Kush është aktorja që ndryshoi skenarin e filmit vetëm që të puthte Brad Pitt

Kush është aktorja që ndryshoi skenarin e filmit vetëm që të puthte Brad Pitt

i ri - ABC News

Margot Robbie dhe Brad Pitt luajnë në filmin e ri ‘Babylon’, i cili do të shfaqet në kinema më 25 dhjetor. Çështja është se në kuadër të promovimit të filmit të ri, Margot Robbie foli si për “Babylon”...

Ekzekutimi i Taulant Beqirajt për borxhet kush është 32 vjeçari që u arrestua sot në Vlorë qëlloi me armë ndaj mjetit të autorëve

Ekzekutimi i Taulant Beqirajt për borxhet, kush është 32-vjeçari që u arrestua sot në Vlorë, qëlloi me armë ndaj mjetit të autorëve

i ri - ABC News

Sali Zeneli është 32-vjeçari që u arrestua sot në Vlorë. Ai ishte shpallur në kërkim nga policia për çështjen e vrasjes së Taulant Beqirajt. Zeneli rezulton të jetë kushëririt i viktimë Taulant Beqiraj,...

Menjëherë pas shkarkimit të Luis Enrique Spanja ka një trajner të ri zyrtarisht

Menjëherë pas shkarkimit të Luis Enrique, Spanja ka një trajner të ri zyrtarisht

i ri - ABC News

Luis de la Fuente është trajneri i ri i Spanjës. Kështu ka bërë të ditur Federata e Futbollit përmes një komunikate për media. 61-vjeçari De La Fuente, fitoi Kampionatin Evropian me ekipin U19 në 2015,...

Komisioni i BE së propozon paketën e nëntë të sanksioneve kundër Rusisë

Komisioni i BE-së propozon paketën e nëntë të sanksioneve kundër Rusisë

i ri - ABC News

Komisioni Evropian propozoi të mërkurën një paketë të nëntë sanksionesh ndaj Rusisë për pushtimin e saj në Ukrainë. Në listën e sanksioneve të BE-së do të përfshihen pothuajse 200 individë dhe subjekte...

Asllani Dua të luaj në Botërorin tjetër me Shqipërinë shpresoj që Katar 2022 ta fitojë një lojtar i Interit

Asllani: Dua të luaj në Botërorin tjetër me Shqipërinë, shpresoj që Katar 2022 ta fitojë një lojtar i Interit

i ri - ABC News

Kristjan Asllani mund të kishte luajtur për Italinë, por zgjodhi Shqipërinë. Mesfushori i Interit shpjegon zgjedhjen e tij për “Gazzetta dello Sport” duke treguar ëndrrën e tij. “Kam lindur në Shqipëri,...

 Dritë jeshile për Kroacinë në Schengen Austria vendos veton për Bullgarinë dhe Rumaninë

“Dritë jeshile” për Kroacinë në Schengen, Austria vendos veton për Bullgarinë dhe Rumaninë

para 19 minutave - ABC News

Ministri i Brendshëm i Austrisë, Gerhard Karner në një deklaratë të enjten tha se vendi i tij do të vendosë veton ndaj Rumanisë e Bullgarisë për t’iu bashkuar zonës Schengen, sipas mediave të huaja. Ai...

Asllani Dua të luaj në Botërorin tjetër me Shqipërinë shpresoj që Katar 2022 ta fitoj një lojtar i Interit

Asllani: Dua të luaj në Botërorin tjetër me Shqipërinë, shpresoj që Katar 2022 ta fitoj një lojtar i Interit

para 19 minutave - ABC News

Kristjan Asllani mund të kishte luajtur për Italinë, por zgjodhi Shqipërinë. Mesfushori i Interit shpjegon zgjedhjen e tij për “Gazzetta dello Sport” duke treguar ëndrrën e tij. “Kam lindur në Shqipëri,...

Kjo është e vetmja gjë që na bën vërtet të lumtur

Kjo është e vetmja gjë që na bën vërtet të lumtur

para 19 minutave - ABC News

Jeta është si filmi i Will Smith i nominuar për Oscar në vitin 2006, ‘The Pursuit of Happyness’. Shumica prej nesh e kalojnë jetën duke u përpjekur të gjejnë lumturinë. Ose gjithsesi, ne përpiqemi ta krijojmë...

 Alo Policia Ai që kërkoni fshihet këtu   Si u kap 32 vjeçari i dënuar për vrasje në Vlorë

“Alo! Policia? Ai që kërkoni fshihet këtu..”: Si u kap 32-vjeçari i dënuar për vrasje në Vlorë

para 19 minutave - ABC News

DVP Vlorë/Kontrolle të befasishme në të gjithë qarkun Vlorë, për kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me lëndë narkotike apo me armë zjarri. Finalizohet nga Komisariati i Policisë Vlorë,...

Balluku Rama dhe Kumbaro në Azerbajxhan zëvendëskryeministrja 3 pikat kyçe që u diskutuan

Balluku, Rama dhe Kumbaro në Azerbajxhan, zëvendëskryeministrja: 3 pikat kyçe që u diskutuan

para 34 minutave - ABC News

Kryeministri Edi Rama, së bashku me zëvendëskryeministren Belinda Balluku dhe ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro ditën e sotme kanë zhvilluar një vizitë në Azerbajxhan. Ministrja Belinda Balluku përmes...

Burri fiton dy herë lotarinë brenda ditës  rrëmben 500 000 dollarë

Burri fiton dy herë lotarinë brenda ditës, “rrëmben” 500,000 dollarë

para 34 minutave - ABC News

Një burrë nga Miçigani përdori fitimet e tij prej 10 dollarësh nga një biletë lotarie me gërvishtje për të blerë një biletë tjetër në të njëjtën lojë dhe fitoi një xhekpot prej 500,000 dollarësh. 48-vjeçari...

Mund t ju marrë jetën në pak sekonda çfarë është Anafilaksia

Mund t’ju marrë jetën në pak sekonda, çfarë është “Anafilaksia”?

para 34 minutave - ABC News

Anafilaksia është një reaksion alergjik i rëndë, potencialisht kërcënues për jetën. Mund të ndodhë brenda disa sekondave ose minutave pas ekspozimit ndaj diçkaje që mund të jeni alergjik, të tilla si kikirikët,...

Borrell Lufta kundër Ukrainës është një kambanë alarmi për të gjithë ne

Borrell: Lufta kundër Ukrainës është një kambanë alarmi për të gjithë ne

para 34 minutave - ABC News

“Lufta kundër Ukrainës ishte një kambanë alarmi për të gjithë ne,” tha Përfaqësuesi i Lartë i BE-së Josep Borrell, gjatë një konferencë vjetore të Organizatës Europiane të Mbrojtjes në Bruksel. Gjithashtu...

Balla nga Vjena 2030 afati më i gjatë për të pasur Ballkanin Perëndimor brenda BE Ballkani i Hapur është zbatimi në terren i Procesit të Berlinit

Balla nga Vjena: 2030 afati më i gjatë për të pasur Ballkanin Perëndimor brenda BE. Ballkani i Hapur është zbatimi në terren i Procesit të Berlinit

para 34 minutave - ABC News

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se, “ne duhet të gjejmë një ide sesi përfaqësues nga të 6 parlamentet e Ballkanit Perëndimor të mund të marrin disa vende...

FOTO LAJM Akuzat për manipulimin e garës në FRPD Besart Xhaferri nuk i ndahet Belind Këlliçit

FOTO LAJM/ Akuzat për manipulimin e garës në FRPD, Besart Xhaferri nuk i ndahet Belind Këlliçit

para 34 minutave - ABC News

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së pak javë më parë u shoqëruan me akuza të forta prej pjesëmarrësve për manipulim të tyre me qëllim nxjerrjen fitues të Besart Xhaferrit, si një njëri i Belind Këlliçit. Akuzat...

 Njësoj si në filmat e Hollivudit  Klitschko Kievi rrezikohet nga një apokalips

“Njësoj si në filmat e Hollivudit”, Klitschko: Kievi rrezikohet nga një apokalips

para 34 minutave - ABC News

Kryetari i Bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, në një intervistë për Reuters ka paralajmëruar se Kievi është i rrezikuar nga një apokalips, nëse vazhdojnë bombardimet ruse kundër infrastrukturës civile....

Berisha përballë të rinjve Mjer ti o Edi Rama Tani fillon faza e dytë e revolucionit

Berisha përballë të rinjve: Mjer ti o Edi Rama! Tani fillon faza e dytë e revolucionit

para 49 minutave - ABC News

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, mbajti sot një fjalim në kuadër të aktivitetit në në përkujtim të Ditës Kombëtare të Rinisë. Berisha tha se Partia Demokratike është gati të luftoje çdo armik...

Keni vendosur pemën e Vitit të Ri Zbuloni i t i mbani kafshët tuaja shtëpiake larg dekorimeve

Keni vendosur pemën e Vitit të Ri? Zbuloni i t’i mbani kafshët tuaja shtëpiake larg dekorimeve

para 49 minutave - ABC News

Ne do t’ju zbulojmë truket e thjeshta që do ta mbrojnë në mënyrë efektive pemën e Krishtlindjes nga macja juaj, që mbani në shtëpi. Dyqanet e kafshëve shtëpiake shesin produkte të specializuara që largojnë...

Kremlini Nuk do të heqim dorë nga Ukraina lindore dhe jugore

Kremlini: Nuk do të heqim dorë nga Ukraina lindore dhe jugore

para 49 minutave - ABC News

Duke folur gjatë konferencës së tij me gazetarët ditën e sotme, zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se Rusia nuk ka hequr dorë për të marrë kontrollin e Ukrainës lindore dhe jugore që presidenti...

8 dhjetori Berisha mes të rinjve Shqipëria shpëton me revolucion u përballët me diktaturën më të egër në vitet 90

8 dhjetori, Berisha mes të rinjve: Shqipëria shpëton me revolucion, u përballët me diktaturën më të egër në vitet ’90

para 49 minutave - ABC News

Me rastin e Ditës së Rinisë dhe Lëvizjes së Dhjetorit, Partia Demokratike ka organizuar një sërë aktivitetesh në përkujtim të kësaj date themelore në historinë e saj dhe të Shqipërisë. Të pranishëm në...

Céline Dion zbulon duke qarë sëmundjen e pashërueshme Kam shumë vështirësi në ecje

Céline Dion zbulon duke qarë sëmundjen e pashërueshme: Kam shumë vështirësi në ecje

para një ore - ABC News

Diva e muzikës, Celine Dion ka njoftuar anulimin e të gjitha koncerteve të saj të planifikuara në vitin 2023. Përmes një video të postuar në rrjetet sociale, këngëtarja ka folur për herë të parë për problemet...

Të paktën një lajm i mirë për Juventusin nuk ka sekuestrim të fitimeve nga krimet tatimore

Të paktën një lajm i mirë për Juventusin, nuk ka sekuestrim të fitimeve nga krimet tatimore

para një ore - ABC News

Disa lajme të mira edhe pse të vogla, mund të vijnë për Juventusin. Sipas “Tuttosport”, Prokuroria Publike e Torinos i njoftoi klubit të Juventust vendimin për të hequr dorë nga ankimi ndaj vendimit të...

Koalicioni në kohë krizash viti i parë i qeverisjes së semaforit në Gjermani

Koalicioni në kohë krizash, viti i parë i qeverisjes së “semaforit” në Gjermani

para një ore - ABC News

Viti i parë i koalicionit qeverisës u shënua nga lufta e Rusisë kundër Ukrainës. Si u pozicionua qeveria e re gjermane dhe cilat janë rezultatet e koalicionit në përvjetorin e parë? Kancelari Olaf Scholz...

Stresi Vetëm po të më vijë ish gruaja këtu do kisha dalë nga Big Brother

Stresi: Vetëm po të më vijë ish-gruaja këtu, do kisha dalë nga “Big Brother”

para një ore - ABC News

Prej disa ditësh, reperi i njohur Stresi, ndodhet në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova”. Ai gjatë kësaj kohe ka folur herë pas here për jetën e tij private. Madje, në një moment reperi ka rikujtuar ish-partneren...

Osmani Në dialog me Serbinë duhet të bëjmë kompromise

Osmani: Në dialog me Serbinë duhet të bëjmë kompromise

para një ore - ABC News

Pak përpara samitit të BE-së në Tiranë, Kosova dhe Serbia morën një propozim të përditësuar për dialogun Kosovë-Serbi, të dokumentit që njihet në opinion si dokumenti franko-gjerman. Presidentja Vjosa...

Sefa PD zyrtare po punon të dalë me kandidatët e saj në zgjedhjet vendore

Sefa: PD zyrtare po punon të dalë me kandidatët e saj në zgjedhjet vendore

para një ore - ABC News

Në një lidhje direkte me studion e ABC Live, eksperti për çështjet ligjore në PD Indrit Sefa, i pyetur nga gazetarja Sibora Bitri nëse pritet të kenë kandidatë për zgjedhjet e ardhshme lokale, u përgjigj...

Tirana mbyll vitin si Kryeqyteti Europian i Rinisë  Veliaj Ditët më të mira i kemi përpara

Tirana mbyll vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Veliaj: Ditët më të mira i kemi përpara!

para një ore - ABC News

Tirana mbylli sot vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”. Në një ceremoni me të rinjtë në Pallatin e Kongreseve, stafeta për vitin 2023 i kaloi qytetit Lublin në Poloni. Kryebashkiaku Erion Veliaj tha...

Sefa Berisha nuk mund t i regjistrojë kandidatët për zgjedhjet lokale me logon e PD

Sefa: Berisha nuk mund t’i regjistrojë kandidatët për zgjedhjet lokale me logon e PD

para një ore - ABC News

Në një lidhje direkte me studion e ABC Live me gazetaren Sibora Bitri, eksperti për çështjet ligjore në PD Indrit Sefa deklaroi që aktualisht Komisioni i Ri-themelimit dhe Berisha nuk mund t’i regjistrojnë...

Federata e Futbollit jep njoftimin Luis Enrique nuk është më trajneri i Spanjës

Federata e Futbollit jep njoftimin, Luis Enrique nuk është më trajneri i Spanjës

para një ore - ABC News

Tani është zyrtare, Luis Enrique, pas daljes së Spanjës në fazën e 16-të të Katarit 2022, nuk është më komisioneri teknik i “Furies së Kuqe”. Këtë e ka bërë të ditur RFEF, federata spanjolle e futbollit,...

Një tjetër humbje jete në Katar 2022 pankarta ngacmuese ndaj Infantinos Kompesoni familjet e viktimave

Një tjetër humbje jete në Katar 2022, pankarta ngacmuese ndaj Infantinos: Kompesoni familjet e viktimave

para një ore - ABC News

Në Brig të Zvicrës, vendlindja e Gianni Infantino, janë shfaqur nëpër rrugë pankarta ku i kërkohej presidentit të FIFA-s të kompesontë mijëra punëtorë të shfrytëzuyar për të ndërtuar stadiumet dhe infrastrukturat...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK