Xherdan Shaqiri lë pa tekst gazetarin serb

Xherdan Shaqiri lë pa tekst gazetarin serb

para 5 minutave - Lajm

Serbëve nuk u del inati me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, të cilën janë personazhet që kanë dhënë kontribut të rendësishëm në eliminimin e kombëtares së Serbisë nga Europiani në 2018 dhe nga Botërori...

Kovaçevski BE të mos lejojë bllokada të reja

Kovaçevski: BE të mos lejojë bllokada të reja

para 20 minutave - Lajm

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nga BE kërkoi që të mos lejojë bllokada të reja. Ai gjithashtu shtoi se BE-ja duhet të marrë seriozisht pengesat e opozitës në Maqedoninë e Veriut për të kërcënuar me çdo...

Protestuesit nesër tërhiqen nga udhëkryqi te Mavrovasja  do ta bllokojnë Qytetin e Shkupit

Protestuesit nesër tërhiqen nga udhëkryqi te “Mavrovasja”, do ta bllokojnë Qytetin e Shkupit

para 20 minutave - Lajm

Pas një mbledhjeje të realizuar sot, shoferët e autobusëve privatë vendosën të tërhiqen nga udhëkryqet tek Qendra Tregtare “Mavrovasja dhe Kryqi i Kuq dhe autobusët nesër në orën 10:00 do të dislokohen...

Haxhiu Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga laboratori i IML së

Haxhiu: Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga laboratori i IML-së

para 20 minutave - Lajm

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në konferencë të jashtëzakonshme ka thënë se janë zhdukur mostrat në Institutin e Mjekësisë Ligjore të ish-aktivistit Astrit Dehari. Ajo tha se pas konferencës do...

 Ciklon përmbytje stuhi bore  Paralajmërime për mot të keq në Maqedoni dhe rajon

“Ciklon, përmbytje, stuhi bore” – Paralajmërime për mot të keq në Maqedoni dhe rajon

para një ore - Lajm

Ciklon i fuqishëm, përmbytje, stuhi bore, janë disa nga paralajmërimet për fundin e kësaj dhe fillimin e javës tjetër, për Gadishullin Ballkanik dhe Maqedoninë sipas meteorologut maqedonas Sllavço Poposki,...

MPB Mund t i ndalojmë protestat vetëm nëse rrezikohet siguria e qytetarëve

MPB: Mund t’i ndalojmë protestat, vetëm nëse rrezikohet siguria e qytetarëve

para një ore - Lajm

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) mund të ndalojë dhe protestat dhe bllokadat e transportuesve privatë në Shkup vetëm nëse rrezikohet siguria dhe jeta e qytetarëve. Ministria e Punëve të Brendshme...

Bahtiri tregon se si përfundoi në shtëpinë e Radojçiqit në veri bashkë me Haradinajn e Rakiqin

Bahtiri tregon se si përfundoi në shtëpinë e Radojçiqit në veri, bashkë me Haradinajn e Rakiqin

para 2 orë - Lajm

Ish-kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka zbuluar për një takim të tij me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj si dhe me atë të Listës Serbe, Goran Rakiq në kohën kur në Kosovë po tentohej të formohej...

Sulmet e orkestruara nga Beogradi në veri Zbulohen grupe të strukturuara me përvojë ushtarake

Sulmet e orkestruara nga Beogradi në veri/ Zbulohen grupe të strukturuara me përvojë ushtarake

para 3 orë - Lajm

Tensionet në veri të martën arritën thuajse kulminacionin, bombat u hodhën, shok-bombat po, edhe të shtënat me armë zjarri nuk u ndalën. I gjithë ai arsenal u përdor nga grupet kriminale, të cilat po i...

DW Çfarë po ndodh  vihet në pikëpyetje mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri

DW: Çfarë po ndodh – vihet në pikëpyetje mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri!

para 3 orë - Lajm

Sipas autoriteteve ndërkombëtare nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve lokale. Ato dënuan incidentet në veriun e Kosovës. Disa nga ambasadorët e vendeve të QUINT-tit janë shprehur, se nuk ka kushte për...

SHBA tregon se nga cili shtet po furnizohet Rusia me armë dhe raketa

SHBA tregon se nga cili shtet po furnizohet Rusia me armë dhe raketa

para 3 orë - Lajm

Rusia po shikon përsëri Iranin për të rifurnizuar ushtrinë e saj me drone dhe raketa tokë-tokë për luftën e saj në Ukrainë, sipas zyrtarëve amerikanë. Ekziston shqetësimi në rritje i SHBA-së se Moska mund...

Xhaferi uron festën e Shën Klimenti i Ohrit  Është obligim dhe nder që të kultivohet me përkushtim kjo trashëgimi

Xhaferi uron festën e “Shën Klimenti i Ohrit”: Është obligim dhe nder që të kultivohet me përkushtim kjo trashëgimi

para 3 orë - Lajm

Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi, ka uruar qytetarët me rastin e festës shtetërore tetë dhjetori, Shën Kliimenti i Ohrit. Ai në emër të deputetëve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe...

Ukraina pretendon se mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit

Ukraina pretendon se mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit

para 3 orë - Lajm

Shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës, pretendon se mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që kur presidenti Vladimir Putin filloi pushtimin e tij në Ukrainë. Në një postim në Facebook...

Dua Lipa shkëlqeu në të kuqe në koncertin e fundvitit Jingle Ball

Dua Lipa shkëlqeu në të kuqe në koncertin e fundvitit ‘Jingle Ball’

para 3 orë - Lajm

Dua Lipa ka performuar së fundmi gjatë koncertit ‘Jingle Ball’ të KIIS FM, i cili u mbajt në Kia Form në Inglewood, Kaliforni të premten mbrëma. Ylli shqiptaro-britanik i muzikës pop, dominoi skenën e...

Albana Bilalli sjell Too Strong

Albana Bilalli sjell “Too Strong”

para 3 orë - Lajm

Këngëtarja Albana Bilalli ka pak ditë që ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor me titull “Too Strong”. Kënga në fjalë është e zhanrit jazz dhe blues dhe për fansat e kësaj rryme në gjuhën angleze....

DJ Khaled tregohet i guximshëm teksa pozon me barkun e zhveshur për linjën e të brendshmeve të Rihannas

DJ Khaled tregohet i guximshëm teksa pozon me barkun e zhveshur për linjën e të brendshmeve të Rihannas

para 3 orë - Lajm

DJ Khaled zhveshi barkun e tij në një set të ri fotografish promovuese në internet për markën “Savage X Fenty” të Rihannas. Producenti 47-vjeçar i muzikës dukej luksoz teksa veshi një këmishë të artë në...

Drejtësia amerikane koha për ti kapur peshqit e mëdhenj në Maqedoni

Drejtësia amerikane, koha për ti kapur “peshqit e mëdhenj” në Maqedoni

para 4 orë - Lajm

Shkruan: Muhamer Pajaziti Lidhja Social Demokratike e Maqedonisë në vitin 2016 mori drejtimin e qeverisë me parullën “Pa drejtësi nuk ka paqe”. Kjo moto për kohë të shkurtër u shua sikur fluska e sapunit...

Ndalohet një i dyshuar për kërcënimin e Zana Avdiut

Ndalohet një i dyshuar për kërcënimin e Zana Avdiut

para 4 orë - Lajm

Është ndaluar nga Policia e Kosovës një i dyshuar për kërcënimin e aktivistes Zana Avdiu. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv, zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj. “Me urdhër...

Pse nuk takohet më me Beniada Nishanin Sarah Berisha tregon arsyen

Pse nuk takohet më me Beniada Nishanin? Sarah Berisha tregon arsyen

para 4 orë - Lajm

“Big Brother VIP” padyshim që prej fillimit ju ka mbajtur të ‘gozhduar’ para ekranit të televizorit. Debatet, diskutimet, rrëfimet nga jeta personale, takimet emocionuese, dashuritë dhe gjithçka tjetër...

Shkendije Mujaj po bëhet doktoreshë

Shkendije Mujaj po bëhet doktoreshë

para 4 orë - Lajm

Shkëndije Mujaj i është përkushtuar studimeve në Zvicër. Ajo përmes disa fotografive të publikuara në Instagramin e saj e ka bërë të ditur se po studion në kirurgjinë plastike dhe estetike në Zurich. Mes...

Pique e ka tradhtuar Shakirën më shumë se 50 herë

Pique e ka tradhtuar Shakirën “më shumë se 50” herë!

para 4 orë - Lajm

Nëse në të kaluarën u fol shumë për tradhtitë e supozuara të ish-lojtarit të FC Barcelona, tani paparaci Jordi Martin , i cili ndjek nga afër jetën e çiftit, zbuloi se ka qenë dëshmitar i tradhtive të...

Barca nuk dëshiron ta shesë Depayin në janar

Barca nuk dëshiron ta shesë Depayin në janar

para 4 orë - Lajm

Duket se kanë ndryshuar gjërat në kampin e Barcelonës për futbollistin holandez Sipas ekspertit të transfereve, Fabrizio Romano, drejtori i Bareclonës, Jordi Cruyff ka treguar që klubi nuk është i përgatitur...

Kjo është data kur do të kthehet Ibrahimovic

Kjo është data kur do të kthehet Ibrahimovic

para 4 orë - Lajm

Zlatan Ibrahimovic do të rifillojë stërvitjet me shokët e tij të MIlanit gjatë kampit të tyre në Dubai derisa shpreson që të kthehet në fushë në fund të janarit Suedezi kishte një problem të përsëritur...

Rabiot dëshiron largimin nga Juventusi Dua të luaj në Premier Ligë

Rabiot dëshiron largimin nga Juventusi: Dua të luaj në Premier Ligë

para 4 orë - Lajm

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot ka pranuar që ai po kalon formën më të mirë të mundshme të tij me Francën para ndeshjes me Anglinë në Botëror, derisa ai “gjithmonë ka dashur që të luaj në Premier...

Boston Celtics fiton duelin e dy skuadrave lidere në NBA

Boston Celtics fiton duelin e dy skuadrave lidere në NBA

para 4 orë - Lajm

Boston Celtics ka arritur fitoren e tretë radhazi në elitën e basketbollit amerikan NBA. Skuadra e madhe amerikane ka triumfuar në udhëtim te Phoenix Suns me rezultat të thellë 98:125. Jaylen Brown dhe...

Luis Enrique drejt largimit Spanja ka katër opsione për ta zëvendësuar atë

Luis Enrique drejt largimit, Spanja ka katër opsione për ta zëvendësuar atë

para 4 orë - Lajm

Luis Enrique mund të largohet nga Spanja pas eliminimit nga Kupa e Botës. Spanja ishte ndër skuadrat favorite për ta fituar Kupën e Botës, por u eliminuan në 1/8 e finales nga Maroku pas ekzekutimit të...

Aksident me fatalitet në rrugën Arllat Malishevë një i vdekur e pesë të lënduar

Aksident me fatalitet në rrugën Arllat-Malishevë, një i vdekur e pesë të lënduar

para 4 orë - Lajm

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjte në rrugën Arllat-Malishevë, ku janë përfshirë dy vetura. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda kanë pësuar gjashtë persona, ndërsa njëri...

Liverpool i ofron kontratë të re Firminos

Liverpool i ofron kontratë të re Firminos

para 4 orë - Lajm

Liverpool i ka ofruar sulmuesit Roberto Firminos një kontratë të re, në mënyrë që ta vazhdojë qëndrimin e tij në Anfield. Kjo pasi marrëveshja aktuale e 31-vjeçarit do të përfundojë verën e ardhshme, shkruan...

Sot BE vendos për hyrjen e Kroacisë Bullgarisë dhe Rumanisë në Shengen

Sot BE vendos për hyrjen e Kroacisë, Bullgarisë dhe Rumanisë në Shengen

para 4 orë - Lajm

Ministrat e Punëve të Brendshme të vendeve anëtare të BE-së dhe zonës Shengen vendosin për zgjerimin e asaj zone pa kontroll të brendshëm në tre vende – Kroacia, Bullgaria dhe Rumania. Në tryezë janë propozimet...

Merkel pranoi se kishte gabuar Duhet të kishim reaguar ndaj sjelljes agresive të Rusisë

Merkel pranoi se kishte gabuar: Duhet të kishim reaguar ndaj sjelljes agresive të Rusisë

para 4 orë - Lajm

Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se ka pasur gabime në politikën ndaj Rusisë gjatë periudhës kur ajo ishte në krye të qeverisë gjermane. Gjermania nuk e ka arritur asnjëherë ndarjen e dakorduar...

A është droni i ri i Ukrainës një ndryshim i lojës në luftën e saj kundër Rusisë

A është droni i ri i Ukrainës një ‘ndryshim i lojës’ në luftën e saj kundër Rusisë?

para 4 orë - Lajm

Një armë misterioze goditi një objektiv thellë në zemër të Rusisë. Të hënën në mëngjes, një ulërimë shurdhuese që dukej si një aeroplan, zgjoi një qytet në stepat e sheshta të rajonit të lumit Vollga....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK