Estonia njeh përpjekjet e Kosovës për de eskalim të situatës në veri

Estonia njeh përpjekjet e Kosovës për de-eskalim të situatës në veri

para 7 orë - Indeks online

Komiteti për Çështje të Bashkimit Evropian (EUAC) i parlamentit të Estonisë dhe ministri i punëve të jashtme i vendit, Margus Tsahkna miratuan qëndrimin e rishikuar të qeverisë për zgjerimin e BE-së. Në...

Sylvinho Në Euro 2024 të shfrytëzojmë mundësitë tona duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

para 7 orë - Indeks online

rajneri i Kombëtares, Silvio Mendes Campos Junior ka analizuar shortin e Euro 2024 dhe kundërshtarët që do të ketë Shqipëria në finalet e turneut më të rëndësishëm në kontinent. Në një intervistë për “News...

A ka përfunduar besa  Familja Murseli po ruhet nga policia Ademajt thonë se ia kanë lënë në dorë drejtësisë rastin e Liridonës

A ka përfunduar “besa”? Familja Murseli po ruhet nga policia, Ademajt thonë se ia kanë lënë në dorë drejtësisë rastin e Liridonës

para 7 orë - Indeks online

Vrasja e Liridona Ademajt më 29 nëntor ka tronditur opinionin publik. Dy ditë më vonë, u arrestuan tre të dyshuar për vrasjen e saj, përfshirë dorasin Granit Plava, bashkëshortin e të ndjerës, Naim Murseli,...

Ten Hag Rashford duhet të luftoj për vendin e titullarit

Ten Hag: Rashford duhet të luftoj për vendin e titullarit

para 7 orë - Indeks online

Marcus Rashford nuk po kalon në formë të mirë këtë sezon te Manchester United. Sulmuesi anglez ka shënuar vetëm dy gola në 14 ndeshje deri më tani, duke qënë larg formës së sezonit të kaluar ku shënoi...

Dy bilbila sjellin një refren të hitit të pavdekshëm

Dy bilbila sjellin një refren të hitit të pavdekshëm

para 7 orë - Indeks online

Dy ikonat e muzikës së vendit tonë Edona Llalloshi dhe Ramdan Krasniqi- Dani u bashkuan të sjellin një pjesë të muzikës për ndejkësit e tyre. Dyshja është parë së fundmi duke përformuar një pjesë të refrenit...

Lajçak takon ambasadorin Hill në Bruksel Bashkëpunim i shkëlqyer BE SHBA në dialog

Lajçak takon ambasadorin Hill në Bruksel: Bashkëpunim i shkëlqyer BE-SHBA në dialog

para 8 orë - Indeks online

I dërguari special i Bashkimit Evropian në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me ambasadorin amerikan në Beograd, Christopher Hill. Teksa ka njoftuar për takimin,...

Guardia di Finanza nis hetimet ndaj Francesco Tottit për evazion fiskal i bastis shtëpinë

Guardia di Finanza nis hetimet ndaj Francesco Tottit për evazion fiskal, i bastis shtëpinë

para 8 orë - Indeks online

Ish-kapiteni legjendar i Romë-s, Francesco Totti është kthyer në objekt hetimi nga Guardia di Finanza. Sipas raportimeve të medieve italiane, Totti dyshohet për evazion fiskal dhe për këtë arsye ndaj tij...

Konjufca Nëse nuk nënshkruhet marrëveshja e Ohrit është një letër e pavlerë

Konjufca: Nëse nuk nënshkruhet, marrëveshja e Ohrit është një letër e pavlerë

para 8 orë - Indeks online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë sot se gjashtë pikat e marrëveshjes së Ohrit janë ndërtuar për Kosovën. Ai në një intervistë për Zërin e Amerikës tha se pjesa bazike e marrëveshjes...

Gatti përsëri heroi i Juventusit i sjell fitoren ndaj Napolit

Gatti përsëri heroi i Juventusit, i sjell fitoren ndaj Napolit

para 8 orë - Indeks online

Federico Gatti edhe njëher është shëndrruar në një hero për Juventusin. Ashtu siç bëri me Monzan javën e kaluar, mbrojtësi italian shënoi golin e fitores sonte ndaj Napolit, ku rezultati përfundimtar ishte...

Performancë magjike Bora dhe Donaldi kërcejnë kolonën zanore të filmit 5 herë jo në DWTS

Performancë magjike! Bora dhe Donaldi kërcejnë kolonën zanore të filmit “5 herë jo” në DWTS

para 8 orë - Indeks online

Në “Dancing With The Stars” ka përformuar edhe moderatorja e këtij emisioni Bora Zemani. Bora dhe Donaldi në “DWTS” kanë përformuar kolonën zanore të filmit, nën shoqërinë e këngës së Alban Skenderaj “Obsesion”....

MD Tre module të reja i janë shtuar bazës së të dhënave për evidentimin e rasteve të dhunës në familje

MD: Tre module të reja i janë shtuar bazës së të dhënave për evidentimin e rasteve të dhunës në familje

para 8 orë - Indeks online

Ministria e Drejtësisë ka bërë të ditur se është lansuar baza e të dhënave me tre module të reja të inkuadruara, për evidentimin e rasteve të dhunës në familje. Në njoftimin e kësaj ministrie, thuhet se...

Apple dhe Paramount gati për bashkëpunimin madhor

Apple dhe Paramount gati për bashkëpunimin madhor

para 8 orë - Indeks online

Dy gjigantët e korporatave po mendojnë të bashkojnë forcat në sektorin e argëtimit. Apple dhe Paramount kanë qenë në bisedime për të krijuar një paketë abonimi në platformat e tyre televizive, sipas Wall...

Përfitimet e të vrapuarit kur moti është i ftohtë

Përfitimet e të vrapuarit kur moti është i ftohtë

para 8 orë - Indeks online

Kur temperatura fillon të bjerë, nuk keni pse të hiqni dorë nga zakoni juaj i vrapimit. Në fakt, vrapimi në mot të ftohtë nuk është vetëm në rregull, me përgatitjen dhe pajisjet e duhura, por gjithashtu...

 Vëllai i Madh merr një vendim për Ganiun dhe Shqipen

‘Vëllai i Madh’ merr një vendim për Ganiun dhe Shqipen

para 8 orë - Indeks online

Gjatë spektaklit të sotëm ‘Prime’, “Vëllai i Madh” ka njoftuar vendimin e tij pas eskalimit të situatës mes Shqipes dhe Ganiut. Dyshja kanë shkuar në nominim automatik për javën tjetër. “Shqipe dhe Gani,...

Juventusi kalon në epërsi ndaj Napolit VIDEO

Juventusi kalon në epërsi ndaj Napolit (VIDEO)

para 8 orë - Indeks online

Është zhbllokuar derbi i kësaj jave në Serie A. Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit, me golin e Federico Gattit, i cili shënoi në minutën e 51-të. /IndeksOnline/ GOAL | Juventus 1-0 Napoli | Federico...

Ekspertët e OKB së bëjnë thirrje të votohet armëpushimin në Gaza në Këshillin e Sigurimit

Ekspertët e OKB-së bëjnë thirrje të votohet armëpushimin në Gaza në Këshillin e Sigurimit

para 9 orë - Indeks online

Ekspertët e OKB-së për të drejtat e njeriut u kërkuan shteteve anëtare të promovojnë armëpushimin “të menjëhershëm dhe të përhershëm” në Gaza përpara votimit të Këshillit të Sigurimit të OKB-së. “Shtetet...

Janë hequr kamerat ilegale dhe po skadon afati për targat KM  Elshani tregon si po luftohet ilegaliteti në veri

Janë hequr kamerat ilegale dhe po skadon afati për targat “KM”, Elshani tregon si po luftohet ilegaliteti në veri

para 9 orë - Indeks online

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshani, në një intervistë ekskluzive për Indeksonline ka treguar se a po vëzhgon ende Serbia përmes kamerave ilegale në veri. Elshani...

Publikohet klipi që paraqet debatet e ashpra dhe goditjen e Shqipes ndaj Ganiut VIDEO

Publikohet klipi që paraqet debatet e ashpra dhe goditjen e Shqipes ndaj Ganiut (VIDEO)

para 9 orë - Indeks online

Spektakli i sotëm ‘Prime’ i Big Brother VIP Kosova ka nisur me transmetimin e një video materiali, protagonistë të së cilit janë Shqipja dhe Ganiu. Brenda video materialit, shihen debatet e ashpra mes...

Ronaldo shënon dhe asiston në ndeshjen e tij historike VIDEO

Ronaldo shënon dhe asiston në ndeshjen e tij historike (VIDEO)

para 9 orë - Indeks online

Cristiano Ronaldo po vazhdon të shkelqej në kampionatin arab. Portugezi sonte zhvilloi ndeshjen e tij historike, ku regjistori plot 1200 paraqitje në futbollin profesionist, shkruan IndeksOnline. Pikërisht...

Policia jep detaje mbi arrestimin e Gëzim Çelës

Policia jep detaje mbi arrestimin e Gëzim Çelës

para 9 orë - Indeks online

Policia e Kosovës, konkretisht zyrtarë policorë nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, pas një pune intensive operative dhe në bashkëpunim e koordinim me autoritetet policore të Republikës...

Foto ekskluzive Gëzim Çela pasi u kap nga EUROFAST në Ferizaj

Foto ekskluzive, Gëzim Çela pasi u kap nga EUROFAST në Ferizaj

para 9 orë - Indeks online

Indeksonline ka raportuar ekskluzivisht më herët mbi arrestimin e Gëzim Çelës, i njohur në Shqipëri si “bosi i drogës”. Çela u kap nga njësitet e EUROFAST-it në Kosovë, në një aksion që u bë në Ferizaj....

Foto ekskluzive Gëzim Çela pasi u kap nga EUROFAST në Ferizaj

Foto ekskluzive, Gëzim Çela pasi u kap nga EUROFAST në Ferizaj

para 10 orë - Indeks online

Indeksonline ka raportuar ekskluzivisht më herët mbi arrestimin e Gëzim Çelës, i njohur në Shqipëri si “bosi i drogës”. Çela u kap nga njësitet e EUROFAST-it në Kosovë, në një aksion që u bë në Ferizaj....

Ekzekutohen subvencionet për ngrohje për mbi 23 mijë familje në asistencë sociale

Ekzekutohen subvencionet për ngrohje për mbi 23 mijë familje në asistencë sociale

para 10 orë - Indeks online

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se është bërë ekzekutimi i pagesës së subvencionimit për ngrohje, për familjet në asistencë sociale. Murati bëri të ditur se nga subvencionimi për...

Lautaro Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

para 10 orë - Indeks online

Lautaro Martinez kujton për mediet italiane periudhën e problemeve që ka përjetuar mes Kupës së Botës në Katar dhe gjysmës së sezonit të kaluar për shkak të dhimbjeve me kyçin e këmbës. Argjentinasi thekso...

Vrasja e Liridonës flet ambasadori i Suedisë Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit

Vrasja e Liridonës, flet ambasadori i Suedisë: Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit

para 10 orë - Indeks online

Ngjarja e cila tronditi opinionin javën që shkoi ku Liridona Ademaj u vra derisa i dyshuar për planin e vrasjes së saj tashmë është bashkëshorti i saj Naim Murseli, e i cili dyshohet se në bashkëpunim...

Amir Rrahmani titullar ndaj Juventusit formacionet zyrtare

Amir Rrahmani titullar ndaj Juventusit, formacionet zyrtare

para 10 orë - Indeks online

Sonte zhvillohet derbi i javës 15-të në Serie A. Juventusi do të jetë nikoqire e Napoilit, shkruan IndeksOnline. Ndeshje do të zhvillohet në “Allianz Stadium”, me fillim prej orës 20:45. Nga minuta e parë...

Kuvendi i Kosovës nuk ka Kod Etik që do të korrigjonte gjuhën seksiste ndaj grave

Kuvendi i Kosovës nuk ka Kod Etik që do të korrigjonte gjuhën seksiste ndaj grave

para 11 orë - Indeks online

Kuvendi i Kosovës është ndër parlamentet e rralla në botë që nuk ka një kod të vetin etik. Këtë e ka pranuar kryetari i këtij institucioni, Glauk Konjufca, i cili ka thënë se është duke u punuar që ai...

 Ka frikë është keq  pas sulmit Buci i del në mbrojtje Shqipes

“Ka frikë është keq”, pas sulmit Buci i del në mbrojtje Shqipes

para 11 orë - Indeks online

Sot ka ndodhur një përplasje e ashpër mes Shqipes dhe Ganiut. Ndërsa raportohet se debati ka eskaluar n në dhunë dhe ishte Shqipja që ka sulmuar Ganiun. Pas gjithë kësaj Buci i doli në mbrojtje Shqipes...

Anulohet konkursi për kryeshef të Stacionit të Autobusëve në Prishtinë

Anulohet konkursi për kryeshef të Stacionit të Autobusëve në Prishtinë

para 11 orë - Indeks online

Është anuluar konkursi për kryeshef ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike Lokale “Stacioni i Autobusëve” në Prishtinë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se vendimi është marrë nga Bordi i Drejtorëve të...

Ekskluzive Arrestohet në Ferizaj bosi i drogës  Gëzim Çela

Ekskluzive/ Arrestohet në Ferizaj “bosi i drogës”, Gëzim Çela

para 11 orë - Indeks online

Është arrestuar Gëzim Çela, i njohur ndryshe edhe si “bosi i drogës”. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Çela është arrestuar nga një aksion i EUROFAST-it të Kosovës, pak çaste më parë. Çela po kërkohej...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK