Një truk i thjeshtë për të shkrirë më shpejt xhamin e veturës tuaj

Një truk i thjeshtë për të shkrirë më shpejt xhamin e veturës tuaj!

para 9 minutave - Zhurnal

Ky është një nga problemet me të cilat përballen drejtuesit e mjeteve gjatë muajve të dimrit, sidomos kur në mëngjes nxitojnë në punë dhe nuk kanë kohë të mjaftueshme për të pastruar xhamin e përparmë....

Familja mbretërore holandeze përfshihet në hetimin e historisë koloniale ja për çfarë akuzohen

Familja mbretërore holandeze përfshihet në hetimin e historisë koloniale, ja për çfarë akuzohen

para 8 minutave - Zhurnal

Mbreti holandez Willem Alexander po hetohet në mënyrë të pavarur për rolin e Shtëpisë Mbretërore të Orange-Nassau në historinë koloniale. Mbreti deklaroi se ”një njohuri e thellë e së kaluarës është thelbësore...

Pasi problemi është me Arsovskën protestat mund t ë organizohen vetëm para qytetit të Shkupit

Pasi problemi është me Arsovskën, protestat mund t’ë organizohen vetëm para qytetit të Shkupit

para 9 minutave - Zhurnal

Shkup, 8 dhjetor – Shoferët privatë paralajmëruan se ka gjasa që t’i tërheqin autobusët dhe protesta të zhvendoset kryesisht para Qytetit të Shkupit. Siç u tha në konferencën e sotme për media, kjo është...

Janevski Ohri nuk duhet të jetë sinonim i akomodimit të shtrenjtë dhomave të ftohta dhe mëngjesit bajat

Janevski: Ohri nuk duhet të jetë sinonim i akomodimit të shtrenjtë, dhomave të ftohta dhe mëngjesit bajat

para 24 minutave - Zhurnal

Ohër, 8 dhjetor – Drejtori i Agjencisë për Mbështetjen dhe Promovimin e Turizmit (APPT), Ljupço Janevski pret që vitin 2022 ta mbyllë me rreth 2,8 milionë netë qëndrime dhe mbi 400 milionë dollarë qarkullim...

Paralajmërohet të rritet çmimi edhe i mbeturinave

Paralajmërohet të rritet çmimi edhe i mbeturinave

para 24 minutave - Zhurnal

Asociacioni i Kompanive Publike për Menaxhim të Mbeturinave, “PAMKOS”, ka parë të nevojshme e rritjen e çmimit për grumbullimin e mbeturinave në nivel vendi. “PAMKOS” ka thënë se referuar situatës së ngritjes...

Gërkovska Populizmi është më i dëmshmi për një demokraci duhet guxim që ta mbash shtetin në rrugën e duhur

Gërkovska: Populizmi është më i dëmshmi për një demokraci, duhet guxim që ta mbash shtetin në rrugën e duhur

para 24 minutave - Zhurnal

Shkup, 8 dhjetor – Politikat e qeverisjes së mirë janë bazë për stabilitetin e çdo shteti. Nëse duam stabilitet duhet që qytetarët të kenë besim në institucionet, të kemi administratë e cila do të jetë...

Kriza energjetike Rizvanolli kërkon zgjatjen e masave emergjente

Kriza energjetike, Rizvanolli kërkon zgjatjen e masave emergjente

para 24 minutave - Zhurnal

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli kërkoi që të zgjaten masat emergjente për energjinë. Duke marrë parasysh krizën energjetike evropiane nga e cila po ndikohet...

BE miraton paketën e radhës të sanksioneve për Rusinë

BE miraton paketën e radhës të sanksioneve për Rusinë

para 39 minutave - Zhurnal

BE do të përpiqet të fundosë Rusinë me një dallgë të re sanksionesh e cila përshin 200 zyrtarë të lartë rusë dhe tre banka ruse. Paketë synon të shkurtojë aksesin e Rusisë në të gjitha llojet e dronëve...

Emri i një loje fjala më e kërkuar në Google në botë për vitin 2022

Emri i një loje, fjala më e kërkuar në Google në botë për vitin 2022

para 39 minutave - Zhurnal

Fjala Wordle mori vendin e parë si termi më i kërkuar i Google në botë dhe në SHBA në vitin 2022. Kërkimet u zbuluan nga gjigandi i teknologjisë në raportin e tyre vjetor Year in Search. Wordle është emri...

89 vjeçarja me aftësi të kufizuara përdhunohet nga i riu në Belgjikë kërkon eutanazi

89-vjeçarja me aftësi të kufizuara përdhunohet nga i riu në Belgjikë, kërkon eutanazi

para 39 minutave - Zhurnal

Një gruaje me aftësi të kufizuara e cila u përdhunua në shtratin e saj në shtëpinë e kujdesit belg, i është dhënë e drejta për t’i dhënë fund jetës së saj pas sulmit traumatizues. 89-vjeçarja, e cila nuk...

Arsovska ka larguar portretet e kryetarëve të mëparshëm i ka vendosur afër tualeteve

Arsovska ka larguar portretet e kryetarëve të mëparshëm, i ka vendosur afër tualeteve

para 50 minutave - Zhurnal

Shkup, 8 dhjetor – Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska ka larguar portretet e kryetarëve të deritanishëm të Shkupit, të cilat mbi 20 vite qëndronin në sallën për mbledhje afër kabinetit të...

Korridori 8 pjesë e rrjetit të Korridorit Evropian Ballkani Perëndimor  Mesdheu Lindor

Korridori 8 pjesë e rrjetit të Korridorit Evropian “Ballkani Perëndimor – Mesdheu Lindor”

para 53 minutave - Zhurnal

Korridori 8 hyn në Korridorin Evropian për Ballkanin Perëndimor – Mesdheu Lindor, si pjesë e rrjetit të korridoreve kryesore transevropiane. Vendimi i Komisionit Evropian, që këtë propozim ta vendosë në...

Scholz Është zvogëluar rreziku bërthamor nga Rusia

Scholz: Është zvogëluar rreziku bërthamor nga Rusia

para 53 minutave - Zhurnal

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka thënë se rreziku i përdorimit të armëve bërthamore në Ukrainë është zvogëluar për momentin. Rusia është ndalur së kërcënuari për përdorim të armës bërthamore, si përgjigje...

Dalin në shitje këpucët për kuajt kushtojnë 1200 euro

Dalin në shitje këpucët për kuajt, kushtojnë 1200 euro

para një ore - Zhurnal

Ekziston një kompani e re atletesh që po transformon disa nga modelet më të njohura të këpucëve në atlete për kuajt. Kompania quhet “Horse Kicks” dhe personi pas këtij koncepti është Marcus Floyd, një...

Filloi divorci si do të shpërbëhet Federata Ruse

Filloi divorci, si do të shpërbëhet Federata Ruse

para një ore - Zhurnal

Nga Kamil Galeev Përktheu Sonila Backa-abcnews.al Rusia është perandoria e fundit koloniale europiane që ka mbetur kryesisht e paprekur dhe parashikimi se Federata Ruse do të shpërbëhet ka qenë një temë...

 Bashkë deri në vdekje  të dy 100 vjeç burrë e grua vdesin vetëm pak orë larg njëri tjetrit

“Bashkë deri në vdekje”, të dy 100 vjeç, burrë e grua vdesin vetëm pak orë larg njëri-tjetrit

para një ore - Zhurnal

Një çift i moshuar vdiq brenda pak orësh nga njëri-tjetri pas gati tetë dekadash martesë. June dhe Hubert Malicote, të dy 100 vjeç, nga Ohio ishin të martuar për 79 vjet dhe historia e tyre e dashurisë...

BE mblidhet për Kroacinë Bullgarinë e Rumaninë diskutohet hyrja në Schengen

BE mblidhet për Kroacinë, Bullgarinë e Rumaninë, diskutohet hyrja në Schengen

para një ore - Zhurnal

Ministrat e Brendshëm të BE-së janë mbledhur në Bruksel për të diskutuar pranimin ose jo të Bullgarisë, Rumanisë e Kroacisë në zonën Schengen. Gjasat për të mëdha për të marrë dritën jeshile i ka Kroacia....

Kokainë armë të ftohta në mjet e të dehur në timon 12 të arrestuar në kryeqytet

Kokainë, armë të ftohta në mjet e të dehur në timon, 12 të arrestuar në kryeqytet

para një ore - Zhurnal

12 persona janë vënë në pranga në kryeqytet për vepra të ndryshme penale. 28-vjeçari me inciale E.N. u kap me lëndë narkotike të llojit kokainë me vete. 18-vjeçari me inicialet M. H., 18 vjeç, u ndalua...

Kina heq kufizimet anti Covid shkak pasojat në ekonominë e vendit

Kina heq kufizimet anti-Covid, shkak pasojat në ekonominë e vendit

para një ore - Zhurnal

Kina njoftoi sot një lehtësim të përgjithshëm të kufizimeve të Covid duke ulur kërkesat e detyrueshme dhe frekuencën e testimit dhe duke lejuar disa raste pozitive të vetëkarantinohen. Sipas udhëzimeve...

Kosova përfiton grante nga Korniza Investuese e Ballkanit Perëndimor në vlerë prej 57 6 milionë euro

Kosova përfiton grante nga Korniza Investuese e Ballkanit Perëndimor në vlerë prej 57.6 milionë euro

para një ore - Zhurnal

Bordi Operacional i Kornizës Investuese të Ballkanit Perëndimor (WBIF), ka miratuar tri aplikime për fonde të Republikës së Kosovës, duke mundësuar përfitimin e granteve në vlerën totale prej 57.6 milionë...

Pse fëmijët e padisiplinuar dhe çapkën janë më të lumtur

Pse fëmijët e padisiplinuar dhe çapkën janë më të lumtur

para një ore - Zhurnal

Përderisa shumë prindër e kanë në mendje idenë se fëmija i tyre duhet të jetë i përsosur, psikologët thonë se faktikisht të qenurit i padisiplinuar mund të kontribuojë në kënaqësinë e përgjithshme të fëmijës...

Mori me forcë gruan nga vendi i punës dhe e dhunoi në një lokal arrestohet 33 vjeçari në Tiranë

Mori me forcë gruan nga vendi i punës dhe e dhunoi në një lokal, arrestohet 33-vjeçari në Tiranë

para një ore - Zhurnal

Një grua është marrë me forcë dhe është dhunuar nga burri i saj edhe pse ishte e pajisur me urdhër-mbrojtje. Autori është arestuar nga policia nga forcat e Komisariatit Nr.4. Në pranga ka rënë Amarildo...

Në aksidentin Arllat Malishevë vdes një person e lëndohen pesë të tjerë

Në aksidentin Arllat-Malishevë, vdes një person e lëndohen pesë të tjerë

para një ore - Zhurnal

Një aksident i rëndë trafiku mes dy automjetesh ka ndodhur në rrugën Arllat Malishevë, ku si pasojë ka vdekur një person dhe kanë mbetur të lënduar pesë të tjerë, raporton Express. Rastin për Gazetën Express...

Ukraina pretendon se mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit

Ukraina pretendon se mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit

para një ore - Zhurnal

Shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës, pretendon se mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që kur presidenti Vladimir Putin filloi pushtimin e tij në Ukrainë. Në një postim në Facebook...

Trupi i Artan Zymberit dërgohet në Norvegji për autopsi

Trupi i Artan Zymberit dërgohet në Norvegji për autopsi

para një ore - Zhurnal

Artan Zymberi nga Peja, por me nënshtetësi norvegjeze ka ndërruar jetë në një burg të Beogradit. Tashmë trupi i pajetë është dërguar në Norvegji, ku atje do t’i kryhet edhe autopsia. Këtë për klankosova.tv...

Bislimi në Bruksel për aplikimin në BE pritet nga Varhelyi

Bislimi në Bruksel për aplikimin në BE, pritet nga Varhelyi

para 2 orë - Zhurnal

Besnik Bislimi ka udhëtuar dje drejt Brukselit. Sipas njoftimit nga Qeveria, zëvendëskryeministri i parë përgjegjës për Integrim Evropian, Zhvillim e Dialog, ka shkuar në Bruksel për informim e koordinim...

Apasiev i Levicës i dalldiset ambasadores amerikane Do e kishim takuar me kënaqësi

Apasiev i Levicës i dalldiset ambasadores amerikane: Do e kishim takuar me kënaqësi

para 2 orë - Zhurnal

Shkup, 8 Dhjetor – Lideri i Levicës, Dimitar Apasiev, në një intervistë për numrin e fundit të “Focus” thotë se nuk do ta shihni kurrë një foto të tij nga një takim në një ambasadë, ku do të shkonte “duke...

Asnjë rast i ri me COVID 19 në Kosovë

Asnjë rast i ri me COVID-19 në Kosovë

para 2 orë - Zhurnal

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga 46 testimet e bëra në 24 orët e fundit, nuk është regjistruar asnjë rast pozitiv me koronavirus. 11 persona janë vaksinuar, ndërsa nuk ka asnjë të shëruar....

Buzëqeshni jetës përmirësoni shëndetin

Buzëqeshni jetës përmirësoni shëndetin

para 2 orë - Zhurnal

Një buzëqeshje nuk është vetëm një shprehje fytyre. Është shumë më tepër. Është rezultat i një sërë emocionesh (lumturi, kënaqësi, mirënjohje, dhembshuri, ndonjëherë edhe përbuzje). Të jesh në gjendje...

Pendarovski Kovaçevski e Xhaferi urojnë festën Shën Klimenti i Ohrit

Pendarovski, Kovaçevski e Xhaferi urojnë festën “Shën Klimenti i Ohrit”

para 3 orë - Zhurnal

Shkup, 8 dhjetor – Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot ka uruar të gjithë besimtarët ortodoks festën e shën Klimentit të Ohrit. Xhaferi thotë se është obligim për ne të ushqejmë trashëgiminë që ka lënë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK