Moti I ftohtë pasdite me shi

Moti: I ftohtë, pasdite me shi

para 22 minutave - RTV 21

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira, erë dhe reshje shiu, ndërsa në pjesët e tjera të vendit gjatë ditës Para mesditës do të mbajë mot kryesisht me diell në juglindje. Në malet e larta do...

Horoskopi i datës 9 dhjetor 2021

Horoskopi i datës 9 dhjetor 2021

para një ore - RTV 21

Dashi Nëse vendosni të hidhni hapa në një drejtim të caktuar mundohuni të mos keni asnjë lloj dyshimi dhe të ktheni kokën pas. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që dikush të mundohet t’iu nxitë në konflikte...

7 këshilla rreth grimit që duhet t i ketë parasysh çdo grua

7 këshilla rreth grimit që duhet t’i ketë parasysh çdo grua

para 2 orë - RTV 21

Kur shohim personazhe të famshëm duke ecur në tapetin e kuq, grimi i tyre duket si perfeksion. Ata kanë një lëkurë me shkëlqim, vetulla perfekte dhe buzë me ngjyra të gjalla. Ata gjithashtu rregullohen...

Gjendet e vdekur 46 vjeçarja në banesë kishte qenë më herët në spital

Gjendet e vdekur 46-vjeçarja në banesë, kishte qenë më herët në spital

para 2 orë - RTV 21

Një 46-vjecare është gjetur e vdekur në banesë e saj në qytetin e Pogradecit mbrëmjen e sotme. Ajo ka qenë paraqitur më parë në spitalin e Pogradecit dhe pasi kishte marrë ndihmën mjekësore, ishte larguar...

Ngjarjet e datës 9 dhjetor

Ngjarjet e datës 9 dhjetor

para 2 orë - RTV 21

09:00 Specializantët protestojnë para Ministrisë së Shëndetësisë. (Para objektit të MSH-së) 09:30 Mbahet Konventa Vjetore Bankare 2021, në organizim të Shoqatës së Bankave të Kosovës, me temën “Financimi...

Vasolli Befasues insistimi i Borrellit për Asociacionin

Vasolli: Befasues insistimi i Borrellit për Asociacionin

para 2 orë - RTV 21

Njohësi i integrimeve evropiane, Besnik Vasolli, sonte në “Click” të RTV21 e quajti befasues insistimin e përfaqësuesit të BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell për çështjen e Asociacionit. Vasolli...

Në pritje të Atalanta Villarreal këto janë të gjitha skuadra e kualifikuara në fazën 1 16

Në pritje të Atalanta-Villarreal, këto janë të gjitha skuadra e kualifikuara në fazën 1/16

para 2 orë - RTV 21

Duhet pritur edhe dita e nesërme (e enjte) kur do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit për t’u kompletuar mozaiku pre 16 skuadrave që janë kualifikuar për në fazën e eliminimit direkt...

Kjo është bomba 907 kg që u gjet në Merdare

Kjo është bomba 907 kg që u gjet në Merdare

para 3 orë - RTV 21

Forca e Sigurisë së Kosovës ka publikuar foto të një bombe, e cila u gjet sonte jo shumë larg pikës kufitare Merdare, e cila u shpërthye në mënyrë të kontrolluar nga FSK e KFOR-i. “Ekipi i EOD-së së Kompanisë...

 Paraqitja e Kurtit në Bruksel ishte e mirë i tha disa të vërteta që Borrellit s i pëlqyen

“Paraqitja e Kurtit në Bruksel ishte e mirë, i tha disa të vërteta që Borrellit s’i pëlqyen”

para 3 orë - RTV 21

Politologu Fidan Ukaj, sonte në “Click” të RTV21 deklaroi se paraqitja e Kryeministrit Albin Kurti në Bruksel ishte e mirë. Ai tha se Kurti i ka thënë disa të vërteta që siç u shpreh Ukaj, Josep Borrellit...

Sveçla Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale

Sveçla: Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale

para 4 orë - RTV 21

Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme të Kosovës, ka thënë se sot është legjitimuar lufta ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar, specifikisht në veri, ku struktura të caktuara kanë rezistuar...

Përplasja e Kurtit me Borrellin Gruda Lajm katastrofal për Kosovën

Përplasja e Kurtit me Borrellin, Gruda: Lajm katastrofal për Kosovën

para 4 orë - RTV 21

Profesori universitar, Përparim Gruda, sonte në “Click” të RTV21 tha se përplasja e kryeministrit Alin Kurtit me përfaqësuesin e BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, është lajm katastrofal për...

Pesë arsyet pse duhet të përdorni vaj dafine

Pesë arsyet pse duhet të përdorni vaj dafine

para 4 orë - RTV 21

Vaji esencial i dafinës përmban shumë vlera të dobishme për shëndetin, si për shembull veti antiseptike, antikancerogjene dhe antioksidantë. Gjethet e dafinës janë po ashtu një burim i rëndësishëm i vitaminës...

MASHT Paraqitja e provimeve do të jetë pa pagesë

MASHT: Paraqitja e provimeve do të jetë pa pagesë

para 4 orë - RTV 21

Vendimi mirëpritet nga studentët dhe nga rektorati Ministria e Arsimit me anë të një udhëzimi administrativ, ka vendosur të heq tarifën e paraqitjes së provimeve, vendim ky që po mirëpritet nga studentët,...

Opinione Asociacion po por jo të cenohet sovraniteti

Opinione: Asociacion po, por jo të cenohet sovraniteti!

para 4 orë - RTV 21

Njohësit e procesit të dialogut thonë se qeveria duhet ta themeloj asociacionin pa kompetenca ekzekutive Deklarimet e kryeministrit Albin Kurti në Bruksel, si dhe të përfaqësuesit të lartë të BE-së për...

Besa Trans Shkup Nuk do të organizojmë ekskursione për Turqi le të ndriçohen shkaqet e aksidentit

Besa Trans-Shkup: Nuk do të organizojmë ekskursione për Turqi, le të ndriçohen shkaqet e aksidentit

para 4 orë - RTV 21

Nga Agjencioni Turistik “Besa Trans-Shkup” kanë reaguar pas spekulimeve se gjoja kjo kompani do të nis sërish me punë pas muajit janar të vitit 2022, përcjell Tv21. Nga kjo kompani thonë se nuk duan dhe...

Hagë Gucati kërkon që fjalët të mos i nxirren nga konteksti

Hagë: Gucati kërkon që fjalët të mos i nxirren nga konteksti

para 4 orë - RTV 21

Në Hagë edhe sot vazhdoi gjykimi ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK, me dëshminë e Hysni Gucatit. Për të tretën ditë me radhë Gucati vazhdoi t’u përgjigjet pyetjeve të prokurorisë...

Kurti Vendimi i sotëm i SHBA ve vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë javë më parë

Kurti: Vendimi i sotëm i SHBA-ve vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë javë më parë

para 4 orë - RTV 21

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se është shumë i mirëseardhur vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për identifikimin e emrave të përveçshëm dhe sanksionet ndaj Zvonko...

Opozita Qasja e Kurtit në takim e Brukselit  gabim dhe i paqartë

Opozita: Qasja e Kurtit në takim e Brukselit – gabim dhe i paqartë

para 4 orë - RTV 21

Një ditë pas tyakimit te kryeministrit Kurti në Bruksel Dy partitë opozitare PDK dhe AAK e kanë kritikuar kryeministrin Kurti për qasjen e tij në Bruksel. AAK e quajti të paqartë qasjen e kryeministrit...

Migrimi Shkolla me 11 nxënës

Migrimi: Shkolla me 11 nxënës…

para 5 orë - RTV 21

Prapashtica, dikur ishte njëri ndër fshatrat më të populluara në komunën e Prishtinës, por migrimi I banorëve drejt qendrave urbane, ka bërë që atje të mbesin fare pakë familje. Kjo përshkruhet më së miri...

Caktohet dita dhe ora e zhvillimit të ndeshjes Atalanta  Villarreal

Caktohet dita dhe ora e zhvillimit të ndeshjes Atalanta – Villarreal

para 5 orë - RTV 21

Ndeshja e Ligës së Kampionëve Atalanta-Villarreal i shtyrë për shkak të borës, do të luhet nesër në orën 16:30. Fillimisht gjyqtarët dhe trajnerët vendosën që ndeshja të shtyje për 20 minuta për t’i dhënë...

Vaksinimi Kosova  para dozës së tretë

Vaksinimi: Kosova – para dozës së tretë

para 5 orë - RTV 21

Ministria e Shëndetësisë miratoi dhënien e dozës së tretë të vaksinës kundër Covid-19 dhe dozës përforcuese. Sipas kësaj ministrie, doza e tretë do t’u jepet personave që nuk kanë zhvilluar imunitet të...

Disa kryetarë komunash shkelin ligjin me ndërhyrjen në punën e zyrtarëve të prokurimit

Disa kryetarë komunash shkelin ligjin me ndërhyrjen në punën e zyrtarëve të prokurimit

para 5 orë - RTV 21

Ç’thuhet ne Raportin e Iniciativës për Progres-INPO Disa kryetarë të komunave ndërhyjnë në punën e zyrtarëve të prokurimit, respektivisht gjatë fazës së implementimit të planit të prokurimit. Kjo ndërhyrje...

Dyvjetori i projektit Human Rightivism

Dyvjetori i projektit ”Human Rightivism”

para 5 orë - RTV 21

Projekti zgjatë 4 vjet, financohet nga Ambasada Suedeze me 4.9 milionë euro Në Prishtinë u shënua dy vjetori i projektit ”Human Rightivism” që ka për qellim ngritjen e vetëdijes shoqërore për të drejtat...

Aksident në rrugën Prishtinë  Podujevë një i lënduar

Aksident në rrugën Prishtinë – Podujevë, një i lënduar

para 5 orë - RTV 21

Një person ka pësuar lëndime trupore në një aksidenti që ka ndodhur sonte rreth orës 19:00, në rrugën Prishtinë – Podujevë, më saktësisht tek “Qershia e Llapashticës”. Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar...

Menaxhimi i mbeturinave sfidë për institucionet

Menaxhimi i mbeturinave, sfidë për institucionet

para 5 orë - RTV 21

Nuk janë krijuar kushtet për parandalimin e ndotjes së mjedisit Menaxhimi i mbeturinave vazhdon të mbetet sfidë për institucionet në Kosovë, ku grumbullimi, transportimi dhe deponimi i tyre bëhet pa ndonjë...

Gjithçka gati Leonora Jakupi tregon datën e lëshimit të albumit të ri

Gjithçka gati, Leonora Jakupi tregon datën e lëshimit të albumit të ri

para 5 orë - RTV 21

Këngëtarja Leonora Jakupi ka dhënë një lajm të mirë për fansat e muzikës së saj. Ajo ka njoftuar se ka punuar në albumin e ri që do të lansohet të premten. Albumi do të përmbaj pesë këngë të reja që këngëtarja...

Kuvendi mblidhet të hënën

Kuvendi mblidhet të hënën

para 5 orë - RTV 21

Diskutohet për ligjin për pagat Seanca e re plenare e Kuvendit do të mbahet më 13 dhjetor. Kështu vendosi Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme. U bë e ditur se në seancën e 13 dhjetorit do të diskutohet...

Kosova mëson kundërshtarët

Kosova mëson kundërshtarët

para 5 orë - RTV 21

Sot në selinë e UEFA-s u tërhoq shorti për grupet e fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2023 për grupmoshat U-19 dhe U-17. Kombëtarja e Kosovës U-19 është renditur në grupin e tretë, ku përballë...

Ministria e Kulturës bleu 68 vepra arti për 247 mijë euro reagon Komuniteti Artistik i Arteve Vizuele

Ministria e Kulturës bleu 68 vepra arti për 247 mijë euro, reagon Komuniteti Artistik i Arteve Vizuele

para 5 orë - RTV 21

Komuniteti Artistik i Arteve Vizuele, sot ka drejtuar një ankesë ndaj ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çekut, për konkursin publik për blerjen e veprave të artit për rimëkëmbje ekonomike....

Peci Politikat e sektorit të pylltarisë do të bazohen në strategji

Peci: Politikat e sektorit të pylltarisë do të bazohen në strategji

para 5 orë - RTV 21

Grupi Punues për Hartimin e Strategjisë së Pylltarisë 2021-2030, ka mbajtur sot takimin e fundit për finalizimin e kësaj strategjie, e cila pritet të dërgohet gjatë këtyre ditëve për miratim në Qeverinë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK