MPB Fletarrest ndërkombëtar për Lupço Palevskin

MPB: Fletarrest ndërkombëtar për Lupço Palevskin

para 26 minutave - Koha.mk

Ministria e Punëve të Brendshme ka shpallur fletarrest ndërkombëtar për Lupço Palevskin. “Lupço Palevski i lindur më 12.12.1964 në Shkup kërkohet me fletarrest ndërkombnëtar për hetim për vepra penale...

Gërkovska Istitucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

Gërkovska: Istitucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

para 58 minutave - Koha.mk

Analizë e hollësishme e gjetjeve nga raporti i fundit i Komisionit Evropian në pjesën e vlerësimit të situatës me korrupsionin në Maqedoninë e Veriut, ishte pikë kryesore e seancës së sotme të Organit...

Mjegull me dukshmëri prej 100 metra në qafën malore Gjavatë

Mjegull me dukshmëri prej 100 metra në qafën malore Gjavatë

para një ore - Koha.mk

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pandërprerë në kushte dimërore, nëpër disa vende të lagështa. Nga NP Rrugët e Maqedonisë informojnë se mjegull me dukshmëri prej 100 metra ka në qafën malore...

VMRO DPMNE Në vend të demantit nga MPB kemi pritur dorëheqje morale nga Spasovski

VMRO-DPMNE: Në vend të demantit nga MPB, kemi pritur dorëheqje morale nga Spasovski

para një ore - Koha.mk

Në vend që MPB-ja të dërgojë komunikata paushale duhet menjëherë të përgjigjet kur Oliver Spasovski ka mësuar për kryerësit e vrasjave makabre dhe nëse kanë fshehur dhe nuk kanë ndërmarë asgjë për shkak...

Besimi Buxheti për vitin 2024 sjell përkrahje për ciklin e fortë të investimeve

Besimi: Buxheti për vitin 2024 sjell përkrahje për ciklin e fortë të investimeve

para një ore - Koha.mk

Propozimi i Buxhetit për vitin 2024 siguron kushte për rritje të qëndrueshme ekonomike, vazhdim të konsolidimit fiskal dhe përforcim të qëndrueshmërisë fiskale, përkrahje të standardit të qytetarëve dhe...

Spasovski Kjo tragjedi të shërbej për të menduar se si t i rikthejmë vlerat dhe të jemi njerëz

Spasovski: Kjo tragjedi të shërbej për të menduar se si t’i rikthejmë vlerat dhe të jemi njerëz

para 2 orë - Koha.mk

Ngushëllime të sinqerta familjes, shoqeve dhe shokëve, si dhe mësimdhënësve për humbjen e madhe të Vanjës, ka shkruar ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në profilin e tij në Fejsbuk. “Le të...

MPB demanton konferencën për shtyp të Igor Janushev nga VMRO DPMNE

MPB demanton konferencën për shtyp të Igor Janushev nga VMRO-DPMNE

para 2 orë - Koha.mk

Ministria e Punëve të Brendshme i demanton ashpër gënjeshtrat që sot në konferencën për shtyp u deklaruan nga Igor Janushev nga partia VMRO-DPMNE, ku ndër të pavërtetat e tjera u tha një gënjeshtër se...

Këtë javë asfaltohet rruga Vëllezërit Milladinov

Këtë javë asfaltohet rruga “Vëllezërit Milladinov”

para 4 orë - Koha.mk

Më tej, nga komuna e Tetovës kërkojnë nga qytetarët që derisa nuk përfundojnë punimet, qytetarët të mos parkojnë veturat e tyre në këtë rrugë Urim HASIPI Tetovë, 4 dhjetor – Këtyre ditëve kanë rifilluar...

Zgjedhjet parlamentare dhe rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale më 8 maj

Zgjedhjet parlamentare dhe rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale më 8 maj

para 4 orë - Koha.mk

Shkup, 4 dhjetor – Partitë politike parlamentare arritën marrëveshje që zgjedhjet vitin e ardhshëm të mbahen më 8 maj, gjegjësisht rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale të mbahet më 24 prill, përderisa...

Kovaçevski MPB dhe Prokuroria i kanë identifikuar autorët në mënyrën më profesionale

Kovaçevski: MPB dhe Prokuroria i kanë identifikuar autorët në mënyrën më profesionale

para 4 orë - Koha.mk

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot deklaroi se MPB-ja dhe Prokuroria kanë arritur të identifikojnë në mënyrën më profesionale, në nivelin më të lartë dhe më të përkushtuar autorët e vrasjes së Vanja Gjorçevskës...

Palevski kishte një sërë akuzash penale nga evazioni fiskal e deri te armët ilegale dhe përgjimet

Palevski kishte një sërë akuzash penale, nga evazioni fiskal e deri te armët ilegale dhe përgjimet

para 5 orë - Koha.mk

Kallëzimi i fundit penal kundër Lupço Palevskit ka qenë në vitin 2020, kur kundër tij u bë një kallëzim penal për armëmbajtje pa leje ose lëndë shpërthyese dhe mosrespektim të rregullave shëndetësore gjatë...

Hipotekat ulen ndërtimi dhe kreditë nuk ndalen

Hipotekat ulen, ndërtimi dhe kreditë nuk ndalen

para 5 orë - Koha.mk

Vërehet ulje e butë e pronave nën hipotekë, ndërtimi që nuk ndalon me nga 5000 banesa të reja në vit, leje për ndërtim që nuk reshtin së lëshuari, rritje e mëtejshme e kredive banesore dhe numër i madh...

Arrigo Saki  Një Inter si ky e meriton plotësisht titullin

Arrigo Saki: “Një Inter si ky e meriton plotësisht titullin”

para 5 orë - Koha.mk

Interi ka arritur një fitore fantastike përballë Napolit në transfertë me rezultatin 0-3. Një fitore që ka marrë vëmendjen edhe të ish-trajnerit legjendar të Milanit, Arrigo Saki. Në një intervistë për...

Mourinho i ashpër me yllin italian Ai nuk e di se çfarë është Fair Play

Mourinho i ashpër me yllin italian: Ai nuk e di se çfarë është ‘Fair-Play’

para 6 orë - Koha.mk

Roma ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Sassuolo me rezultat 1-2. Ka qenë një fitore me rikthim e Giallorosëve të cilët në pjesën e parë e panë vetën në disavantazh 1-0, por falë një goli nga Paulo...

Kasami Nga frika e humbjes pushteti ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Kasami: Nga frika e humbjes, pushteti ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 4 dhjetor – Sot edhe njëherë u dëshmua se ky pushtet, për shkak të frikës nga humbja, ka vendosur që t’i manipulojë zgjedhjet. Në vend se të përballet me argumentet tona për arsyen e plotësimit...

Kush është Lupço Palevski i dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë

Kush është Lupço Palevski, i dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë

para 6 orë - Koha.mk

Palevski është një nga krijuesit e “Mafies Urbane”, sepse emri i tij dëgjohet për herë të parë në skenën publike kur planet urbanistike për “Debar Maallo”, ndryshohen dhe ndërtesat fillojnë të mbijnë në...

MAQEDONIA TË MOS LUAJ ME ZJARR Vazhdojnë mesazhet nga diplomatët e huaj

MAQEDONIA TË MOS LUAJ ME ZJARR! Vazhdojnë mesazhet nga diplomatët e huaj

para 6 orë - Koha.mk

Në prononcime për disa media të vendit, disa nga diplomatët e lartë, për shembull, ambasadori holandez në Maqedoni, Dirk Jan Kop, si dhe ndihmës sekretari i ri amerikan i Shtetit për Evropë dhe Euroazi,...

Opozita shqiptare braktis mbledhjen e liderëve

Opozita shqiptare braktis mbledhjen e liderëve

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 4 dhjetor – Opozita shqiptare u largua nga mbledhja e liderwve me arsyetimin se kryeparlamentari Talat Xhaferi është larguar nga mbledhja dhe nuk kanë me kë të përballen me argumentet për anëtarin...

Bellingham merr sot Golden Boy  Çmim magjik falë Ancelottit dhe fizioterapistit

Bellingham merr sot “Golden Boy”: Çmim magjik, falë Ancelottit dhe fizioterapistit

para 6 orë - Koha.mk

Bellingham, fituesi i “Golden Boy”, flet për “Tuttosport”: “Çmim magjik, falë Ancelottit dhe fizioterapistit”. Fenomeni i ri i Real Madridit do të marrë sot në Torino çmimin e lojtarit më të mirën U-21...

Palevski u arratis në Beograd dhe në Bullgari tre të arrestuarit i pranuan veprat

Palevski u arratis në Beograd dhe në Bullgari, tre të arrestuarit i pranuan veprat

para 6 orë - Koha.mk

Lupço Palevski-Palço, i dyshuari i parë që organizoi rrëmbimet dhe vrau personalisht 14-vjeçaren Vanja Gjorchevska nga Shkupi dhe 74-vjeçarin Pance Zhezhovski nga Velesi, u largua nga Maqedonia më 30 nëntor....

Noka tentoi të ndizte zjarr në Parlament Balla Vepër penale deri në 5 vjet burg FOTO

Noka tentoi të ndizte zjarr në Parlament, Balla: Vepër penale deri në 5 vjet burg (FOTO)

para 6 orë - Koha.mk

Ministri i Brendshëm Taulant Balla reagoi lidhur me kaosin e krijuar sot në sallën e Parlamentit pasi deputetë të opozitës ndezën flakadanë, madje deputeti Flamur Noka ndezi edhe zjarr duke djegur disa...

Grabiti kryebashkiakun në Greqi arrestohet biznesmeni shqiptar Në kërkim dhe 2 gra

Grabiti kryebashkiakun në Greqi, arrestohet biznesmeni shqiptar. Në kërkim dhe 2 gra!

para 6 orë - Koha.mk

Një biznesmen shqiptar është arrestuar në Greqi, sipas mediave vendase. Mediat greke bëjnë me dije se biznesmeni është pronar i një kompanie që fitonte tendera publikë, vidhte makineri të rënda, ku akuzohet...

Agjentja e Haaland Klauzola mënyrë për t i thënë klubit unë vendos

Agjentja e Haaland: Klauzola, mënyrë për t’i thënë klubit ‘unë vendos’

para 6 orë - Koha.mk

Rafaela Pimenta është një nga agjentet më me ndikim në botën e futbollit. Sipas “Transfermarkt”, klientët e saj kanë një vlerë tregu prej 385.35 milionë euro. Mes tyre, emri më i kërkuar është pa dyshim...

Mungesë të gjykatësve në Gjykatën e Dibrës

Mungesë të gjykatësve në Gjykatën e Dibrës

para 7 orë - Koha.mk

Ky vend vakant deri tani nuk është plotësuar dhe normalisht nevoja e institucionit në Dibër është që sistematizimi sidomos i Gjykatësve të plotësohet një ditë e sa më parë Vjollca SADIKU Dibër, 4 dhjetor...

Xhaferi Përgjegjësia për fjalën e thënë të mbizotërojë në jetën e secilit

Xhaferi: Përgjegjësia për fjalën e thënë të mbizotërojë në jetën e secilit

para 7 orë - Koha.mk

Arsyeja, përgjegjësia për fjalën e thënë dhe përmbajtja nga përhapja e dezinformatave duhet të mbizotërojë në jetën e përditshme të secilit. Kështu shkruan në profilin e tij në Facebook, kryeparlamentari...

Telashe për Luis Enrique mesfushori probleme me shpatullën do të qëndrojë një muaj pushim

Telashe për Luis Enrique, mesfushori probleme me shpatullën, do të qëndrojë një muaj pushim

para 7 orë - Koha.mk

Mesfushori spanjoll Fabian Ruiz ka pësuar një dëmtim në ndeshjen që PSG luajti ndaj Le Havre. 27-vjeçari doli nga fusha pas vetëm disa minutash, për shkak të një dëmtimi në shpatull, që e detyroi të dalë...

Paraqitjet e lojtarëve shqiptarë nëpër botë Seferi gol në Emiratet e Bashkuara Arabe

Paraqitjet e lojtarëve shqiptarë nëpër botë: Seferi gol në Emiratet e Bashkuara Arabe

para 7 orë - Koha.mk

Fundjava që lamë pas ishte pozitive për shumë prej lojtarëve kuqezi që aktivizohen me ekipet e tyre jo vetëm në Evropë, por edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe. Taulant Seferi ishte sërish protagonist me...

Nga nesër deri të enjten shi dhe borë

Nga nesër deri të enjten shi dhe borë

para 7 orë - Koha.mk

Të martën dhe të mërkurën nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta. Nga nesër pasdite deri të enjten do të ketë rreshje të kohëpaskohshme të shiut, kurse nëpër male borë, njoftoi...

Rritet numri i punëtorëve në industri

Rritet numri i punëtorëve në industri

para 8 orë - Koha.mk

Numri i të punësuarve në industri gjatë muajit tetor të vitit 2023, krahasuar me muajin e njejtë të vitit paraprak, është më i madh për 2.9 për qind, kumtoi Enti Shtetëror për Statistikë. Numri i punëtorëve...

Avokati i Palevskit nuk ka ditur për vrasjet Më ka kërkuar ta çoj në Beograd për ekzaminime

Avokati i Palevskit nuk ka ditur për vrasjet: Më ka kërkuar ta çoj në Beograd për ekzaminime

para 8 orë - Koha.mk

Avokati i Lupço Palevskit, Vasko Stojkov, thotë se ai nuk dinte asgjë për vrasjet. Ai është shprehur se Paleveski ka kërkuar që ta çojë në Beograd për ekzaminim, pasi nuk ka automjet. “Më kërkoi ta çoja...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK