Dyshohet se informoi vrasësit e të bijës për lëvizjet ky është veprimi i babait të 14 vjeçares në sallën e gjyqit

Dyshohet se informoi vrasësit e të bijës për lëvizjet, ky është veprimi i babait të 14-vjeçares në sallën e gjyqit

i ri - Vizion Plus

Mediat e Maqedonisë së Veriut kanë sjellë pamje nga momenti kur Aleksandar Gjorçevski babai i 14-vjeçares që u rrëmbye dhe më pas u vra, del para Gjykatës Penale në Shkup. Siç shihet edhe nga video, Gjorçevski...

Zyrtarët iranianë miratojnë kod të rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Zyrtarët iranianë miratojnë kod të rreptë të veshjes për nëpunëset civile

i ri - Vizion Plus

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, e ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve të rrepta islamike të veshjes, e në veçanti...

Vrasja e Liridonës Begaj Çifti ishte dy herë në prag divorci fëmijët mund t i marrë shteti suedez

Vrasja e Liridonës/ Begaj: Çifti ishte dy herë në prag divorci, fëmijët mund t’i marrë shteti suedez

para 32 minutave - Vizion Plus

Dy krimet që tronditën opinionin publik në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, siç ishte vrasja e Liridona Ademajt në Kosovë, apo vrasja e adoleshentes në Maqedoninë e Veriut, ishte një nga temat që u diskutua...

Aksioni opozitar Kadilli Fjala e të bijës në Kuvendin e Berishës rikonfirmoi projektin familjar deputetët të mos e ndjekin më

Aksioni opozitar/ Kadilli: Fjala e të bijës në Kuvendin e Berishës rikonfirmoi projektin familjar, deputetët të mos e ndjekin më

para 32 minutave - Vizion Plus

Demokrati Fatbardh Kadilli, në një intervistë për Vizion Plus komentoi ngjarjet e fundit në politikë si dhe lëvizjet e opozitës përballë kundërshtarit. Ai e konsideroi si një projekt familjar, por jo opozitar,...

Çfarë ju shtyu t i bashkoheshit fesë Islame Vreko në Vizioni i Pasdites  Dikur e quaja terrorizëm por lutja me afroi me Zotin

Çfarë ju shtyu t’i bashkoheshit fesë Islame, Vreko në “Vizioni i Pasdites”: Dikur e quaja terrorizëm, por lutja me afroi me Zotin

para 32 minutave - Vizion Plus

Në pjesën e dytë të emisionit “Vizioni i Pasdites” të moderatores Brikena Prifti në Vizion Plus, ishte e ftuar këngëtarja Egi Vreko. Këngëtarja e njohur tregoi në emision se çfarë e shtyu atë të ndryshonte...

Vrasja e Liridona Ademit psikologia Leki Naimi kishte sjellje tipike të një personi që fshihte diçka mund të ketë shenja psikopatie

Vrasja e Liridona Ademit, psikologia Leki: Naimi kishte sjellje tipike të një personi që fshihte diçka, mund të ketë shenja psikopatie

para 32 minutave - Vizion Plus

Vrasja triller në Kosovë e Liridona Ademajt, për të cilën bashkëshorti pagoi 30 mijë euro për ta eleminuar fizikisht, ishte tema që u diskuta në pjesën e parë të emisionit “Vizioni i Pasdites” të moderators...

Moti i keq Aeroporti i Mynihut anulon dhjetëra fluturime

Moti i keq/ Aeroporti i Mynihut anulon dhjetëra fluturime

para një ore - Vizion Plus

Autoriteti i Aeroportit të Mynihut njoftoi këtë të hënë anulimin e të gjitha fluturimeve hyrëse dhe dalëse të së martës, deri në mesditë. Shkak janë bërë kushtet atmosferike, teksa parashikohenreshje bore...

Krimi që tronditi shqiptarinë Softa Vrasja e Liridonës mund të jetë bërë për disa arsye por jo për tradhti

Krimi që tronditi shqiptarinë, Softa: Vrasja e Liridonës mund të jetë bërë për disa arsye, por jo për tradhti

para një ore - Vizion Plus

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa, i ftuar në emisionin “Vizioni i Pasdites” të moderators, Brikena Prifti në Vizion Plus, komentoi ngjarjen tragjike të 28 nëntorit në Prishtinë, ku u vra Liridona Ademaj,...

Izraeli urdhëron evakuime nga pjesë të qytetit të dytë më të madh të Gazës

Izraeli urdhëron evakuime nga pjesë të qytetit të dytë më të madh të Gazës

para një ore - Vizion Plus

Izraeli u bëri thirrje të hënën banorëve që jetojnë në një pjesë të qytetit të dytë më të madh të Rripit të Gazës, Khan Younis, të evakuohen, ndërsa ushtria izraelite kryen operacione tokësore e ajrore,...

Pesë zakone të mëngjesit që rregullojnë në mënyrë efektive sheqerin në gjak pa ilaçe

Pesë zakone të mëngjesit që rregullojnë në mënyrë efektive sheqerin në gjak pa ilaçe

para një ore - Vizion Plus

Mëngjesi konsiderohet koha ideale për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak dhe në të njëjtën kohë për të siguruar një ekuilibër gjatë ditës. Lëvizjet strategjike të mëposhtme do t’ju ndihmojnë të orientoheni...

EMRI Nuk arrestonte trafikantët e drogës pezullohet nënkomisari i policisë në Fier

EMRI/ Nuk arrestonte trafikantët e drogës, pezullohet nënkomisari i policisë në Fier

para një ore - Vizion Plus

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka pezulluar nga detyra nënkomisarin Taulant Ismailaj, i cili akuzohet se favorizonte trafikantët e lëndëve narkotike, në qytetin e Fierit. Në njoftimin zyrtar bëhet me...

Kate Middleton reagon pas akuza për racizëm Jam e trishtuar

Kate Middleton reagon pas akuza për racizëm: Jam e trishtuar!

para 2 orë - Vizion Plus

Kate Middleton është “e trishtuar ” që emri i saj është vënë në qendër të vëmendjes pas publikimit të librit më të fundit të Omid Scobie, sipas një raporti. Në përkthimin holandez të biografisë së Scobie,...

U arrestua bashkë me Vangjush Dakon GJKKO lë të lirë ndërtuesin e pallatit 11 katësh në Durrës

U arrestua bashkë me Vangjush Dakon/ GJKKO lë të lirë ndërtuesin e pallatit 11 katësh në Durrës

para 2 orë - Vizion Plus

Gjykata e Posaçme ka lënë të lirë Fiqiri Farrukun, ndërtuesin e pallatit për të cilin është nën hetim edhe ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako. Fiqiri Farruku është lënë në “arrest shtëpie”, pas...

Mediat belge publikojnë emrat e 20 bosëve të drogës mes tyre edhe dy padrinot shqiptarë

Mediat belge publikojnë emrat e 20 bosëve të drogës, mes tyre edhe dy “padrinot” shqiptarë

para 2 orë - Vizion Plus

Mediat belge kanë bërë publike emrat e 20 bosëve më të fuqishëm të drogës, të cilët kontrollojnë tregun e narkotikëve, mes tyre gjenden edhe emrat e dy shqiptarëve. Sipas asaj që raportojnë mediat belge,...

E rëndë në Kosovë Burri dhunon barbarisht gruan shtatëzënë fëmija lind para kohe

E rëndë në Kosovë/ Burri dhunon barbarisht gruan shtatëzënë, fëmija lind para kohe

para 2 orë - Vizion Plus

Një tjetër raste dhune është regjistruar në Kosovë, ku një grua shtatëzënë është dhunuar nga bashkëshorti. Mediat në Kosovë shkruajnë se dhuna e ushtruar është bërë shkak edhe për lindjen e parakohshme....

Kontrolli i fundit para vrasjes Granit Plava u pa në lokalin ku darkoi Liridona Ademaj me familjen

Kontrolli i fundit para vrasjes, Granit Plava u pa në lokalin ku darkoi Liridona Ademaj me familjen

para 3 orë - Vizion Plus

Kanë dalë detaje të reja nga krimi tragjik i 28 nëntorit në Kosovë, ku u vra Liridona Ademaj. Mediat në Kosovë shkruajnë se Naim Murseli kishte planifikuar gjithçka ndërsa e kishte ftuar bashkëshorten...

Civilët nuk mund të informohen për urdhra evakuimi ndërpritet interneti dhe të gjitha shërbimet telefonike në Gazë

Civilët nuk mund të informohen për urdhra evakuimi, ndërpritet interneti dhe të gjitha shërbimet telefonike në Gazë

para 3 orë - Vizion Plus

Të gjitha shërbimet e telekomunikacionit janë ndërprerë në qytetin e Gazës dhe pjesë të tjera të Gazës veriore. Lajmi u njoftua nga kompania palestineze e telekomunikacionit “PalTel”, ku theksohet se shkak...

Keni planifikuar t i bëni dhurata këtyre 4 shenjave të zodiakut Atëherë mendojeni mirë

Keni planifikuar t’i bëni dhurata këtyre 4 shenjave të zodiakut? Atëherë mendojeni mirë

para 3 orë - Vizion Plus

Festat e fundvitit janë shumë pranë dhe pa diskutim që kemi filluar të mendojmë për dhuratat që do ju bëjmë familjarëve tanë. Nëse mamasë, vëllait, kushëririt apo të dashurit nuk i pëlqejnë kurrë dhuratat...

Rama nga Shkodra PS të mësojë nga gabimet e kundërshtarit

Rama nga Shkodra: PS të mësojë nga gabimet e kundërshtarit

para 3 orë - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama gjatë Asamblesë së Zgjeruar të Partisë Socialiste në Shkodër, theksoi se është momenti që PS të mësojë nga gabimet e kundërshtarit, në mënyrë që të mos përfundojnë të ndarë në copa....

Moska mbulohet nga bora ndërsa temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

Moska mbulohet nga bora, ndërsa temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

para 3 orë - Vizion Plus

Temperaturat në pjesë të Siberisë kanë rënë në minues 56 gradë të hënën, ndërsa kryeqyteti i Rusisë, Moska, është përballur me reshje rekorde të borës dhe pengesa në fluturime. Në Republikën Saka, e cila...

Rama Parlamenti është marrë peng përkohësisht akte të humbjes së kontrollit nga të akuzuarit e drejtësisë

Rama: Parlamenti është marrë peng përkohësisht, akte të humbjes së kontrollit nga të akuzuarit e drejtësisë

para 3 orë - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama e konsideroi të pazakontë situatën e krijuar në parlament, referuar tensioneve të krijuara nga opozita gjatë seancave të fundit plenare. Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Zgjeruar...

Asambleja e zgjeruar e PS në Shkodër Rama zbulon se çfarë i kërkoi Benet Beci kur do të kandidonte për Bashkinë

Asambleja e zgjeruar e PS në Shkodër, Rama zbulon se çfarë i kërkoi Benet Beci kur do të kandidonte për Bashkinë

para 3 orë - Vizion Plus

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, njëherësh kryetar i Partisë Socialiste, gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Zgjeruar të PS në Shkodër, ai zbuloi se çfarë i kërkoi Benet Beci gjatë kohës që diskutonin...

Kushdo që ka komunikuar me SKY dhe Encro Chat të plotësojë formuarin Balla miraton urdhrin për policët

Kushdo që ka komunikuar me SKY dhe Encro Chat të plotësojë formuarin, Balla miraton urdhrin për policët

para 4 orë - Vizion Plus

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka miratuar urdhrin e posaçëm që ka të bëjë me vetëdeklarimin e të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit, AMP dhe Gardës së Republikës, nëse kanë përdorur aplikacionet...

Rama Shkodrën e gjetëm me lakun në fyt  do investojmë në zhvillimin e kësaj zone

Rama: Shkodrën e gjetëm me “lakun në fyt”, do investojmë në zhvillimin e kësaj zone

para 4 orë - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama prezantoi projektet e qeverisë për qytetin e Shkodrës. Në fjalën e tij gjatë Asamblesë së Zgjeruar të Partisë Socialiste, Rama theksoi se investimet do të nisin që nga pastërtia dhe...

Lufta në Lindjen e Mesme Mbi 80 e popullsisë së Gazës është zhvendosur pritet valë e re refugjatësh

Lufta në Lindjen e Mesme/ Mbi 80% e popullsisë së Gazës është zhvendosur, pritet valë e re refugjatësh

para 4 orë - Vizion Plus

Urdhrat e evakuimeve nga Izraeli dhe bombardimet e vazhdueshme kanë sjellë zhvendosjen e 1.9 milionë njerëzve në Gazë. Autoritetet njoftojnë se mbi 80% e popullsisë së përgjithshme të Gazës, është detyruar...

Anëtarë grupi kriminal Ekstradohen nga Spanja dhe Gjermania dy persona

Anëtarë grupi kriminal/ Ekstradohen nga Spanja dhe Gjermania dy persona

para 4 orë - Vizion Plus

Dy persona në kërkim nga drejtësia shqiptare janë ekstraduar këtë të hënë, nga Spanja dhe Gjermania. Autoritetet njoftojnë se është bërë i mundur ekstradimi nga Frankfurti i një 33-vjeçari të dënuar nga...

Kaos në spitalet e Gazës Mjekët Spitalet të tejmbushur të plagosurit nuk marrin dot ndihmë nga ne

Kaos në spitalet e Gazës/ Mjekët: Spitalet të tejmbushur, të plagosurit nuk marrin dot ndihmë nga ne

para 4 orë - Vizion Plus

Situata në spitalet e Gazës është kaotike, qindra e mijëra pacientë e kanë të pamundur të marrin shërbim mjekësor për shkak të tejmbushjes së qendrave shëndetësore përtej kapaciteteve. Mediat ndërkombëtare...

 Hajde mor pi kafe  si i përgjigjet Edi Rama shkodranit

“Hajde mor pi kafe”, si i përgjigjet Edi Rama shkodranit

para 4 orë - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama, ka qenë i pranishëm në qytetin e Shkodrës ditën e sotme, për të parë punimet që janë bërë në këtë Bashki, e cila për herë të parë drejtohet nga socialistët. Gjatë shëtitjes së tij...

Këto janë 3 metoda natyrale për zhdukjen e gurëve në veshka

Këto janë 3 metoda natyrale për zhdukjen e gurëve në veshka

para 4 orë - Vizion Plus

Për të mbajtur veshkat tona të shëndetshme, është e rëndësishme që të hidratohemi në mënyrën e duhur, për të lehtësuar largimin e mbeturinave dhe toksinave. Veshkat janë organet përgjegjëse për filtrimin...

Merr flakë hoteli në Bilisht Shpëtojnë pa lëndime tursitët zbardhen detajet e para

Merr flakë hoteli në Bilisht/ Shpëtojnë pa lëndime tursitët, zbardhen detajet e para

para 5 orë - Vizion Plus

Përfshihet nga flakët një hotel në afërsi të fshatit Vranisht te bashkisë se Devollit. Flakët kanë përfshirë katin e tretë të këtij hoteli që ndodhet buzë rrugës nacionale Korçë – Kapshticë. Sipas shërbimit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK