Grubi Korridori 8 europian i transportit si pjesë e Korridorit Ballkani Perëndimor  Mesdheu Lindor do të ofrojë vlerë shtesë dhe mundësi për rritje më të lartë ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe BE në

Grubi: Korridori 8 europian i transportit si pjesë e Korridorit “Ballkani Perëndimor – Mesdheu Lindor” do të ofrojë vlerë shtesë dhe mundësi për rritje më të lartë ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe BE-në

i ri - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Artan Grubi duke folur mbi vendimin e Komisionit Evropian, që propozimi që Korridori 8 të hyn në Korridorin Evropian për Ballkanin Perëndimor – Mesdheu Lindor, të...

Taravari Kongresi i ASH së do të shtyhet më 24 dhjetor

Taravari: Kongresi i ASH -së do të shtyhet më 24 dhjetor

para 10 minutave - Tetova Sot

Arben Taravari i cili në Kuvendin Qendror të ASH-së është zgjedhur Ushtrues Detyre , ka thënë se Kongresi i kësaj partie do të mbahet më 24 dhjetor informon Tetovasot Kongresi është shtyrë për një javë...

Lajm i madh nga Grubi Korridori 8 hyn në korridoret europiane të Ballkanit Perëndimor

Lajm i madh nga Grubi: Korridori 8 hyn në korridoret europiane të Ballkanit Perëndimor

para 25 minutave - Tetova Sot

Zëvendës kryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi ka ndarë sot një lajm të mrekullueshëm që sipas tij ka të bëjë me korridorin 8 i cili më në fund hyn në korridoret europiane për Ballkanin...

DW Çfarë po ndodh  vihet në pikëpyetje mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri

DW: Çfarë po ndodh – vihet në pikëpyetje mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri!

para 35 minutave - Tetova Sot

Disa nga ambasadorët e vendeve të QUINT-tit janë shprehur, se nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në komunat e veriut të Kosovës, pas incidenteve që u shënuan atje, ku persona të maskuar sulmuan...

Bahtiri tregon se si përfundoi në shtëpinë e Radojçiqit në veri bashkë me Haradinajn e Rakiqin

Bahtiri tregon se si përfundoi në shtëpinë e Radojçiqit në veri, bashkë me Haradinajn e Rakiqin

para 45 minutave - Tetova Sot

Ish-kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka zbuluar për një takim të tij me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj si dhe me atë të Listës Serbe, Goran Rakiq në kohën kur në Kosovë po tentohej të formohej...

Kovaçevski BE të mos lejojë bllokada të reja

Kovaçevski: BE të mos lejojë bllokada të reja

para një ore - Tetova Sot

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nga BE kërkoi që të mos lejojë bllokada të reja. Ai gjithashtu shtoi se BE-ja duhet të marrë seriozisht pengesat e opozitës në Maqedoninë e Veriut për të kërcënuar me çdo...

Protestuesit nesër tërhiqen nga udhëkryqi te Mavrovasja  do ta bllokojnë Qytetin e Shkupit

Protestuesit nesër tërhiqen nga udhëkryqi te “Mavrovasja”, do ta bllokojnë Qytetin e Shkupit

para një ore - Tetova Sot

Pas një mbledhjeje të realizuar sot, shoferët e autobusëve privatë vendosën të tërhiqen nga udhëkryqet tek Qendra Tregtare “Mavrovasja dhe Kryqi i Kuq dhe autobusët nesër në orën 10:00 do të dislokohen...

Haxhiu Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga laboratori i IML së

Haxhiu: Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga laboratori i IML-së

para një ore - Tetova Sot

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në konferencë të jashtëzakonshme ka thënë se janë zhdukur mostrat në Institutin e Mjekësisë Ligjore të ish-aktivistit Astrit Dehari. Ajo tha se pas konferencës do...

Adri Nurellari  Veriu digjet Kurti krihet në Austri

Adri Nurellari : Veriu digjet, Kurti krihet në Austri

para një ore - Tetova Sot

Adri Nurellari,Anëtari i Kryesisë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherit edhe studiues, këshilltar dhe kolumnist i angazhuar kryesisht në fushën e politikës dhe medias ka kritikuar kryeministrin...

Federata e Futbollit jep njoftimin Luis Enrique nuk është më trajneri i Spanjës

Federata e Futbollit jep njoftimin, Luis Enrique nuk është më trajneri i Spanjës

para një ore - Tetova Sot

Tani është zyrtare, Luis Enrique, pas daljes së Spanjës në fazën e 16-të të Katarit 2022, nuk është më komisioneri teknik i “Furies së Kuqe”. Këtë e ka bërë të ditur RFEF, federata spanjolle e futbollit,...

Korridori 8 pjesë e rrjetit të Korridorit Evropian Ballkani Perëndimor  Mesdheu Lindor

Korridori 8 pjesë e rrjetit të Korridorit Evropian “Ballkani Perëndimor – Mesdheu Lindor”

para 2 orë - Tetova Sot

Korridori 8 hyn në Korridorin Evropian për Ballkanin Perëndimor – Mesdheu Lindor, si pjesë e rrjetit të korridoreve kryesore transevropiane. Vendimi i Komisionit Evropian, që këtë propozim që të vendoset...

Sulmet e orkestruara nga Beogradi në veri Zbulohen grupe të strukturuara me përvojë ushtarake

Sulmet e orkestruara nga Beogradi në veri/ Zbulohen grupe të strukturuara me përvojë ushtarake

para 2 orë - Tetova Sot

Tensionet në veri të martën arritën thuajse kulminacionin, bombat u hodhën, shok-bombat po, edhe të shtënat me armë zjarri nuk u ndalën. I gjithë ai arsenal u përdor nga grupet kriminale, të cilat po i...

Cristiano Ronaldo shkakton tërmet brenda kampit të Portugalisë

Cristiano Ronaldo shkakton “tërmet” brenda kampit të Portugalisë

para 2 orë - Tetova Sot

Ndërsa Portugalia ka mposhtur Zvicrën 6-1 gjatë ndeshjes së saj në raundin e 16-të në Kupën e Botës 2022 , kapiteni i tyre Cristiano Ronaldo thuhet se nuk është i kënaqur që është lënë jashtë skuadrës....

Mister në një hotel të Shkupit Nuk është gjetur ende djali i zhdukur tre muaj më parë

Mister në një hotel të Shkupit: Nuk është gjetur ende djali i zhdukur tre muaj më parë!

para 2 orë - Tetova Sot

Adnan Mihtar, 29-vjeçari nga Shkupi, i cili është parë për herë të fundit në një hotel në Shkup tre muaj më parë, ende nuk është gjetur. Nuk ka asnjë shenjë prej tij dhe familja është e dëshpëruar për...

MPB Mund t i ndalojmë protestat vetëm nëse rrezikohet siguria e qytetarëve

MPB: Mund t’i ndalojmë protestat, vetëm nëse rrezikohet siguria e qytetarëve

para 3 orë - Tetova Sot

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) mund të ndalojë dhe protestat dhe bllokadat e transportuesve privatë në Shkup vetëm nëse rrezikohet siguria dhe jeta e qytetarëve. Ministria e Punëve të Brendshme...

 Ciklon përmbytje stuhi bore  Paralajmërime për mot të keq në Maqedoni dhe rajon

“Ciklon, përmbytje, stuhi bore” – Paralajmërime për mot të keq në Maqedoni dhe rajon

para 3 orë - Tetova Sot

Ciklon i fuqishëm, përmbytje, stuhi bore, janë disa nga paralajmërimet për fundin e kësaj dhe fillimin e javës tjetër, për Gadishullin Ballkanik dhe Maqedoninë sipas meteorologut maqedonas Sllavço Poposki,...

Gjermania arreston dhjetëra të dyshuar që komplotonin për të rrëzuar qeverinë

Gjermania arreston dhjetëra të dyshuar që komplotonin për të rrëzuar qeverinë

para 3 orë - Tetova Sot

Gjermania arrestoi 25 anëtarë dhe mbështetës të një grupi të ekstremit të djathtë që zyra e prokurorit tha se po përgatiste një përmbysje të dhunshme të shtetit për të vendosur si udhëheqës kombëtar një...

Ministri serb Mjafton një shkëndijë për të ndezur gjithçka në Kosovë

Ministri serb: Mjafton një shkëndijë për të ndezur gjithçka në Kosovë

para 3 orë - Tetova Sot

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Millosh Vuçeviq, konsideron se situata në Kosovë është aq e ndezshme dhe e tensionuar sa që mjafton një shkëndijë për ta ndezur atë dhe gjithçka mund të shkojë në një drejtim...

Osmani Në dialog me Serbinë duhet të bëjmë kompromise

Osmani: Në dialog me Serbinë duhet të bëjmë kompromise

para 3 orë - Tetova Sot

Pak përpara samitit të BE-së në Tiranë, Kosova dhe Serbia morën një propozim të përditësuar për dialogun Kosovë-Serbi, të dokumentit që njihet në opinion si dokumenti franko-gjerman. Presidentja Vjosa...

VIDEO Po bënte squats në palestër 28 vjeçarja bie pa ndenja në tokë dhe humb jetën papritur

VIDEO/ Po bënte “squats” në palestër, 28-vjeçarja bie pa ndenja në tokë dhe humb jetën papritur

para 3 orë - Tetova Sot

Një 28-vjeçare në Ekuador ka vdekur papritur teksa po bënte ushtrime në palestër. Sipas vlerësimeve fillestare, Betsy Dayana Jaramillo Ramirez, pësoi një arrest kardiak ndërsa ishte në palestër. Ngjarja...

Katar 2022 Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

Katar 2022: Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

para 3 orë - Tetova Sot

Dy ditë pushim, më pas me çerekfinalet. Kupa e Botës 2022 do të shkojë në pushim deri më 9 dhjetor, pas së cilës do të fillojnë sfidat mes tetë kombëtareve më të mira të planetit. Fillojmë me Kroaci-Brazil, pastaj do të jetë radha

Sonte mbajini sytë nga qielli shfaqet Hëna e Ftohtë

Sonte mbajini sytë nga qielli, shfaqet “Hëna e Ftohtë”

para 4 orë - Tetova Sot

Sonte do të shohim në qiell Hëna e plotë, ose sic njihet ndryshe ‘’Hëna e Ftohtë”, e cila është e fundit për këtë vit. Por nuk është vetëm Hëna ajo që do të shohim. Kjo Hënë na sjell surpriza të tjera,...

Maqedonia nuk e përdor mjaftueshëm dhe në mënyrë efektive masën e konfiskimit të pasurisë

Maqedonia nuk e përdor mjaftueshëm dhe në mënyrë efektive masën e konfiskimit të pasurisë

para 4 orë - Tetova Sot

Praktika në Maqedoninë e Veriut tregon për përdorim të pamjaftueshëm dhe joefektiv të masës së konfiskimit të pasurisë, thuhet në dokumentin e Institutit për demokraci -Societas Civilis, publikuar muajin...

Filloi divorci si do të shpërbëhet Federata Ruse

Filloi divorci, si do të shpërbëhet Federata Ruse

para 4 orë - Tetova Sot

Nga Kamil Galeev Përktheu Sonila Backa-abcnews.al Rusia është perandoria e fundit koloniale europiane që ka mbetur kryesisht e paprekur dhe parashikimi se Federata Ruse do të shpërbëhet ka qenë një temë...

 Bashkë deri në vdekje  të dy 100 vjeç burrë e grua vdesin vetëm pak orë larg njëri tjetrit

“Bashkë deri në vdekje”, të dy 100 vjeç, burrë e grua vdesin vetëm pak orë larg njëri-tjetrit

para 4 orë - Tetova Sot

Një çift i moshuar vdiq brenda pak orësh nga njëri-tjetri pas gati tetë dekadash martesë. June dhe Hubert Malicote, të dy 100 vjeç, nga Ohio ishin të martuar për 79 vjet dhe historia e tyre e dashurisë...

Elon Musk e shndërron Twitterin në hotel për stafin dalin fotot e ambienteve të zyrave

Elon Musk e shndërron Twitterin në “hotel” për stafin, dalin fotot e ambienteve të zyrave

para 4 orë - Tetova Sot

Prestigjiozia BBC News ka publikuar foto të zyrave në Twitter, të cilat janë shndërruar në dhoma gjumi. Këto prova, autoritetet e San Franciskos po i hetojnë si shkelje të mundshme të Kodit të Punës. Në...

Gjermani pritet të rritet numri i të arrestuarve për komplot për grusht shtet

Gjermani, pritet të rritet numri i të arrestuarve për komplot për grusht shtet

para 4 orë - Tetova Sot

Autoritetet gjermane presin arrestime dhe bastisje të mëtejshme në ditët në vijim në lidhje me një grup të ekstremit të djathtë që prokurorët thonë se po përgatisnin një përmbysje të dhunshme të shtetit...

Peruja zgjedh Presidenten e parë femër pas arrestimit të Castillo s Ish presidenti akuzohet për grusht shteti

Peruja zgjedh Presidenten e parë femër pas arrestimit të Castillo-s: Ish-presidenti akuzohet për grusht shteti

para 4 orë - Tetova Sot

Peruja ka një Presidente femër për herë të parë, pasi ish-Presidenti Pedro Castillo u fajësua se u përpoq të shpërbënte Parlamentin. Dina Boluarte, më parë nënkryetare, u betua pas një dite dramatike në...

Xhaferi uron festën e Shën Klimenti i Ohrit  Është obligim dhe nder që të kultivohet me përkushtim kjo trashëgimi

Xhaferi uron festën e “Shën Klimenti i Ohrit”: Është obligim dhe nder që të kultivohet me përkushtim kjo trashëgimi

para 4 orë - Tetova Sot

Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi, ka uruar qytetarët me rastin e festës shtetërore tetë dhjetori, Shën Kliimenti i Ohrit. Ai në emër të deputetëve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe...

Ndalohet një i dyshuar për kërcënimin e Zana Avdiut

Ndalohet një i dyshuar për kërcënimin e Zana Avdiut

para 5 orë - Tetova Sot

Është ndaluar nga Policia e Kosovës një i dyshuar për kërcënimin e aktivistes Zana Avdiu. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv, zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj. “Me urdhër...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK