Shota Të pasurit janë ciciashë  të varfrit të japin dhe shpirtin

Shota: Të pasurit janë “ciciashë”, të varfrit të japin dhe shpirtin

para 14 minutave - Lajmi.net

Banorët e “BBVK”, sot kanë zhvilluar një bisedë për dy kategoritë e njerzve. Bëhet fjalë për njerëzit që qëndrojnë mirë ekonomikisht dhe atyre që janë të varfër, shkruan lajmi.net. Një mendim lidhur me...

Lëshohen sirenat angleze për Joao Felix  Arsenal Chelsea e Man Utd të interesuara për lojtarin

Lëshohen “sirenat” angleze për Joao Felix – Arsenal, Chelsea e Man Utd të interesuara për lojtarin

para 14 minutave - Lajmi.net

Joao Felix është shumë pranë largimit nga Atletico Madridi. Bashkë me zërat gjithnjë e në rritje se anësori do të ndërrojë ambient, po shtohet edhe interesimi për lojtarin. Së fundi janë shfaqur tri ekipe...

MPB s ka furnizim Aeroporti i Prishtinës Udhëtarët me afat të skaduar të mjeteve të udhëtimit s do të mund të fluturojnë

MPB s’ka furnizim, Aeroporti i Prishtinës: Udhëtarët me afat të skaduar të mjeteve të udhëtimit s’do të mund të fluturojnë

para 14 minutave - Lajmi.net

Qytetarët e Kosovës janë duke u përballur me një problem të vazhdueshëm. Të gjithë ata që kanë nevojë të pajisen me dokumente të llojit, letërnjoftim, pasaportë dhe patentë-shoferë e kanë të pamundur për...

Ministri Aliu i bindur se 75 për qind e ndërtimeve janë pa leje

Ministri Aliu i bindur se 75 për qind e ndërtimeve janë pa leje

para 14 minutave - Lajmi.net

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës Liburn Aliu në seancën e Kuvendit gjatë shqyrtimit të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa...

Jurgen Klopp i përkushtuar në Liverpoolin nuk e konsideron stolin e kombëtares së Gjermanisë

Jurgen Klopp i përkushtuar në Liverpoolin, nuk e konsideron stolin e kombëtares së Gjermanisë

para 14 minutave - Lajmi.net

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp nuk është i interesuar të marrë drejtimin e kombëtares së Gjermanisë. Kombëtarja e Gjermanisë pati një kampanjë të dobët në Kampionatin Botëror 2022, ku u eliminua qysh në...

Presidentja takon sot përfaqësuesit e sigurisë diskutohet situata në veri dhe mundësia e shtyrjes së zgjedhjeve

Presidentja takon sot përfaqësuesit e sigurisë, diskutohet situata në veri dhe mundësia e shtyrjes së zgjedhjeve

para 14 minutave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se gjatë ditës së enjtes do të ketë takim me disa nga institucionet e sigurisë, për situatën në veri të Kosovës. E para e shtetit ka thënë se në momentin që...

Fabrizio Romano Lajmet që Ronaldo ka dashur ta lërë Portugalinë janë të pavërteta

Fabrizio Romano: Lajmet që Ronaldo ka dashur ta lërë Portugalinë janë të pavërteta

para 30 minutave - Lajmi.net

Fabrizio Romano i ka demantuar lajmet se gjoja Cristiano Ronaldo e ka menduar seriozisht largimin nga grumbullimi me kombëtaren, pasi nuk u inkuadrua nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Zvicrës. Gjatë ditës...

KEDS Humbjet në rrjetin elektroenergjetik të Kosovës bien në 15 96 për qind

KEDS: Humbjet në rrjetin elektroenergjetik të Kosovës bien në 15.96 për qind

para 30 minutave - Lajmi.net

KEDS ka bërë të ditur se humbjet në rrjetin elektroenergjetik të Kosovës kanë rënë në 15.96 për qind. Përmes një njoftimi për media, KEDS ka bërë të ditur se përkushtimi i lartë, profesionalizmi dhe mobilizimi...

Presidentja takon sot përfaqësuesit e sigurisë diskutohet situata në veri dhe mundësia e shtyrjes së zgjedhjeve

Presidentja takon sot përfaqësuesit e sigurisë, diskutohet situata në veri dhe mundësia e shtyrjes së zgjedhjeve

para 30 minutave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se gjatë ditës së enjtes do të ketë takim me disa nga institucionet e sigurisë, për situatën në veri të Kosovës. E para e shtetit ka thënë se në momentin që...

Ismaili i quan kamikazë ideologjik ministren Haxhiu dhe ministrin Sveçla

Ismaili i quan “kamikazë ideologjik” ministren Haxhiu dhe ministrin Sveçla

para 30 minutave - Lajmi.net

Anëtarja e PDK-së, Besa Ismaili, përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiun dhe ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlën. Këta dy të fundit, Ismaili i...

Kombëtaret U17 dhe U19 mësuan kundërshtarët e kualifikimeve për Euro 2024

Kombëtaret U17 dhe U19 mësuan kundërshtarët e kualifikimeve për Euro 2024

para 30 minutave - Lajmi.net

Sot në selinë e UEFA-s në Nion është bërë tërheqja e shortit për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2024 në grupmoshat nën 17 dhe nën 19 vjeç. Kombëtarja e Kosovës U17 është përfshirë në Grupin e 9-të,...

Aksion i policisë në gjithë Kosovën Inspektohen 53 lokale të masazheve mbyllen 44 prej tyre

Aksion i policisë në gjithë Kosovën: Inspektohen 53 lokale të masazheve, mbyllen 44 prej tyre

para 45 minutave - Lajmi.net

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në nivel vendi të koduar me emrin “Masazh-Dhjetori 2022”, në të cilin janë inspektuar në total 53 sallone të masazheve. Sipas njoftimit të policisë, aksioni ka...

ZYRTARE Luis de la Fuente trajner i ri i Spanjës

ZYRTARE: Luis de la Fuente trajner i ri i Spanjës

para 46 minutave - Lajmi.net

Kombëtarja e Spanjës ka emëruar shpejt trajnerin e ri. Pak minuta më parë, kombëtarja e Spanjës ndau rrugët me selektorin Luis Enrique, i cili drejtoi kombëtaren në Euro 2020 dhe Botërorin 2022. Së fundmi,...

Zhvillime në Hoçë të Madhe njëri serb kërcënon se do të hidhet nga çatia nëse i konfiskohet alkooli

Zhvillime në Hoçë të Madhe, njëri serb kërcënon se do të hidhet nga çatia nëse i konfiskohet alkooli

para 46 minutave - Lajmi.net

Në Hoçë të Madhe është raportuar për tensionim të situatës. Dogana e Kosovës ka paralajmëruar një aksion për konfiskimin e alkoolit, ndërsa banorët serbë në këtë vend kanë kundërshtuar këtë aksion. Kundërshtim...

REL Plagoset një person në Leposaviq

REL: Plagoset një person në Leposaviq

para 60 minutave - Lajmi.net

Të enjten në Leposaviq, komunë në veri të Kosovës, është tentuar të plaçkitet ndërtesa e Bankës Kombëtare të Serbisë, dhe për pasojë është plagosur një person. Sipas gazetarëve të Radios Evropa e Lirë...

Tahiri Vazhdimi i gjendjes emergjente konfirmon paaftësinë për të përmirësuar situatën me energji elektrike

Tahiri: Vazhdimi i gjendjes emergjente konfirmon paaftësinë për të përmirësuar situatën me energji elektrike

para 60 minutave - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka reaguar pas vazhdimit të gjendjes emergjente që u votua nga shumica parlamentare e Lëvizjes Vetëvendosje. Tahiri ka thënë se vazhdimi i gjendjes...

Kërkohet asistenca e policisë në Hoçë të Madhe serbët protestojnë kundër aksionit të Doganës për konfiskimin e alkoolit

Kërkohet asistenca e policisë në Hoçë të Madhe, serbët protestojnë kundër aksionit të Doganës për konfiskimin e alkoolit

para 60 minutave - Lajmi.net

Dogana e Kosovës është duke vazhduar edhe sot një aksion për konfiskimin e alkoolit në fshatin Hoçë e Madhe në Komunën e Rahovecit. Por këtë herë,Dogana e Kosovës ka kërkuar edhe ndihmën e Policisë së...

Më në fund dikush në mbrojtje të Ronaldos  Ancelotti me lëvdata për portugezin

Më në fund dikush në mbrojtje të Ronaldos – Ancelotti me lëvdata për portugezin

para një ore - Lajmi.net

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo është cak i shumë kritikave, pas intervistës së tij për Piers Morgan, ku lëshoi disa kritika për klubin e Man United. Ronaldo u kritikua edhe për sjelljen e tij pas zëvendësimit...

Borrell fton në takim kryeministrin Kurti dhe presidentin serb Vuçiq

Borrell fton në takim kryeministrin Kurti dhe presidentin serb Vuçiq

para një ore - Lajmi.net

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Fqinjësi, Joseph Borrell, ka ftuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, për takim në Bruksel....

Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit vjen reagimi i Tomë Gashit

Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, vjen reagimi i Tomë Gashit

para një ore - Lajmi.net

Avokati Tomë Gashi që njëkohësisht është përfaqësues i familjes së Astrit Deharit është deklaruar në Facebook lidhur me konferencën e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut ku kjo e fundit ka njoftuar...

Kërkohet asistenca e policisë në Hoçë të Madhe banorët protestojnë kundër aksionit të Doganës për konfiskimin e alkoolit

Kërkohet asistenca e policisë në Hoçë të Madhe, banorët protestojnë kundër aksionit të Doganës për konfiskimin e alkoolit

para një ore - Lajmi.net

Dogana e Kosovës është duke vazhduar edhe sot një aksion për konfiskimin e alkoolit në fshatin Hoçë e Madhe në Komunën e Rahovecit. Por këtë herë,Dogana e Kosovës ka kërkuar edhe ndihmën e Policisë së...

Lekaj Kjo qeveri është hajgare po vepron në kundërshtim me interesin e qytetarëve

Lekaj: Kjo qeveri është hajgare, po vepron në kundërshtim me interesin e qytetarëve

para një ore - Lajmi.net

Deputeti Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka adresuar një sërë kritikash ndaj Qeverisë së Kosovës për masat emergjente për krizën energjetike. Në seancën e sotme të Kuvendit, ku po diskutohet...

Kuvendi miraton vendimin për zgjatjen e masave emergjente në lidhje me energjinë

Kuvendi miraton vendimin për zgjatjen e masave emergjente në lidhje me energjinë

para një ore - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur sot një seancë të jashtëzakonshme, ku është bërë shqyrtimi i vendimit të Qeverisë së Kosovës, për zgjatjen e masave emergjente në furnizimin e energjisë edhe për 30 ditë. Në...

Musliu ia dhuron një shall Konjufcës kjo është domethënia

Musliu ia dhuron një shall Konjufcës, kjo është domethënia

para një ore - Lajmi.net

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ia dhuroi një shall me ngjyrë portokalli, kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca. Musliu tha se këtë ia shall ia dërgoi me porosi...

Si u mor vesh që janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit Ministrja Haxhiu ndan detaje

Si u mor vesh që janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit? Ministrja Haxhiu ndan detaje

para një ore - Lajmi.net

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka bërë të ditur se janë zhdukur mostrat e gjakut të ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, mostra...

Ministrja Haxhiu Besoj se sot do të ketë suspendime

Ministrja Haxhiu: Besoj se sot do të ketë suspendime

para një ore - Lajmi.net

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka mbajtur sot një konferencë të jashtëzakonshme për media. Tema kyçe në këtë konferencë ishte rasti i ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Ndër...

Haradinaj Kurti e ka shansin e fundit ta bëjë një të mirë për Kosovën të japë dorëheqje

Haradinaj: Kurti e ka shansin e fundit ta bëjë një të mirë për Kosovën, të japë dorëheqje

para një ore - Lajmi.net

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot është shprehur se kryeministri Albin Kurti po e shtynë një autonomi për veri. Sipas Haradinajt, insistimi me çdo kusht i mbajtjes së zgjedhjeve në veri, sipas tij...

Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit Haxhiu I di emrat e personave por nuk mund t i përmend

Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, Haxhiu: I di emrat e personave por nuk mund t’i përmend

para një ore - Lajmi.net

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, më herët deklaroi se mostrat e rastit të Astrit Deharit janë zhdukur nga laboratori i Toksikologjisë nga Instituti i Mjekësisë Ligjore. Ministrja ndër tjerash tha...

Lana Del Rey e ka gati albumin e ri

Lana Del Rey e ka gati albumin e ri

para një ore - Lajmi.net

Lana Del Rey do të publikojë një album të ri në mars 2023. Këngëtarja 37-vjeçare ka njoftuar të martën se e ka gati albumin “Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd”. Del Rey do të publikojë...

Çmenduri  Real Madrid do t i paguajë 72 milionë euro për kartonin e Endrick

Çmenduri – Real Madrid do t’i paguajë 72 milionë euro për kartonin e Endrick

para një ore - Lajmi.net

Real Madrid janë gati të bëjnë një lëvizje të madhe. Skuadra e Real Madrid ka identifikuar një sulmues për të ardhmen, te skuadra e Palmeiras. ‘Los Blancos’ janë të mahnitur nga paraqitjet e 16-vjeçari...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK