E kam dashur më shumë se fëmijët e mi  Babai i Naim Murselit tregon si e mësoi se i biri kishte vrarë Liridonën

“E kam dashur më shumë se fëmijët e mi”/ Babai i Naim Murselit tregon si e mësoi se i biri kishte vrarë Liridonën

para 29 minutave - Gazeta Shqip

Babai i Naim Mureselit ka folur për herë të parë për vrasjen e Liridona Ademajt nga djali i tij, Naim Murseli. Në një intervistë për mediat në Kosovë, ai ka thënë se nuk ka komunikuar më as me Naimin e...

Debate të forta në Për puthen

Debate të forta në “Për’puthen”

para 29 minutave - Gazeta Shqip

Ndërkohë që djemtë dhe vajzat janë në kërkim të dashurisë, shpesh herë marrëdhëniet mes tyre tensionohet, duke shkaktuar debate të mëdha në studio. Një tjetër situatë mjaft e tensionuar ka ndodhur në “Për’puthen”...

E RËNDË në Elbasan Po punonte në firmën e hidrokarbureve 45 vjeçari rrëzohet nga lartësia

E RËNDË në Elbasan/ Po punonte në firmën e hidrokarbureve, 45-vjeçari rrëzohet nga lartësia

para 29 minutave - Gazeta Shqip

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan, ku një 45-vjeçar është plagosur gjatë punës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Balldren, ku 45-vjeçari është rrëzuar nga një strukturë metalike,...

 Diamantët janë miqtë e ngushtë të një vajze  këngëtarja shqiptare vendos aksesorin në dhëmbë

"Diamantët janë miqtë e ngushtë të një vajze", këngëtarja shqiptare vendos aksesorin në dhëmbë…

para 57 minutave - Gazeta Shqip

Shprehja “ Diamantët janë miqtë e ngushtë të një vajze” duket se i shkon më së miri Rina Balaj, e cila së fundmi ka vendosur diamantë në dhëmbët e saj. Këngëtarja e njohur ka bërë një postim në profilin...

Rastet kur makthet paralajmërojnë një sëmundje të keqe

Rastet kur makthet paralajmërojnë një sëmundje të keqe

para 57 minutave - Gazeta Shqip

Ëndërrat dhe makthet e natës janë një pjesë natyrale e jetës së njeriut, megjithatë ka raste kur ato tregojnë diçka që nuk shkon. Nëse vuani nga makthet e natës dhe ëndrrat e këqija atëherë duhet të lexoni...

Risia në EURO 2024 Topi do të jetë më çip ja funksioni i tij

Risia në EURO 2024: Topi do të jetë më çip, ja funksioni i tij

para 57 minutave - Gazeta Shqip

Topi me të cilin do të luhet EURO 2024, do të zgjidhë një nga telashet më të mëdha të gjyqtarëve, prekjet e sferës me dorë në zonë për të dhënë vendime rreth penalltive të mundshme. UEFA ka investuar për...

 I lidhën këmbë e duar dhe e futën në qese  DETAJE nga rrëmbimi dhe vrasja e 14 vjeçares në Maqedoni

“I lidhën këmbë e duar dhe e futën në qese”/ DETAJE nga rrëmbimi dhe vrasja e 14-vjeçares në Maqedoni

para 57 minutave - Gazeta Shqip

Gazetarja nga Maqedonia e Veriut Elida Zylbehari ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen tronditëse të ndodhur, ku 14-vjeçarja Vanja Gjorçevska u rrëmbye dhe u vra. Zylbehari tha se 14-vjeçarja,...

Pak pas ndarjes nga Rauw Alejandro Rosalia konfirmon romancën me aktorin Jeremy Allen White

Pak pas ndarjes nga Rauw Alejandro, Rosalia konfirmon romancën me aktorin Jeremy Allen White!

para 57 minutave - Gazeta Shqip

Së fundmi këngetarja e njohur Rosalia dhe Jeremy Allen White kanë nxitur thashethemet për romancë. Ylli i “Bear” dhe këngëtarja spanjolle u panë bashkë në atë që dukej të ishte një takim romantik në Los...

LAJM I MIRË Gjermania lehtëson emigrimin Rregullat e reja hyjnë në fuqi më 1 janar

LAJM I MIRË: Gjermania lehtëson emigrimin! Rregullat e reja hyjnë në fuqi më 1 janar

para një ore - Gazeta Shqip

Gjermania ka nevojë për qindra mijëra punonjës, që nga ata të pakualifikuar, deri tek ata me diplomë universitare. Republika Federale e Gjermanisë po miraton ligje duke iu përgjigjur nevojave dinamike...

Ja çfarë i ndodh trupit nëse vishni rroba të reja që nuk i keni larë më parë

Ja çfarë i ndodh trupit nëse vishni rroba të reja që nuk i keni larë më parë

para një ore - Gazeta Shqip

Blerjet janë gjithmonë emocionuese! Një veshje e rastit që thjesht ju tërheq nga vitrina e butikut, një fustan i blerë enkas për një dasmë ose ditëlindje, rastet mund të jenë të shumta, ndaj ideja e kthimit...

Ja kush janë emrat e rinj të përfolur së fundmi për të qenë pjesë e BBV3

Ja kush janë emrat e rinj të përfolur së fundmi për të qenë pjesë e “BBV3”!

para një ore - Gazeta Shqip

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve...

Nga vizat e punëtorëve tek studentët Plani i ri me 5 PIKA i qeverisë britanike për të zbrapsur emigrantët

Nga vizat e punëtorëve, tek studentët/ Plani i ri me 5 PIKA i qeverisë britanike për të “zbrapsur” emigrantët

para një ore - Gazeta Shqip

Një plan i ri me pesë pika për të reduktuar imigracionin është shpallur nga qeveria britanike. Sekretari i Brendshëm James Cleverly ka qenë nën presion që kur mori detyrën tre javë më parë për të treguar...

Cili është sekreti i Besit Skena e shkëputur nga filmi Në Kuadër të Dashurisë

Cili është sekreti i Besit? Skena e shkëputur nga filmi “Në Kuadër të Dashurisë”!

para një ore - Gazeta Shqip

“Në Kuadër të Dashurisë” vijon të mbetet kryefjala e ditëve të fundit. Pas disa premierave në qytete të ndryshme të Shqipërisë, ashtu edhe jashtë territorit, filmi më i dashur dhe më i komentuar i momentit...

 Jam zyrtarisht një rezident amerikan  këngëtari i njohur shqiptar braktis Shqipërinë

"Jam zyrtarisht një rezident amerikan", këngëtari i njohur shqiptar braktis Shqipërinë?!

para një ore - Gazeta Shqip

Ardit Çuni ka qenë një personazh shumë i përfolur përgjatë dy viteve të fundit si shkak i pjesëmarrjes së tij në “Big Brother VIP Albania” në edicionin e parë, më pas si konkurrent finalist në “Dancing...

Ndarja e tyre skemë për t u futur në BBV3  Olsi Bylyku dhe Egli Tako banorë në edicionin e ri

Ndarja e tyre skemë për t’u futur në “BBV3”? Olsi Bylyku dhe Egli Tako banorë në edicionin e ri?

para një ore - Gazeta Shqip

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve...

 Babai kishte probleme financiare  Detaje të reja nga vrasja e 14 vjeçares në Maqedoni Mamaja ka kërkuar

“Babai kishte probleme financiare”/ Detaje të reja nga vrasja e 14-vjeçares në Maqedoni: Mamaja ka kërkuar…

para një ore - Gazeta Shqip

Ngjarja makabre e humbjes së jetës së 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut është trajtuar ditën e sotme dhe përgjatë minutave të ‘Ftesë në 5’. Në një lidhje direkte në emision, gazetarja nga Maqedonia e...

Del para gjykatës babai i 14 vjeçares që u vra në Maqedoni Veprimi që bën teksa hyn në seancë VIDEO

Del para gjykatës babai i 14-vjeçares që u vra në Maqedoni/ Veprimi që bën teksa hyn në seancë (VIDEO)

para një ore - Gazeta Shqip

Aleksandar Gjorçevski, babai i 14-vjeçares që u rrëmbye dhe u vra në Maqedoninë e Veriut, ka dalë mbrëmjen e kësaj të hëne para Gjykatës Penale në Shkup. Siç shihet, në momentin që Gjorçevski, hyn në ambientet...

 U vra një përbindësh  Mësuesja e Liridona Ademajt Ishte bijë e dahsur dhe nxënëse e shkëlqyer

“U vra një përbindësh”/ Mësuesja e Liridona Ademajt: Ishte bijë e dahsur dhe nxënëse e shkëlqyer

para 2 orë - Gazeta Shqip

Sot iu dha lamtumira e fundit Liridona Admeajt, e cila u rivaros në fshati ne saj të lidnjes, në Rracaj të Gjakovës. Në ceremoninë mortore kanë marrë p[jesë familjarë e të njohur të 33-vjeçares së ndjerë,...

TRAGJIKE U aksidentua me makinën e punës dhe i prenë këmbën ndërron jetë shqiptari në Itali

TRAGJIKE/ U aksidentua me makinën e punës dhe i prenë këmbën, ndërron jetë shqiptari në Itali

para 2 orë - Gazeta Shqip

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Itali, pas një aksidenti të rëndë. Sipas mediave në shtetin fqinj, 43-vjeçari mbeti i plagosur në një aksident, teksa po udhëtonte me makinë ne...

 Për ne fillon në  ja në cilën datë mendohet se nis Big Brother Vip 3

“Për ne fillon në…”, ja në cilën datë mendohet se nis “Big Brother Vip 3”!

para 2 orë - Gazeta Shqip

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve...

TRONDITET sërish Kosova Burri dhunon gruan shtatzënë ajo detyrohet të lindë para kohe

TRONDITET sërish Kosova/ Burri dhunon gruan shtatzënë, ajo detyrohet të lindë para kohe

para 2 orë - Gazeta Shqip

Një tjetër ngjarje tronditëse ka ndodhur në Kosovë, ku një grua shtatzënë është dhunuar nga bashkëshorti i saj. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Prishtinë, teksa për shkak të dhunës, gruaja ka lindur foshnjën...

Julia Roberts flet në lidhje me ndarjen nga jeta e ish të dashurit të saj Matthew Perry

Julia Roberts flet në lidhje me ndarjen nga jeta e ish të dashurit të saj, Matthew Perry

para 3 orë - Gazeta Shqip

Julia Roberts ka reaguar në lidhje me humbjen e dhimshme të Matthew Perry. Aktorja 56-vjeçare ka rikujtuar paraqitjen e saj të shkurtër në “Friends” në një intervistë të dhënë së fundmi, duke shprehur...

Bashkëpunonte me trafikantët e drogës Pezullohet nga detyra nënkomisari në Fier EMRI

Bashkëpunonte me trafikantët e drogës/ Pezullohet nga detyra nënkomisari në Fier (EMRI)

para 3 orë - Gazeta Shqip

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka pezulluar nga detyra ditën e ostme nënkomisarin Taulant Ismailaj, i cili akuzohet për bahskëpunim me trafikantë droge. Për Ismailajn, Gjykata e Shkallës së Parë Fier...

 Kjo punë të kryhet sot  Skenari i vrasjes makabre të Liridonës pas darkës me Naimin dhe fëmijët

"Kjo punë të kryhet sot"/ Skenari i vrasjes makabre të Liridonës pas darkës me Naimin dhe fëmijët

para 3 orë - Gazeta Shqip

Të mërkurën, Naim Murseli i kërkoi bashkëshortes që së bashku me fëmijët të dilnin në një darkë, e cila në fakt ishte një plan mizor për ta vrarë atë. Një përmbledhje rreth vrasjes makabre të 30-vjeçares....

Rama këmbëngul  Brenda 2024 paga mesatare 900 euro preket dhe sektori privat

Rama 'këmbëngul': Brenda 2024 paga mesatare 900 euro, preket dhe sektori privat

para 3 orë - Gazeta Shqip

Kryeminsitri Edi Rama ka folur sërish ditë ne ostme për premtimi ne tij, se brenda vitit 2024 paga mesatare në vend do të shkojë 900 euro. Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Përgjithshme të PS në Shkodër,...

Pjesë e dosjes së Vangjush Dakos Lirohet nga burgu biznesmeni Fiqiri Faruku ja arsyeja

Pjesë e dosjes së Vangjush Dakos/ Lirohet nga burgu biznesmeni Fiqiri Faruku, ja arsyeja

para 3 orë - Gazeta Shqip

Gjykata Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka liruar nga burgu biznesmenin Fiqiri Faruku, i cili është arrestuar në kuadër të dosjes së ish-kryebashkiakut të Durrësit,...

 Do futesha single por  Monika Lubonja përsëri banore në Big Brother Vip

“Do futesha single, por…”, Monika Lubonja përsëri banore në “Big Brother Vip”?

para 3 orë - Gazeta Shqip

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve...

 Luftë mes bashkive për të strehuar refugjatët Ja kërkesa e radhës për kryeministrin Rama

“Luftë” mes bashkive për të strehuar refugjatët/ Ja kërkesa e radhës për kryeministrin Rama

para 3 orë - Gazeta Shqip

Marrëveshja e lidhur mes Shqipërisë dhe Italisë në lidhje me strehimin e refugjatëve në vendin tonë, solli shumë debate, por mesa duket tashmë bashkitë po bëjnë “luftë” për strehimin e tyre. Teksa kampet...

U vra nga bashkëshorti i saj Liridona Ademaj rivarroset në fshatin e lindjes FOTO

U vra nga bashkëshorti i saj/ Liridona Ademaj rivarroset në fshatin e lindjes (FOTO)

para 4 orë - Gazeta Shqip

Pasditen e sotme është mbajtur ceremonia e rivarrimit të Liridiona Ademajt, e cila u vra nga bashkëshorti i saj, Naim Mirseli. 30-vjeçarja u zhvaros nga fshati Cërmjan, ku u varros fillimisht para zbardhjes...

 Bashkia është Allah Allah  Rama Ne jemi bekimi i Shkodrës mallkimi ishte

“Bashkia është Allah Allah”/ Rama: Ne jemi bekimi i Shkodrës, mallkimi ishte…

para 4 orë - Gazeta Shqip

Partia socialiste ka mbajtur sitën e sotme Asamblenë e Përgjithshme në Shkodër, ku pjesëmarrës ka qenë dhe kryeministri Edi Rama. Gjatë fjalës së tij, Rama e quajti një bekim qeverisjen e PS-së në këtë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK