Babai i Naim Murselit flet për herë të parë pas arrestimit të djalit të tij raportet me Liridonën familjen e saj dhe fëmijët

Babai i Naim Murselit flet për herë të parë pas arrestimit të djalit të tij, raportet me Liridonën, familjen e saj dhe fëmijët

i ri - Zeri

Babai i Naim Mureselit ka dhënë një intervistë ekskluzive për Nacionalen në të cilën ka rrëfyer për rastin e Liridona Ademajt, e vrarë para pak ditësh nga bashkëshorti i saj që dyshohet se pagoi vrasësit,...

Grabitja në Bregun e Diellit Personi i armatosur dhe i maskuar vjedh para

Grabitja në Bregun e Diellit: Personi i armatosur dhe i maskuar vjedh para

i ri - Zeri

Një rast i grabitjes ka ndodhur sot pasdite në një institucion mikrofinanciar në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Sipas informatave të deritanishme me këtë rast është vjedhur një sasi e caktuar parash....

Lëndohen katër persona nga një aksident në rrugën Prishtinë  Gjilan

Lëndohen katër persona nga një aksident në rrugën Prishtinë – Gjilan

i ri - Zeri

Një aksident komunikacioni ka ndodhur në rrugën që lidh Prishtinën me Gjilanin. Pas një përplasjeje mes një kamioni dhe një veture ka rezultuar në lëndimin e katër personave. Flora Ahmeti, zëdhënëse e...

Edhe në Gjakovë ndizen qirinj në kujtim të Liridona Ademajt

Edhe në Gjakovë ndizen qirinj në kujtim të Liridona Ademajt

para 34 minutave - Zeri

Në Gjakovë shumë qytetarë kanë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademaj, e cila u vra më 29 nëntor në Prishtinë. Ndezja e qirinjëve u bë tek “Parku i Qytetit”. Ky aktivitet u bë për të nderuar Liridona...

Erdogan Netanyahu do të gjykohet në Hagë si kasapi i Gazës

Erdogan: Netanyahu do të gjykohet në Hagë si kasapi i Gazës

para 34 minutave - Zeri

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka deklaruar se kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu do të gjykohet për krime lufte, duke iu referuar ofensivës së izraelitëve në Rripin e Gazës. Në një...

Maqedonia e Veriut shpall zgjedhjet qeveria teknike pritet të drejtohet nga një kryeministër shqiptar

Maqedonia e Veriut shpall zgjedhjet, qeveria teknike pritet të drejtohet nga një kryeministër shqiptar

para 34 minutave - Zeri

Drejtuesit e partive politike në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të hënën për datën e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare që do të mbahen në 2024. Në një takim të thirrur nga Kryeministri dhe kryetar...

Macron Izraeli duhet të përcaktojë më saktësisht qëllimet e tij në Gaza

Macron: Izraeli duhet të përcaktojë më saktësisht qëllimet e tij në Gaza

para 34 minutave - Zeri

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka shtuar kritikat e tij ndaj strategjisë ushtarake të Izraelit, duke thënë se objektivi i deklaruar i tij për eliminimin e Hamasit mund të zgjasë një dekadë dhe të...

Nuk ka qetësi për Turqinë goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Nuk ka qetësi për Turqinë, goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

para 34 minutave - Zeri

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave. Sizmologët në Turqi dhe në Greqi po ashtu janë të shqetësuar....

Toyota prezantoi një tjetër model të veçantë Supra

Toyota prezantoi një tjetër model të veçantë Supra

para një ore - Zeri

Toyota shumëngjyrëshe na kujton në Supra GT4, që deri më tani është prodhuar në 100 dhe quhet GR Supra GT4 100th Edition Tribute, dhe do t’u ofrohet vetëm blerësve në Evropë. Kanë kaluar pothuajse pesë...

Arrestohet mitrovicasi dyshohet për vjedhje të rëndë në tentativë

Arrestohet mitrovicasi, dyshohet për vjedhje të rëndë në tentativë

para një ore - Zeri

Policia e Kosovës ka arrestuar 20-vjeçarin M.A., pasi që i njëjti dyshohet se ka tentuar të kryejë një vjedhje të rëndë në qytetin e Mitrovicës. Sipas njoftimit të Polcisë thuhet se ngjarja ka ndodhur...

Avokatja Loncari Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

Avokatja Loncari: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

para një ore - Zeri

“Shteti suedez ka mundësi të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e bashkëshortes së tij, Liridonës”. Kështu ka thënë Avokatja nga Suedia, Arlinda Loncari. “Ka mundësi. Kjo nuk është...

Vrasja e Liridonës nënkoloneli Morina Vrasësi amator u mundua t i zhdukë gjurmët por policia veproi më shpejt

Vrasja e Liridonës, nënkoloneli Morina: Vrasësi amator, u mundua t’i zhdukë gjurmët por policia veproi më shpejt

para një ore - Zeri

Refki Morina, nënkolonel i Policisë në pension, ka thënë se në shikim të parë, vrasësi i Liridona Ademajt duket amator. Morina thotë se i njëjti ndoshta është munduar të gjejë ndonjë mundësi që mbase edhe...

Rushiti Viktima të dhunës seksuale të luftës ishin edhe burrat

Rushiti: Viktima të dhunës seksuale të luftës ishin edhe burrat

para një ore - Zeri

Javën e kaluar në vendin tonë është mbajtur Konferenca e parë ndërkombëtare mbi dhunën seksuale gjatë luftës në Kosovë ndaj djemve dhe burrave. Lidhur me organizimin e kësaj konference si dhe publikimin...

Bislimi viziton Qendrën e studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës

Bislimi viziton Qendrën e studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës

para një ore - Zeri

“Iniciativa për krijimin e Qendrës mbështetëse për studentët me nevoja të veçanta në hapësirat e Universitetit të Prishtinës, është një përpjekje e rëndësishme që synon të promovojë përfshirjen dhe zhvillimin...

Xhaferi Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

para 2 orë - Zeri

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot i shprehu ngushëllime familjes së 14-vjeçares Vanja dhe porositi që organet kompetente ta zbardhin rastin deri në fund. “Arsyeja, përgjegjësia për fjalën e thënë...

Çetaj Rasti i Liridonës asnjëherë nuk ka ndodhur në Kosovë

Çetaj: Rasti i Liridonës asnjëherë nuk ka ndodhur në Kosovë

para 3 orë - Zeri

Fleta Çetaj, nga Qendra Kosovare për Studime Gjinore, ka thënë se rasti i vrasjes së Liridona Ademajt nuk ka ndodhur më herët në Kosovë. Çetaj, mes tjerash përmendi sa raste kanë përfunduar me vrasje në...

Haradinaj kërkon nga Kurti që t ua plotësoj kushtet policëve

Haradinaj kërkon nga Kurti që t’ua plotësoj kushtet policëve

para 3 orë - Zeri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ishte dorëzuar regjimit serb pa rezistencë, gjatë luftës në Kosovë. Haradinaj përmes një...

Babai i Vanja Gjorçevskës pritet të dërgohet para Gjykatës Penale

Babai i Vanja Gjorçevskës pritet të dërgohet para Gjykatës Penale

para 3 orë - Zeri

Babai i Vanja Gjorçevskës sonte pritet të dërgohet para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit. Ai gjatë ditës së djeshme ishte në pyetje policore, ndërsa sot në konferencë për...

22 vjeçarja lind para kohës në QKUK dyshohet për shkak të dhunës nga bashkëshorti

22-vjeçarja lind para kohës në QKUK, dyshohet për shkak të dhunës nga bashkëshorti

para 3 orë - Zeri

Një grua 22-vjeçarje e cila është pranuar të dielën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka lindur para kohe si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga burri. Rastin e ka ka konfirmuar drejtori...

Partnerja i bën sërish një dedikim Bleros Më mungon dashuri

Partnerja i bën sërish një dedikim Bleros: Më mungon dashuri

para 3 orë - Zeri

E dashura e Blero Muharremit, e cila mbetet akoma misterioze, ka reaguar sërish në rrjete sociale. Ajo ka bërë një postim në InstaStory me anë të së cilit i ka dedikuar një shkrim partnerit të saj. E njëjta...

Komandanti i KFOR it qëndron për vizitë në kampin Novo Selo

Komandanti i KFOR-it qëndron për vizitë në kampin Novo Selo

para 3 orë - Zeri

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Ozkan Ulutas, sot, ka qëndruar për vizitë në kampin Novo Selo. Ulutas, është pritur në takim nga komandanti i RC-E, kolonel Kenneth Ross Walker. “Komandanti i #KFOR-it,...

Izraeli urdhëron evakuim masiv në jug të Gazës por palestinezët s kanë ku të ikin më

Izraeli urdhëron evakuim masiv në jug të Gazës, por palestinezët s’kanë ku të ikin më

para 3 orë - Zeri

Ushtria e Izraelit i ka ripërtërirë thirrjet të hënën për evakuim masiv nga qyteti jugor i Rripit të Gazës, Kan Jounis, ku kanë kërkuar strehim dhjetëra mijëra palestinezë të zhvendosur në javët e fundit....

Halitjaha thotë se Blerim Kuçi ka dezertuar nga UÇK ja por s e di që është arrestuar dhe ndaluar për këto veprime

Halitjaha thotë se Blerim Kuçi ka dezertuar nga UÇK-ja, por s’e di që është arrestuar dhe ndaluar për këto veprime

para 3 orë - Zeri

Gjatë dëshmisë së tij të hënën në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK), dëshmitari Sadik Halitjaha ka thënë se një person i quajtur Blerim Kuçi, i cili ka qenë edhe komandant brigade, kishte dezertuar...

Maqedonci Pjesëtarët e FSK së treguan profesionalizëm të lartë në Zvicër

Maqedonci: Pjesëtarët e FSK-së treguan profesionalizëm të lartë në Zvicër

para 3 orë - Zeri

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, tha se pesë pjesëtarë të FSK-së, të Qendrës Ndërkombëtare të Kërkim-Shpëtimit të Gardës Kombëtare, përkrah ekipeve të kërkim-shpëtimit nga Mbretëria e Bashkuar, Spanja...

Arrestohen dy zyrtarë në Obiliq dyshohet se i mundësuan një personi pajisjen me dokumente zyrtare duke i krijuar identitet të rremë

Arrestohen dy zyrtarë në Obiliq, dyshohet se i mundësuan një personi pajisjen me dokumente zyrtare duke i krijuar identitet të rremë

para 3 orë - Zeri

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, pas një pune hetimore kanë arritur të sigurojnë informata dhe prova relevante për të dyshuarit me iniciale (I. M.) dhe (A. G.), zyrtarë...

Moska mbulohet nga bora ndërsa temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

Moska mbulohet nga bora, ndërsa temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

para 4 orë - Zeri

Temperaturat në pjesë të Siberisë kanë rënë në minues 56 gradë të hënën, ndërsa kryeqyteti i Rusisë, Moska, është përballur me reshje rekorde të borës dhe pengesa në fluturime. Në Republikën Saka, e cila...

A rrezikon nga hakmarrja familja e Naimit Murselit çfarë tha vëllai i Liridonës

A rrezikon nga hakmarrja familja e Naimit Murselit, çfarë tha vëllai i Liridonës?

para 4 orë - Zeri

Leonardi, vëllai i Liridonës që u vra nga bashkëshorti në Kosovë, ka thënë në Gjykata se nuk do të hakmerret për vrasjen e të motrës, por do ia lërë në dorë drejtësisë të marrë vendim për Naim Murselin....

Paneli i Speciales pranon për provë të besueshme dokumente fotokopje dorëzuara nga Shërbimi Sekret i Serbisë

Paneli i Speciales pranon për provë të besueshme dokumente fotokopje, dorëzuara nga Shërbimi Sekret i Serbisë

para 4 orë - Zeri

Paneli i Gjyqtarëve në Gjykatën Speciale ka vendosur të pranojë si provë një ditar lufte, i pretenduar të jetë i një Ushtari të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e që si origjinal gjendet në Serbi. Për të...

Arrestohen dy zyrtarë në Obiliq dyshohet se falsifikuan dokumentet zyrtare

Arrestohen dy zyrtarë në Obiliq, dyshohet se falsifikuan dokumentet zyrtare

para 4 orë - Zeri

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, pas një pune hetimore kanë arritur të sigurojnë informata dhe prova relevante për të dyshuarit me iniciale (I. M.) dhe (A. G.), zyrtarë...

Haradinaj në 111 vjetorin e FARSH it Kujtojmë me respektin më të thellë të gjithë atdhetarët e asaj kohe

Haradinaj në 111-vjetorin e FARSH-it: Kujtojmë me respektin më të thellë të gjithë atdhetarët e asaj kohe

para 4 orë - Zeri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në rastin e 111-vjetorit të krijimit të Forcave të Armatosura Shqiptare, i ka kujtuar atdhetarët e asaj kohe, të cilët krijuan dhe fuqizuan Ushtrinë Shqiptare. “Urime...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK