De la Fuente zëvendëson Enriquen te Spanja

De la Fuente zëvendëson Enriquen te Spanja

i ri - Koha.net

Më pak se një orë pasi u konfirmua largimi i Luis Enriques nga Spanja, është gjetur pasardhësi i tij. Federata e Futbollit të Spanjës ka bërë të ditur se Luis de la Fuente do të jetë trajner i ekipit,...

Me këtë truk të thjeshtë do ta shkrini shpejt xhamin e përparmë të veturës

Me këtë truk të thjeshtë, do ta shkrini shpejt xhamin e përparmë të veturës

i ri - Koha.net

Përdoruesja e TikTokut, Sara Deutsch, publikoi një truk të thjeshtë për të shkrirë shpejt xhamin e përparmë të veturës. Ky është një nga problemet më të urryera me të cilat përballen shoferët e veturave...

Musliu ia jep një porosi Konjufcës nga ish punëtoret e Aeroportit

Musliu ia jep një porosi Konjufcës nga ish-punëtoret e Aeroportit

para 17 minutave - Koha.net

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ia ka dhënë një shall portokalli kryeparlamentarit Glauk Konjufca. Musliu ka thënë se shalli është porosi nga ish-punëtoret e Aeroportit “Adem...

Hill në takim me Vuçiqin Dialogu kornizë për zgjidhjen e çështjeve të hapura

Hill në takim me Vuçiqin: Dialogu kornizë për zgjidhjen e çështjeve të hapura

para 17 minutave - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin amerikan në Serbi, Christopher Hill, ku ndër të tjera është biseduar edhe për dialogun Kosovë – Serbi. Hill ka thënë se SHBA-ja e përkrah...

Konjufca Legjislacioni për personat me aftësi të kufizuara nuk zbatohet

Konjufca: Legjislacioni për personat me aftësi të kufizuara nuk zbatohet

para 17 minutave - Koha.net

Kryetari Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjucfa, ka theksuar se pavarësisht që Kosova ka ligje për personat me aftësi të kufizuara, ato nuk zbatohen. Konjufca, në Kongresin Botëror për Personat me Aftësi...

Stano Borrelli ka ftuar për takim Kurtin e Vuçiqin

Stano: Borrelli ka ftuar për takim Kurtin e Vuçiqin

para 32 minutave - Koha.net

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Peter Stano, ka thënë se janë ftuar në Bruksel për një takim kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano...

Varhelyi dhe Bislimi flasin për aplikimin e Kosovës në BE

Varhelyi dhe Bislimi flasin për aplikimin e Kosovës në BE

para 32 minutave - Koha.net

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka thënë se temë kryesore e takimit me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, ishte aplikimi i Kosovës për fillimin e procesit të anëtarësimit në Bashkimin Evropian....

Haradinaj kërkon nga Kurti të japë dorëheqje

Haradinaj kërkon nga Kurti të japë dorëheqje

para 47 minutave - Koha.net

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti të japë dorëheqje. Ai përmes një komunikate për media ka thënë se është e dhimbshme, e rrezikshme...

Luis Enrique largohet nga Spanja

Luis Enrique largohet nga Spanja

para 47 minutave - Koha.net

Luis Enrique nuk do të jetë më trajneri i Përfaqësueses së Spanjës, ka njoftuar Federata Spanjolle e Futbollit të enjten. Enrique është larguar nga “La Roja” pas eliminimit nga Maroku në fazën e një të...

Scholz Është zvogëluar rreziku që Rusia të përdorë armë bërthamore

Scholz: Është zvogëluar rreziku që Rusia të përdorë armë bërthamore

para 47 minutave - Koha.net

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka thënë se rreziku që të përdoren armë nukleare në luftën në Ukrainë janë “zvogëluar momentalisht”, raporton BBC. “Rusia ka ndaluar së kërcënuari me përdorim të armëve nukleare”,...

Pas sulmit Sali Berisha zhvillon takime me syze të diellit

Pas sulmit, Sali Berisha zhvillon takime me syze të diellit

para 47 minutave - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Sali Berisha, ka takuar të enjten ish-presidentin kroat Stipe Mesiq në Tiranë. Ajo që bie në sy nga ky takim është fakti se Berisha po mbante syze të diellit....

Arrestohet një mësuese në Malishevë

Arrestohet një mësuese në Malishevë

para 47 minutave - Koha.net

Një vajzë në Malishevë ka pranuar trajtim mjekësor pasi është sulmuar fizikisht nga një mësimdhënëse. Sipas njoftimit nga Policia në raportin 24-orësh, viktima është sulmuar në shkollë. E dyshuara është...

Cilat ushqime kanë efekt të keq në funksionimin e zorrëve

Cilat ushqime kanë efekt të keq në funksionimin e zorrëve

para një ore - Koha.net

Problemet e zorrëve mund të ndodhin në mënyra të ndryshme. Gazrat, fryrja e barkut, kapsllëku e diarreja janë vetëm disa nga simptomat dhe konsumimi i tepërt i disa ushqimeve mund t'i përkeqësojë ato,...

Portugezët duan Ramosin para Ronaldos si titullar

Portugezët duan Ramosin para Ronaldos si titullar

para një ore - Koha.net

Shumica dërmuese e portugezëve nuk duan që Cristiano Roanldo të kthehet në formacionin bazë të Fernando Santosit, bazuar në një sondazh të kryer nga gazeta sportive më e lexuar portugeze “A Bola”. Për...

Osmani Serbia rreziku i vetëm i paqes në Ballkanin Perëndimor BE ja të dërgojë mesazhe të qarta

Osmani: Serbia rreziku i vetëm i paqes në Ballkanin Perëndimor, BE-ja të dërgojë mesazhe të qarta

para një ore - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia vazhdon të jetë rreziku i vetëm i paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor. Osmani ka thënë se Bashkimi Evropian dhe komuniteti ndërkombëtar...

Haxhiu Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë

Haxhiu: Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë

para një ore - Koha.net

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se të mërkurën në mbrëmje kanë kuptuar se janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë. Në një konferencë të jashtëzakonshme për...

Holanda me 1400 shikues kundër Argjentinës

Holanda me 1400 shikues kundër Argjentinës

para një ore - Koha.net

Rreth 90 mijë ulëse ka stadiumi “Lusail”, por vetëm 1400 tifozë do ta përkrahin nga tribunat Holandën kundër Argjentinës në çerekfinale të Kupës së Botës. Federata e Futbollit të Holandës njoftoi se 1000...

Mendes dhe Pereira largohen nga Portugalia

Mendes dhe Pereira largohen nga Portugalia

para një ore - Koha.net

Të lënduarit Nuno Mendes dhe Danilo Pereira janë larguar nga kampi i Portugalisë përpara ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës kundër Marokut të shtunën. Mbrojtësi Mendes është kthyer te klubi i PSG-së....

Haxhiu Mbrëmë janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë

Haxhiu: Mbrëmë janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë

para një ore - Koha.net

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se të mërkurën në mbrëmje janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Laboratori i toksikologjisë. Ajo ka thënë se tre persona kanë pasur qasje në laboratorin...

19 yje rrezikojnë të humbin gjysmëfinalet

19 yje rrezikojnë të humbin gjysmëfinalet

para një ore - Koha.net

Gjithsej 19 lojtarë të tetë përfaqësueseve pjesëmarrëse në çerekfinale rrezikojnë të humbin ndeshjet gjysmëfinalet e Kupës së Botës. Portugalia është e rrezikuar me pesë yje: Fernandes, Felix, Dias, Neves...

Sekuestrimi i 42 mijë litrave pije alkoolike dalin në rrugë banorët e Hoçës së Madhe

Sekuestrimi i 42 mijë litrave pije alkoolike, dalin në rrugë banorët e Hoçës së Madhe

para një ore - Koha.net

Dogana e Kosovës ka njoftuar të enjten se gjatë një kontrolli rutinor në një dyqan në Hoçë të Madhe të Rahovecit ka zbuluar se po shiten pije alkoolike pa autorizim. Fillimisht, në njoftimin e parë, Dogana...

Arrestohet një mësuese në Malishevë sulmoi një grua

Arrestohet një mësuese në Malishevë, sulmoi një grua

para një ore - Koha.net

Një grua në Malishevë ka pranuar trajtim mjekësor pasi është sulmuar fizikisht nga një mësimdhënëse. Sipas njoftimit nga Policia në raportin 24-orësh, viktima është sulmuar në shkollë. E dyshuara është...

Ronaldo kërcënoi Santosin me largim nga Kupa e Botës

Ronaldo kërcënoi Santosin me largim nga Kupa e Botës

para një ore - Koha.net

Mediumet në Portugali kanë raportuar se Cristiano Ronaldio ishte gati të largohej nga përfaqësuesja e vendit të tij pasi mësoi se nuk ishte startues në ndeshjen kundër Zvicrës në 1/8 e finales të Kupës...

Kryetari i Odës së Mjekëve Po të isha kryeministër për moszbatim të ligjit në shëndetësi do t i shkarkoja të gjithë përgjegjësit

Kryetari i Odës së Mjekëve: Po të isha kryeministër, për moszbatim të ligjit në shëndetësi do t’i shkarkoja të gjithë përgjegjësit

para një ore - Koha.net

Kryetari i Odës së Mjekëve, Pleurat Sejdiu, ka thënë të enjten se problemi i sistemit shëndetësor është legjislacioni dhe moszbatimi i tij, ndërsa theksoi se shëndetësia në Kosovë është vështirë e menaxhueshme,...

Sekuestrimi i 42 mijë litrave pije alkoolike dalin në rrugë banorët e Hoqës së Madhe

Sekuestrimi i 42 mijë litrave pije alkoolike, dalin në rrugë banorët e Hoqës së Madhe

para një ore - Koha.net

Dogana e Kosovës ka njoftuar të enjten se gjatë një kontrolli rutinor në një dyqan në Hoçë të Madhe të Rahovecit ka zbuluar se po shiten pije alkoolike pa autorizim. Fillimisht, në njoftimin e parë, Dogana...

Del në konsultim publik Ligji për Burimet e Ripërtëritshme të Energjisë

Del në konsultim publik Ligji për Burimet e Ripërtëritshme të Energjisë

para një ore - Koha.net

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se ka dalë në konsultim publik Ligji për Burimet e Ripërtërishme të Energjisë. Sipas njoftimit, Ligji i BRE-ve përcakton promovimin e përdorimit të energjisë nga burimet...

Policia e kap një të arratisur në shtëpinë e tij në Mamushë

Policia e kap një të arratisur në shtëpinë e tij në Mamushë

para 2 orë - Koha.net

Policia në Gjilan ka zënë një të arratisur të mërkurën. Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan kishte kryer operacionin lidhur me rastin që kishte ndodhur më 15 tetor të vitit të kaluar në Novobërdë....

Sterlingu do t i ribashkohet Anglisë

Sterlingu do t’i ribashkohet Anglisë

para 2 orë - Koha.net

Sulmuesi Raheem Sterling është i gatshëm të rikthehet në Katar për t’u ribashkuar me Përfaqësuesen e Anglisë. Madje, mediumet angleze kanë raportuar se Sterling do të kthehet në Kupën e Botës para duelit...

Lovren nuk e sheh mungesë respekti vallëzimin e Brazilit

Lovren nuk e sheh mungesë respekti vallëzimin e Brazilit

para 2 orë - Koha.net

Mbrojtësi i Kroacisë, Dejan Lovren, tha se vallëzimi festiv i lojtarëve të Brazilit pas shënimit të golave nuk është mungesë respekti, siç kanë vlerësuar të tjerët. Në konferencën për shtyp, Lovren insistoi...

Macja ndërpret konferencën e Viniciusit

Macja ndërpret konferencën e Viniciusit

para 2 orë - Koha.net

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në konferencën për shtyp të Brazilit, në të cilën u paraqit sulmuesi i krahut, Vinicus Junior. Konferenca e brazilianit u ndërpre në mënyrë të çuditshme nga prania e...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK