Numri i ri i revistës Jus  Justicia sjell debatin akademik për rolin dhe kompetencat e Presidentit të Republikës

Numri i ri i revistës “Jus & Justicia” sjell debatin akademik për rolin dhe kompetencat e Presidentit të Republikës

para 6 muajve - Mapo

Pozicioni i Presidentit të Republikës mund të jetë “më i fortë” në kohë krizash ose “më i dobët” në situata të qëndrueshme. Kjo kërkon vëmendjen të aktorëve politikë dhe kushtetues për një qasje kritike...

Mevlan Shanaj në UET Nuk bëhesh dot artist nëse nuk je i sëmurë nga dëshira për t u bërë

Mevlan Shanaj në UET: Nuk bëhesh dot artist, nëse nuk je i sëmurë nga dëshira për t’u bërë

para 6 muajve - Mapo

Ishte i ri si ata, djemtë e Beatles-ave kur këndonin “Let it Be!”. Larg Britanisë dhe larg e më larg lirisë që shijonin ata, por ngjarjet e jetës i përjetonte shpenguar, si një njëzetvjeçar që kish lënë...

Forumet UET Florian Binaj të rinjve Mos shkoni pas gjërave të kollajta Vetëm puna të shpërblen

Forumet UET/ Florian Binaj të rinjve: Mos shkoni pas gjërave të kollajta! Vetëm puna të shpërblen

para 6 muajve - Mapo

Talenti është ai zëri i brendshëm, që thotë “Më nxirr! Tregojua njerëzve atë që di të bësh!” Kështu ua përshkroi aktori Florian Binaj, thirrjen e brendshme që e çoi drejt artit skenik, studentëve të Universitetit...

Xhevat Limani në Forumet UET Aktori që themeloi teatrin shqiptar në Amerikë

Xhevat Limani në Forumet UET/ Aktori që themeloi teatrin shqiptar në Amerikë

para 6 muajve - Mapo

Lartmadhëria e tij, aktori! Me këto fjalë të dramaturgut Arthur Miller, aktori shqiptar nga Struga, iu drejtua studentëve të Arteve Liberale, në Universitetin Europian të Tiranës, për t’u treguar rëndësinë...

Numri i ri i Economicus UET  Amnistia Fiskale jo tabu por të bëhet në pajtim me kuadrin ligjor ekzistues

Numri i ri i Economicus, UET / Amnistia Fiskale jo tabu, por të bëhet në pajtim me kuadrin ligjor ekzistues

para 6 muajve - Mapo

Falja është një e drejtë natyrore dhe krejt normale, mendojnë ekonomistë që shoqëria të këtë një lloj institucioni, ndoshta të ngjashëm me kishën. Por, amnistitë fiskale, sipas ekonomistit Selami Xhepa,...

Dojna Mema me studentët e UET Krijoni sa më shumë eksperienca të reja

Dojna Mema me studentët e UET: Krijoni sa më shumë eksperienca të reja

para 6 muajve - Mapo

Kanë kaluar dhjetë vite nga koha kur ajo ulej në auditorët e Universitetit Europian të Tiranës si studente, ndërsa kthehet në një leksion të hapur me brezin e ri, që presin të diplomohen. “E di shumë mirë...

Dy studentet e UET fituese në konkursin e financuar nga Fondi Shqiptaro Amerikan i Zhvillimit

Dy studentet e UET, fituese në konkursin e financuar nga Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit

para 7 muajve - Mapo

Punimet shkencore të tre studentëve të Universitetit Europian të Tiranës u përzgjodhën mes 32 më të mirave, nga Fondi Shqiptaro Amerikan i Zhvillimit. Për të katërtin vit, AADF organizoi “Research Paper...

Ditët e Studimeve Shqiptare në UET dhe debati mbi procesin e integrimit bëjnë bashkë Ditmir Bushatin dhe Besnik Mustafajin

Ditët e Studimeve Shqiptare në UET dhe debati mbi procesin e integrimit bëjnë bashkë Ditmir Bushatin dhe Besnik Mustafajin

para 7 muajve - Mapo

Zëvendësimi monetar, i monedhës shqiptare me euron , do të ishte hapi i fundit i procesit të integrimit, mendon ekonomisti dhe presidenti i Universitetit Europian të Tiranës, Selami Xhepa. E megjithatë,...

Java Ndërkombëtare 50 studentë dhe pedagogë nga Europa zbarkojnë në UET

Java Ndërkombëtare/ 50 studentë dhe pedagogë nga Europa zbarkojnë në UET

para 7 muajve - Mapo

Le të jemi të gjithë ndërkombëtarë e le të jemi të hapur! Kështu iu drejtua rektori Tonin Gjuraj studentëve dhe pedagogëve të huaj që kishin mbërritur në Universitetin Europian të Tiranës, me rastin e...

25 VITE MË PARË Serbët vetëm 200 metra afër gjenerali i Divizionit të Kukësit Jemi të përgatitur për çdo rast

25 VITE MË PARË/ Serbët vetëm 200 metra afër, gjenerali i Divizionit të Kukësit: Jemi të përgatitur për çdo rast

para 7 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 26 prill 1998, Përgatiti, Laert Miraku Gjenerali i Divizionit të Kukësit: Jemi të përgatitur për çdo rast Serbët vetëm 200 metra afër Refugjatët kosovarë tregojnë për...

Rektori i UET Gjuraj rizgjidhet nënkryetar i Konferencës se Rektorëve të Shqipërisë

Rektori i UET, Gjuraj rizgjidhet nënkryetar i Konferencës se Rektorëve të Shqipërisë

para 8 muajve - Mapo

Takimi i fundit i Konferencës së Rektorëve të Universiteteve Shqiptare konfirmoi sërish në detyrë, për një mandat dyvjeçar kryesinë e saj. Kryetar i saj u rizgjodh rektori i Universitetit të Tiranës, Prof....

25 VITE MË PARË Kthehet Vacja rebelja që theu norma Një vend në Odeonin e Nderit

25 VITE MË PARË/ Kthehet Vacja, rebelja që theu norma! Një vend në Odeonin e Nderit

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 19 prill 1998, Përgatiti Laert Miraku Një vend në Odeonin e Nderit në 60 vjetorin e këngëtares Kthehet Vacja, rebelja që theu norma Disk të artë për legjendën që jeton....

25 VITE MË PARË Arta Dade Ja përse më hoqi Fatos Nano largimi im ishte i paargumentuar

25 VITE MË PARË/ Arta Dade: Ja përse më hoqi Fatos Nano, largimi im ishte i paargumentuar

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 18 prill 1998, Përgatiti, Laert Miraku “Nëse Nano s’do të punojë me mua, ka të drejtë të zgjedhë dikë tjetër” Dade: Largimi im, i paargumentuar “E gjeta punën me kulturën...

25 VITE MË PARË Lista e kontrabandës fshihen pushtetarët

25 VITE MË PARË/ Lista e kontrabandës, fshihen pushtetarët

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 17 prill 1998, Përgatiti për Liberale.al, Laert Miraku Pohimi i një zyrtari policie: Kur kapim mallin, shënojmë emra të mëdhenj, pastaj ata fshihen Lista e kontrabandës,...

25 VITE MË PARË Hetime në Presidencë çfarë urdhrash ka dhënë ish kreu i shtetit Berisha

25 VITE MË PARË/ Hetime në Presidencë, çfarë urdhrash ka dhënë ish kreu i shtetit, Berisha?

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 16 prill 1998, Përgatiti Laert Miraku Çështja e Gardës kërkon dhe dokumentet sekrete presidenciale Hetime në Presidencë Ç’urdhra ka dhënë ish kreu i shtetit, Berisha?...

JUMBO TEG MË I MADH SE KURRË

JUMBO TEG MË I MADH SE KURRË

para 8 muajve - Mapo

Prej më shumë se 11 vitesh Jumbo vijon të jetë pranë klientëve duke ofruar një gamë të gjerë produktesh cilësore me çmimet më të mira. Tashmë, Jumbo vjen me një koncept të ri të dyqanit në TEG duke shënuar...

25 VITE MË PARË Bashkëjetesa fetare Ismail Kadare shkruan parathënien e studimit të 100 autorëve

25 VITE MË PARË/ Bashkëjetesa fetare, Ismail Kadare shkruan parathënien e studimit të 100 autorëve

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 11 prill 1998, Përgatiti Laert Miraku Botohet në Paris “Enciklopedia universale- Feja dhe qytetërimi i islamit” Kadare, për bashkëjetesë fetare Mbi 100 studiues në...

25 VITE MË PARË A duhet të ndërrojmë Shqiponjën e flamurit Velo Kemi një shqiponjë bizantine

25 VITE MË PARË/ A duhet të ndërrojmë Shqiponjën e flamurit? Velo: Kemi një shqiponjë bizantine

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 10 prill 1998, Përgatiti për Liberale.al, Laert Miraku A duhet të ndërrojmë Shqiponjën e flamurit? Velo: Kemi një shqiponjë bizantine. Nga mjeshtrit popullore mund...

25 VITE MË PARË Duhet të rishikohet amnistia e Berishës Prokuroria pengon hetimet

25 VITE MË PARË/ Duhet të rishikohet amnistia e Berishës, Prokuroria pengon hetimet

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 05 prill 1998, Përgatiti për Laert Miraku Prokuroria pengon hetimet Duhet të rishikohet amnistia e Berishës Prokuroria kërkon të rishikohet edhe njëherë ligji për amnistinë...

Forumet UET CEO i Qendrës TUMO Shqipe Berisha Mundësitë e bashkëpunimit me studentët e UET

Forumet UET/ CEO i Qendrës TUMO, Shqipe Berisha: Mundësitë e bashkëpunimit me studentët e UET

para 8 muajve - Mapo

E ardhmja, me siguri nuk do të jetë ajo që njohim sot. Dhe profesionet e së nesërmes do të kërkojnë aftësi të mira dixhitale e teknologjike. Këtë mesazh ndau Shqipe Berisha, drejtoresha ekzekutive e Tumo...

25 VITE MË PARË Racizëm në Bathore vendasit u shkatërrojnë rrjetin elektrik të ardhurve nga Veriu

25 VITE MË PARË/ Racizëm në Bathore, vendasit u shkatërrojnë rrjetin elektrik të ardhurve nga Veriu

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 04 prill 1998, Përgatiti për Liberale.al, Laert Miraku Dje një përfaqësi e “emigrantëve” është ankuar tek Përpali Racizëm elektrik në Bathore Vendasit u shkatërrojnë...

25 VITE MË PARË Sanxhaku i kërkon honorarin Nanos avokati shpreson tek dëmshpërblimi i burgut

25 VITE MË PARË/ Sanxhaku i kërkon honorarin Nanos, avokati shpreson tek dëmshpërblimi i burgut

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 03 prill 1998, Përgatiti për Liberale.al, Laert Miraku Avokati shpreson të përfitojë nga dëmshpërblimi i burgut hakun e punës Sanxhaku i kërkon honorarin Nanos Rreth...

25 VITE MË PARË Agolli Nano je i dështuar

25 VITE MË PARË/ Agolli: Nano, je i dështuar

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 31 mars 1998, Përgatiti për Liberale.al, Laert Miraku Anëtari i Kryesisë së PS: “Nuk vazhdohet me këtë meritokraci” Agolli: Nano, je i dështuar Asnjë qeveritar nuk...

Alpet zgjeron gamën e shërbimeve të ofruara ja pikat ku mund të gjenden produktet premium

Alpet zgjeron gamën e shërbimeve të ofruara, ja pikat ku mund të gjenden produktet premium!

para 8 muajve - Mapo

Alpet Albania një ndër kompanitë më të mëdha në vend për tregëtimin me shumicë dhe pakicë të hidrokarbureve, ka sjell në Shqipëri gjatë vitit 2022 karburantin premium Benzinën Ultraforce dhe Naftën Torojet....

Igli Cara Porti i Durrësit është afera më e madhe qyteti i pajetueshëm

Igli Cara: Porti i Durrësit është afera më e madhe, qyteti i pajetueshëm

para 8 muajve - Mapo

Igli Cara u shpreh në emisionin ‘Open se projekti për portin e Durrësit tregon qartë se është afera më e madhe korruptive. Gjatë bisedës në studio, kandidati i koalicionit opozitar për Durrësit, akuzoi...

Forumet UET CEO i Century 21 Sektori i Pasurive të Paluajtshme alternativë punësimi për të rinjtë

Forumet UET, CEO i Century 21: Sektori i Pasurive të Paluajtshme, alternativë punësimi për të rinjtë

para 8 muajve - Mapo

Tregu i pasurive të paluajtshme duket se ka arritur bumin më të madh në historinë shqiptare të post-tranzicionit dhe në dy vitet e fundit është bërë tejet atraktiv për të rinjtë që kërkojnë të bëjnë karrierë...

25 VITE MË PARË Shqipëri Serbi trafik armësh

25 VITE MË PARË/ Shqipëri- Serbi, trafik armësh

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 29 mars 1998, Përgatiti për Liberale.al, Laert Miraku Drejtoria e Policisë Kriminale jep alarmin: Në mars katër raste Shqipëri- Serbi, trafik armësh Dyshime se një...

Studimi në revistën Economicus Sa më të arsimuar aq më të interesuar për planifikimin e daljes në pension

Studimi në revistën Economicus: Sa më të arsimuar, aq më të interesuar për planifikimin e daljes në pension

para 8 muajve - Mapo

Në ditët e sotme, planifikimi i daljes në pension, po merr gjithnjë e më shumë vëmendje. Studimet e kryera kanë treguar se realizimi i një planifikimi ka sjellë ndikime si në sjelljen e kursimit, ashtu...

25 VITE MË PARË CIA vjen në Tiranë

25 VITE MË PARË/ CIA vjen në Tiranë

para 8 muajve - Mapo

Marrë nga gazeta “Koha Jonë” e datës 28 mars 1998, Përgatiti për Liberale.al, Laert Miraku Alarmi për qarkullimin e parave false. Prononcohet qeveria e SHBA CIA, hetime dollarit në Shqipëri Mbërrijnë në...

Elvin Omarov ukrainasi që ndjek studimet në UET E zgjodha universitetin nga përshtypjet pozitive të miqve shqiptarë

Elvin Omarov, ukrainasi që ndjek studimet në UET: E zgjodha universitetin nga përshtypjet pozitive të miqve shqiptarë

para 8 muajve - Mapo

Ai erdhi në Shqipëri më 2022-shin, ndërsa atdheu i tij ishte në situatë tragjike, nën agresionin ushtarak të Rusisë. Konsullata e Nderit, në Kharkiv, u shkatërrua nga sulmi i tri raketave ruse. Kështu,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK