Babin dhe vëllanë ia mori rrjedhja e ujit reagon vajza Zoti na ka tha zemrat

Babin dhe vëllanë ia mori rrjedhja e ujit, reagon vajza: Zoti na ka tha zemrat

para 2 jave - Gazeta Tema

Tragjedia goditi familjen Rushaj në Malësinë e Madhe ditën e djeshme. Babë e bir, Pjetër e Jason Rushaj u morën nga rrjedha e fortë e “Përroit të Thatë” në Bogë. Përroi në fjalë për shkak të përmbytjeve...

Cristiano Ronaldo Mos i pyesni më lojtarët për mua por për Kupën e Botës

Cristiano Ronaldo: Mos i pyesni më lojtarët për mua, por për Kupën e Botës

para 2 jave - Gazeta Tema

Cristiano Ronaldo nuk është penduar për intervistën e tij ‘bombë’ ndaj Manchester United dhe deklaroi se është “i papërshkueshëm nga plumbat”. Gjatë një dalje për mediat nga Katari, Ronaldo u shpreh se...

Nxitoi për të arritur në emision këngëtarit shqiptar i marin patentën dhe lejen e qarkullimit

Nxitoi për të arritur në emision, këngëtarit shqiptar i marin patentën dhe lejen e qarkullimit

para 2 jave - Gazeta Tema

I ftuar sot në “Aldo Morning Show”, këngëtari i mirënjohur Bujar Qamili ka treguar se ndërsa ishte nisur për në emision i ndodhi një e papritur. Duke qenë se ishte me shpejtësi për të arritur në kohë atë...

 Nëse ndalon së luftuari nuk do të ekzistojë më  Stoltenberg premton më shumë armë për Ukrainën

"Nëse ndalon së luftuari, nuk do të ekzistojë më", Stoltenberg premton më shumë armë për Ukrainën

para 2 jave - Gazeta Tema

“Nëse duam një zgjidhje paqësore të konfliktit, ne duhet të dërgojmë më shumë ndihmë ushtarake për Ukrainën.” Kështu ka deklaruar sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg në fjalimin e tij në asamblenë parlamentare...

Shkarkohet Drejtori i Policisë së Beratit ja kush e zëvendëson

Shkarkohet Drejtori i Policisë së Beratit, ja kush e zëvendëson

para 2 jave - Gazeta Tema

Mëngjesin e sotëm është shkarkuar Drejtori i Policisë së Beratit, Edmond Tarkaj. Burimet bëjnë me dije se në krye të uniformave blu të këtij qarku është emëruar Kastriot Skënderi, i cili deri tani mbante...

Lufta në Ukrainë A po shkohet drejt fundit  Çfarë po diskutohet nën tavolina

Lufta në Ukrainë: A po shkohet drejt fundit ?! Çfarë po diskutohet nën tavolina

para 2 jave - Gazeta Tema

Makthi për fillimin e një lufte të re botërore që përjetoi i gjithë njerëzimi, qoftë edhe për disa orë të martën e kaluar, kur dy raketa goditën territorin e Polonisë, duket se së shpejti mund të vendosë...

Leo Messi është gati Argjentina buzëqesh

Leo Messi është gati, Argjentina buzëqesh

para 2 jave - Gazeta Tema

Një psherëtimë e gjatë lehtësimi: Lionel Messi është mirë dhe do të jetë në fushë nesër kundër Arabisë Saudite. Alarmi u ndez të shtunën pasi superylli i Seleccion ishte larguar nga fusha e stërvitjes...

 Shet energji me çmim më të ulet se ajo që blen  Rama i përgjigjet opozitës Bërtet hajduti kapeni hajdutin

“Shet energji me çmim më të ulet se ajo që blen”, Rama i përgjigjet opozitës: Bërtet hajduti kapeni hajdutin!

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama i është përgjgjiur akuzave të opozitës për vjedhje lidhur me situatën e përmbytjeve në vend. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan: "Si është e mundur që sa gdhihen e deri kur...

Grupi i Berishës tallet me të përmbyturit Javë të mbarë miq e me mot sa më të butë

Grupi i Berishës tallet me të përmbyturit: Javë të mbarë miq e me mot sa më të butë

para 2 jave - Gazeta Tema

Shkodra dhe disa zona të tjera të Shqipërisë janë përmbytur. Dhjetëra banorë janë evakuuar, pasi shtëpitë e tyre janë izoluar nga uji. Por për Floriana Garon dhe grupimin e Berishës kjo situatë nuk është...

Situata shëndetësore në zonat e prekura nga reshjet Manastirliu Gjendja në kontroll ekipet mjekësore në gatishmëri

Situata shëndetësore në zonat e prekura nga reshjet, Manastirliu: Gjendja në kontroll, ekipet mjekësore në gatishmëri

para 2 jave - Gazeta Tema

Në një mbledhje me të gjitha strukturat e Shëndetësisë në terren të zonën e veriut të vendit, nga Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore, Ministrja Ogerta Manastirliu, së bashku me ekipin e Njësisë së...

Rama firmos 15 procedura konfiskimi të ndërtimeve pa leje Do përdoren për interes publik

Rama firmos 15 procedura konfiskimi të ndërtimeve pa leje: Do përdoren për interes publik

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka firmosur 15 procedura të konfiskimit të ndërtimeve pa leje pas aksionit të qeverisë për të goditur këtë fenomen. Në një video-mesazh nga zyra e tij në Kryeministri, Rama thotë...

Erdogan Rusia është fajtore për sulmin ndaj Sirisë dhe Irakut nuk i mbajti premtimet

Erdogan: Rusia është fajtore për sulmin ndaj Sirisë dhe Irakut, nuk i mbajti premtimet

para 2 jave - Gazeta Tema

Turqia nisi sulmet ajrore në Siri dhe Irak për shkak të “refuzimit” të Rusisë për të përmbushur premtimet e saj dhe për të tërhequr grupet kurde nga kufijtë e Turqisë, tha në një deklaratë Recep Tayyip...

Pjetër Gjoka la Anglinë për Shqipërinë iku me të birin për të parë ndërtimet në Bogë por e mori rrjedha

Pjetër Gjoka la Anglinë për Shqipërinë, iku me të birin për të parë ndërtimet në Bogë, por e mori rrjedha

para 2 jave - Gazeta Tema

Pjetër Rushaj humbi jetën tragjikisht ditën e djeshme së bashku me djalin e tij të mitur, pasi makina me të cilën udhëtonin u mor nga rrjedha e përroit në Malësinë e Madhe. Abc ka mësuar detaje në reja...

VIDEO Këngëtari i njohur largohet nga intervista live dhe i kthehet gazetarit I paedukatë

VIDEO: Këngëtari i njohur largohet nga intervista live dhe i kthehet gazetarit: I paedukatë

para 2 jave - Gazeta Tema

Këngëtari kolumbian Maluma është larguar gjatë një intervistë live pasi gazetari tha se ai mund të akuzohej për përkrahjen e abuzimeve të të drejtave të njeriut nga Katari. Gjatë transmetimit në televizionin...

Çmenduria e një proteste paralele

Çmenduria e një proteste paralele

para 2 jave - Gazeta Tema

Më së pari, që të protestosh në një qytet të vogël si Tirana në ditën kur aty mësyjnë rreth 30 delegacione të larta nga Brukseli e vendet anëtare të Bashkimit Evropian, është një sfidë e koklavitur logjistike....

Shkrime motivues mbi letrat higjienike japonezët shpikin metodën e parandalimit të vetëvrasjeve

Shkrime motivues mbi letrat higjienike, japonezët “shpikin” metodën e parandalimit të vetëvrasjeve

para 2 jave - Gazeta Tema

Letër higjienike me mesazhe të printuara për të parandaluar vetëvrasjen. Kjo është praktika që po praktikojnë universitetet në prefekturën Yamanashi të Japonisë (në perëndim të Tokios). “I/e dashur, po...

Emigranti shqiptar për BBC Do të doja të mos kisha provuar kurrë të hyja ilegalisht në Britani ishte torturë

Emigranti shqiptar për BBC: Do të doja të mos kisha provuar kurrë të hyja ilegalisht në Britani, ishte torturë

para 2 jave - Gazeta Tema

“Unë nuk kërkova azil, u thashë se jam emigrant ekonomik”, tha Artani. “Na dhanë qeset plastike me gjërat tona, më thanë nesër në mëngjes do të mbërrini në Tiranë”. Kështu e nis BBC rrëfimin e një emigranti...

Përdhunoi dhe vrau 8 vjeçarin në Fier Klodian Çalamani dërgohet me forcë në Gjykatë

Përdhunoi dhe vrau 8-vjeçarin në Fier, Klodian Çalamani dërgohet me forcë në Gjykatë

para 2 jave - Gazeta Tema

Klodian Çalamani, i akuzuar për përdhunimin dhe vrasjen e 8-vjecarit Mateo Vasiu, është dërguar me forcë në gjykatë nga policia. Vendimi erdhi pas shtyrjes së tre seancave për shkak të mungesë së Çalamanit...

 U trondita nga deklaratat e Infantinos më vjen turp që jam pjesë e Botërorit

“U trondita nga deklaratat e Infantinos, më vjen turp që jam pjesë e Botërorit”

para 2 jave - Gazeta Tema

Drejtori teknik i Federatës Daneze të Futbollit, Peter Möller, kritikoi ashpër deklaratat e Presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino, gjatë konferencës së tij për shtyp para Botërorit, në të cilën ai i...

Zbardhen detajet Si ish bashkëshorti vrau me thikë 37 vjeçaren shqiptaren dhe të dashurin e saj 23 vjeç

Zbardhen detajet: Si ish-bashkëshorti vrau me thikë 37-vjeçaren shqiptaren dhe të dashurin e saj 23-vjeç

para 2 jave - Gazeta Tema

Trupi i burrit që vrau ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj të ri mbrëmjen e djeshme, u gjet mëngjesin e sotëm brenda një magazine në Oriago di Mira, në zonën e Venedikut . Këtë e konfirmojnë burime nga...

Këngëtarja e njohur shqiptare Jugorët janë kurnacë në Veri më mbushin plot me lekë Atyre iu zien gjaku

Këngëtarja e njohur shqiptare: Jugorët janë kurnacë, në Veri më mbushin plot me lekë. Atyre iu zien gjaku

para 2 jave - Gazeta Tema

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri, ka thënë gjatë një emisioni, se më shumë në dasma e ftojnë në Veri, se në Jug, edhe pse ajo vetë është jugore. Po kush hedh më shumë lekë për dasma, Veriu apo Jugut?...

FOTO  Ishulli i rinisë  ku rrinin piratët e vërtetë të Karaibeve

FOTO: “Ishulli i rinisë”, ku rrinin piratët e vërtetë të Karaibeve

para 2 jave - Gazeta Tema

Dikur strehë e piratëve dhe më pas koloni e SHBA-së, “Ishulli i rinisë” në Kubë është një parajsë ku jetojnë disa prej kafshëve më të rralla të Karaibeve. Përveç biodiversitetit të pasur, plazheve tropikale...

A varet mbështetja europiane për Ukrainën nga Shtetet e Bashkuara

A varet mbështetja europiane për Ukrainën nga Shtetet e Bashkuara?

para 2 jave - Gazeta Tema

Niklas Balbon, bashkëpunëtor kërkimor në institutin global të politikave (GPPI) Mbështetja e Europës për Ukrainën nuk varet tërësisht nga Shtetet e Bashkuara – por mjafton një përçarje midis kontinenteve...

 Vajza shkoi të merrte një kavo babai u hodh të shpëtonte të birin që e mori rrjedha  si ndodhi tragjedia në Bogë

“Vajza shkoi të merrte një kavo, babai u hodh të shpëtonte të birin që e mori rrjedha", si ndodhi tragjedia në Bogë

para 2 jave - Gazeta Tema

Pjetër Rushaj humbi jetën tragjikisht ditën e djeshme së bashku me djalin e tij të mitur, pasi makina me të cilën udhëtonin u mor nga rrjedha e përroit në Malësinë e Madhe. Mediat kanë publikuar detaje...

FOTO VIDEO Pamjet nga lart të përmbytjve në lagjen Ajasëm në Shkodër

FOTO+VIDEO Pamjet nga lart të përmbytjve në lagjen Ajasëm në Shkodër

para 2 jave - Gazeta Tema

Lagja Ajasëm në Shkdoër, është një nga zonat më të brishta përballë motit të keq dhe përmbytjeve. E vendosur pikërisht në pikën e bashkimit të lumejve Kir dhe Drin, ajo ka qenë gjithmonë e rrezikuar nga...

 Jeta ime ka qenë vetëm ato 18 vite  Flutura Açka mes lotëve rrëfehet për humbjen e djalit të vetëm

“Jeta ime ka qenë vetëm ato 18 vite”- Flutura Açka mes lotëve rrëfehet për humbjen e djalit të vetëm

para 2 jave - Gazeta Tema

Deputetja dhe shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka qenë e ftuar këtë të diel në “Dola te Ola” në televizionin News24 ku ka bërë një rrëfim të rrallë për djalin e saj të ndjerë. Shkrimtarja tha se të qenurit...

 Hajdeni po ua mbajti  Mediat turke jehonë deklaratës së gjeneralit grek

“Hajdeni po ua mbajti!” Mediat turke jehonë deklaratës së gjeneralit grek

para 2 jave - Gazeta Tema

Mediat turke i kanë bërë jehonë të madhe deklaratave të një dite më parë të shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Greqisë, Kostantinos Floros, në lidhje me një sulm të mundshëm turk ndaj grekëve....

Nën ujë katet e para të banesave në zonën e ish Kënetës në Durrës

Nën ujë katet e para të banesave në zonën e ish-Kënetës në Durrës

para 2 jave - Gazeta Tema

Katet e para të banesave në zonën e ish-Kënetës në Durrës janë përmbytur. Në pamjet e siguruara nga Euronews Albania shfaqet uji që është futur brenda banesave dhe nuk janë të pakta dëmet materiale. “Kemi...

VIDEO FOTO Wanda Nara shfaqet më seksi se kurrë në postimin e fundit komenti Icardit është epik

VIDEO/FOTO: Wanda Nara shfaqet më seksi se kurrë në postimin e fundit, komenti Icardit është epik

para 2 jave - Gazeta Tema

Wanda Nara nuk është përmbajtur aspak në postimin e saj të fundit në rrjetet sociale. Bukuroshja argjentinase shfaq format e saj bombastike me anë të një videoje të postuar në Instagram, e cila shfaqet...

Përmbytje nga jugu në veri Balla Situata është nën kontroll parazitët e opozitës po e përdorin për të dezinformuar

Përmbytje nga jugu në veri, Balla: Situata është nën kontroll, parazitët e opozitës po e përdorin për të dezinformuar

para 2 jave - Gazeta Tema

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka shprehur solidaritetin për të gjithë ata që janë dëmtuar nga reshjet e shiut që kanë përfshirë vendin që prej ditës së djeshme. Në një deklaratë për mediat...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK