Osmani për La Repubblica  Vuçiqi mendon të aneksojë Veriun sipas modelit të Krimesë

Osmani për "La Repubblica": Vuçiqi mendon të aneksojë Veriun sipas modelit të Krimesë

para një ore - RTSH

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për ‘La Repubblica’, ka komentuar situatën e tensionuar në veri të Kosovës pas sulmit të 24 shtatorit ku mbeti i vrarë polici Afrim Binjaku. Presidentja...

Tetori rozë  Mesazhi i Ministres Koçiu Përfitoni nga programi ynë i mamografisë falas

Tetori rozë / Mesazhi i Ministres Koçiu: Përfitoni nga programi ynë i mamografisë falas

para një ore - RTSH

Në nisje të muajit të ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu, u është drejtuar me një videomesazh të gjitha grave dhe vajzave. Në këtë videomesazh...

Turqi Sulm kamikaz pranë Parlamentit para nisjes së sesionit të ri dy të vdekur

Turqi/ Sulm kamikaz pranë Parlamentit para nisjes së sesionit të ri, dy të vdekur

para një ore - RTSH

Një shpërthim i fortë është dëgjuar mëngjesin e së dielës në Ankara para Ministrisë së Brendshme turke, ndërsa parlamenti po bëhej gati të fillonte mbledhjet për sesionin e ri pas pushimit veror. Ministria...

Frikë në Holandë portieri bie pa ndjenja lojtarët në lot

Frikë në Holandë, portieri bie pa ndjenja: lojtarët në lot

para një ore - RTSH

Momente frike gjatë ndeshjes së ditës së shtatë të Eredivisie ndërmjet RKC Ëaalëijk dhe Ajax. Në minutat e fundit të ndeshjes, me avantazhin 3-2 të ‘Lancers’, portieri vendas, Etienne Vaessen, u rrëzua...

Shpërthim i fuqishëm pranë Parlamentit dhe Ministrisë së Brendshme në Turqi dëgjohen edhe të shtëna armësh Dyshohet për sulm terrorist

Shpërthim i fuqishëm pranë Parlamentit dhe Ministrisë së Brendshme në Turqi, dëgjohen edhe të shtëna armësh! Dyshohet për sulm terrorist

para një ore - RTSH

Një shpërthim i fortë është dëgjuar mëngjesin e sotëm në Ankara, pranë parlamentit turk, i cili më pas do të fillonte mbledhjet për mandatin e ri parlamentar, njofton Agjencia Telegrafike Turke “Anadoll”....

Osmani për La Repubblica  Vuçiqi po mendon aneksimin e Veriut sipas modelit të Krimesë

Osmani për "La Repubblica": Vuçiqi po mendon aneksimin e Veriut sipas modelit të Krimesë

para një ore - RTSH

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për ‘La Repubblica’, ka komentuar situatën e tensionuar në veri të Kosovës pas sulmit të 24 shtatorit ku mbeti i vrarë polici Afrim Binjaku. Presidentja...

Ministri britanik Dokerti Të kënaqur që trupat tona do të përforcojnë KFOR in në Kosovë

Ministri britanik, Dokerti: Të kënaqur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

para 2 orë - RTSH

Ministri britanik për Çështjet Evropiane, Leo Dokerti (o. Docherty), është shprehur i kënaqur që një batalion i ushtrisë së Britanisë Madhe do t’i bashkëngjitet KFOR-it në Kosovë. “ Të kënaqur që forcat...

Tetori rozë  Mesazhi i Ministres Koçiu Përfitoni nga programi ynë i mamografisë falas në të gjithë vendin

Tetori rozë / Mesazhi i Ministres Koçiu: Përfitoni nga programi ynë i mamografisë falas në të gjithë vendin

para 3 orë - RTSH

Në nisje të muajit të ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu u është drejtuar me një videomesazh të gjitha grave dhe vajzave. Në këtë videomesazh...

Ministri britanik Docherty Të kënaqur që trupat tona do të përforcojnë KFOR in në Kosovë

Ministri britanik, Docherty: Të kënaqur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

para 3 orë - RTSH

Ministri britanik për Çështje Evropiane, Leo Docherty, është shprehur i kënaqur që një batalion i ushtrisë së Britanisë Madhe do t’i bashkëngjitet KFOR-it në Kosovë “Të kënaqur që forcat e Mbretërisë së...

Moti Tetori do të fillojë me diell dhe temperatura të larta

Moti– Tetori do të fillojë me diell dhe temperatura të larta

para 3 orë - RTSH

Ajri i ngrohtë nga Maroku , Algjeria po avancon drejt Mesdheut duke na kushtëzuar stabilitet të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë. Diel, 01 Tetor 2023 Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira...

 Tetori Rozë Zonja e Parë e Shqipërisë Moment për reflektim Bashkë edhe në këtë sfidë të jetës

"Tetori Rozë"/Zonja e Parë e Shqipërisë: Moment për reflektim! Bashkë edhe në këtë sfidë të jetës!

para 3 orë - RTSH

Tetori është caktuar si muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit në të gjithë botën, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ...

Shahu sjell Europën në Durrës

Shahu sjell Europën në Durrës

para 12 orë - RTSH

Shqipëria është organizatore për herë të parë e Champions League në shah për meshkuj dhe për femra, që zyrtarisht ka nisur të shtunën me Ceremoninë e Hapjes. Pikërisht në Durrës do të jenë pjesëmarrës...

Lautaro fundos Salernitanën realizon 4 gola

Lautaro fundos Salernitanën, realizon 4 gola

para 12 orë - RTSH

Pas humbjes ndaj Sassuolos, Interi ka reaguar dhe ka ngritur menjëherë kokën. Në javën e shtatë të Serisë A, skuadra e Inzaghit mundi 4-0 Salernitanën dhe qëndron në krye, krah për krah me Milanin. Në...

Roma në gjendje kritike

Roma në gjendje kritike

para 12 orë - RTSH

Vetëm një fitore në kampionat, ajo që daton më 17 shtator, 7-0 me Empolin. E gjithë pjesa tjetër e kampionatit për Romën në këto gjashtë javë është e errët. Për verdhekuqtë, teksa suksesi i fundit mungon...

Zmbrapset Vuçiq Ushtria serbe s do hyjë në Kosovë tërheqim forcat nga kufiri

Zmbrapset Vuçiq: Ushtria serbe s’do hyjë në Kosovë, tërheqim forcat nga kufiri

para 13 orë - RTSH

Pas thirrjes dhe presioneve të faktorit ndërkombëtar presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka deklaruar se ai nuk ka ndërmend të urdhërojë ushtrinë që të kalojë kufirin e Kosovës duke shtuar se do të tërheqë...

Sulmi i forcave serbe në veri të Kosovës analiza e Telegraph  Vladimir Putin po hap një front të ri kundër Perëndimit

Sulmi i forcave serbe në veri të Kosovës, analiza e “Telegraph”: Vladimir Putin po hap një front të ri kundër Perëndimit

para 14 orë - RTSH

Përballë tensioneve në rritje, objektivi strategjik kryesor i Vladimir Putin është tashmë i qartë: të shpërbëjë NATO-n dhe të ekspozojë dobësitë e aleancës. Me Rusinë që po përjeton pengesa në Ukrainë,...

Leverkusen në vend të parë Bayern ngadalëson ritmin

Leverkusen në vend të parë, Bayern ngadalëson ritmin

para 14 orë - RTSH

E shtuna në Bundesligë sheh Bayer Leverkusen të vetëm në epërsi pas suksesit ndaj Mainz. Barazimi i vështirë për Bayern kundër Leipzig, ndërsa Union Berlin bie përsëri, duke u mposhtur nga Heidenheim-in...

Tottenham befason Liverpool in në finale

Tottenham befason Liverpool-in në finale

para 14 orë - RTSH

Liverpool befasohet në fund, të cilit iu desh të humbiste me nëntë lojtarë me Tottenhamin për shkak të autogolit të Matip. Kthesa e parë e ndeshjes erdhi në minutën e 25-të, kur ndërhyrja e Curtis Jones...

Reali zgjon Gironan dhe vendoset para Barçës

Reali zgjon Gironan dhe vendoset para Barçës

para 14 orë - RTSH

Sfida për kreun e tabelës rikthen Real Madridin e Ancelottit në vend të parë, duke mundur surprizën Girona me rezultatin 3-0. Në fillim, katalanasit iu afruan avantazhit me goditjen me kokë të Tsygankov,...

Shqipëria përfundon presidencën e Këshillit të Sigurimit Hasani Peshë e madhe në një kohë kritike

Shqipëria përfundon presidencën e Këshillit të Sigurimit, Hasani: Peshë e madhe në një kohë kritike

para 14 orë - RTSH

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka bërë të ditur se Shqipëria përfundon sot presidencën e saj të dytë dhe të fundit në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara....

Leao shkatërrues Pulisic dhe Okafor fundosin Lazion

Leao shkatërrues, Pulisic dhe Okafor “fundosin” Lazion

para 14 orë - RTSH

Marshimi i Milanit vazhdon, duke ruajtur majën e Serisë A. Lazio bie në San Siro me një 2-0 të papritur, i lindur nga shpërthimet ofensive të Leaos. Surpriza e parë është në formacionet zyrtare, me Immobile...

Zhgënjen PSG 0 0 me Clermont të vendit të fundit

Zhgënjen PSG, 0-0 me Clermont të vendit të fundit

para 16 orë - RTSH

Zhgënjen PSG, e cila nuk shkoi përtej një barazimi 0-0 përballë skuadrës së vendit të fundit, Clermont. Në ndeshjen e luajtur në ‘Stade Montpied’, e vlefshme për javën e shtatë të Ligue 1, kampionët e...

Vedat Muriqi nuk ndalet Atletiko gati ta rrëmbejë

Vedat Muriqi nuk ndalet, Atletiko gati ta rrëmbejë

para 16 orë - RTSH

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, përsëri gold he pikërisht në transfertë përballë Rayo Vallecano në atë barazim dramatic 2-2 të arritur nga skuadra vendase vetëm në momentet e fundit me një penallti të Falcao....

Salah një sheik në Angli

Salah, një “sheik” në Angli

para 16 orë - RTSH

Ai nuk ka nevojë të shkojë në Ligën Saudite për të marrë një pagë të lartë, sepse atë e përfiton edhe në Angli. Mohamed Salah përfiton tani nga të paktën një milion euro në javë, gati 62 milionë në vit....

Albin Kurti Vuçiq urdhëroi sulmin në veri të Kosovës kërkon luftë

Albin Kurti: Vuçiq urdhëroi sulmin në veri të Kosovës, kërkon luftë

para 16 orë - RTSH

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se presidenti serb Aleksandër Vuçiq planifikoi dhe urdhëroi sulmin në veri të Kosovës “për të destabilizuar” vendin me synimin për të nisur një luftë me...

Qeveria e Kosovës fton Serbinë t i tërheq trupat ushtarake nga vija kufitare

Qeveria e Kosovës fton Serbinë t’i tërheq trupat ushtarake nga vija kufitare

para 16 orë - RTSH

Qeveria e Kosovës, njofton se me vëmendje është duke ndjekur zhvillimet e fundit sa i përket lëvizjes së njësive ushtarake të Forcave të Armatosura të Serbisë në drejtim të vijës kufitare me Republikën...

City dhe United bien Arsenali bën poker

City dhe United bien, Arsenali bën “poker”

para 17 orë - RTSH

Dita e shtatë e Premier League nuk u buzëqesh skuadrave të Mançesterit. City është mundur 2-1 në transfertë nga Wolverhampton. Fillimisht është një autogol i Ruben Dias, në tentativën e Pedro Neto, që...

Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake serbe që largohet nga kufiri i Kosovës

Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake serbe që largohet nga kufiri i Kosovës

para 17 orë - RTSH

Ditën e sotme është vërejtur lëvizja e një autokolone ushtarake në jug të Serbisë, nga drejtimi i Vranjës për në Nish, afër qytetit të Predejanës. Kjo lëvizje vjen pas reagimeve të Uashingtonit dhe Brukselit...

Osmani Kosova mbetet e përkushtuar për paqe dhe siguri në vend e rajon

Osmani: Kosova mbetet e përkushtuar për paqe dhe siguri në vend e rajon

para 17 orë - RTSH

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, si dhe komandantin e Forcës së Sigurisë...

Osmani e Sveçla diskutuan për veprimet armiqësore të Serbisë ndaj Kosovës

Osmani e Sveçla diskutuan për veprimet armiqësore të Serbisë ndaj Kosovës

para 17 orë - RTSH

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur të shtunën në takim ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, dhe drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, kolonel Gazmend Hoxha, njofton RTKlive....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK