Adriana Matoshi lidhet direkt në një emision tregon detaje për herë të parë pas operacionit

Adriana Matoshi lidhet direkt në një emision, tregon detaje për herë të parë pas operacionit

para një ore - Almakos

Matoshi flet për herë të parë pas operacionit dhe atë në radio Klan FM, ku tregon shumëçka. Sonte në emisionin “Pa Emër”, që transmetohet në radio Klan FM, ka telefonuar një person mjaft interesant, dhe...

Xavi flet pas rrëzimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi flet pas rrëzimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

para një ore - Almakos

Xavi: Ky është realiteti, duhet ta fitojmë Europa League, ta fitojmë secilën ndeshje. Xavi Hernandez ka dhënë komentet e tij pas humbjes ndaj Bayern Munich. Barcelona luan në Europa League për herë të...

DJ PM e rrëzon për toke Sarën duke e puthur pa pushim

DJ PM e rrëzon për toke Sarën duke e puthur pa pushim

para 3 orë - Almakos

Momenti epik në BBV, DJ PM e rrëzon për toke Sarën duke e puthur pa pushim. Dj PM dhe Sarah Berisha janë dy nga banorët mjaft të pëlqyer nga publiku që ndjekë Big Brother VIP Albania. Dj PM ishte ai i...

Manchester Unitedit i mjafton barazimi

Manchester Unitedit i mjafton barazimi

para 3 orë - Almakos

Unitedi e mbyll me barazim fazën grupore, Young Boys mbetet jashtë garave evropiane. Manchester Unitedi ka luajtur baras ndaj Young Boys (1-1) në ndeshjen e fundit të fazës grupore në Ligën e Kampionëve....

Inspektorati i Tregut tregon nëse tregtarët duhet të përdornin qese të biodegradueshme

Inspektorati i Tregut tregon nëse tregtarët duhet të përdornin qese të biodegradueshme

para 3 orë - Almakos

Sanksionet për tregtarët të cilët nuk e respektojnë vendimin për përdorimin e qeseve të biodegradueshme, të cilat paguhen 15 denarë, mund të shqiptohen menjëherë sepse ligji nuk parashikon periudhë përshtatjeje...

Bayern Munich Barcelona mbyllet pjesa e parë

Bayern Munich- Barcelona, mbyllet pjesa e parë

para 3 orë - Almakos

Bayern Munich pa mëshirë ndaj Barcelonës, e mbyll pjesën e parë me dy gola epërsi. Bayern Munich e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Barcelonës në epërsi prej 2-0, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve...

Bullgaria merr vendimin përfundimtar Nuk e heqim veton ndaj Maqedonisë së Veriut por mbështesim Shqipërinë në rrugën e saj drejt BE

Bullgaria merr vendimin përfundimtar: Nuk e heqim veton ndaj Maqedonisë së Veriut, por mbështesim Shqipërinë në rrugën e saj drejt BE

para 3 orë - Almakos

Bullgaria nuk do të heqë veton për fillimin e negociatave ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, por nga ana tjetër është e gatshme të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj drejt Bashkimit,...

Kaq herë në periudhën prej dy vitesh u ngrinë çmimet e produkteve bazë në RMV

Kaq herë në periudhën prej dy vitesh u ngrinë çmimet e produkteve bazë në RMV

para 3 orë - Almakos

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, në një intervistë për emisionin Magazina Ekonomike në Alsat, treguar se të gjithë qytetarët që shohin parregullësi tek çmimet, mund të thërrasin në numrin pa pagesë...

Leonora Jakupi më në fund jep lajmin e madh për ndjekësit e saj

Leonora Jakupi më në fund jep lajmin e madh për ndjekësit e saj

para 5 orë - Almakos

Pas kaq shumë kohësh, Leonora Jakupi jep lajmin e madh për ndjekësit e saj. Leonora Jakupi përmes një postimi në Instagram, ka zbuluar se që nga 10 dhjetori adhuruesit e muzikës së saj mund të kenë në...

Bajrat dhe aktiviteti në Belgjikë Mejdini Bandë polikriminale Hoxha Përdorën skemën e mafies së viteve 80 në SHBA

Bajrat dhe aktiviteti në Belgjikë/ Mejdini: Bandë polikriminale. Hoxha: Përdorën skemën e mafies së viteve ’80 në SHBA

para 5 orë - Almakos

Aktiviteti kriminal i bandës së Bajrave në Belgjikë ka qenë në fokus të emisionit “Në shënjestër” mbrëmjen e sotme në News24, ku është zbardhur dhe dosja belge. Gazetarja Fatjona Mejdini, e ftuar në studio...

Bullgaria Nuk ndryshojmë qëndrim për Maqedoninë Shqipëria mund të nisë negociatat me BE

Bullgaria: Nuk ndryshojmë qëndrim për Maqedoninë, Shqipëria mund të nisë negociatat me BE

para 5 orë - Almakos

Bullgaria nuk do të ndryshojë qëndrim për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian të Republikës së Maqedonisë. Kështu bëri të ditur Këshilli i Ministrave ditën e sotme në Bullgari....

Fifi s mund t ia harroi këtë Ilirit

Fifi s’mund t’ia harroi këtë Ilirit

para 5 orë - Almakos

Ia krahasoi këngën “Marova” me “vegetën”, Fifi nuk ia harron këtë Ilirit. Këngëtarja e ka rifreskuar sërish këtë deklaratë. Përmes një storie të publikuar në Instagram, këngëtarja publikoi një paketim...

Shtyhet për 20 minuta ndeshja Atalanta  Villarreal shkaku bora

Shtyhet për 20 minuta ndeshja Atalanta – Villarreal, shkaku bora

para 5 orë - Almakos

Ndeshja Atalanta – Villarreal shtyhet për 20 minuta shkaku i borës. Borë e madhe po bie në Bergamo të Italisë, por pas një kontrolli në fushë, ndeshja mes Atalantas dhe Villarrealit në Ligën e Kampionëve...

Pas SHBA ve edhe Kosova bojkot diplomatik Lojërave Olimpike në Pekin Presidentja mbështet vendimin e Amerikës

Pas SHBA-ve edhe Kosova bojkot diplomatik Lojërave Olimpike në Pekin. Presidentja mbështet vendimin e Amerikës

para 5 orë - Almakos

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari i saj për media, Bekim Kupina, ka thënë se për shkak të shkeljes së të drejtave të...

Bayern Munich  Barcelona formacionet zyrtare

Bayern Munich – Barcelona, formacionet zyrtare

para 6 orë - Almakos

Formacionet zyrtare: Barcelona luan ndaj Bayernit në duelin vendimtar për kualifikim. Barcelona është mysafire e Bayern Munichut në Allianz Arena, ku e zhvillon ndeshjen e fundit të fazës grupore në Ligën...

Veliaj kalon ditën me babain e Dua Lipës dhe Lorik Canës çfarë po kurdisin

Veliaj kalon ditën me babain e Dua Lipës dhe Lorik Canës, çfarë po “kurdisin”

para 6 orë - Almakos

Erion Veliaj duket se e ka kaluar ditën e Rinisë në shoqëri të mirë. Ashtu si ka postuar vetë në rrjetet sociale, kryebashkiaku ka qenë në shoqërinë e babait të Dua Lipës si dhe në krah të Lorik Canës....

Banorët e Gërçecit paralajmërojnë EVN në Do t ua bëjmë më zi se në Bullgari

Banorët e Gërçecit paralajmërojnë EVN-në: Do t’ua bëjmë më zi se në Bullgari

para 6 orë - Almakos

Sërish banorët e fshatit Gërcec të Komunës së Sarajit janë pa energji elektrike. Gjatë këtyre orëve u shkaktuan shumë dëme materiale te këto banor, si dhe është penguar jeta e përditshme e fëmijëve dhe...

Tomori tregohet i madh u kërkon falje tifozëve të Milanit

Tomori tregohet i madh, u kërkon falje tifozëve të Milanit

para 7 orë - Almakos

Fikayo Tomori u kërkon falje tifozëve të Milanit për gabimin ndaj Liveproolit. Milani pësoi humbje në shtëpi nga Liverpooli në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve me rezultat 2-1,...

Flet shqiptari që vrau gruan S durova kur më shau nënën e mbyta nga inati

Flet shqiptari që vrau gruan: S’durova kur më shau nënën, e mbyta nga inati

para 7 orë - Almakos

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Greqinë disa ditë më parë, ku Festimi, 40-vjeçari shqiptar nga Elbasani mbyti për vdekje gruan. Ai ka shfaqur pendesën përpara një gjykate të vendit fqinj, e ka treguar...

Qytetarët e Maqedonisë në numrin 191 mund të denoncojnë rritjen e çmimeve për produktet e ngrira

Qytetarët e Maqedonisë në numrin 191 mund të denoncojnë rritjen e çmimeve për produktet e “ngrira”

para 7 orë - Almakos

Qytetarët e Maqedonisë kanë mundësi që të paraqiten në numrin telefonik të Inspektoratit Shtetëror të Tregut 191 në rast se vërejnë rritje të çmimeve të prodhimeve që u është ngrirë çmimi. Në këtë linjë...

Atdheu i Për puthen nuk lëshon pe fut sërish xixat për Bora Zemanin

Atdheu i “Për’puthen” nuk lëshon pe, fut sërish ‘xixat’ për Bora Zemanin

para 7 orë - Almakos

Nuk lëshon pe Atdheu i “Për’puthen”, fut sërish ‘xixat’ për Bora Zemanin. Atdheu i Përputhen përveç se u përfshi në një debat mes Antonelës dhe Arjolës brenda shtëpisë së Big Brother VIP Albania, ai u...

Vizita e Escobar në Shqipëri Nazarko Do të ndikojë që vendimmarrja amerikane për shpalljen non grata të Berishës të mos sfidohet Ja kush është përfitues nga kjo situatë

Vizita e Escobar në Shqipëri, Nazarko: Do të ndikojë që vendimmarrja amerikane për shpalljen ‘non grata’ të Berishës të mos sfidohet. Ja kush është përfitues nga kjo situatë

para 7 orë - Almakos

Nesër (e enjte) pritet të vijë në Tiranë i dërguari i SHBA për Ballkanin, Gabriel Escobar. Ai, vjen në Tiranë 2 ditë para thirrjes së Kuvendit Kombëtar nga Sali Berisha, i shpallur ‘non grata’ prej SHBA....

10 bestytnitë interesante që shqiptarët ende besojnë në to

10 bestytnitë interesante që shqiptarët ende besojnë në to

para 7 orë - Almakos

Besëtytnitë padyshim që janë pjesë e çdo populli, dhe për to ende dëgjohet të flitet edhe tek shqiptarët. Por, cilat janë 10 besëtytnitë që shqiptarët ende i besojnë? Më poshtë kemi radhitur 10 nga besëtytnitë...

Juventus Malmo formacionet zyrtare

Juventus- Malmo, formacionet zyrtare

para 7 orë - Almakos

Formacionet zyrtare: Juventus – Malmo. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Malmo. Juventus luan në shtëpi në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve në Champions League, kundër...

I tha Romeo Çka ndryshoi Donaldi ndaj Beatrix nga mbrëmë

I tha Romeo? Çka ndryshoi Donaldi ndaj Beatrix nga mbrëmë?

para 8 orë - Almakos

Në spektaklin e mbrëmshëm të “Big Brother VIP”, Donaldit iu bë sërish surprizë. Pas ardhjes së prindërve, radha ishte e vëllait – Romeos i cili pati mundësi mes tjerash edhe të shkëmbejë biseda. Në dëgjim...

Nora publikon video provokuese nga shtrati veshja e saj merr gjithë vëmendjen

Nora publikon video provokuese nga shtrati, veshja e saj merr gjithë vëmendjen

para 8 orë - Almakos

Nora Istrefi, vazhdon të jetë një emër shumë i dashur për audiencën e gjerë. Lidhja e saj me Robert Berishën, bëri bujë zëmadhe, po aq sa bëri edhe ndarja e tyre, shkruan ORAinfo. Gjithsesi, jeta vazhdon...

Arsovska Qyteti i Shkupit do të kërkoj sqarim nga MPB ja për kaosin e shkaktuar me fikjen e semaforëve

Arsovska: Qyteti i Shkupit do të kërkoj sqarim nga MPB-ja për kaosin e shkaktuar me fikjen e semaforëve

para 8 orë - Almakos

Kryetarja e qytetit të Shkupit, Danela Arsovska si e para e Qytetit ka reaguar ashpër ndaj Ministrisë së Punëve të Brendshme, të cilët mbrëmjen e kaluar kanë shkaktuar kaos në trafikun rrugor në Shkup...

Mbi 300 të infektuar me Covid 19 ndërsa 4 qytetarë humbin jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 300 të infektuar me Covid-19, ndërsa 4 qytetarë humbin jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 8 orë - Almakos

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 2317 testime, ku kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 346 qytetarë dhe 4 pacientë nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen. Aktualisht në spitalet COVID po marrin...

Big Mama shpërthen në lot tregon biseden e fundit që kishte me nënën

Big Mama shpërthen në lot, tregon biseden e fundit që kishte me nënën

para 9 orë - Almakos

Big Mama është banorja e fundit që ka hyrë brenda shtëpisë më të famshme ‘Big Brother Albania VIP’. Këngëtarja shqiptare njihet për karakterin e saj të fortë. Por gjatë ditës ajo është parë duke qajtur....

Conte në telashe 8 lojtarë të Tottenham infektohen me Covid 19

Conte në telashe: 8 lojtarë të Tottenham infektohen me Covid-19

para 9 orë - Almakos

Trajneri italian ka treguar se virusi ka shkaktuar “probleme serioze” në klub me pesë anëtarë të stafit që janë detyruar të shkojnë në vetizolim. Antonio Conte ka konfirmuar që Covid-19 e ka goditur skuadrën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK