshonte arma e shkrepur mbi të. Ish-kunati, Agron Tushi pas aktit u largua...

Top Story Leonardi djali që u përball me tragjedinë më të madhe të jetës së tij apelon  Mos i vrisni gratë

Top Story/ Leonardi, djali që u përball me tragjedinë më të madhe të jetës së tij apelon: “Mos i vrisni gratë”

para 3 orë - Top Channel

Leonardi është një djalë i dashur por që nuk ka patur qejf të shkojë në shkollë. Kjo për shkak të vështirësive që ka në të kuptuar. Pavarësisht kësaj babai e ka detyruar të përfundojë klasën e 9. “Në kopësht...

Top Story Familjarët tregojnë dinamikën e ngjarjes Fëllënxa kishte tentuar më herët ti jepte fund jetës

Top Story/ Familjarët tregojnë dinamikën e ngjarjes, Fëllënxa kishte tentuar më herët ti jepte fund jetës

para 3 orë - Top Channel

Ibrahim Rrasa vëllai i Hekuran Rrasës na tregon gjithë dinamikën e ngjarjes. “Unë isha në shtëpi më kishte ardhur një baxhanak dhe po bënim muhabet aty jashtë te shtëpia. Ndërkohë që dëgjojmë dy të shtëna...

Top Story Top Story hyn në shtëpinë ku burri ekzekutoi gruan e më pas veten

Top Story/ Top Story hyn në shtëpinë ku burri ekzekutoi gruan e më pas veten

para 3 orë - Top Channel

Këtë herë Top Story ka udhëtuar drejt Divjakës. Ndodhemi në fshatin Babunjë. Vetëm pak javë më parë ky fshat u bë i njohur në të gjithë vendin për shkak të një ngjarje makabër. Hekuran Rrasa ka vrarë fillimisht...

Top Story Kjo është historia e trishtë e Marigonës të vrarë në lule të rinisë

Top Story/ Kjo është historia e trishtë e Marigonës të vrarë në “lule të rinisë”

para 3 orë - Top Channel

Një tjetër histori e dhimbshme është edhe ajo e Marigonës vetëm 18 vjeç, nga Ferizaj. Marigona u njoh në rrjetet sociale më një djalë. Ajo filloi ta donte pak nga pak. Pas një kohe të shkurtër vajza i...

Top Story Dora gjakatare i merr jetën Sabrina Bengaj ajo ishte me urdhër mbrojtje

Top Story/ Dora gjakatare i merr jetën Sabrina Bengaj, ajo ishte me urdhër mbrojtje

para 3 orë - Top Channel

Morti mbuloi një tjetër familje. Një dorë gjakatare qëlloi mbi një vajzë të re. Vetëm 23 vjeç në lule të rinisë Sabrina Bengaj nuk do të buzëqesh më. Mes dhimbjes familjarët dhe të afërmit po e përcjellin...

Top Story Më shumë se 14 gra janë vrarë vetëm vitin e fundit

Top Story/ Më shumë se 14 gra janë vrarë vetëm vitin e fundit

para 3 orë - Top Channel

Vetëm gjatë këtij viti janë vrarë 14 gra nga partnerët e tyre. Kjo është një këmbanë e fortë alarmi për të gjitha institucionet që nuk po mbrojnë dot vajzat dhe gratë nga dhuna. Në mes, është ndërprerë...

Top Styory Dora gjakatare i merr jetën Sabrina Bengaj ajo ishte me urdhër mbrojtje

Top Styory/ Dora gjakatare i merr jetën Sabrina Bengaj, ajo ishte me urdhër mbrojtje

para 3 orë - Top Channel

Morti mbuloi një tjetër familje. Një dorë gjakatare qëlloi mbi një vajzë të re. Vetëm 23 vjeç në lule të rinisë Sabrina Bengaj nuk do të buzëqesh më. Mes dhimbjes familjarët dhe të afërmit po e përcjellin...

Top Story Një në tre gra dhunohen në vendin tonë 80 e tyre janë vrarë nga partneri

Top Story/ Një në tre gra dhunohen në vendin tonë, 80% e tyre janë vrarë nga partneri

para 3 orë - Top Channel

Sipas raporteve më të fundit një në tre gra dhunohet psikologjikisht dhe fizikisht. Numri i grave të vrara është në rritje. Rreth 80% e tyre janë vrarë nga partneri intim. Vrasje të grave dhe vajzave ka...

Gruaja ndërron jetë në rrethana misterioze më parë ishte paraqitur në Spitalin e Pogradecit

Gruaja ndërron jetë në rrethana misterioze, më parë ishte paraqitur në Spitalin e Pogradecit

para 4 orë - Top Channel

Një 46-vjeçare ka gjetur vdekjen në rrethana misterioze këtë të mërkurë në lagjen nr. 1, Pogradec. Ajo më parë ishte paraqitur në Spitalin e Pogradecit dhe pasi kishte marrë ndihmën mjekësore, ishte larguar...

Top Story Një në tre gra dhunohen në vendin tonë 80 e tyre janë vrarë nga partneri

Top Story/ Një në tre gra dhunohen në vendin tonë, 80% e tyre janë vrarë nga partneri

para 4 orë - Top Channel

Sipas raporteve më të fundit një në tre gra dhunohet psikologjikisht dhe fizikisht. Numri i grave të vrara është në rritje. Rreth 80% e tyre janë vrarë nga partneri intim. Vrasje të grave dhe vajzave ka...

Top Story Vrasja e Erieta Avdylit këmbana e parë e alarmit për dhunën ndaj grave

Top Story/ Vrasja e Erieta Avdylit këmbana e parë e alarmit për dhunën ndaj grave

para 4 orë - Top Channel

Le te kthehemi pas në kohë, në vitin 2000. Për herë të parë opinioni publik do të tronditej nga një ngjarje makabër. Kjo është Erieta Avdyli, në atë kohë 33 vjeç. Ajo zhduket pa gjurmë më 30 mars. Prindërit...

Top Story Një në tre gra dhunohen në vendin tonë 80 e tyre janë vrarë nga partneri

Top Story/ Një në tre gra dhunohen në vendin tonë, 80% e tyre janë vrarë nga partneri

para 4 orë - Top Channel

Sipas raporteve më të fundit një në tre gra dhunohet psikologjikisht dhe fizikisht. Numri i grave të vrara është në rritje. Rreth 80% e tyre janë vrarë nga partneri intim. Vrasje të grave dhe vajzave ka...

Mesazhi prekës i aktores Adriana Matoshi që po lufton me sëmundjen e keqe

Mesazhi prekës i aktores Adriana Matoshi që po lufton me sëmundjen e keqe

para 4 orë - Top Channel

Aktorja Adriana Matoshi falenderoi përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, të gjithë ata që e mbështetën gjatë sprovës që kaloi pak ditë më parë. Ajo iu nënshtrua një operacioni në kokë pasi mjekët...

 Sa kushtoi qiraja e stadiumit për Kuvendin e 11 dhjetorit  Këlliçi jep detajet

“Sa kushtoi qiraja e stadiumit për Kuvendin e 11 dhjetorit?”/ Këlliçi jep detajet

para 4 orë - Top Channel

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike FRPD-së, Belind Këlliçi dha detaje për Kuvendin që do të mbahet më 11 dhjetor. Ai u shpreh se qiraja për kuvendin ka kushtuar një milionë lekë të reja. “Ora...

 Nuk të kam dhënë sinjal Antonela i drejtohet Claudios

“Nuk të kam dhënë sinjal”/Antonela i drejtohet Claudios

para 4 orë - Top Channel

Pëlqimi i Claudios ndaj Antonelës po rritet dita ditës. Antonela po revoltohet nga kjo gjë pasi ajo nuk ka shfaqur asnjë interes për Claudion. “Unë e refuzoj por jo ai të insitoj çdo ditë se nuk ka si...

Covid la pasoja të rënda në shkollim Shkon në 70 numri i fëmijëve deri në 10 vjeç që nuk dinë të lexojnë

Covid la pasoja të rënda në shkollim! Shkon në 70% numri i fëmijëve deri në 10 vjeç që nuk dinë të lexojnë

para 4 orë - Top Channel

Koronavirusi ka lënë pasoja të rënda në shkollim! Në këtë përfundim ka dalë një studim i bankës botërore. 21 muaj pas shpërthimit të pandemisë, shkollat për miliona fëmijë mbetën ende të mbyllura. Disa...

 Po e shijoj shumë eksperiencën në Angli është një çmenduri  Broja Dua të përmirësohem çdo ditë

“Po e shijoj shumë eksperiencën në Angli, është një çmenduri”, Broja: Dua të përmirësohem çdo ditë

para 4 orë - Top Channel

Armando Broja i kishte dhënë sinjalet në sezonin e kaluar teksa luante për Vitesse se ishte një lojtar me potencial të madh. Sulmuesi ia doli të evidentohej në elitën holandeze duke shënuar 10 gola dhe...

Çekia do të vendosë 150 ushtarë në kufi mes Polonisë e Bjellorusisë

Çekia do të vendosë 150 ushtarë në kufi mes Polonisë e Bjellorusisë

para 4 orë - Top Channel

Qeveria çeke ka miratuar më 8 dhjetor shpërndarjen e së paku 150 ushtarëve të saj në kufirin me Bjellorusinë, për të ndihmuar Poloninë në frenimin e valës së migrantëve nga Bjellorusia. Sipas këtij plani...

 Si e sheh Dj DAGZ me Einxhel  Banorët diskutojnë

“Si e sheh Dj DAGZ me Einxhel?” Banorët diskutojnë

para 4 orë - Top Channel

Në një bisedë me Beniadën dhe Claudion,Antonela pyeti Beniadën për marrëdhënien e Dj Dagz dhe Einxhel. “Si e sheh ti Dagz dhe Einxhel?” ,-e pyeti ajo. “Vetëm shok.Einxhel është një karakter i fortë.Asgjë...

 Po merrni njerëzit zvarrë në Foltore  Debat i ashpër Klliçi Jupi në Open

“Po merrni njerëzit zvarrë në Foltore”/ Debat i ashpër Klliçi-Jupi në Open

para 4 orë - Top Channel

Anëtarja e Kryesisë së PD-së, Taulanda Jupi është përfshirë në një debat të fortë këtë të mërkurë në emisionin Open në Top Channel, ndërsa po diskutohej 8 dhjetori i ndarë i demokratëve. Jupi e ka akuzuar...

Korçë  Ngrin nga i ftohti në mal gjendet pa shenje jete emigranti sirian

Korçë/ “Ngrin” nga i ftohti në mal, gjendet pa shenje jete emigranti sirian

para 4 orë - Top Channel

Një shtetas, emigrant i paligjshëm nga Siria është gjetur këtë mbrëmje pa shenja jete në malin e Moravës. Paraprakisht dyshohet se viktima, e moshës rreth 27 vjeç, ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave...

 Po merrni njerëzit zvarrë në Foltore  Debat i ashpër Klliçi Jupi në Open

“Po merrni njerëzit zvarrë në Foltore”/ Debat i ashpër Klliçi-Jupi në Open

para 4 orë - Top Channel

Anëtarja e Kryesisë së PD-së, Taulanda Jupi është përfshirë në një debat të fortë këtë të mërkurë në emisionin Open në Top Channel, ndërsa po diskutohej 8 dhjetori i ndarë i demokratëve. Jupi e ka akuzuar...

Vendosja e sanksioneve ndaj grupit të Veselinoviçit Kurti Vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës

Vendosja e sanksioneve ndaj grupit të Veselinoviçit/ Kurti: Vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës

para 4 orë - Top Channel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë se vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për identifikimin e emrave të përveçshëm dhe sanksionet ndaj Zvonko Veselinovic dhe grupit të organizuar kriminal...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK