E vështirë arritja e një armëpushimi të ri me Hamasin

E vështirë arritja e një armëpushimi të ri me Hamasin

para 14 minutave - Portalb

Izraeli dhe Hamasi nuk janë ende të gatshëm të rikthehen në tryezën e bisedimeve për të diskutuar për një armëpushim. Por, siç njofton Zëri i Amerikës , Izraeli po përpiqet të ulë numrin e viktimave në...

Për rritjen e pagave në Maqedoninë e Veriut është planifikuar 10 përqind rritje e buxhetit për vitin 2024 paralajmëroi ministri Besimi

Për rritjen e pagave në Maqedoninë e Veriut është planifikuar 10 përqind rritje e buxhetit për vitin 2024, paralajmëroi ministri Besimi

para 14 minutave - Portalb

Ministri për Financa në Maqedoninë e Veriut, Fatmir Besimi, ka sqaruar që në buxhetin për viitn 2024 është planifikuar rritje të mjeteve për 10 përqind për rritjen e rrogave në sektorin publik, transmeton...

Pamje nga momenti i sjelljes së babait të Vanjës në Gjykatën e Shkupit VIDEO

Pamje nga momenti i sjelljes së babait të Vanjës në Gjykatën e Shkupit (VIDEO)

para 46 minutave - Portalb

Në orët e pasdites në hapësirat e Gjykatës Penale të Shkupit është sjellën babai i viktimës 14 vjeçare, si një nga personat e dyshuar në lidhje me rastin tragjik, ku e vdekur ngeli vajza e tij, transmeton...

Gjermania zgjati kontrollet kufitare me Poloninë Çekinë dhe Zvicrën

Gjermania zgjati kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë dhe Zvicrën

para një ore - Portalb

Gjermania po zgjat kontrollet e përkohshme kufitare me Poloninë, Republikën Çeke dhe Zvicrën deri më 15 dhjetor, njoftoi të hënën Ministria e Brendshme, raporton REL . Zakonisht nuk ka kontrolle të rregullta...

Rritje e numrit të të punësuarve në industrinë e Maqedonisë së Veriut

Rritje e numrit të të punësuarve në industrinë e Maqedonisë së Veriut

para një ore - Portalb

Në Maqedoninë e Veriut në muajin tetor është regjistruar rritje e numrit të të punësuarve për 2.9 përqind në krahasim me tetorin e vitit të kaluar, transmeton Portalb.mk . “Sipas grupeve kryesore industriale,...

Leverkusen ruan rekordin

Leverkusen ruan rekordin

para një ore - Portalb

Bajer Leverkusen vazhdon që të jetë i pamposhtur në Bundesligë.. Sfida në shtëpi kundër Borusia Dortmund rezultoi e komplikuar për vendasit që barazuan me rezultatin 1-1, raporton Klan . Por ata vazhdojnë...

Universiteti i Oksfordit e shpalli fjalën e vitit

Universiteti i Oksfordit e shpalli fjalën e vitit

para një ore - Portalb

Universiteti i Oksfordit emëroi “Rizz” si fjalën e vitit për shkak të popullaritetit të termit që Gjenerata Z përdor për të përshkruar aftësinë e dikujt për të tërhequr, joshur dhe bërë për vete të tjerët,...

I vunë flakën Kuvendit u zbardhën akuzat për deputetët e Foltores

I vunë flakën Kuvendit, u zbardhën akuzat për deputetët e Foltores

para 2 orë - Portalb

Policia e ka konsideruar vendngjarje atë që ndodhi me flakadantët që u hodhën në sallën e Kuvendit, raporton TopCannel . Specialisti i Hetimit të Krimeve nga Komisariati nr.1, specialistë të Krimit kibernetik...

Murati dhe Mitriqeski janë fitues të Çmimit Klimenti i Ohrit për vitin 2023

Murati dhe Mitriqeski janë fitues të Çmimit “Klimenti i Ohrit” për vitin 2023

para 2 orë - Portalb

Ministria për Kulturë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar që fituesit e Çmimit Shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” për vitin 2023 është Rabije Murati dhe Antonio Mitriqeski, transmeton Portalb.mk . “Në fushën...

Shtëpia e Bardhë paralajmërim urgjent Kongresit për miratimin e fondeve për Kievin

Shtëpia e Bardhë paralajmërim urgjent Kongresit për miratimin e fondeve për Kievin

para 3 orë - Portalb

Liridona Murseli sot u rivarros në vendlindjen e saj

Liridona Murseli sot u rivarros në vendlindjen e saj

para 3 orë - Portalb

Liridona Murseli, gruaja 30 vjeçare, vrasja e të cilës dyshohet të jetë porositur nga bashkëshorti, sot u rivarros në Rracaj të Gjakovës, pranë familjes së saj, shkruan Top Channel . Ajo u zhvarros nga...

Rruga e shkurtër e një lajmi të rremë rruga e gjatë e një kaosi social

Rruga e shkurtër e një lajmi të rremë, rruga e gjatë e një kaosi social

para 3 orë - Portalb

Askush nuk thot se rruga e gjatë drejt një lajmi të saktë është e lehtë. Por kjo i dallon gazetarët dhe mediat nga ajo që postohet në rrjetet sociale. Përpara se të klikojmë “publikoj”, le të marrim 2-3...

Presidenti bullgar Radev i vuri veto ligjit që mundësonte dërgimin e paisjeve të blinduara në Ukrainë

Presidenti bullgar Radev i vuri veto ligjit që mundësonte dërgimin e paisjeve të blinduara në Ukrainë

para 3 orë - Portalb

Presidenti bullgar Rumen Radev vuri veton sot për dërgimin e pajisjeve të blinduara bullgare si ndihmë ushtarake nga Bullgaria në Ukrainë, raporton Mediapool.bg. Me veton, presidenti Radev e ktheu ligjin...

RMV në mesnatë do të ndryshojë çmimi i derivateve të naftës

RMV, në mesnatë do të ndryshojë çmimi i derivateve të naftës

para 3 orë - Portalb

Komisioni Rregullativ për Energjetikë i Maqedonisë së Veriut sot ka marrë vendim për uljen e çmimeve të derivateve. Çmimet e reja do të hyjnë në fuqi pas mesnate. Vendimi shpjegohet me uljen e çmimeve...

Është rritur në 15 899 numri i të vrarëve nga sulmet izraelite në Gaza 70 për qind gra dhe fëmijë

Është rritur në 15.899 numri i të vrarëve nga sulmet izraelite në Gaza, 70 për qind gra dhe fëmijë

para 4 orë - Portalb

Numri i të vrarëve në sulmet izraelite u rrit me 376 në 15.899. 70 për qind e të vdekurve janë fëmijë dhe gra, njoftoi Ministria e Shëndetësisë në Gaza, transmeton Anadolu. Ushtria izraelite njoftoi se...

Përfundoi takimi i liderëve të Maqedonisë së Veriut Zgjedhje të dyfishta më 8 maj

Përfundoi takimi i liderëve të Maqedonisë së Veriut: Zgjedhje të dyfishta më 8 maj

para 4 orë - Portalb

Ka përfunduar takimi i liderëve për mbajtjen e zgjedhjeve në pranverë. Partitë në pushtet dhe opozita kanë rënë dakord që zgjedhjet të mbahen në fund të prillit ose në fillim të majit, transmeton Portalb.mk...

Komuna Qendër me rekomandim për objektet publike dhe hotelierike që të përshtasin muzikën sipas rastit tragjik të Vanjës

Komuna Qendër me rekomandim për objektet publike dhe hotelierike që të përshtasin muzikën sipas rastit tragjik të Vanjës

para 4 orë - Portalb

Me rastin e ngjarjes fatkeqe dhe vdekjes tragjike të Vanja Gjorçevskës, nxënëse së klasës së 9-të në Shkollës “Johan Heinrich – Pestalozzi”, Komuna Qendër rekomandon që të gjitha objektet publike dhe hotelike...

MPB Për rreth njëzet vjet Palevski ka marrë disa kallëzime penale

MPB: Për rreth njëzet vjet, Palevski ka marrë disa kallëzime penale

para 4 orë - Portalb

MPB-ja njoftoi se ndaj Lupço Panevskit, i dyshuar për vrasjen e Vanja Gjorçevska dhe Pançe Zhezhovski, në periudhën paraprake prej njëzet vitesh, ndaj tij janë ngritur disa kallëzime penale për përgjim...

Erdogan në një vizitë historike në Athinë do të takohet me Mitsotakisin

Erdogan në një vizitë historike në Athinë, do të takohet me Mitsotakisin

para 4 orë - Portalb

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan do të jetë në Athinë këtë javë për një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis. Edhe Greqia edhe Turqia kanë pritshmëri nga takimi i kësaj jave, shkruan gazeta...

Lloga Dënimi me vdekje është i ndaluar në Maqedoni por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar në Maqedoni, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

para 4 orë - Portalb

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga, shprehi ngushëllimet e tij familjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe familjes së Pançe Zhezhovski dhe shprehi keqardhje për tragjedinë e madhe në të cilën pa mëshirë...

Artisti nga Prishtina Eshref Qahili vjen nesër në Shkup me ekspozitën Muzeu i Fëmijërisë

Artisti nga Prishtina, Eshref Qahili, vjen nesër në Shkup me ekspozitën “Muzeu i Fëmijërisë”

para 4 orë - Portalb

Nesër, më 5 dhjetor në ora 19:00, në Çifte Hamam, në Shkup do të hapet ekspozita e titulluar “Muzeu i Fëmijërisë” nga artisti nga Prishtina, Eshref Qahili, shkruan Portalb.mk. Artisti dhe profesori i artit...

Spasovski për vrasjen e Vanjës Ky është rast i izoluar siguria publike nuk është e kërcënuar

Spasovski për vrasjen e Vanjës: Ky është rast i izoluar, siguria publike nuk është e kërcënuar

para 4 orë - Portalb

Në konferencën e sotme për media, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, duke iu përgjigjur pyetjeve se a është e kërcënuar siguria publike, theksoi se ky është rast i izoluar, incident që ka...

RMV opozita shqiptare lëshoi takimin e liderëve menjëherë pas largimit të Talat Xhaferit

RMV, opozita shqiptare lëshoi takimin e liderëve menjëherë pas largimit të Talat Xhaferit

para 4 orë - Portalb

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim kanë braktisur takimin e liderëve, informoi Izet Mexhiti, kryetar i Lëvizjes Demokratike. Ai tha se takimin e kanë braktisur pas largimit të kryeparlamentarit Talat...

RMV opozita shqiptare u largua nga takimi i liderëve Xhaferi përgatit skenar për falsifikim të zgjedhjeve

RMV, opozita shqiptare u largua nga takimi i liderëve: Xhaferi përgatit skenar për falsifikim të zgjedhjeve

para 6 orë - Portalb

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim kanë braktisur takimin e liderëve, informoi Izet Mexhiti, kryetar i Lëvizjes Demokratike. Ai tha se takimin e kanë braktisur pas largimit të kryeparlamentarit Talat...

RMV filloi takimi i liderëve pritet të vendoset data e zgjedhjeve

RMV, filloi takimi i liderëve, pritet të vendoset data e zgjedhjeve

para 6 orë - Portalb

Filloi takimi i liderëve, i cili me ftesë të kryeministrit, Dimitar Kovaçevski, po mbahet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në takim marrin pjesë kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe...

KAM nuk jep dhurata telefona apo para nëse shkruan Gëzuar Krishtlindjet ose Urime

KAM nuk jep dhurata, telefona apo para nëse shkruan “Gëzuar Krishtlindjet” ose “Urime”

para 6 orë - Portalb

Disa postime të rreme të shpërndara nga i njëjti grup në Facebook premtojnë se qytetarët do të marrin shpërblime nga marketet KAM nëse shkruajnë komente të thjeshta. Grupi është i rreme, ashtu si edhe...

Tronditjet e mëdha të jetës

Tronditjet e mëdha të jetës…

para 7 orë - Portalb

Detaje për vrasjen e 14 vjeçares Lupço Palevski organizator dhe kryerës i vrasjes dyshohet për përzierje të babait

Detaje për vrasjen e 14-vjeçares: Lupço Palevski organizator dhe kryerës i vrasjes, dyshohet për përzierje të babait

para 7 orë - Portalb

Lupço Palevski – Pallço është organizator dhe kryerës i dy vrasjeve, të 14 vjeçares Vanja Gjorçevska nga Shkupi dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezhovski nga Velesi. Sipas ministrit të Punëve të Brendhsme, Oliver...

Kërkimi i paqës në kohëra apokaliptike I

Kërkimi i paqës në kohëra apokaliptike (I)

para 7 orë - Portalb

“Paqja nuk mund të arrihet përmes dhunës, por vetëm përmes arsi(mi)mit.” Albert Eisntein Më 10-11 nëntor të muajit të shkuar në Vlorë, nën patronazhin e Institutit Shqiptar të Sociologjisë, Forumit Sociologjik...

Të mërzitur me lule dhe lotë në sy shoqëria i thanë lamtumirë Vanjës 14 vjeçare

Të mërzitur, me lule dhe lotë në sy shoqëria i thanë lamtumirë Vanjës 14 vjeçare

para 7 orë - Portalb

Heshtje, lot dhe atmosferë zie mbretëroi sot në shkollën “Johann Heinrich Pestalozzi”. Fëmijë duke qarë, mësues dhe prindër që qanin, me lule në duar dhe me kokë të ulur, prisnin në radhë për të nënshkruar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK