E kisha planifikuar që në 97  Goditi me grusht Berishën zbardhet deklarata në polici e Gert Shehut

‘E kisha planifikuar që në ‘97’! Goditi me grusht Berishën, zbardhet deklarata në polici e Gert Shehut

para 22 minutave - NOA

Tiranë- Zbardhet një tjetër detaj rrth së personit që goditi Berishën. Gerti Shehu, 31-vjeç ka thënë para hetuesve se ai e kishte planifikuar këtë që nga viti 1997. Por megjithatë deklarata e tij janë...

E papritura e madhe Ish deputeti dhe prefekti i Partisë Socialiste i bashkohet opozitës

E papritura e madhe! Ish-deputeti dhe prefekti i Partisë Socialiste i bashkohet opozitës

para 13 minutave - NOA

Një socialist 24-karatësh në Lezhë ka “kaluar ylberin”, duke u bërë pjesë e opozitës shqiptare. Janë të paktë njerëzit që e bëjnë një kalim të tillë nga pushteti në opozitë, por ish-deputeti dhe prefekti...

Publikohet foto Ky është i riu që ndërroi jetë pas aksidentit të rëndë në Arllat

Publikohet foto/ Ky është i riu që ndërroi jetë pas aksidentit të rëndë në Arllat

para 57 minutave - NOA

Personi që shihni në foto është Mifail Thaçi, i riu që ndërroi jetë sot tragjikisht, si pasojë e aksidentit të rëndë rrugor që ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën Arllat- Malishevë në Kosovë. Bëhet me dije...

Rritje e partneritetit strategjik Kinë  vendet arabe

Rritje e partneritetit strategjik Kinë – vendet arabe

para një ore - NOA

Vitet e fundit, marrëdhëniet e partneritetit strategjik ndërmjet Kinës e vendeve arabe kanë pasur përparime të reja dhe ndërtimi i përbashkët i “Një brez, një rrugë” ka arritur në një fazë të re. Bashkëpunimi...

A e njihni lulen e Krishtlindjeve Disa këshilla si të kujdeseni për atë

A e njihni lulen e Krishtlindjeve? Disa këshilla si të kujdeseni për atë

para një ore - NOA

Në këtë periudhë të vitit, shtëpitë mbushen me “aromë festash”. Për ta shtuar këtë atmosferë shërben dhe ajo që njihet gjerësisht si lulja e Krishtlindjeve, por emrin e vërtetë e ka lulja Poinsettias....

Dështoi në Botëror shkarkohet Luis Enrique Ja kush pritet ta pasojë te Spanja

Dështoi në Botëror, shkarkohet Luis Enrique. Ja kush pritet ta pasojë te Spanja

para një ore - NOA

Pas eliminimit në 1/8 finale të Botërorit të Katarit 2022 kundër Marokut, RFEF ka marrë vendimin për ta zëvendësuar Luis Enrique në krye të kombëtares iberike. Cikli i ‘Lucho’ në krye të “La Roja” ka marrë...

Po bënte ushtrime në palestër vajza bie direkt pa ndjenja dhe humb jetën Video

Po bënte ushtrime në palestër, vajza bie direkt pa ndjenja dhe humb jetën (Video)

para një ore - NOA

Ekuador- Një 28-vjeçare në Ekuador ka vdekur papritur teksa po bënte ushtrime në palestër. Një kamera sigurie e kapi Ramirezin duke bërë “Squats”, kur papritmas humbi ndjenjat dhe ra me fytyrë përtokë....

Berisha nuk ka përballuar një grusht dosido 5 vite më parë Gert Shehu goditi rojen për pultin e televizorit dhe e la 9 ditë në koma

Berisha nuk ka përballuar një grusht dosido! 5 vite më parë Gert Shehu goditi rojen për pultin e televizorit dhe e la 9 ditë në koma

para një ore - NOA

Tiranë- Mësohen detaje të rënda rreth Gert Shehut, agresorit që qëlloi me grusht në fytyrë kreun e PD, Sali Berisha. Nga raportimet e fundit rezulton se ish kryeministri Sali Berisha, nuk është personi...

Dy ditë pas grushtit Sali Berisha shfaqet me syze të errëta

Dy ditë pas grushtit, Sali Berisha shfaqet me syze të errëta

para 2 orë - NOA

Pas sulmit që pësoi me datë 6 dhjetor, kreu i PD Sali Berisha është shfaqur në zyrën e tij në selinë e PD me ish-Presidentin e Kroacisë, Stipe Mesiç. Berisha se mban syze dielli, pasi në fytyrën e tij...

Brozovic quajeni më mirë maratonisti i Botërorit të Katarit I ka kaluar 56 26 kilometra deri tani

Brozovic, quajeni më mirë ‘maratonisti’ i Botërorit të Katarit. I ka kaluar 56.26 kilometra deri tani

para 2 orë - NOA

Kroacia krenohet me njërën nga mesfushat më të mira, me dhe pa top, në “Katar 2022”, të përbërë nga Luka Modric, Mateo Kovacic dhe Marcelo Brozovic. Modric, në moshën 37-vjeçare, është imazhi i çdo sakrifice....

Makina bëhet grusht me hekura Aksident tragjik në Kosovë 1 i vdekur dhe 5 të lënduar Foto nga vendngjarja

Makina bëhet grusht me hekura/ Aksident tragjik në Kosovë, 1 i vdekur dhe 5 të lënduar (Foto nga vendngjarja)

para një ore - NOA

Kosovë- Një aksident i rëndë trafiku mes dy automjetesh ka ndodhur në rrugën Arllat Malishevë, në Kosovë, ku si pasojë ka vdekur një person dhe kanë mbetur të lënduar pesë të tjerë. Aksidentin e ka konfirmuar...

Motra e Icardit ja gjesti i ëmbël për vëllain pas ndarjes me Wanda Nara

Motra e Icardit, ja gjesti i ëmbël për vëllain pas ndarjes me Wanda Nara

para 3 orë - NOA

Ivana Icardi është gati ta ndihmojë vëllain e saj Mauro pas ndarjes së shumëpërfolur nga Wanda Nara. Të dy nuk flasin prej vitesh, por ish-konkurrentja e "Big Brother" është e gatshme të bëjë gjithçka...

Meta ka zgjedhur Httpool nga Aleph si Partner të Autorizuar shitjesh në Shqipëri

Meta ka zgjedhur Httpool nga Aleph si Partner të Autorizuar shitjesh në Shqipëri

para 4 orë - NOA

Tiranë – Httpool nga Aleph dhe Meta kanë deklaruar se dy kompanitë do të bashkëpunojnë në Shqipëri nën Programin e Partnerëve të Autorizuar të Shitjeve Meta. Partnerët e autorizuar të shitjeve të Meta...

Komuniteti rom i vë flakën Selanikut në Greqi Përse protestojnë

Komuniteti rom i ‘vë flakën’ Selanikut në Greqi. Përse protestojnë?

para 3 orë - NOA

Selanik- Plagosja nga policia e një të riu rom ka bërë që komuniteti i tyre në Selanik të hidhet në protesta të dhunshme. Përleshjet e dhunshme ndodhen në Avenue Nato në Aspropyrgos ku protestuesit i vunë...

Kokainë armë dhe mbi 30 mijë euro në shtëpinë e tij Arrestohet shqiptari në Greqi

Kokainë, armë dhe mbi 30 mijë euro në shtëpinë e tij. Arrestohet shqiptari në Greqi

para 4 orë - NOA

Greqi- Një 39 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në Selanik. Atij i është gjetur dhe sekuestruar rreth 300 gram kokainë dhe mbi 30 mijë euro. Ky shtetas ishte liruar pak kohë më parë nga...

Çfarë i ndodhi Rina Balajt  Është më keq se të ndahesh nga dashuria e jetës

Çfarë i ndodhi Rina Balajt? ‘Është më keq se të ndahesh nga dashuria e jetës’

para 4 orë - NOA

Rina Balaj është shumë aktive në rrjete sociale ku nuk heziton të ndajë me ndjekësit momente ose mendime nga më të ndryshmet. Siç tashmë dihet, Rina frekuenton prej kohësh palestrën. Madje-madje për reperen...

Nuk ka lidhje me historinë e Big Brother VIP Beatrix regon kur i është thyer zemra më shumë

Nuk ka lidhje me historinë e Big Brother VIP. Beatrix regon kur i është thyer zemra më shumë!

para 4 orë - NOA

Beatrix Ramosaj, ka folur shpesh për marrëdhënien që ka pasur me babain e saj të ndjerë, si edhe ka ndarë jo pak herë kujtime me të në rrjete sociale. Së fundmi ish-banorja e “Big Brother Vip” ka realizuar...

Ilary Blasi fshin Tottin fluturon për në Zvicër Detajet e pushimeve të ëndrrave me të dashurin e ri

Ilary Blasi ‘fshin’ Tottin, fluturon për në Zvicër. Detajet e pushimeve të ëndrrave me të dashurin e ri

para 4 orë - NOA

Ilary Blasi po kalon pushime ëndrrash. Ish-gruaja e Francesco Tottit tashmë fluturoi për në Zvicër, në St Moritz, për fundjavën e gjatë të 8 dhjetorit së bashku me partnerin e saj të ri Bastian. Në postimet...

Vdekja e të riut shqiptar në burgun e Serbisë familja Kemi një inçizim për torturat që i janë bërë

Vdekja e të riut shqiptar në burgun e Serbisë, familja: Kemi një inçizim për torturat që i janë bërë!

para 4 orë - NOA

Kosovë- Fakte të reja tronditëse mësohen nga vdekja e të riut shqiptar Artan Zymberi i cili ndërroi jetë në burgun “Sremska Mitrovica”. Xhaxhai i tij, Nagip Zymberi, tregoi se arsyeja pse nipi i tij u...

I riu në Tiranë thyen urdhrin e mbrojtjes merr gruan me forcë nga puna dhe e rreh në lokal EMRI

I riu në Tiranë thyen urdhrin e mbrojtjes, merr gruan me forcë nga puna dhe e rreh në lokal (EMRI)

para 4 orë - NOA

TIRANË- Burri merr gruan dhe e dhunon në lokal. Një rast i rëndë i dhunës në familje është shënuar ditën e sotme. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas njoftimit se një shtetas kishte marrë me...

Armina Mevlani flet hapur nëse po pret një fëmijë me Shkëlzenin

Armina Mevlani flet hapur nëse po pret një fëmijë me Shkëlzenin?

para 5 orë - NOA

Tiranë- Moderatorja Armina Mevlani prej më shumë se 10 vitesh është në një romancë me Shkëlzen Berishën. Çifti kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë disa muaj më parë dhe me sa duket janë gati të kenë...

Nuk janë kukulla Tre vëllezërit me gjendjen e mistershme gjenetike nuk rriten më shumë se masa e bebeve

Nuk janë kukulla! Tre vëllezërit me gjendjen e mistershme gjenetike, nuk rriten më shumë se masa e bebeve

para 5 orë - NOA

Vëllezërit Daljeet, Kamaljit e Ramneet Singh janë të tre rreth 50 cm të gjatë dhe sipas familjes së tyre ata nuk do të rriten më shumë ndërsa shpeshherë ngatërrohen me bebe. Daljeet është në fakt 13 vjeç,...

Janë tifoze të zjarrta të Neymar it binjaket seksi i vënë dhe një herë flakën rrjetit FOTO

Janë tifoze të zjarrta të Neymar-it, binjaket seksi i vënë dhe një herë “flakën” rrjetit (FOTO)

para 5 orë - NOA

Matild dhe Polin Tanto janë dy prej modeleve më seksi franceze. Edhe pse binjaket nga Bordoja nuk duken shumë të interesuara për Kupën e Botës, ato sigurisht që janë në qendër të vëmendjes. Shkak bëhen...

Gjermania vazhdon me Flick trajneri flet pas votëbesimit  Qëllimi madhor është Europiani që do ta presim në shtëpi

Gjermania vazhdon me Flick, trajneri flet pas ‘votëbesimit’: Qëllimi madhor është Europiani që do ta presim në shtëpi

para 5 orë - NOA

Hansi Flick mbetet në krye të kombëtares gjermane, pavarësisht dështimit në Katar. Tashmë ka mbërritur edhe njoftimi zyrtar. Synimi tani është rikthimi i skuadrës në krye, në Kampionatin Evropian të ardhshëm...

Policia arreston në Fier 21 vjeçarin e kërkuar për trafik në Itali

Policia arreston në Fier 21 vjeçarin e kërkuar për trafik në Itali

para 5 orë - NOA

Fier- Kapet në Patos dhe vihet në pranga, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, 21-vjeçari i kërkuar ndërkombëtarisht për trafikim të lëndëve narkotike. Shërbimet e Policisë Fier, në vijim të punës për...

Sot 8 Dhjetori Dita Kombëtare e Rinisë 32 vite nga Lëvizja Studentore që solli demokracinë

Sot 8 Dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë, 32 vite nga Lëvizja Studentore që solli demokracinë

para 6 orë - NOA

TIRANË- 32 vite më parë, më 8 dhjetor 1990, nisi në Shqipëri Lëvizja Studentore që solli demokracinë. Një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë të...

Asllani rrëfehet në 360 gradë Kurrë s kam kërkuar huazim nga Interi goli i humbur ndaj Barcelonës më la 4 netë pa gjumë

Asllani rrëfehet në 360 gradë: Kurrë s’kam kërkuar huazim nga Interi, goli i humbur ndaj Barcelonës më la 4 netë pa gjumë

para 6 orë - NOA

I intervistuar nga “Gazzetta dello Sport”, mesfushori i Interit, Kristjan Asllani ka folur për pjesën e parë të sezonit me fanellën zikaltër. Asllani, pse luajtët pak pas dëmtimit të Brozos? Sepse duhet...

I mituri bie në një pus 17 metra të thellë ekipet e shpëtimit në luftë me kohën

I mituri bie në një pus 17 metra të thellë, ekipet e shpëtimit në “luftë” me kohën

para 6 orë - NOA

Është një garë me kohën në Indi për të shpëtuar një fëmijë që ka rënë në një pus në shtetin qendror të Madhya Pradesh. Operacionet për shpëtimin e 8-vjeçarit Tanmay Sahu kanë nisur prej më shumë se 24...

A e dini se mund të jeni alergjik ndaj të ftohtit

A e dini se mund të jeni alergjik ndaj të ftohtit?

para 7 orë - NOA

Të shumtë janë ata që e urrejnë dimrin, në fakt mund të fillojnë edhe të bëjnë shaka se janë “alergjikë” ndaj të ftohtit dhe mezi presin që temperaturat e ngrohta të fillojnë sërish. Por, duke lënë mënjanë...

Dy shpërthime tronditën Mitrovicën Çfarë ndodhi në lagjen e shqiptarëve dhe boshnjakëve

Dy shpërthime tronditën Mitrovicën/ Çfarë ndodhi në lagjen e shqiptarëve dhe boshnjakëve?

para 15 orë - NOA

Kosovë- Në Mitrovicë të Veriut kanë ndodhur dy shpërthime me shok bomba në mbrëmjen e 7 dhjetorit. Drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti, i tha Radios Evropa e Lirë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK