Thaçi Nga Policia e Kosovës rrjedhin informacionet te kriminelët e veriut

Thaçi: Nga Policia e Kosovës rrjedhin informacionet te kriminelët e veriut

para 3 orë - Gazeta Express

Millan Radoiçiq, Zvonko dhe Zharko Vesellinoviq, Srgjan Vulloviq, Zhelko dhe Andrija Bojiq dhe Radulle Steviq – të gjithë serbë nga Kosova – janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit...

Selimi i AAK së ia kthen Albulena Haxhiut që ia përmendi Haradinajt takimin me Radojçiqin

Selimi i AAK'së ia kthen Albulena Haxhiut që ia përmendi Haradinajt takimin me Radojçiqin

para 3 orë - Gazeta Express

Ish-ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka shkruar pas reagimeve rreth një takimi në Zyrën e Kryministrit para tri vitesh, ku kryeministri i atëhershëm, Ramush Haradinaj e kishte pritur në zyrë Radojqiqin....

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

para 3 orë - Gazeta Express

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka ftuar ish-kandidatin e VV-së, Arben Vitia, që t’i bashkohet ekipit të tij. Rama ka marrë të martën zyrtarisht postin e kryetarit, por ende nuk ka konfirmuar...

Bayerni e fundos Barcelonën në Europa Ligë

Bayerni e fundos Barcelonën në Europa Ligë

para 4 orë - Gazeta Express

Bayern Munchen e ka konfirmuar sonte dominimin kundër Barcelonës viteve të fundit. Kampioni gjerman e ka mposhtur skuadrën katalunase me rezultat 3-0. Muller (31), Sane (43) dhe Musiala (62) ishin realizator...

 Bjeruni  Regjistrimi i rrallë i 1991 Berisha i jepte të drejtë Ramës për lëvizjen antikomuniste

“Bjeruni”! Regjistrimi i rrallë i 1991, Berisha i jepte të drejtë Ramës për lëvizjen antikomuniste

para 4 orë - Gazeta Express

Në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme është publikuar një audioregjistrim i rrallë i datës 4 Janar të vitit 1991, ku në studion e piktorit Ramadan Karanxha ishin të pranishëm Sali Berisha, Edi Rama,...

Gjendet i ngrirë nga temperaturat 27 vjeçari në Korçë

Gjendet i ngrirë nga temperaturat 27 vjeçari në Korçë

para 4 orë - Gazeta Express

Një 27 vjeçar është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në Malin e Moravës. Burime bëjnë me dije se ai është emigrant sirian. Dyshohet se viktima ka ndërruar jetë për shkak të të temperaturave të ulta dhe...

Ish Ministri i shkruan Pressing ut Biznesmeni nga Prishtina e shpëtoi Radojçiqin nga arrestimi

Ish-Ministri i shkruan Pressing'ut: Biznesmeni nga Prishtina e shpëtoi Radojçiqin nga arrestimi

para 5 orë - Gazeta Express

Një ish-ministër në qeverinë e Kosovës ka shkruar në emisionin Pressing në T7 se në aksionin e Policisë në veri ku ishte arrestuar zyrtari serb, Marko Gjuriq, ishte paramenduar të arrestohej edhe Milan...

Fjalia goditëse e Blinken në deklaratën për bandat në veri Këto grupe shpesh bashkëpunojnë me zyrtarët publikë

Fjalia goditëse e Blinken në deklaratën për bandat në veri: Këto grupe shpesh bashkëpunojnë me zyrtarët publikë

para 5 orë - Gazeta Express

Departamenti i Thesarit të SHBA-së, futi në listë të sanksioneve liderët e krimit të organizuar në veri të Kosovës, Zvnoko Veselinoviq dhe Milan Radojçiq. Pas kësaj, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony...

Pse s do të ketë dialog mes Serbisë e Kosovës para pranverës sipas Latifit

Pse s’do të ketë dialog mes Serbisë e Kosovës para pranverës, sipas Latifit

para 5 orë - Gazeta Express

Profesori universitar, Blerim Latifi, thotë se s’do të ketë dialog në mes të Kosovës dhe Serbisë para pranverës së ardhshme. Në emisionin Pressing në T7, Latifi ka numëruar tre arsye për një gjë të tillë....

Albulena Haxhiu godet Haradinajn për Radojçiqin Grupet kriminale priteshin në zyret më të larta të shtetit

Albulena Haxhiu godet Haradinajn për Radojçiqin: Grupet kriminale priteshin në zyret më të larta të shtetit

para 6 orë - Gazeta Express

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ka përshëndetur vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sanksionimin e grupeve të krimit të organizuar në veri të udhëhequr nga Zvonko Veselinoviq dhe...

Nikaj Nuk ka ndodhur asnjëherë që të ketë përplasje para mediave si Kurti e Borrelli

Nikaj: Nuk ka ndodhur asnjëherë që të ketë përplasje para mediave si Kurti e Borrelli

para 6 orë - Gazeta Express

Bernard Nikaj i PDK’së thotë se s’ka ndodhur që të ketë përplasje në publik në mes të përfaqësuesve të Kosovës dhe BE’së. Ai tha se Borell nuk është individ por zyrtar i lartë europian dhe mospajtimi me...

Murati insiston Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej loje Asociacionin

Murati insiston: Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej loje Asociacionin

para 6 orë - Gazeta Express

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka thënë se vetëm ripërcaktimi i kufijve do ta kishte larguar nga loja Asociacionin. Murati përmes një postimi në Facebook tha se Asociacioni është i dëmshëm...

Ramush Haradinaj iu gëzua lajmit nga Amerika por para 3 vitesh e kishte pritur në zyrë Milan Radojqiqin

Ramush Haradinaj iu gëzua lajmit nga Amerika, por para 3 vitesh e kishte pritur në zyrë Milan Radojqiqin

para 6 orë - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar si të shkëlqyeshëm vendimin e ShBA-së për vënie të sanksioneve kundër grupeve të organizuara kriminale në Kosovë . Mirëpo ai...

Juventusi fiton grupin pas gabimit të Chelseat

Juventusi fiton grupin pas gabimit të Chelseat

para 6 orë - Gazeta Express

Juventusi ka shënuar fitore minimale kundër Malmos për ta kapur kështu vendin e parë në Grupin H. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Moise Kean (18) Juventusi e ka kryer detyrën sonte ndaj Malmos duke...

Policia e Kosovës jep detaje për shpërthimin afër Merdares

Policia e Kosovës jep detaje për shpërthimin afër Merdares

para 6 orë - Gazeta Express

Për shkak të një mjeti shpërthyes në pikën kufitare në Merdare, rruga ka qenë e bllokuar për afro një orë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë për Gazetën Express se pjestarët e KFOR-it...

Biden thotë se SHBA nuk do të vendosë trupa në terren edhe nëse Rusia pushton Ukrainën

Biden thotë se SHBA nuk do të vendosë trupa në terren edhe nëse Rusia pushton Ukrainën

para 7 orë - Gazeta Express

Presidenti Joe Biden tha të mërkurën se SHBA-ja nuk do të jetë e detyruar të dërgojë trupa për të mbrojtur Ukrainën kundër Rusisë, sepse e para ajo nuk është anëtare e NATO-s, transmeton Gazeta Express....

Rrahmani është gati për ndeshjen speciale kundër Leicester

Rrahmani është gati për ndeshjen “speciale” kundër Leicester

para 7 orë - Gazeta Express

Amir Rrahmani ka pranuar se situata e tij në Napoli ka ndryshuar nën drejtimin e Luciano Spallettit dhe ka theksuar se lojtarët “ndihet gati” para ndeshjes decizive kundër Leicesterit në Europa Ligë Kapiteni...

 Big Mama zbulon përplasjen me nënën dhe shpërthen në lot

“Big Mama” zbulon përplasjen me nënën dhe shpërthen në lot

para 8 orë - Gazeta Express

Ditën e sotme Big Mama është përlotur për nënën e saj, pasi siç duket nuk arriti t’i merrte aprovimin për t’u bërë pjesë e Big Brother. “I thashtë të hyja këtu brenda edhe ajo më tha jo. Më tha që nuk...

SHBA godet krimin e organizuar në Veri të Kosovës  i fut në listë të sanksioneve Veselinoviqin e Radojçiqin me bashkëpuëntorë

SHBA godet krimin e organizuar në Veri të Kosovës - i fut në listë të sanksioneve Veselinoviqin e Radojçiqin me bashkëpuëntorë

para 8 orë - Gazeta Express

Sot, Zyra për Kontrollin e Pasurive të Huaja e Departamentit Amerikan të Thesarit ka targetuar rrjetet e korrupsionit disa shtete të evropës dhe Hemisferës Veriore, në mesin e tyre edhe Zvonko Veselinoviqin...

Emrat e grupit të Veselinoviqit dhe bizneset që SHBA ja i targetoi si kriminale dhe të korruptuara

Emrat e grupit të Veselinoviqit dhe bizneset që SHBA-ja i targetoi si kriminale dhe të korruptuara

para 8 orë - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot i kanë dhënë një goditje të fuqishme kokave të krimit të organizuar në veri të Kosovës. Duke shfrytëzuar “Ligjin MAGNITSKY”, Washingtoni ka futur në “listë të zezë”...

Bashkëpunimi me politikanë e zyrtarë të sigurisë baza e sanksioneve ndaj Veselinoviqit me bashkëpunëtorë

Bashkëpunimi me politikanë e zyrtarë të sigurisë, baza e sanksioneve ndaj Veselinoviqit me bashkëpunëtorë

para 8 orë - Gazeta Express

Zvonko Veselinoviq nga Zveçani, i njohur në Kosovë dhe në Serbi si kreu i krimit të organizuar në pjesën veriore të Kosovës është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bashkë me grupin e tij...

Nënkryetari i Listës Serbe pjesë e sanksioneve të ShBA së kundër grupit të krimit të organizuar në veri

Nënkryetari i Listës Serbe pjesë e sanksioneve të ShBA-së kundër grupit të krimit të organizuar në veri

para 8 orë - Gazeta Express

Milan Radojiçiq nënkryetar i subjektit politik Lista Serbe është pjesë e sanksioneve që ShBA-ja përkatësisht Departamenti i Thesarit sot vendosi ndaj grupit të krimit të organizuar që operon në veri të...

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

para 8 orë - Gazeta Express

Njeriu më i pasur në botë, Elon Musk, është shprehur sot se ka në plan që kompania e tij neuroteknologjike Neuralink, do të nisë implementimet e mikroçipeve tek njerëzit vitin e ardhshëm. Neuralink, e...

Anwar konfirmon ndarjen nga Dua Lipa

Anwar konfirmon ndarjen nga Dua Lipa?

para 8 orë - Gazeta Express

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka plot dy vite që shijoi lidhjen e saj të dashurisë me Anwar Hadid. Dyshja gjatë kësaj kohe kanë qenë të komentuar për një krisje të marrëdhënies së tyre...

Blinken u shpallë luftë bandave të Veselinoviqit dhe Radojiqit që operojnë në Kosovë e Serbi

Blinken u shpallë luftë bandave të Veselinoviqit dhe Radojiqit që operojnë në Kosovë e Serbi

para 9 orë - Gazeta Express

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, ka dalë me një deklaratë pas vendimit të Departamentit të Thesarit të ShBA-së për të futur në listë sanksionesh rrjetet e korrupsionit në evropë përfshirë...

SHBA godet krimin e organizuar në Veri të Kosovës  i fut në listë të sanksioneve Veselinoviqin e Radojqiqin me bashkëpuëntorë

SHBA godet krimin e organizuar në Veri të Kosovës - i fut në listë të sanksioneve Veselinoviqin e Radojqiqin me bashkëpuëntorë

para 9 orë - Gazeta Express

Sot, Zyra e Departamentit Amerikan të Thesarit për Kontrollin e Pasurive të Huaja ka targetuar rrjetet e korrupsionit disa shtete të evropës dhe Hemisferës Veriore, në mesin e tyre edhe Zvonko Veselinoviqin...

Presidentja Osmani reagon pas sanksioneve të SHBA së për kokat e krimit në veri të Kosovës

Presidentja Osmani reagon pas sanksioneve të SHBA'së për kokat e krimit në veri të Kosovës

para 9 orë - Gazeta Express

Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pasi nga SHBA-ja kanë ardhur sanksione për disa nga krerët e krimit të organizuar në veri të Kosovës. Osmani ka thënë se i mirëpret sanksionet ndaj Zvonko Veselinoviqin...

Escobar para vizitës në Shqipëri E mbështesim Ballkanin e Hapur

Escobar para vizitës në Shqipëri: E mbështesim "Ballkanin e Hapur"

para 10 orë - Gazeta Express

Në prag të vizitës së parë zyrtare në Tiranë, i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka shprehur besimin se Shqipëria me shumë mundësi do të bëhet në të ardhmen anëtare e Bashkimit...

Mbappe mund ta vizitojë Bernabeun para largimit të mundshëm nga PSG në verë

Mbappe mund ta vizitojë Bernabeun para largimit të mundshëm nga PSG në verë

para 10 orë - Gazeta Express

Los Blancos mund të përballën me PSG-në në Ligën e Kampionëve në 1/8 finalës Kylian Mbappe do të jetë i lirë për të nënshkruar parakontratë me Real Madridin më 1 janar, e cila gjë do të bënte që ai këtë...

Pas humbjes së Prizrenit Haskuka kalon në tema nacionale

Pas humbjes së Prizrenit, Haskuka kalon në tema nacionale

para 10 orë - Gazeta Express

Mytaher Haskuka pas balotazhit të nëntorit ka humbur garën për të parin e Prizrenit dhe ia ka lëshuar karrigen e kryetarit, Shaqir Totajt nga Partia Demokratike e Kosovës. Ish-kreu i Prizrenit tashmë nga...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK