Udinese ia beson pankinën një spanjolli pritet zyrtarizimi

Udinese ia beson pankinën një spanjolli, pritet zyrtarizimi

para 41 minutave - SuperSport

Humbja e fundit në kampionat ka bërë që drejtuesit e Udineses të shkarkojnë trajnerin Luca Gotti dhe t’ia besojnë skuadrën përkohësisht ndihmësit të tij, Gabriele Cioffi. Megjithatë mediat pranë klubit...

Lyon njihet me dënimin për incidentin në ndeshjen ndaj Marseille

Lyon njihet me dënimin për incidentin në ndeshjen ndaj Marseille

para një ore - SuperSport

Incidenti më i fundit në futbollin francez ishte padyshim ai ne Lyon-Marseille, ku Dimitri Payet u godit me një shishe uji nga tifozët vendas dhe më pas arbitri i detyrua të ndërpresë ndeshjen, për të...

Zyrtare Shtyhet Tottenham Rennes Leicester me 7 mungesa drejt Napolit

Zyrtare/ Shtyhet Tottenham-Rennes, Leicester me 7 mungesa drejt Napolit

para një ore - SuperSport

Variantet e reja të koronavirusit po rikthejnë sërish gjendjen alarmante të pandemisë, teksa efektet po ndihen fuqishëm edhe në futboll gjatë këtij fillim-muaji. Kështu mbrëmjen e të mërkurës u vendos...

VIDEO Bayerni i papërmbajtshëm Barcelona në Europa League Feston Benfika

VIDEO/ Bayerni i papërmbajtshëm, Barcelona në Europa League. Feston Benfika

para 2 orë - SuperSport

Bayern Munchen mposhti përsëri Barcelonën, që do të vazhdojë rrugëtimin europian në Europa League, teksa eliminohen nga Championsi edhe Sevilla e Wolfsburg. Skuadra bavareze fitoi 3-0 ndaj djemve të Xavit,...

Prapaskenat e merkatos Rummenigge Chiesa dhe Dybala ishin afër Bayern Munchen

Prapaskenat e merkatos, Rummenigge: Chiesa dhe Dybala ishin afër Bayern Munchen

para 3 orë - SuperSport

Karl Heinz-Rummenigge i dha fund detyrës si drejtues i Bayern Munchen 30 qershorin e këtij viti. 66-vjeçari po punon si këshilltar strategjik i UEFA-s, teksa në rrëfimin e fundit për mediat italiane ka...

Berisha Ishim të dënuar të fitonim goli ndër më të bukurit që kam shënuar

Berisha: Ishim të dënuar të fitonim, goli ndër më të bukurit që kam shënuar

para 3 orë - SuperSport

Elvi Berisha realizoi një gol shumë të bukur tre minuta përpara fundit, duke vulosur fitoren 2-0 të Skënderbeut ndaj Egnatias. Sulmuesi i ekipit korçar foli në “Gol pas Goli” në Supersport, ku ndër të...

Mourinho Ëndërroj fitimin e Conference League jam bërë më ekspert dhe i qetë

Mourinho: Ëndërroj fitimin e Conference League, jam bërë më ekspert dhe i qetë

para 4 orë - SuperSport

Jose Mourinho ka gjithmonë diçka të veçantë për të shprehur në daljet e tij publike. Roma luan nesër takimin e fundit të fazës së grupeve në Conference League. Ekipi i “Special One” do të udhëtojë drejt...

Zyrtare Bora shtyn Atalanta Villareal kur do të luhet finalja e grupit F

Zyrtare/ Bora shtyn Atalanta-Villareal, kur do të luhet “finalja” e grupit F

para 4 orë - SuperSport

Bergamo është pushtuar nga bora, çka ka ndikuar që të shtyhet ndeshja Atalanta-Villareal, një “finale” për të dy skuadrat e grupit F në Champions League. Fitorja është alternativa e vetme për Berat Gjimshitin...

VIDEO Chelsea bën vetëvrasje në Rusi Juventusi e mbyll në vend të parë

VIDEO/ Chelsea bën “vetëvrasje” në Rusi, Juventusi e mbyll në vend të parë

para 4 orë - SuperSport

Barazon Chelsea dhe fiton Juventusi në ndeshjet e fundit në grupin H të Champions League. Kampionët në fuqi e mbyllën 3-3 ndeshjen në Rusi kundër Zenitit vendas, duke i dorëzuar vendin e parë në grup bardhezinjve...

 Kam nevojë për pushime  Juninho shpejton largimin nga Lyon

“Kam nevojë për pushime”, Juninho shpejton largimin nga Lyon

para 5 orë - SuperSport

Juninho u bë drejtor sportiv i Lyon në korrik të vitit 2019, duke u rikthyer në klubin ku kaloi sezonet më të bukura si futbollist (2000-2009). 46-vjeçari brazilian deklaroi më 17 nëntor që do të largohet...

Daja Pas kartonit të kuq u zhdukën topat nuk i shkon kjo Vllaznisë Të jemi më altruistë

Daja: Pas kartonit të kuq u zhdukën topat, nuk i shkon kjo Vllaznisë. Të jemi më altruistë

para 6 orë - SuperSport

Ilir Daja ka folur në emisionin Gol Pas Goli në Supersport, teksa ka komentuar ndeshjen e humbur me rezultatin 1-0 ndaj Vllaznisë ndërsa ka theksuar se pas kartonit të kuq në fushë u zhdukën topat dhe...

Vlahovic në qendër të merkatos tani e kërkojnë edhe në Londër

Vlahovic në qendër të merkatos, tani e kërkojnë edhe në Londër

para 6 orë - SuperSport

Të gjithë të çmendur për Dusan Vlahovic. Sulmuesi i Fiorentinës, që në këtë fillim sezoni ka shënuar 15 gola në 17 ndeshje, i pëlqen Juventusit dhe Tottenham, por sipas tabloidit anglez The Sun, një tjetër...

Latifi Fitojmë titullin me tifozët ka një ndryshim mes Aralicës dhe Djurdevic

Latifi: Fitojmë titullin me tifozët, ka një ndryshim mes Aralicës dhe Djurdevic

para 6 orë - SuperSport

Liridon Latifi realizoi një tjetër gol pas atij ndaj Teutës në fundjavë. Goli i 27-vjeçarit nga Prishtina, i dhuroi Vllaznisë fitoren 1-0 kundër Partizanit, triumfi i tretë radhazi shtëpiak për djemtë...

Latifi Fitojmë titullin me tifozët ka një ndryshim mes Aralicës e Djordevic

Latifi: Fitojmë titullin me tifozët, ka një ndryshim mes Aralicës e Djordevic

para 6 orë - SuperSport

Liridon Latifi realizoi një tjetër gol pas atij ndaj Teutës në fundjavë. Goli i 27-vjeçarit nga Prishtina, i dhuroi Vllaznisë fitoren 1-0 kundër Partizanit, triumfi i tretë radhazi shtëpiak për djemtë...

 Gurishta e Jonuzi t i japin darkë Krymit  Brdaric Pjesa e parë ndër më të mirat e epokës time

“Gurishta e Jonuzi t’i japin darkë Krymit”, Brdaric: Pjesa e parë ndër më të mirat e epokës time

para 6 orë - SuperSport

Vllaznia fitoi 1-0 kundër Partizanit, rezultat që gëzon Thomas Brdaric. Trajneri i skuadrës shkodrane analizoi triumfin e sotëm (i treti radhazi në shtëpi) për “Gol pas Goli” në Superport, aty ku preku...

Memelli Kam bërë kërkime për mënyrën si luan Ramadani vetëm unë ankohem javë për javë

Memelli: Kam bërë kërkime për mënyrën si luan Ramadani, vetëm unë ankohem javë për javë

para 6 orë - SuperSport

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli ka folur në emisionin Gol Pas Goli pas fitores 2-10 ndaj Egnatias duke theksuar se besimin për të shpëtuar nga zona e ftohtë e rënditjes ia japin lojtarët të cilët...

Ramadani Ndryshuam stil Egnatia shpëton Rikthimi në Superiore Jam tip që rrezikoj

Ramadani: Ndryshuam stil, Egnatia shpëton. Rikthimi në Superiore? Jam tip që rrezikoj

para 6 orë - SuperSport

Zekerija Ramadani debutoi me humbje si trajner i Egnatias, që u mposht 2-0 në Korçë me Skënderbeun vendas. Trajneri i skuadrës nga Rrogozhina foli rreth disfatës së sotme për “Gol pas Goli” në Supersport,...

VIDEO Festë kuqeblu në Shkodër Vllaznia i ndal vrullin Partizanit

VIDEO/Festë kuqeblu në Shkodër, Vllaznia i ndal vrullin Partizanit

para 7 orë - SuperSport

Vllaznia mposht 1-0 Partizanin, duke arritur fitoren e tretë radhazi në “Loro Boriçi” në Abissnet Superiore. Goli i Liridon Latifit pas gjysmë orë lojë, i dhuroi 3 pikë fantastike ekipit shkodran, që renditet...

VIDEO Skënderbeu fiton dhe parakalon Egnatian Ramadani debuton me humbje

VIDEO/ Skënderbeu fiton dhe parakalon Egnatian, Ramadani debuton me humbje

para 7 orë - SuperSport

Ka përfunduar me rezultatin 2-0 ndeshja në Korçë mes Skënderbeut dhe Egnatias, teksa vendimtarë kanë qenë golat e shënuar nga ana e Vitijës dhe Berishës në pjesën e dytë të ndeshjes. Falë këtij triumfi,...

VIDEO Skënderbeu vendos në kasafortë tre pikët korçarët shënojnë edhe të dytin

VIDEO/ Skënderbeu vendos në kasafortë tre pikët, korçarët shënojnë edhe të dytin

para 7 orë - SuperSport

Skënderbeu-Egnatia 1-0 (47′ Mensah) Kronika e ndeshjes: 88′ Goooool! Skënderbeu gjen edhe golin e sigurisë, Elvi Berisha finalizon mjeshtërisht një kundërsulm të korçarëve 78′ Skënderbeu shfaqet sërish...

Tomori kërkon ndjesë Jam i zemëruar me veten nuk e përsëris më

Tomori kërkon ndjesë: Jam i zemëruar me veten, nuk e përsëris më

para 7 orë - SuperSport

Milani doli pa pikë nga ndeshje me Liverpool në Champions League, humbi 1-2 në shtëpi dhe i dha fund aventurës në Champions League. Fikayo Tomori ishte ndër më të mirët e kuqezinjve të Piolit, kaloi Milanin...

VIDEO Telashe për Vllazninë shkodranët mbeten me 10 lojtarë

VIDEO/ Telashe për Vllazninë, shkodranët mbeten me 10 lojtarë

para 7 orë - SuperSport

Vllaznia pret Partizanin në Loro Boriçi me skuadrat që do të provojnë të marrin pikët e plota në mënyrë që të mos humbasin kontaktet me kreun, aty ku gjenden Tirana dhe Kukësi. Vllaznia-Partizani 1-0 ...

VIDEO Zëvendësimi i parë në Korçë largohet arbitri Hamiti

VIDEO/ Zëvendësimi i parë në Korçë, largohet arbitri Hamiti

para 7 orë - SuperSport

Skënderbeu-Egnatia 1-0 (47′ Mensah) Kronika e ndeshjes: 60′ Arbitri Hamiti nuk ia del të vazhdojë lojën, zëvendësohet nga Beqiri 52′ Ndeshja është ndalur për momentin, arbitri kryesor Hamiti pëson tërheqje...

VIDEO Shtylla shpëton Partizanin nga goli i dytë mbyllet pjesa e parë në Loro Boriçi

VIDEO/ Shtylla shpëton Partizanin nga goli i dytë, mbyllet pjesa e parë në Loro Boriçi

para 8 orë - SuperSport

Vllaznia pret Partizanin në Loro Boriçi me skuadrat që do të provojnë të marrin pikët e plota në mënyrë që të mos humbasin kontaktet me kreun, aty ku gjenden Tirana dhe Kukësi. Vllaznia-Partizani 1-0 ...

VIDEO Nis me gol pjesa e dytë në Korçë vendasit kalojnë në avatazh

VIDEO/ Nis me gol pjesa e dytë në Korçë, vendasit kalojnë në avatazh

para 8 orë - SuperSport

Skënderbeu-Egnatia 1-0 (47′ Mensah) Kronika e ndeshjes: 47′ Gooool! Skënderbeu gjen avantazhin, pas një rrëmuje në zonë ku provoi dhe Vitija, Mensah shtyn topin në portën e zbrazët 43′ Rast i pastër për...

VIDEO Skuadrat shpërdorojnë mundësi shënimi portierët protagonistë

VIDEO/ Skuadrat shpërdorojnë mundësi shënimi, portierët protagonistë

para 8 orë - SuperSport

Skënderbeu-Egnatia 0-0 Kronika e ndeshjes: 43′ Rast i pastër për Skënderbeun, Mensah kontrollon shumë bukur sferën brenda zonës, kthehet por nuk gjen kuadratin e Djuric 38′ Egnatia rrezikon portën e korçarëve,...

VIDEO Zhbllokohet rezultati në Shkodër shënon Latifi

VIDEO/ Zhbllokohet rezultati në Shkodër, shënon Latifi

para 8 orë - SuperSport

Vllaznia-Partizani 0-0 Kronika e ndeshjes: 28′ Gooool! Vllaznia kalon në avantazh, shkodranët ekzekutojnë një skemë nga goditja e dënimit me Gurishtën që ndalet nga Teqja, mirëpo portieri nuk mund të bëjë...

VIDEO Nis ndeshja në Korçë Skënderbeu pret Egnatian

VIDEO/ Nis ndeshja në Korçë, Skënderbeu pret Egnatian

para 9 orë - SuperSport

Skënderbeu-Egnatia 0-0 Kronika e ndeshjes: 1’Starton ndeshja në Korçë, Skënderbeu pret Egnatian Formacionet titullare: Skënderbeu (5-3-2): Rexhipi, Zguro, Vitija, Sadriu, Bajrami, Meksi, Junior, Meksi,...

VIDEO Nis ndeshja në Shkodër Vllaznia pret Partizanin

VIDEO/ Nis ndeshja në Shkodër, Vllaznia pret Partizanin

para 9 orë - SuperSport

Vllaznia-Partizani 0-0 Kronika e ndeshjes: 5′ Mundësia e parë e ndeshjes shkon për Vllazninë, Djurdjevic ndalet nga portieri Teqja, ndërsa më pas Latifi nuk ka saktësinë e duhur 1′ Starton ndeshja në Loro...

Stadiumet në Angli drejt boshatisjes situatë alarmante në ishull prej COVID

Stadiumet në Angli drejt boshatisjes, situatë alarmante në ishull prej COVID

para 9 orë - SuperSport

COVID 19 po kthehet sërish në një makth në Premier League, teksa tashmë ka frikë se mund të ketë një tjetër mbyllje për stadiumet, çka do i kushtonte një tjetër dëm marramendës klubeve të fubtollit në...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK