Fier Pezullohet nga detyra polici nuk arrestonte shpërndarësit e drogës

Fier: Pezullohet nga detyra polici, nuk arrestonte shpërndarësit e drogës

i ri - Klan Kosova

Një efektiv i Policisë së Fierit u pezullua nga detyra, nën dyshimin se ai nuk i ka arrestuar shpërndarësit e drogës, në rastet e flagrancës. Nënkomisari T.I, specialist i seksionit të luftës kundër narkotikëve...

Edhe në Gjakovë ndizen qirinj në kujtim të Liridona Ademajt

Edhe në Gjakovë ndizen qirinj në kujtim të Liridona Ademajt

i ri - Klan Kosova

Në Gjakovë shumë qytetarë kanë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademaj, e cila u vra më 29 nëntor në Prishtinë. Ndezja e qirinjëve u bë tek “Parku i Qytetit”. Ky aktivitet u bë për të nderuar Liridona...

Edhe 60 minuta nis Prime  sonte zbulohet nëse Santiana do të marrë mesazh nga partneri  VIDEO

Edhe 60 minuta nis ‘Prime’ – sonte zbulohet nëse Santiana do të marrë mesazh nga partneri? (VIDEO)

i ri - Klan Kosova

Edhe plot 60 minuta që prej nisjes së spektaklit të sotëm ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova. Plot emocione dhe të papritura ju presin sonte – debate, përplasje dhe diskutime priten të ndodhin edhe këtë...

Besi dëshiron që para Prime të dijë nëse Buci ia ka futur duart kur ishin në gjum  VIDEO

Besi dëshiron që para ‘Prime’ të dijë nëse “Buci ia ka futur duart kur ishin në gjum” (VIDEO)

i ri - Klan Kosova

Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Besi e ka pasur një kërkesë interesante për Bucin. “Je duke fjetur me mua, më trego para ‘Prime’ nëse mi ke lëshu duart edhe mua”, ka thënë Besi, drejtuar Bucit. E...

Mitrovicë Arrestohet një 20 vjeçar për vjedhje të rëndë në tentativë

Mitrovicë: Arrestohet një 20-vjeçar për vjedhje të rëndë në tentativë

i ri - Klan Kosova

Një 20-vjeçar është arrestuar në Mitrovicë, mëngjesin e sotëm. M.A, dyshohet se ka kryer vepren penale, “Vjedhje e rëndë në tentativë”. “Reagimit i shpejtë i njësive policore, ka rezultuar që në flagrancë...

Maqedonia e Veriut shpall zgjedhjet qeveria teknike pritet të drejtohet nga një kryeministër shqiptar

Maqedonia e Veriut shpall zgjedhjet, qeveria teknike pritet të drejtohet nga një kryeministër shqiptar

i ri - Klan Kosova

Drejtuesit e partive politike në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të hënën për datën e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare që do të mbahen në 2024. Në një takim të thirrur nga Kryeministri dhe kryetar...

Rasti i vrasjes së 14 vjeçares Xhaferi Organet kompetente ta zbardhin deri në fund rastin

Rasti i vrasjes së 14-vjeçares, Xhaferi: Organet kompetente ta zbardhin deri në fund rastin

para 32 minutave - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka kërkuar që të hetohet me të gjitha detajet rasti i vrasjes së 14-vjeçares, Vanja Gjorçevska, që ishte raportuar e zhdukur. “Arsyeja, përgjegjësia...

Forcat izraelite kanë vrarë katër palestinezë sot në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite kanë vrarë katër palestinezë sot në Bregun Perëndimor

para 32 minutave - Klan Kosova

Forcat izraelite kanë vrarë katër persona sot në Bregun Perëndimor. Një 23-vjeçar, u vra në qytetin Sa’ir, afër Hebronit në Bregun Perëndimor verior, ka thënë Ministria e Shëndetësisë. Tjetri palestinez...

Duka flet për shortin në Itali S na ka falur njeri gjë tentojmë gjithçka  të gjithë shqiptarët duan të jenë në Dortmund

Duka flet për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka – të gjithë shqiptarët duan të jenë në Dortmund

para 32 minutave - Klan Kosova

Italia është një nga rivalët e Kombëtares Shqiptare në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë...

Alby e thotë troç Lumbardhi më ka lutë 500 herë VIDEO

Alby e thotë troç: Lumbardhi më ka lutë 500 herë (VIDEO)

para 32 minutave - Klan Kosova

Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby e ka mohuar kategorikisht versionin “të nisë lidhje me Lumbardhin në kuadër të lojës”. Ajo ka thënë se një e gjë e tillë do të ndodhte vetëm “nëse e ndjen që...

Ter Stegen rrezikon operimin për shkak të problemit me shpinën

Ter Stegen rrezikon operimin për shkak të problemit me shpinën

para 32 minutave - Klan Kosova

Portieri i Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen, po mendon të bëjë një operacion për të rregulluar problemin e shpinës që e ka penguar të luajë në tre ndeshjet e fundit. Për shkak të dëmtimit, 31-vjeçari...

Xhaferi Organet kompetente ta zbardhin rastin deri në fund vrasjen e 14 vjeçares

Xhaferi: Organet kompetente ta zbardhin rastin deri në fund vrasjen e 14-vjeçares

para një ore - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi, Talat Xhaferi, ka kërkuar që të hetohet me të gjitha detajet rasti i vrasjes së 14-vjeçares, Vanja Gjorçevska, që ishte raportuar e zhdukur. “Arsyeja, përgjegjësia për...

Ndizen qirinj në Prishtinë në kujtim të Liridona Ademajt

Ndizen qirinj në Prishtinë në kujtim të Liridona Ademajt

para një ore - Klan Kosova

Sonte në Prishtinë janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e cila u vra në fshatin Bërrnicë të Prishtinës, mbrëmjen e 29 nëntorit. Organizatorja e kësaj ngjarje, Leonora Shabani, tha se ngjarja...

Kosova në vazon e dytë për shortin e Ligës C në Ligën e Kombeve

Kosova në vazon e dytë për shortin e Ligës C në Ligën e Kombeve

para një ore - Klan Kosova

Kombëtarja e Kosovës do t’i mësojë kundërshtarët në Ligën e Kombeve në shkurt të vitit 2024 në Paris të Francës. Dardanët janë shortuar në vazon e dytë në Ligën C, së bashku me Azerbajxhanin, Bullgarinë...

Ushtria izraelite thotë se 137 pengje ende mbahen në Gaza

Ushtria izraelite thotë se 137 pengje ende mbahen në Gaza

para një ore - Klan Kosova

Ushtria e Izraelit tha se edhe 137 pengje po mbahen në Gaza. “Ne jemi të vendosur të vazhdojmë të luftojmë, të çmontojmë Hamasin dhe të sjellim të gjithë pengjet në shtëpi”, tha zëdhënësi ushtarak izraelit...

Shënoi përmbyllen edicioni i katërt i festivalit ndërkombëtar të filmit Art without Limit

Shënoi përmbyllen edicioni i katërt i festivalit ndërkombëtar të filmit “Art without Limit”

para një ore - Klan Kosova

Festivali Ndërkombëtar i Filmit “Art without Limit”, i mbështetur nga Ministria e Kulturës, mbrëmë shënoi përmbylljen e edicionit të katërt. Gjatë tri ditëve të festivalit u shfaqën filma të jashtëzakonshëm...

Mësuesja e Liridona Ademajt Ishte nxënëse e shkëlqyer u vra nga njeriu i kthyer në përbindësh

Mësuesja e Liridona Ademajt: Ishte nxënëse e shkëlqyer, u vra nga njeriu i kthyer në përbindësh

para një ore - Klan Kosova

Teuta Haxhiu, e cila ishte edhe mësuese e Liridona Ademajt, gjatë rivarrimit Liridonës që u bë sot në fshatin e saj të lindjes , tha se nuk do të ndalen së kërkuari drejtësi Ajo ishte e vetmja që iu drejtua...

Bislimi vizitoi Qendrën e studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës

Bislimi vizitoi Qendrën e studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës

para një ore - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi e ka vizituar Qendrën e themeluar së fundmi të studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës. Ai ka thënë se qeveria punon vazhdimisht për krijimin e...

Ismaili Në vrasjen e 14 vjeçares është i përfshirë edhe babai i saj autori gjendet në arrati VIDEO

Ismaili: Në vrasjen e 14-vjeçares është i përfshirë edhe babai i saj, autori gjendet në arrati (VIDEO)

para një ore - Klan Kosova

Gazetarja Emine Ismaili, tha se në vrasjen e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut janë të përfshirë pesë persona, ku në mesin e tyre është edhe babai i saj. “Motivi kishte qenë që babai do të kidnaponte...

ShBA ja akuzon ish ambasadorin për spiunim për Kubën gjatë disa dekadave

ShBA-ja akuzon ish-ambasadorin për spiunim për Kubën gjatë disa dekadave

para një ore - Klan Kosova

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet, në atë që Departamenti i Drejtësisë e përshkroi si një nga infiltrimet më të gjata dhe më...

Ganiu drejtuar Bucit Unë e kam fituar moti zemrën e publikut VIDEO

Ganiu drejtuar Bucit: Unë e kam fituar moti zemrën e publikut (VIDEO)

para një ore - Klan Kosova

Debatet në mes të Bucit dhe Ganiut, nuk janë më diçka e re për milipna ndjekësit e Big Brother VIP Kosova. Një i tillë ka ndodhur edhe gjatë ditës së sotme, derisa dyshja kanë hedhur kunja kundër njëri-tjetrit....

Buci thotë se e ka parë në ëndërr Santianën  VIDEO

Buci thotë se “e ka parë në ëndërr Santianën” (VIDEO)

para një ore - Klan Kosova

Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Buci ka pasur një bisedë të thellë me banoren tjetër të kastit, Albën. Dyshja kanë biseduar gjerë e gjatë mbi ndodhitë e fundit, me fokus marrëdhënien e Bucit me Santianën....

Julia Roberts e kujton Matthew Perry thotë se ka kujtime të paharrueshme me të

Julia Roberts e kujton Matthew Perry, thotë se ka kujtime të paharrueshme me të

para një ore - Klan Kosova

Aktorja Julia Roberts i ka ndarë kujtimet e saj për Matthew Perry pas vdekjes së aktorit të dashur të Friends. Aktorja ka thënë se sa herë e kujton atë ka mendime dhe ndjenja të mira. “Vdekja e papritur...

 S ka paqe nëse qeveris Hamas  flet ambasadorja e Izraelit VIDEO

“S’ka paqe nëse qeveris Hamas”- flet ambasadorja e Izraelit (VIDEO)

para një ore - Klan Kosova

Përplasja mes Izraelit dhe Hamas vijon edhe pse pas armëpushimit te shkurtër u arrit të shkëmbeheshin disa pengje. 75 vjetori i rezolutës së OKB që çoi ne krijimin e shtetit te Izraelit në këto dite merr...

Hasani Gjykatat po japin dënime të ulëta për vrasësit VIDEO

Hasani: Gjykatat po japin dënime të ulëta për vrasësit (VIDEO)

para një ore - Klan Kosova

Vrasja e Liridona Ademajt, ka tronditur opinion në Kosovë e më gjerë. Raste ku gratë u vranë nga burrat e tyre pasluftës në Kosovë pati shumë. Një nga arsyet e shtimit të rasteve të tilla duket se ka të...

Pesë trupa të gjetur në rrënojat e avionit ushtarak amerikan pranë Japonisë VIDEO

Pesë trupa të gjetur në rrënojat e avionit ushtarak amerikan pranë Japonisë (VIDEO)

para një ore - Klan Kosova

Ekipet amerikane dhe japoneze të kërkimit kanë gjetur pesë trupa në rrënojat e një avioni ushtarak amerikan që u rrëzua pranë ishullit Yakushima javën e kaluar. Avioni, një aeroplan hibrid CV-22 Osprey,...

Bajra Numri total i shikimeve gjatë vikendit në BBVK2 ka arritur në 40 milionë VIDEO

Bajra: Numri total i shikimeve gjatë vikendit në BBVK2 ka arritur në 40 milionë (VIDEO)

para një ore - Klan Kosova

Menaxheri i rrjeteve sociale në Big Brother VIP Kosova 2, Diamant Bajra, ka folur për momentet që e kanë karakterizuar spektaktlin më të madh televiziv në vend që nga e premtja e javës së kaluar deri këtë...

Tollovi në komunikacion në Prishtinë reagon Tahiri Kryetar ndali eksperimentet me rrugë njëkahëshe

Tollovi në komunikacion në Prishtinë, reagon Tahiri: Kryetar, ndali eksperimentet me rrugë njëkahëshe

para 2 orë - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reguar për tollovinë e krijuar në komunikacion në kryeqytet. Tahiri përmes një postimi i ka bërë thirrje kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama,...

Familja e gazetarit të CNN u vra në sulmin izraelit

Familja e gazetarit të CNN u vra në sulmin izraelit

para 2 orë - Klan Kosova

Nëntë anëtarë të familjes së Ibrahim Dahman, fotoreporterit dhe producentit të CNN, në Gazën veriore u vranë në një sulm izraelit në shtëpinë e një të afërmi. Të paktën dy të afërm të tjerë janë në gjendje...

Santiana  Yllit S mundesh me pasë më shoqërinë e njejtë me mua VIDEO

Santiana – Yllit: S’mundesh me pasë më shoqërinë e njejtë me mua (VIDEO)

para 2 orë - Klan Kosova

Buci, Besi dhe Santiana kanë folur për shoqërinë e tyre, ndonëse më Buci dhe Santiana nuk janë të afërt si më parë. Santiana i tha atij se më kurrë nuk do të mund të ketë shoqe më të mirë se ajo brenda...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK