ISHS Në izolim shtëpiak 20 pjestarë të personelit të spitalit 8 Shtatori

ISHS: Në izolim shtëpiak 20 pjestarë të personelit të spitalit “8 Shtatori”

më 6.2020 - MRT

Më shumë se 20 pjestarë të personelit mjekësor të spitalit “8 Shtatori” në Shkup.... Më shumë se 20 pjestarë të personelit mjekësor të spitalit “8 Shtatori” në Shkup janë në vetëizolim, për shkak të kontaktit...

Zgjedhjet VMRO Prioritet shëndeti i qytetarëve

Zgjedhjet, VMRO: Prioritet shëndeti i qytetarëve

më 6.2020 - MRT

Dekreti i Qeverisë për mbajtjen e zgjedhjeve më 5 korrik..... Dekreti i Qeverisë për mbajtjen e zgjedhjeve më 5 korrik në rast se gjendja e jashtëzakonshme përfundon të shtunën është kritikuar nga opozitarja...

Sindikata e re e policisë më shumë të drejta për punonjësit në MPB

Sindikata e re e policisë, më shumë të drejta për punonjësit në MPB

më 6.2020 - MRT

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme është formuar sindikata e tretë e policisë.... Në Ministrinë e Punëve të Brendshme është formuar sindikata e tretë e policisë, e cila zyratarisht ka fillaur me punë....

Shqipëri 1 viktimë 44 raste të reja me Covid 19

Shqipëri, 1 viktimë, 44 raste të reja me “Covid 19”

më 6.2020 - MRT

Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja me “Covid-19” në Shqipëri.... Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja me “Covid-19” në Shqipëri. Në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një 59 vjeçar dhe janë...

Qeveria dekret për përgaditjen e zgjedhjeve

Qeveria dekret për përgaditjen e zgjedhjeve

më 6.2020 - MRT

Qeveria filloi përgaditjet për mbajtjen e zgejdhjeve më 5 korrik.... Qeveria filloi përgaditjet për mbajtjen e zgejdhjeve më 5 korrik. Me dekret me fuqi ligjore Qeveria i ka autorizuar MPB-në dhe KSHZ-në...

 Covid 19  mbi 7 milionë të infektuar në Botë

“Covid-19”, mbi 7 milionë të infektuar në Botë

më 6.2020 - MRT

Më shumë se 7 294 130 raste infektimi dhe 412 926 të vdekur u regjistruan sot në 196 vende... Më shumë se 7 294 130 raste infektimi dhe 412 926 të vdekur u regjistruan sot në 196 vende dhe territore të...

Rritja e numrit të rasteve Kosova synon shtimin e testimeve

Rritja e numrit të rasteve, Kosova synon shtimin e testimeve

më 6.2020 - MRT

Qeveria e Kosovës do të nisë zbatimin e një strategjie afatmesme.... Qeveria e Kosovës do të nisë zbatimin e një strategjie afatmesme për të përgatitur sistemin shëndetësor në rast të një vale të dytë...

Vendoset gurthemeli i sallës sportive në SHF Faik Konica të fshatit Greshnicë

Vendoset gurthemeli i sallës sportive në SHF “Faik Konica” të fshatit Greshnicë

më 6.2020 - MRT

Me një ceremoni solemne në të cilën mori pjesë edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti... Me një ceremoni solemne në të cilën mori pjesë edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot në shkollën fillore “Faik Konica”...

Shqipëri 44 raste të reja me Covid 19

Shqipëri, 44 raste të reja me “Covid 19”

më 6.2020 - MRT

Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja me Covid-19.... Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja me Covid-19. Per 24 oret e fundit janë konfirmuar 44 raste pozitive nga 291 testime të kryera. 21 Tirana,...

Osmani  Beteja me Covid 19 Qeveria me mbështetje financiare për mediat

Osmani: “Beteja” me Covid 19, Qeveria me mbështetje financiare për mediat

më 6.2020 - MRT

Qeveria solli vendim të jep mbështetje për mediat dhe punëtorët mediatik.... Qeveria solli vendim të jep mbështetje për mediat dhe punëtorët mediatik që janë të goditur nga kriza që shkaktoi Kovid-19....

Regjistrimi në shkollat e mesme formularët nga java tjetër në ueb faqen e MASH

Regjistrimi në shkollat e mesme, formularët nga java tjetër, në ueb-faqen e MASH

më 6.2020 - MRT

Nxënësit të cilët javën e ardhshme do të regjistrohen në shkolla të mesme.... Nxënësit të cilët javën e ardhshme do të regjistrohen në shkolla të mesme, së bashku me dokumentacionin e plotë të nevojshëm...

MPB 1068 persona kanë shkelur masat

MPB: 1068 persona kanë shkelur masat

më 6.2020 - MRT

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit.... Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 125 personave u është dhënë vendim për izolim...

Vendimet nga mbledhja e 64 të e Qeverisë

Vendimet nga mbledhja e 64-të e Qeverisë

më 6.2020 - MRT

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut.... Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e 64-të, solli Dekret me fuqi ligjore për plotësimin e Dekretit me fuqi ligjore për çështjet...

Italia konfirmon mbështetjen për heqjen e vizave për Kosovën

Italia konfirmon mbështetjen për heqjen e vizave për Kosovën

më 6.2020 - MRT

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando.... Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando, ka konfirmuar mbështetjen shtetit që përfaqëson në lidhje me liberalizimin e vizave për Kosovën. Ambasadori...

Shqipëri rreshjet përmbysin rrugët i bëjnë të pakalueshme

Shqipëri, rreshjet përmbysin rrugët, i bëjnë të pakalueshme

më 6.2020 - MRT

Reshjet e dendura të shiut në qytetin e Librazhdit kanë sjellë përmbytje të mëdha.... Reshjet e dendura të shiut në qytetin e Librazhdit kanë sjellë përmbytje të mëdha. Disa banesa janë mbuluar nga uji...

 Covid 19 7 të vdekur  125 të infektuar 6 të shëruar

“Covid 19”,7 të vdekur , 125 të infektuar, 6 të shëruar

më 6.2020 - MRT

Në 24 orët e fundit nga “Covid 19” kanë ndërruar jetë 7 persona... Në 24 orët e fundit nga “Covid 19” kanë ndërruar jetë 7 persona, tre nga Shkupi, një nga Shtipi, një nga Tetova dhe dy nga Struga. Po...

Data e zgjedhjeve Shekerinsa S është çështje dëshirash

Data e zgjedhjeve, Shekerinsa: S’është çështje dëshirash

më 6.2020 - MRT

Të shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme.... Të shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme, që nënkupton edhe vazhdimin e precesit zgjedhor, nëse gjendja e jashtëzakonshme nuk vazhdohet sërish....

Dimitrov takon Daçiçin diskutohet lehtësimi i kufizimeve

Dimitrov takon Daçiçin, diskutohet lehtësimi i kufizimeve

më 6.2020 - MRT

Maqedonia e Veriut do të diskutojë këtë javë vendimin për hapjen eventuale të kufijve... Maqedonia e Veriut do të diskutojë këtë javë vendimin për hapjen eventuale të kufijve. Këtë e deklaroi Ministri...

Kryeministër shqiptar Ahmeti Është koha për realizimin e kësaj ideje

Kryeministër shqiptar, Ahmeti: Është koha për realizimin e kësaj ideje

më 6.2020 - MRT

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti prezantoi idenë për kryeministër shqiptarë.... Ahmeti pa përmendur emra se kush mund të ishte mandatari shqiptar, tha se tani është koha të realizohet kjo ide, e cila nuk ka...

Ministria e Financave Kartela pagesore së shpejti për 325 mijë qytetarë

Ministria e Financave: Kartela pagesore së shpejti për 325 mijë qytetarë

më 6.2020 - MRT

Kartelat pagesore, si masë nga pako e tretë për tejkalimin e krizës ekonomike kanë si qëllim stimulimin e blerjes... Kartelat pagesore, si masë nga pako e tretë për tejkalimin e krizës ekonomike kanë si...

Masa për periudhën post Covid 19 20 mln euro për mbështetje të konkurencës

Masa për periudhën post Covid 19, 20 mln euro për mbështetje të konkurencës

më 6.2020 - MRT

Ministria e ekonomisë zyrtarish dorëzoi në qeveri kërkesën për vazhdimin e masës... Ministria e ekonomisë zyrtarish dorëzoi në qeveri kërkesën për vazhdimin e masës për mbështetjen financiare prej 14.500...

Përfundimi i vitit shkollor Ademi Vit i jashtëzakonshëm ia dolëm me sukses

Përfundimi i vitit shkollor, Ademi: Vit i jashtëzakonshëm, ia dolëm me sukses

më 6.2020 - MRT

Procesi mësimor gjatë gjysëm vjetorit të dytë që u mbajt në kushte të jashtëzakonshme... Procesi mësimor gjatë gjysëm vjetorit të dytë që u mbajt në kushte të jashtëzakonshme, sipas ministrit te arsimit...

Rritja e numrit të rasteve Kosova synon shtimin e testimeve

Rritja e numrit të rasteve, Kosova synon shtimin e testimeve

më 6.2020 - MRT

Qeveria e Kosovës do të nisë zbatimin e një strategjie afatmesme për të përgatitur sistemin shëndetësor... Qeveria e Kosovës do të nisë zbatimin e një strategjie afatmesme për të përgatitur sistemin shëndetësor...

LSM dhe Sindikata e Policisë kemi presione nga ministri i brendshëm Çulev

LSM dhe Sindikata e Policisë: kemi presione nga ministri i brendshëm Çulev

më 6.2020 - MRT

Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë akuzon se Ministri teknik i punëve të brendshme Naqe Çulev... Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë akuzon se Ministri teknik i punëve të brendshme Naqe Çulev, po bën shtypje...

Shqipëri 42 raste të reja me Covid 19 mes tyre 5 mjekë

Shqipëri, 42 raste të reja me Covid 19, mes tyre 5 mjekë

më 6.2020 - MRT

Ditën e sotme në Shqipëri janë regjistruar 42 raste të reja me koronavirus, një numër rekord... Ditën e sotme në Shqipëri janë regjistruar 42 raste të reja me koronavirus, një numër rekord ky që nga fillimi...

Strugë dy të vdekur dhe 3 të infektuar me Covid 19

Strugë, dy të vdekur dhe 3 të infektuar me Covid 19

më 6.2020 - MRT

Është rënduar bilanci i viktimave dhe të infektuarve me Covid 19 në Strugë.... Në 24 orët e fundit janë shënuar dy viktima të virusit, që kanë çuar në 19 numrin e përgjithshëm të viktimave në qytet dhe...

142 vjet Lidhja Shqiptare e Prizrenit ITKSHSHM dhuron libra në Sh F  Jashar Bej Shkupi

142 vjet Lidhja Shqiptare e Prizrenit, ITKSHSHM dhuron libra në Sh.F. “Jashar Bej Shkupi”

më 6.2020 - MRT

Në historinë e kombit tonë, Lidhja Shqiptare e Prizrenit... Në historinë e kombit tonë, Lidhja Shqiptare e Prizrenit, shënon një nga ngjarjet më frymëzuese, ditën kur u shpalos dhe u lartësua identiteti...

Përballja me Covid 19 ASH Përgjegjësi për keqmenaxhim me situatën

Përballja me Covid 19, ASH: Përgjegjësi për keqmenaxhim me situatën

më 6.2020 - MRT

Rritja e vazhdueshme e numrit të të infektuarve dëshmon për keq menaxhimin e vazhdueshëm... Rritja e vazhdueshme e numrit të të infektuarve dëshmon për keq menaxhimin e vazhdueshëm të qeverisë me situatën...

Varhelyi BE kthehu besueshmërinë në Ballkanin Perëndimor

Varhelyi: BE kthehu besueshmërinë në Ballkanin Perëndimor

më 6.2020 - MRT

Komisari Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi deklaroi se Ballkani Perëndimor... Komisari Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi deklaroi se Ballkani Perëndimor është një sfidë e madhe dhe një përparësi...

PDSH Më shumë para për bizneset e qytetarët

PDSH: Më shumë para për bizneset e qytetarët

më 6.2020 - MRT

Partia Demokratike Shqiptare ka prezentuar pikat e nevojshme për rivitalizimin e jetës ekonomike dhe sociale të qytetarëve.... Sipas PDSH-së, masat per sektorin ekonomik jane te pamjaftueshme prandaj propozon...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK