Konflikti Rusi Ukrainë Bakhmuti mbetet ndër pikat më të nxehta të luftës

Konflikti Rusi-Ukrainë, Bakhmuti mbetet ndër pikat më të nxehta të luftës

para 6 muajve - MRT

Pas sulmit ndërkufitar në rajonin Belgorod të Rusisë, Komiteti Hetimor Rus hapi një hetim për terrorizëm nga trupat ukrainase.... Pas sulmit ndërkufitar në rajonin Belgorod të Rusisë, Komiteti Hetimor...

Takimi Putin Dodik reagon DASH Asnjë qeveri nuk duhet të zgjerojë bashkëpunimin me Rusinë

Takimi Putin-Dodik, reagon DASH: Asnjë qeveri nuk duhet të zgjerojë bashkëpunimin me Rusinë

para 6 muajve - MRT

Departamenti amerikan i Shtetit deklaroi se “asnjë qeveri, në asnjë nivel... Departamenti amerikan i Shtetit deklaroi se “asnjë qeveri, në asnjë nivel, në këtë moment nuk duhet të zgjerojë bashkëpunimin...

Lavrov Përfshirja e NATO s në luftën e Ukrainës rrit rrezikun e një konflikti bërthamor

Lavrov: Përfshirja e NATO-s në luftën e Ukrainës rrit rrezikun e një konflikti bërthamor

para 6 muajve - MRT

Përfshirja e drejtpërdrejtë e vendeve anëtare të NATO-s në luftën në Ukrainë rrit rrezikun e një konflikti bërthamor.... Përfshirja e drejtpërdrejtë e vendeve anëtare të NATO-s në luftën në Ukrainë rrit...

Dodik takohet me Putinin në Moskë Jemi mirënjohës për sjelljen miqësore ndaj Rusisë

Dodik takohet me Putinin në Moskë: Jemi mirënjohës për sjelljen miqësore ndaj Rusisë

para 6 muajve - MRT

Republika Sërpska vazhdon të mbetet pro-ruse, konfirmoi presidenti i këtij entiteti të Bosnje e Hercegovinës, Millorad Dodik... Republika Sërpska vazhdon të mbetet pro-ruse, konfirmoi presidenti i këtij...

24 maj shënohet dita e iluministëve  Krili dhe Metodi

24 maj, shënohet dita e iluministëve, ”Krili dhe Metodi”

para 6 muajve - MRT

Sot shënohet dita e shenjtorëve, vëllezërve Kiril dhe Metodi, të cilët njihen si iluministë... Sot shënohet dita e shenjtorëve, vëllezërve Kiril dhe Metodi, të cilët njihen si iluministë, krijues të alfabetit...

Zjarr vdekjeprurës në konviktin në Guajana

Zjarr vdekjeprurës në konviktin në Guajana

para 6 muajve - MRT

Zjarrin vdekjeprurës në një konvikt shkolle në Guajana duket se është shkaktuar nga një nxënëse e cila ishte e zemëruar.. Zjarrin vdekjeprurës në një konvikt shkolle në Guajana duket se është shkaktuar...

Sindikata e Pavarur e Arsimit në protestë kundër bashkimit të lëndëve mësimore

Sindikata e Pavarur e Arsimit në protestë kundër bashkimit të lëndëve mësimore

para 6 muajve - MRT

Sindikata e Pavarur e Arsimit ka filluar protestën përballë Kuvendit.... Sindikata e Pavarur e Arsimit ka filluar protestën përballë Kuvendit. Pjesëmarrësit në protestë do të lëvizin drejt godinës së Ministrisë...

Autobusët privatë rikthen në rrugët e Shkupit

Autobusët privatë rikthen në rrugët e Shkupit

para 6 muajve - MRT

Transportuesit privatë do t’i rikthehen punës në transportin publik të Qytetit të Shkupit.... Transportuesit privatë do t’i rikthehen punës në transportin publik të Qytetit të Shkupit. Kështu njoftuan...

Komisioni i Punëve të Jashtme të PE së diskuton miratimin e raportit të RMV së

Komisioni i Punëve të Jashtme të PE-së diskuton miratimin e raportit të RMV-së

para 6 muajve - MRT

Komisioni për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian sot dhe nesër mban seancë... Komisioni për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian sot dhe nesër mban seancë, në rendin e ditës së të cilit ndër të tjera...

Xhaferi në Itali manifestimi tadicional Shën Kirili

Xhaferi në Itali, manifestimi tadicional "Shën Kirili"

para 6 muajve - MRT

Një delegacion shtetëror kishtar ndodhet në Romë dhe Vatikan me rastin e kremtimit të festës së Shën Kirilit dhe Metodit.... Një delegacion shtetëror kishtar ndodhet në Romë dhe Vatikan me rastin e kremtimit...

Bombardime në Kherson të paktën dy viktima

Bombardime në Kherson, të paktën dy viktima

para 6 muajve - MRT

Të paktën dy civilë u vranë dhe tre të tjerë u plagosën në rajonin jugor Kherson të Ukrainës për shkak të bombardimeve të kryera nga Rusia, tha një zyrtar ukrainas.... Të paktën dy civilë u vranë dhe tre...

Të shtëna drejt një familje në Napoli mes tyre dhe një 10 vjeçare

Të shtëna drejt një familje në Napoli, mes tyre dhe një 10-vjeçare

para 6 muajve - MRT

Të shtëna me armë zjarri u dëgjuan në mbrëmjen e vonë të së martës në në Sant’Anastasia... Të shtëna me armë zjarri u dëgjuan në mbrëmjen e vonë të së martës në në Sant’Anastasia, në zonën napolitane të...

Gjykatësi cakton 25 marsin 2024 si datë për gjyqin ndaj ish presidentit Trump

Gjykatësi cakton 25 marsin 2024 si datë për gjyqin ndaj ish-presidentit Trump

para 6 muajve - MRT

Një gjykatës caktoi të martën 25 marsin 2024, si datë paraprake për një gjyq ndaj ish-presidentit Donald Trump... Një gjykatës caktoi të martën 25 marsin 2024, si datë paraprake për një gjyq ndaj ish-presidentit...

Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

para 6 muajve - MRT

Për ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme.... Për ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet...

Ukraina akuzon Rusinë për shkelje të marrëveshjes së grurit

Ukraina akuzon Rusinë për shkelje të marrëveshjes së grurit

para 6 muajve - MRT

Ukraina akuzoi Rusisë të martën, duke thënë se ajo ka përjashtuar efektivisht portin ukrainas Pivdeni... Ukraina akuzoi Rusisë të martën, duke thënë se ajo ka përjashtuar efektivisht portin ukrainas Pivdeni...

Airbnb Shqipëria ndër pesë destinacionet më të kërkuara për verën 2023

Airbnb: Shqipëria, ndër pesë destinacionet më të kërkuara për verën 2023

para 7 muajve - MRT

Shqipëria renditet e dyta në listën e 10 vendeve më të kërkuara për të kaluar pushimet verore... Shqipëria renditet e dyta në listën e 10 vendeve më të kërkuara për të kaluar pushimet verore nga Airbnb...

 Jemi në një moment të vështirë  Putin Rusia do të dalë më e fortë

“Jemi në një moment të vështirë”, Putin: Rusia do të dalë më e fortë

para 7 muajve - MRT

Rusia po kalon momente shumë të vështira.... “Rusia po kalon momente shumë të vështira, por kjo gjë do ta bëjë atë më të fortë”. Kjo ishte deklarata më e fundit e presidentit rus, Vladimir Putin gjatë...

Ministri britanik Heappey pas takimit me Kurtin Kosova është histori suksesi

Ministri britanik, Heappey pas takimit me Kurtin: Kosova është histori suksesi

para 7 muajve - MRT

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti.... Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ministrin e shtetit për Forcat e Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar, James Heappey....

Greqia sërish drejt zgjedhjeve pas Mitsotakis edhe Tsipras refuzon mandatin për të formuar qeverinë

Greqia sërish drejt zgjedhjeve, pas Mitsotakis edhe Tsipras refuzon mandatin për të formuar qeverinë

para 7 muajve - MRT

Greqia me shumë gjasë është duke iu drejtuar zgjedhjeve të reja parlamentare.... Greqia me shumë gjasë është duke iu drejtuar zgjedhjeve të reja parlamentare, të cilat mund të mbahen më 25 korrik, pasi...

Britania merr masa të ashpra ndaj studentëve të huaj u ndalon të sjellin anëtarë të familjes

Britania merr masa të ashpra ndaj studentëve të huaj, u ndalon të sjellin anëtarë të familjes

para 7 muajve - MRT

Qeveria britanike ka njoftuar se po heq të drejtën.... Qeveria britanike ka njoftuar se po heq të drejtën e disa studentëve të huaj për të sjellë anëtarë të familjes në Mbretërinë e Bashkuar, në një masë...

Spanjë arrestohen 9 persona për blerje votash

Spanjë, arrestohen 9 persona për blerje votash

para 7 muajve - MRT

Të paktën nëntë persona u arrestuan dje dhe sot në Melilla... Të paktën nëntë persona u arrestuan dje dhe sot në Melilla, Spanjë, disa ditë përpara zgjedhjeve lokale të 28 majit, si pjesë e një hetimi...

Greqi Tsipras nuk e mori mandatin për një qeveri të re

Greqi, Tsipras nuk e mori mandatin për një qeveri të re

para 7 muajve - MRT

Lideri i SYRIZA-s, Alexis Tsipras.... Lideri i SYRIZA-s, Alexis Tsipras nuk mori mandatin për të formuar qeverinë nga presidentja greke, Katerina Sakellaropoulou. Në zgjedhjet parlamentare SYRIZA mori...

Tetovë digjitalizimi i shërbimeve administrative

Tetovë, digjitalizimi i shërbimeve administrative

para 7 muajve - MRT

Komuna e Tetovës do të digjitalizojë.... Komuna e Tetovës do të digjitalizojë shërbimet administrative me fonde nga BE-së. Për këtë qëllim janë dhënë më shumë se gjysmë milioni euro. Kreu i komunës së...

Xhaferi në Itali manifestimi tadicional Shën Kirili

Xhaferi në Itali, manifestimi tadicional"Shën Kirili"

para 7 muajve - MRT

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi... Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi po udhëheq delegacionin shtetëror-kishtar në manifestimin tradicional në nder të" Shën Kirilit "në Republikën e Italisë dhe selinë...

Këshilli i Prokurorëve Publik zgjodhi 18 Prokurorë të rinj

Këshilli i Prokurorëve Publik zgjodhi 18 Prokurorë të rinj

para 7 muajve - MRT

Këshilli i Prokurorëve Publikë... Këshilli i Prokurorëve Publikë sot e mbajti seancën e 80-të në të cilën u zgjodhën 18 prokurorë publikë në 12 prokurori publike në mbarë vendin dhe një prokuror themelor...

ZZhTI një investim i ri belg vjen në RMV

ZZhTI, një investim i ri belg vjen në RMV

para 7 muajve - MRT

Një investim i ri belg po afron në Maqedoni... Një investim i ri belg po afron në Maqedoni, duke sjellë lajme të mëdha për zhvillimin ekonomik të vendit. Kompania belge, “MSIE” është e gatshme të investojë...

Pendarovski takon zyrtarët e Belgjikës i njofton për sfidat aktuale të shtetit

Pendarovski takon zyrtarët e Belgjikës, i njofton për sfidat aktuale të shtetit

para 7 muajve - MRT

Belgjika përkrahë fuqishëm procesin eurointegrues të Maqedonisë së Veriut, ka deklaruar presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski... Belgjika përkrahë fuqishëm procesin eurointegrues të Maqedonisë së Veriut,...

Hulumtimi qytetarët të pakënaqur nga shërbimet postare

Hulumtimi, qytetarët të pakënaqur nga shërbimet postare

para 7 muajve - MRT

Gjatë këtij viti, në Agjencinë e Shërbimeve Postare janë pranuar 6 kërkesa dhe një ankesë administrative.... Gjatë këtij viti, në Agjencinë e Shërbimeve Postare janë pranuar 6 kërkesa dhe një ankesë administrative....

Propozim ligjet për ndërtimin e korridoreve VMRO kundër në mungesë të marrëveshjes pushteti në mbështetje të ndryshimeve

Propozim-ligjet për ndërtimin e korridoreve, VMRO kundër, në mungesë të marrëveshjes, pushteti në mbështetje të ndryshimeve

para 7 muajve - MRT

Dyshime për dakordime korruptive.... Dyshime për dakordime korruptive me ndërmarrjet “Bechtel dhe Enka” në ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10-D, drejtuan deputetët e VMRO-DPMNE-së, përderisa shqyrtohej propozim-ligji...

MPB falsifikonin kartëmonedha arrestohen dy të rinj

MPB, falsifikonin kartëmonedha, arrestohen dy të rinj

para 7 muajve - MRT

Gjatë ditës së djeshme policia.... Gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar dy të rinj nga Velesi pasi të njëjtit dyshoheshin se me banknota të falsifikuara prej 1.000 denarëve kanë tentuar të blejnë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK