Qëlloi me armë në drejtim të autorëve që i ekzekutuan shokun e tij arrestohet 32 vjeçari Si u vra Taulant Beqiraj në mes të rrugës në Vlorë

Qëlloi me armë në drejtim të autorëve që i ekzekutuan shokun e tij, arrestohet 32-vjeçari! Si u vra Taulant Beqiraj në mes të rrugës në Vlorë

para 6 minutave - Panorama

I riu Sali Zeneli, i cili qëlloi me armë zjarri në drejtim të makinës në drejtim të automjetit me të cilin u larguan autorët pas ekzekutimit të shokut të tij Taulant Beqiraj, është vendosur në pranga....

 Rockstari i vërtetë sot Berisha  Këlliçi përkujton Hajdarin Nishanin Olldashin dhe Klodian Rashën Banditët u futën në Policinë e Shtetit dhe goditën kryedemokratin

“Rockstari i vërtetë sot, Berisha”/ Këlliçi përkujton Hajdarin, Nishanin, Olldashin dhe Klodian Rashën: Banditët u futën në Policinë e Shtetit dhe goditën kryedemokratin

para 6 minutave - Panorama

Deputeti i Partisë Demokratike dhe kandidati për kryebashkiak të Tiranës, Belind Këlliçi, u shpreh se Partia Demokratike nisi para një viti një sërë procesesh të rëndësishme zgjedhore, për t’i kthyer simpatizantëve...

Rama hedh në erë Prestige Resort  FSHZH darovit gjashtë milionë dollarë pa garë për fshatrat turistikë

Rama hedh në erë “Prestige Resort”, FSHZH darovit gjashtë milionë dollarë pa garë për fshatrat turistikë

para 6 minutave - Panorama

Ndërkohë që Edi Rama dhe IKMT shembën me 70 kg tritol “Prestige Resort” në Golem, një investim serioz i “Hysenbelliu Group”, Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur 4 procedura tenderimi me vlerë 672 milionë...

 Rockstari i vërtetë sot Berisha  Këlliçi përkujton Hajdarin Nishanin Olldashin dhe Klodian Rashën Të bëhemi bashkë për ta përmbysur këtë të keqe

“Rockstari i vërtetë sot, Berisha”/ Këlliçi përkujton Hajdarin, Nishanin, Olldashin dhe Klodian Rashën: Të bëhemi bashkë për ta përmbysur këtë të keqe!

para 21 minutave - Panorama

Deputeti i Partisë Demokratike dhe kandidati për kryebashkiak të Tiranës, Belind Këlliçi, u shpreh se Partia Demokratike nisi para një viti një sërë procesesh të rëndësishme zgjedhore, për t’I kthyer simpatizantëve...

Celine Dion diagnostikohet me sëmundjen e pashërueshme neurologjike Këngëtarja e përlotur zbulon sëmundjen që nuk e lejon të flasë dhe të ecë

Celine Dion diagnostikohet me sëmundjen e pashërueshme neurologjike! Këngëtarja e përlotur zbulon sëmundjen që nuk e lejon të flasë dhe të ecë

para 21 minutave - Panorama

Celine Dion është diagnostikuar me Sindromi i Personit të Ngurtë (SPS), që i bën që muskujt e saj të tensionohen në mënyrë të pakontrolluar. Kjo sindromë i bën të prekurit nga kjo sëmundje të qëndrojnë...

Mançester Junajtid gjen zëvdendësuesin e Ronaldos gati oferta për një tjetër yll portugez

Mançester Junajtid gjen zëvdendësuesin e Ronaldos, gati oferta për një tjetër yll portugez

para 35 minutave - Panorama

Mançester Junajtid ka nisur nga puna për të gjetur zëvendësuesin e Kristiano Ronaldos, me “djajtë e Kuq” që kanë vendosur në podium emrin e Zhoao Feliks. Sulmuesi i talentuar portugez kërkon që të largohet...

Pala greke mbyll pikën kufitare Tre Urat  nuk do lejohet kalimi i këmbësorëve dhe automjeteve Ja arsyeja

Pala greke mbyll pikën kufitare “Tre Urat”, nuk do lejohet kalimi i këmbësorëve dhe automjeteve. Ja arsyeja

para 35 minutave - Panorama

Për dy orë autoritetet greke do të mbyllin pikën kufitare “Tre Urat” në Përmet. Shkak janë bërë disa punime që pala helenë po bën. Për këtë është njoftuar Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit në...

 Dikush mund të qëllohet dhe vritet por kauza nuk vdes kurrë  Berisha ashpërson tonet Shqipërinë nuk ta japim do e luftojmë Ramën me moton

“Dikush mund të qëllohet dhe vritet, por kauza nuk vdes kurrë”, Berisha ashpërson tonet: Shqipërinë nuk ta japim, do e luftojmë Ramën me moton…

para 35 minutave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se sulmi ndaj tij ishte i organizuar nga një kriminel i dërguar nga kryeministri Rama. Berisha tha se megjithëse ai mund të qëllohej dhe vritej,...

 Ky pushtues po bën gjenocid mbi shqiptarët  Berisha Liria na fton për sakrificë Pres me padurim të madh të dalim në shesh betejë

“Ky pushtues po bën gjenocid mbi shqiptarët”- Berisha: Liria na fton për sakrificë! Pres me padurim të madh të dalim në shesh betejë

para 35 minutave - Panorama

Lideri i PD-së, Sali Berisha ka sulmuar kryeministrin Rama duke quajtur “ një pushtues e armik që po bën gjenocid mbi Shqipërinë e shqiptarët”. Berisha deklaroi se “liria e fton për sakrificë dhe se me...

 Shembja e Prestige  hakmarrje e Ramës  Simon Miraka Sjellje shtazarake tipike diktatoriale Shqipëria në rrezik

“Shembja e “Prestige”, hakmarrje e Ramës”- Simon Miraka: Sjellje shtazarake, tipike diktatoriale! Shqipëria në rrezik

para 36 minutave - Panorama

VALENTINA MADANI/ Simon Miraka i njeh rrënjët e komunizmit. Internimi i tij zgjati 44 vite jetë nga njëri kamp përqendrimi te tjetri… Miraka e njeh që në gjenezë diktaturën dhe mendësinë e saj ndaj ka...

Ish aleati i Vladimir Putin zbulon planin sekret të arratisjes së Presidentit rus në rast se humbet luftën në Ukrainë

Ish-aleati i Vladimir Putin zbulon planin sekret të arratisjes së Presidentit rus në rast se humbet luftën në Ukrainë

para 51 minutave - Panorama

Vladimir Putin ka një plan sekret për të ikur nga Rusia nëse humbet luftën në Ukrainë, ka pohuar një ish-shkrues i fjalimeve të presidentit rus, raporton “ DailyStar “. Komiteti ekzekutiv i presidentit...

 Rama bir xhelati  Berisha bën thirrje për revolucion Shqipëria nuk shpëtohet me lutje dhe deklarata dhëmbë për dhëmbë me fundërrinat e regjimit

“Rama bir xhelati”- Berisha bën thirrje për revolucion: Shqipëria nuk shpëtohet me lutje dhe deklarata, dhëmbë për dhëmbë me fundërrinat e regjimit

para 51 minutave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë thirrje për revolucion me qëllim për të rrëzuar këtë regjim. Në fjalën e tij para të rinjve demokratë, Berisha me tone të larta u shpreh se Shqipëria...

Mban tatuazhin e tij dhe në zonën intime fansja e çmendur e Messit bën premtimin e radhës nëse Argjentina fiton Kupën e Botës

Mban tatuazhin e tij dhe në zonën intime, fansja e çmendur e Messit bën premtimin e radhës nëse Argjentina fiton Kupën e Botës

para një ore - Panorama

Fansja e çmendur e Lionel Messi, Miss Bum Bumi ka premtuar se do të bëjë një “super tatuazh” të ri nëse Argjentina fiton Kupën e Botës. Modelja dhe prezantuesja televizive me origjinë braziliane, Suzy...

Sot Dita e Rinisë FRPD përkujton lëvizjen e dhjetorit i pranishëm edhe Sali Berisha

Sot Dita e Rinisë, FRPD përkujton lëvizjen e dhjetorit, i pranishëm edhe Sali Berisha

para një ore - Panorama

Sot kur shënohet 32 vite nga lëvizja studentori, Kuvendi Kombëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike mban një ceremoni në nder të Ditës së Rinisë, e cila solli ndryshimin në vendin tonë. Teksa të pranishëm...

VIDEO Broja e ka mëndjen vetëm te Çelsi sulmuesi i Kombëtares flet nga Abu Dhabi Fokusi ynë është te

VIDEO/ Broja e ka mëndjen vetëm te Çelsi, sulmuesi i Kombëtares flet nga Abu Dhabi: Fokusi ynë është te…

para një ore - Panorama

Armando Broja është një nga lojtarët që vazhdon të jetë në qendër të merkatos, me sulmuesin shqiptar që ndodhet në radarët e Milanit. Por duket se 21-vjeçari nuk mendon ende për merkaton, me fokusin e...

Trajneri Luis Enrique shkarkohet nga detyra pas eleminimit të Spanjës nga Kupa e Botës

Trajneri Luis Enrique shkarkohet nga detyra pas eleminimit të Spanjës nga Kupa e Botës

para një ore - Panorama

Trajneri Luis Enrique shkarkohet nga detyra pas eleminimit të Spanjës nga Kupa e Botës. La Roja filloi me një fitore mbresëlënëse 7-0 ndaj Kosta Rikës, por përfundoi duke u eleminuar nga Kupa e Botës në...

 Holanda tre ndeshje larg lavdisë  Van Dajk Kemi një plan për ta ndalur Mesin

“Holanda, tre ndeshje larg lavdisë”, Van Dajk: Kemi një plan për ta ndalur Mesin

para një ore - Panorama

Virxhil van Dajk pranoi se Holanda do të ketë një plan specifik për të ndalur Lionel Mesin në çerekfinalen e nesërme të Kupës së Botës. Sulmuesi argjentinas ka shënuar 3 gola në Katar dhe po bën turneun...

Sot 2 vite nga vrasja e Klodiar Rashës nga efektivi i Shqiponjave Tedi Blushi U ekzekutua nga policia e Rilindjes pa asnjë shkak Edi Rama është armiku kryesor i

Sot 2 vite nga vrasja e Klodiar Rashës nga efektivi i Shqiponjave, Tedi Blushi: U ekzekutua nga policia e “Rilindjes” pa asnjë shkak, Edi Rama është armiku kryesor i...

para një ore - Panorama

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka rikujtuar vrasjen e Klodian Rashës dy vite më parë në Tiranë. Përmes një postimi në Facebook, Blushi shkruan se Rasha humbi jetë si shumë të...

Lukashenko merr vendimin Do të dënojmë me vdekje ata që kryejnë tradhti të lartë

Lukashenko merr vendimin: Do të dënojmë me vdekje ata që kryejnë “tradhti të lartë”

para një ore - Panorama

Bjellorusia dëshiron të prezantojë dënimin me vdekje për “tradhti të lartë” të kryer nga zyrtarë qeveritarë dhe personeli ushtarak. Të mërkurën, dhoma e ulët e parlamentit bjellorus miratoi një projektligj...

Irani në përpjekje për të shtypur protestat kryhet ekzekutimi i parë publik i 23 vjeçarit që u akuzua dhe dënua për trazirat

Irani në përpjekje për të ‘shtypur’ protestat, kryhet ekzekutimi i parë publik i 23-vjeçarit që u akuzua dhe dënua për trazirat

para një ore - Panorama

Irani ka kryer ekzekutimin e parë publik të një personi të dënuar pas protestave të vazhdueshme që kanë përfshirë vendin. Personi i ekzekutuar u identifikua të enjten nga faqja zyrtare e gjyqësorit iranian...

A të del gjumi nga ora 1 deri në orën 4 të mëngjesit Shikoni nga çfarë problemi jeni duke vuajtur Flet eksperti

A të del gjumi nga ora 1 deri në orën 4 të mëngjesit? Shikoni nga çfarë problemi jeni duke vuajtur. Flet eksperti

para një ore - Panorama

Çrregullimet e gjumit janë një karakteristikë e njohur e problemeve të mëlçisë që mund të dëmtojnë ndjeshëm cilësinë e jetës, sipas revistës “Nature and Science of Sleep”. Mjeku Brian Lun, specialist i...

Cristiano Rolando kërcënoi se do të largohej nga skuadra gjatë Kupës së Botës Reagon Federata portugeze Ja si qëndron e vërteta

Cristiano Rolando kërcënoi se do të largohej nga skuadra gjatë Kupës së Botës? Reagon Federata portugeze: Ja si qëndron e vërteta!

para një ore - Panorama

Federata Portugeze e Futbollit ka mohuar lajmet se Cristiano Ronaldo kërcënoi të largohej nga Kupa e Botës pas një debati të ashpër me trajnerin Fernando Santos. Media portugeze Record raportoi se Ronaldo...

Nevil Dede përzien kartat  shanse te Dinamo për Samaken dhe Smaçin

Nevil Dede përzien “kartat”, shanse te Dinamo për Samaken dhe Smaçin

para një ore - Panorama

Deri në fund të këtij viti kalendarik janë edhe tri ndeshje për t’u luajtur dhe stafi teknik i Dinamos po bën llogaritë për të menaxhuar sa më mirë grupin e lojtarëve. Blutë kanë ende mungesa, Imamin dhe...

Nevil Dede përzien kartat  shanse te Dinamo për Samaken dhe Smaçin

Nevil Dede përzien “kartat”, shanse te Dinamo për Samaken dhe Smaçin

para një ore - Panorama

Deri në fund të këtij viti kalendarik janë edhe tri ndeshje për t’u luajtur dhe stafi teknik i Dinamos po bën llogaritë për të menaxhuar sa më mirë grupin e lojtarëve. Blutë kanë ende mungesa, Imamin dhe...

 Të futesh në Tiranë natën ke frikë sepse  analisti i njohur dënon shembjen e Prestige Resort  U bë për të mbuluar mijëra kate ndërtime pa leje në gjithë Shqipërinë

“Të futesh në Tiranë natën ke frikë sepse…”, analisti i njohur dënon shembjen e “Prestige Resort”: U bë për të mbuluar mijëra kate ndërtime pa leje në gjithë Shqipërinë

para një ore - Panorama

Analisti Kim Mehmeti është shprehur se regjimi i “Rilindjes” e ka vënë qeverinë drejt dy zgjedhjeve: Ose të kthehet në një vend të destabilizuar si Kolumbia, ose të kthehet në diktaturë. Mehmeti hodhi...

Ministrja e Drejtësisë në Kosovë Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë

Ministrja e Drejtësisë në Kosovë: Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë

para një ore - Panorama

Ministrja e Drejtësisë ne Kosovë, Albulena Haxhiu ka thënë se të mërkurën në mbrëmje janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë. Ajo ka thënë se tre persona kanë pasur qasje...

 Dikur i nënshtroheshe diktatorit sot piktorit  Kim Mehmeti Nuk të vrasin si Enveri me plumb por të rrënojnë hotelin të çojnë sinjale se do hash një grusht fytyrës

“Dikur i nënshtroheshe diktatorit, sot piktorit”/ Kim Mehmeti: Nuk të vrasin si Enveri me plumb, por të rrënojnë hotelin, të çojnë sinjale se do hash një grusht fytyrës

para një ore - Panorama

Shkrimtari i njohur Kim Mehmeti ka bërë një analizë të situatës politike në Shqipëri, qeverisjes së kryeministrit Rama, incidentit të dhunshëm ndaj kryetarit të opozitës Sali Berisha dhe shembjes së paligjshme...

 Ky është atentat  Goditja me grusht e Berishës ish Presidenti kroat Është babai i demokracisë i duhet shqiptarëve dhe komunitetit evropian

“Ky është atentat!”- Goditja me grusht e Berishës, ish-Presidenti kroat: Është babai i demokracisë, i duhet shqiptarëve dhe komunitetit evropian

para 2 orë - Panorama

Ish-Presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç, e ka quajtur një “antenat” goditjen me grusht të liderit të opozitës, Sali Berisha, nga 31-vjeçari Gert Shehu në protestën e 6 dhjetorit, gjatë kohës që po mbahej...

 Nuk kam fjetur 4 ditë për rastin që humba ndaj Barcelonës  Asllani rrëfehet për median italiane Largimi nga Interi Nëse do të kisha mundësi zgjedhje

“Nuk kam fjetur 4 ditë për rastin që humba ndaj Barcelonës”, Asllani rrëfehet për median italiane: Largimi nga Interi? Nëse do të kisha mundësi zgjedhje…

para 2 orë - Panorama

U transferua në merkaton e verës për të qenë një zëvendësues ideal i Marselo Brozoviç, por trajneri i Interit, Simone Inzagi ka preferuar më shumë në rolin e regjistit të mesfushës, Hakan Çalhanollunë...

EKSKLUZIVE Çështja e pankinës së Kombëtares Ilir Daja dhe Esteban Kambiaso në balotazh për drejtimin e Shqipërisë prapaskenat

EKSKLUZIVE/ Çështja e pankinës së Kombëtares, Ilir Daja dhe Esteban Kambiaso në balotazh për drejtimin e Shqipërisë (prapaskenat)

para 2 orë - Panorama

Ilir Daja apo Estebian Kambiaso. Gazeta mëson se dy trajnerët janë në balotazh në lidhje me stolin e Kombëtares shqiptare. I pari aktualisht drejton kampionët e Kosovës, Ballkanin, ndërsa i dytë është...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK