Kurti për tensionet në veri Kriminelët që paguan Serbia e dinë se po ju vjen fundi

Kurti për tensionet në veri: Kriminelët që paguan Serbia e dinë se po ju vjen fundi

para një dite - Mapo

Tensionet në katër komunat në Veri të Kosovës janë shtuar këtë pasdite, teksa janë regjistruar disa shpërthime dhe policia është sulmuar me armë zjarri sipas ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla. Për ngjarjet...

BE financim tubacionit të gazit Vlorë Fier Balluku Ja projektet që u përfituan nga Samiti

BE financim tubacionit të gazit Vlorë-Fier, Balluku: Ja projektet që u përfituan nga Samiti

para një dite - Mapo

Bashkimi Europian do të financojë ndërtimin e tubacionit të transmetimit të gazit nga terminali i lundrueshëm i Vlorës në pikën dalëse të gazsjellësit TAP në Fier. Dakordësia e BE për këtë projekt është...

4iG nënshkruan Deklaratën Roaming duke u angazhuar për integrimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor

4iG nënshkruan Deklaratën Roaming, duke u angazhuar për integrimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor

para një dite - Mapo

Si një nga investitorët më të mëdhenj në tregun e telekomunikacionit në Ballkanin Perëndimor, 4iG Group, investitor i ALBtelecom dhe One Telecommunication në Shqipëri, së bashku me One Crna Gora në Mal...

 Anëtarësia foli pro Belind Këlliçit  tërhiqet Alimehmeti

“Anëtarësia foli pro Belind Këlliçit”, tërhiqet Alimehmeti

para 3 dite - Mapo

Ditën e djeshme janë zhvilluar Primaret, për grupin e “Rithemelimit” të drejtuar nga Sali Berisha, ndërkohë që rezultatet për Tiranën nxorën në balotazh kandidatët Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti. Në...

Pranga 14 trafikantëve në Spanjë shqiptarët pjesë e bandës

Pranga 14 trafikantëve në Spanjë, shqiptarët pjesë e bandës

para 3 dite - Mapo

Një grup kriminal shqiptar është goditur nga autoritetet spanjolle pasi atyre iu zbuluan disa “shtëpi bari” në zonën e Barcelonës. Sipas policisë spanjolle, u arrestuan 14 persona, prej të cilëve nuk sqarohet...

Nis mbërritja e delegacioneve në Tiranë për samitin e BE së zbardhet agjenda

Nis mbërritja e delegacioneve në Tiranë për samitin e BE-së, zbardhet agjenda

para 3 dite - Mapo

Ditën e nesërme (e martë, 6 dhjetor) do të mbahet samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Në orën 09:30 pritet të mbërrijnë liderët europianë, ndërsa 30 minuta më vonë do të firmoset...

Prindërimi pa frikën e paragjykimit

Prindërimi pa frikën e paragjykimit!

para 5 dite - Mapo

Edona Bilali Kështu duket një ditë nga përditshmëria ime e re: shkresa, , takime, , takime të tjera dhe pompë në zyrë kur angazhimet zgjasin më shumë se disa orë. Vendimin për t’u rikthyer në punë e mora...

Mustafa Nano adhurues dhe hulumtues i vlerave historike e etnokulturore të shqiptarëve

Mustafa Nano adhurues dhe hulumtues i vlerave historike e etnokulturore të shqiptarëve!

para 6 dite - Mapo

Nga Gjovalin Shkurtaj 1.Përtej provokimit të mëhershëm Disa vjet më parë (më 2009) Mustafa Nano, gazetar, analist dhe shkrimtar, i cili dallohet për një prirje e mëvetësi të veçantë në mjediset e sotme...

 Nëse kërkon përballje ne gati jemi  Berisha paralajmëron Ramën

“Nëse kërkon përballje, ne gati jemi”, Berisha ‘paralajmëron’ Ramën

para 6 dite - Mapo

Kreu i “Rithemelimit” Sali Berisha ka paralajmëruar Edi Ramën se do të ketë përballje me protestuesit, por jo në ditën e Samitit të BE-së. Gazetari : Deklaruar se është Komisioni Zgjedhor që ta ka listat...

Nëntori i katërt  Edi Rama futet në historinë e përjetshme të shqiptarëve

Nëntori i katërt?! Edi Rama ‘futet’ në historinë e përjetshme të shqiptarëve

para një jave - Mapo

Nga Laert Miraku Fundi Nëntorit është muaji kur shqiptarët, brenda Republikës së Shqipërisë dhe kudo nëpër botë, tregojnë para njëri-tjetrit dhe mbarë globit se sa patriotë janë. Një pjesë bëjnë shqiponjën...

Jiang Zemin ndërron jetë në moshën 96 vjeçare ish lideri kinez mori pushtetin pas protestave

Jiang Zemin ndërron jetë në moshën 96-vjeçare, ish-lideri kinez mori pushtetin pas protestave

para një jave - Mapo

Ish-udhëheqësi i Kinës, Jiang Zemin, i cili erdhi në pushtet pas protestave në sheshin Tiananmen, ka vdekur në moshën 96-vjeçare, thonë mediat shtetërore. Agjencia e lajmeve Xinhua tha se ai vdiq pak pas...

Katar 2022 Argjentina sot luan për kualifikim e gjithë vëmendja te Messi

Katar 2022/ Argjentina sot luan për kualifikim, e gjithë vëmendja te Messi

para një jave - Mapo

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje të tjera, me gjithë vëmendjen që shkon tek Argjentina e Leo Messit. Xhiroja e tretë e fazës së grupeve në Kampionatin Botëror po vazhdon, me ditën e sotme që numëron...

Rast i mirë për shqiptarët Gjermania ka nevojë për më shumë punëtorë të huaj

Rast i mirë për shqiptarët, Gjermania ka nevojë për më shumë punëtorë të huaj

para një jave - Mapo

Shefja e Agjencisë Federale të Punë, Andrea Nahles, bën thirrje për më shumë emigracion në Gjermani. “Për shkak të ndryshimit demografik, nuk ka asnjë skenar ku mund t’ia dalim pa emigracion të madh”,...

Samsung Galaxy S23 zbulohet vendi dhe data kur do të lancohet

Samsung Galaxy S23, zbulohet vendi dhe data kur do të lancohet

para një jave - Mapo

Seria e Samsung Galaxy S23 ka qenë pjesë e disa thashethemeve që prej shumë kohësh. Gjiganti i teknologjisë nga Koreja e Jugut u spekulua më herët se do të prezantonte serinë kryesore të telefonave jo...

Prokurori italian Mafia shqiptare u fuqizua nga korrupsioni i frikshëm që ka Shqipëria

Prokurori italian: Mafia shqiptare u fuqizua nga korrupsioni i frikshëm që ka Shqipëria

para një jave - Mapo

Një nga prokurorët më të shquar italian në luftën kundër mafias në vendin e tij, ka komentuar së fundmi edhe situatën me grupet e krimit të organizuar nga Shqipëria që operojnë në Itali, duke vendosur...

Burgim i përjetshëm për tradhti të lartë  dënim i paapelueshëm për ish presidentin e këtij shteti

Burgim i përjetshëm për “tradhti të lartë”, dënim i paapelueshëm për ish-presidentin e këtij shteti

para një jave - Mapo

Një gjykatë në Komore, këtë të hënën dha një dënim të përjetshëm për tradhti të lartë për ish-presidentin Ahmed Abdallah Sambi, i cili u dënua për shitjen e pasaportave për personat pa shtetësi që jetonin...

 Republika e Parë  I gjithë takimi i Berishës me Clinton kur instistoi Vetëm autonomi për Kosovën

“Republika e Parë”/ I gjithë takimi i Berishës me Clinton, kur instistoi: Vetëm autonomi për Kosovën!

para një jave - Mapo

Një dokument autentik siç është procesverbali i takimit zyrtar ndërmjet Presidentit të SHBA-së Bill Clinton dhe homologut të tij Sali Berisha në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë, nxjerr një fakt mjaft...

Momenti më i keq për të marrë kredi interesat arrijnë në nivelin më të lartë në gati pesë vjet

Momenti më i keq për të marrë kredi, interesat arrijnë në nivelin më të lartë në gati pesë vjet

para një jave - Mapo

Marrja e një kredie në lekë në bankë, si për bizneset ashtu dhe për individët sa po vjen e po bëhet më e shtrenjtë. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë, në tetor, norma mesatare e ponderuar mujore...

Botimi i ri i UET PRESS Kosova nën UNMIK un sukseset dhe mëkatet e administrimit ndërkombëtar

Botimi i ri i UET PRESS/ Kosova nën UNMIK-un, sukseset dhe mëkatet e administrimit ndërkombëtar

para një jave - Mapo

Nëse historia e shtetndërtimit të Kosovës, do të ndahej në tri etapa, prej lëvizjeve të vitit 1989, një dhjetëvjeçar i rëndësishëm do të ishte ai i administrimit ndërkombëtar të një populli të çliruar...

UET anëtar në QAA I pari universitet shqiptar në agjencinë britanike të vlerësimit të cilësisë

UET anëtar në QAA/ I pari universitet shqiptar në agjencinë britanike të vlerësimit të cilësisë

para një jave - Mapo

Universiteti Europian i Tiranës i është bashkuar Anëtarësisë Ndërkombëtare të agjencisë britanike QAA, për vitin 2022-2023. Pas vlerësimit pozitiv në përmbushjen e dhjetë standardeve dhe udhëzimeve për...

 Ne kishim besim por SPAK u dështoi  habit Spartak Ngjela

“Ne kishim besim, por SPAK-u dështoi”, habit Spartak Ngjela

para 2 jave - Mapo

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se ambasadorja Yuri Kim e ka deklaruar dhe më herët se SPAK-u është i trembur dhe i blerë. Ai u shpreh se amerikanët e drejtuan reformën...

 Uniformat blu po fshehin ngjarje dhe krime të rënda  deklarata e fortë e ish drejtuesit

“Uniformat blu po fshehin ngjarje dhe krime të rënda”, deklarata e fortë e ish-drejtuesit

para 2 jave - Mapo

Ish-drejtuesi i policisë, Arben Hajdamataj ka trajtuar çështjen e Joyt, vajzës nga Kenia që u dhunua dhe u hodh nga dhoma e saj duke përfunduar në gjendje kome. Policia e ka fshehur këtë ngjarje për më...

Qarku i Gjirokastrës pa energji elektrike shkak erërat e forta dhe reshjet e dendura

Qarku i Gjirokastrës pa energji elektrike, shkak erërat e forta dhe reshjet e dendura

para 2 jave - Mapo

Gjithë qarku i Gjirokastrës është përfshirë nga erëra të fuqishme dhe shira me intensitet deri në mesatare mbrëmjen e kësaj të marte. Për shkak të erës së fortë, OSHEE ka stakuar fiderat e njësive administrative...

Ditmir Bushati pranon përgjegjësitë politikanëve për largimin e shqiptarëve

Ditmir Bushati pranon përgjegjësitë politikanëve për largimin e shqiptarëve

para 2 jave - Mapo

Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka dhënë një intervistë për mediumin britanik BBC në lidhje me valën e emigracionit shqiptar drejt Anglisë. Bushati ka theksuar se një nga arsyet që shqiptarët po...

Tragjedia e trefishtë zbardhet motivi i vrasjes së Vera Myrtaj dhe partnerit të saj

Tragjedia e trefishtë, zbardhet motivi i vrasjes së Vera Myrtaj dhe partnerit të saj

para 2 jave - Mapo

Vera kishte ardhur në Itali nga Greqia rreth 8 vite më parë për t’u bashkuar me dy vëllezërit që ndodheshin atje. Pak më vonë asaj iu bashkua Viron, me të cilin më pas u transferua në Spinea. Të dy kishin...

Misioni i fundit i Gjeneralit të pamposhtur

Misioni i fundit i ‘Gjeneralit’ të pamposhtur!

para 2 jave - Mapo

Nuk është hera e parë, as e dyta jo, por e treta herë që ai është emëruar trajner i kombëtares së Holandës. Në vitin 2002 van Gaal nuk arriti të kualifikohej në Kupën e Botës, kurse në vitin 2014 me Holandën...

Përmbytjet Rama dikur Nuk ka në këtë vend një qeveri të shqiptarëve por vetëm çetë të kusarëve

Përmbytjet/ Rama dikur: Nuk ka në këtë vend një qeveri të shqiptarëve, por vetëm çetë të kusarëve

para 2 jave - Mapo

Deputeti demokrat Dashnor Sula ka fajësuar qeverinë si përgjegjësja kryesore e përmbytjeve të ndodhura dy ditët e fundit. Në një postim në Facebook, Sula u shpreh se shqiptarët duhet të dinë se KESH ka...

Shkon në 56 numri i viktimave nga tërmeti në Indonezi

Shkon në 56 numri i viktimave nga tërmeti në Indonezi

para 2 jave - Mapo

Të paktën 56 persona kanë vdekur, pas një tërmeti me magnitudë 5.6 ballë që goditi provincën Java Perëndimore të Indonezisë të hënën, sipas guvernatorit të saj. Më shumë se 700 persona u plagosën gjithashtu,...

Vajza shpëtoi mrekullisht publikohen fotot e 50 vjeçarit që humbi jetën me djalin e tij të mitur

Vajza shpëtoi mrekullisht, publikohen fotot e 50-vjeçarit që humbi jetën me djalin e tij të mitur

para 2 jave - Mapo

Pjetër Rrushaj është 50-vjeçari i cili ka humbur jetën ditën e sotme bashkë me djalin e tij pasi rrjedha e ujit mori para makinën me të cilën po udhëtonin. Gjenden trupat e pajetë të babë e bir të cilët...

Çifti shqiptar gjendet i vrarë në shtëpi në kërkim të ish burri i gruas

Çifti shqiptar gjendet i vrarë në shtëpi, në kërkim të ish-burri i gruas

para 2 jave - Mapo

Policia italiane është vënë prej mbrëmjes së djeshme në kërkim të vrasësit të dy shqiptarëve, të cilët bashkëjetonin prej disa kohësh. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme, pak pas orës 21:00, ku...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK