Ngjarjet e datës 9 dhjetor

Ngjarjet e datës 9 dhjetor

para një ore - KosovaPress

OJQ ‘’Ngritja e Zërit’’ dorëzon për herë të dhjetë dosjet- lëndët e radhës në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës për vlerësimin e kushtetutshmërisë së aktit juridik të Gjykatës Supreme të Kosovës, me rastin...

Nuk do të shkatërrohen Si të ruani çizmet nga bora

Nuk do të shkatërrohen: Si të ruani çizmet nga bora

para një ore - KosovaPress

Natyrisht që mbathjet tona janë më të rrezikuara në dimër, ndaj mund t’i “kafshojë” bora dhe të përfundojmë me këmbë të lagura. Në dimër duhet të keni patjetër çizme bore dhe disa të rehatshme për çdo...

Janjiq Nëse s gjendet një format i ri i dialogut i gjithë procesi do të dështojë

Janjiq: Nëse s’gjendet një format i ri i dialogut, i gjithë procesi do të dështojë

para një ore - KosovaPress

Analisti serb Dushan Janjiq ka thënë se duhet gjetur një format i ri i dialogut Kosovë-Serbi, në të kundërtën ky proces do të dështojë. Ai në një intervistë për RTK ka thënë se dialogu nuk ka ndodhur për...

Ja kur hidhet shorti i fazës 1 16 të Ligës së Kampionëve

Ja kur hidhet shorti i fazës 1/16 të Ligës së Kampionëve

para një ore - KosovaPress

Vetëm edhe një skuadër nevojitet për t’u kompletuar 16 skuadrat e fazën së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve dhe kjo skuadër do të mësohet nesër nga ballafaqimit ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit...

Hulumtimi Të pasurit në pandemi u bënë edhe më të pasur

Hulumtimi: Të pasurit në pandemi u bënë edhe më të pasur

para një ore - KosovaPress

Dhjetë për qind e njerëzve më të pasur në botë kanë rritur pasurinë e tyre në pandeminë e koronavirusit dhe tani zotërojnë më shumë se gjysmën e pasurisë së botës, sipas një studimi nga Laboratori i Parisit...

Kjo është bomba 907 kg që u gjet në Merdare

Kjo është bomba 907 kg që u gjet në Merdare

para një ore - KosovaPress

Forca e Sigurisë së Kosovës ka publikuar foto të një bombe, e cila u gjet sonte jo shumë larg pikës kufitare Merdare, e cila u shpërthye në mënyrë të kontrolluar nga FSK e KFOR-i. “Ekipi i EOD-së së Kompanisë...

Ky është bilanci katastrofal i Barcelonës në grupin E

Ky është bilanci katastrofal i Barcelonës në grupin E

para një ore - KosovaPress

Humbja me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit të grupit E dhe njëkohësisht fitorja e Benfikës ndaj Dinamo Kievit në po të njëjtin grup, e konfirmoi se Barcelona nuk do të vazhdojë më tutje garën në këtë...

Publikohet fotoja e parë e variantit Omicron

Publikohet fotoja e parë e variantit Omicron

para 2 orë - KosovaPress

Universiteti i Hong Kongut publikoi sot fotografinë e parë mikroskopike të omicron, një variant i ri i koronavirusit. Një fotografi e omicronit është marrë me një mikroskop elektronik. Pjesa e majtë e...

Biden përgëzoi Olaf Scholz duke shpresuar të krijojë lidhje të forta me Berlinin

Biden përgëzoi Olaf Scholz, duke shpresuar të krijojë lidhje të forta me Berlinin

para 2 orë - KosovaPress

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka përgëzuar sot kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz në të cilin shprehu shpresën për vendosjen e lidhjeve të forta midis Uashingtonit dhe Berlinit. “Unë e përgëzoj kancelarin...

LK Në pritje të Atalanta Villarreal këto janë të gjitha skuadrat e kualifikuara në fazën 1 16

LK/ Në pritje të Atalanta-Villarreal, këto janë të gjitha skuadrat e kualifikuara në fazën 1/16

para 2 orë - KosovaPress

Duhet pritur edhe dita e nesërme (e enjte) kur do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit për t’u kompletuar mozaiku pre 16 skuadrave që janë kualifikuar për në fazën e eliminimit direkt...

Franca liron të dyshuarin e arrestuar për vrasjen e Khashoggi

Franca liron të dyshuarin e arrestuar për vrasjen e Khashoggi

para 2 orë - KosovaPress

Një person, i cili u arrestua nën dyshimet për pjesëmarrje në vrasjen e gazetarit të Washington Post, Jamal Khashoggi, është liruar sot pasi autoritetet franceze pranuan se e kishin identifikuar gabimisht....

Bayerni i pamëshirshëm e dërgon Barçën në Europa Ligë Benfica vazhdon tutje

Bayerni i pamëshirshëm e dërgon Barçën në Europa Ligë, Benfica vazhdon tutje

para 2 orë - KosovaPress

Në përjashtim të sfidës ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit e cila u shty për ditën e nesërme për shkak të reshjeve të mëdha të borës në Itali, tashmë kanë përfunduar të gjitha sfidat tjera të Ligës së...

Sveçla Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar

Sveçla: Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar

para 3 orë - KosovaPress

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar pas vendosjes së sanksioneve ekonomike të SHBA-së ndaj grupit kriminal në veri, me në krye Zvonko Veselinoviq. Ai në një postim në Facebook ka shkruar...

Britania Australia dhe Kanadaja i bashkohen bojkotit diplomatik të Lojërave Olimpike

Britania, Australia dhe Kanadaja i bashkohen bojkotit diplomatik të Lojërave Olimpike

para 3 orë - KosovaPress

Edhe Britania e Madhe, Australia dhe Kanadaja do të marrin pjesë në bojkotin diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin (4 deri në 20 shkurt) dhe nuk do të dërgojnë zyrtarë në Kinë. Kjo është bërë...

Shtyhet ndeshja Tottenham Rennes dhe pezullohen stërvitjet e klubit anglez

Shtyhet ndeshja Tottenham-Rennes dhe pezullohen stërvitjet e klubit anglez

para 3 orë - KosovaPress

Skuadra angleze Tottenham Hotspur ka njoftuar se nuk do të luajë nesër me Rennes në Ligën e Konferencës së Evropës dhe stërvitjet e tyre janë ndërprerë për shkak të një numri të madh të lojtarëve të infektuar...

Tuchel kritikon lojtarët e Chelseat pas barazimit me Zenitin

Tuchel kritikon lojtarët e Chelseat pas barazimit me Zenitin

para 3 orë - KosovaPress

Trajneri i Chelseat Thomas Tuchel ka kritikuar skuadrën e tij për dështimin për të ruajtur mentalitetin e tyre sulmues kur e kanë epërsinë në një ndeshje. Pavarësisht se ishin duke fituar 1-0 dhe 3-2 përballë...

Biden thotë se dërgimi i trupave amerikane në Ukrainë nuk është në tryezë

Biden thotë se dërgimi i trupave amerikane në Ukrainë nuk është në tryezë

para 3 orë - KosovaPress

Presidenti i SHBA-së Joe Biden deklaroi sot se dërgimi i trupave amerikane në Ukrainë për të penguar Rusinë nga një sulm i mundshëm “nuk ishte në tryezë” dhe njoftoi se një takim midis Rusisë dhe anëtarëve...

Sanksionet amerikane ndaj Veselinoviq e Radojçiq vjen reagimi i Kurtit

Sanksionet amerikane ndaj Veselinoviq e Radojçiq, vjen reagimi i Kurtit

para 3 orë - KosovaPress

Kryeministri Albin Kurti e ka quajtur shumë të mirëseardhur vendimin e SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Zvonko Veselinoviq dhe grupit të organizuar kriminal që vepron në veri të Kosovës. Ai në...

Caktohet dita dhe ora e zhvillimit të ndeshjes Atalanta  Villarreal

Caktohet dita dhe ora e zhvillimit të ndeshjes Atalanta – Villarreal

para 3 orë - KosovaPress

Ndeshja e Ligës së Kampionëve Atalanta-Villarreal i shtyrë për shkak të borës, do të luhet nesër në orën 16:30 Fillimisht gjyqtarët dhe trajnerët vendosën që ndeshja të shtyje për 20 minuta për t’i dhënë...

Bullgaria Nuk ndryshojmë qëndrim për Maqedoninë Shqipëria mund të nisë negociatat me BE

Bullgaria: Nuk ndryshojmë qëndrim për Maqedoninë, Shqipëria mund të nisë negociatat me BE

para 3 orë - KosovaPress

Sofja zyrtare nuk do të ndryshojë qëndrim për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian të Maqedonisë Veriore, ka bërë të ditur sot Këshilli i Ministrave në Bullgari. Këshilli i Ministrave...

KFOR i shpërthen në mënyrë të kontrolluar një mjet shpërthyes në Merdare

KFOR-i shpërthen në mënyrë të kontrolluar një mjet shpërthyes në Merdare

para 3 orë - KosovaPress

Pjesëtarët e KFOR-it kanë shpërthyer në mënyrë të kontrolluar një mjet shpërthyes një kilometër larg pikës kufitare Merdare. Baki Kelani, zëdhënës i policisë së Kosovës ka bërë të ditur për KosovaPress...

LK Këto janë rezultatet befasuese pas pjesës së parë

LK/ Këto janë rezultatet befasuese pas pjesës së parë

para 3 orë - KosovaPress

Kanë përfunduar pesë e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve që kanë startuar nga ora 21:00 dhe janë të vlefshme për grupet E,F dhe G, ndërkohë që sfidat e grupit H kanë përfunduar më herët....

Ndryshon rezultati në ndeshjen Bayern Barcelona

Ndryshon rezultati në ndeshjen Bayern-Barcelona

para 3 orë - KosovaPress

Ka ndryshuar rezultati në ndeshjen e madhe ndërmjet Bayernit të Munihut dhe Barcelonës dhe janë gjermanët ata që kanë kaluar në epërsi. Ishte Thomas Muller ai i cili e dërgoi topin brenda portës së Barcelonës...

Aksident në rrugën Prishtinë Podujevë një person i lënduar

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, një person i lënduar

para 3 orë - KosovaPress

Një person është lënduar si pasojë e një aksidenti të komunikacionit sonte rreth orës 19:00 në rrugën Prishtinë -Podujevë. Lajmi për KosovaPress është konfirmuar nga zëdhënësja e policisë rajonale për...

Shkaku i borës së madhe sonte nuk zhvillohet ndeshja Atalanta Villarreal

Shkaku i borës së madhe, sonte nuk zhvillohet ndeshja Atalanta-Villarreal

para 4 orë - KosovaPress

Pavarësisht punës së madhe të stafit të stadiumit, sonte nuk do të zhvillohet ndeshja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Atalantas dhe Villarrealit për shkak të borës që ra në Bergamo. Pas disa kontrolleve...

Britania kalon në Planin B për shkak të Omicron

Britania kalon në Planin B për shkak të Omicron

para 4 orë - KosovaPress

Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi sot se po lanson të ashtuquajturin Plan B për Anglinë, i cili ndër të tjera përfshin udhëzime që njerëzit të punojnë nga shtëpia, në mënyrë që të ngadalësohet...

Reporterët pa Kufij Kina vendi me më shumë gazetarë në paraburgim në botë

Reporterët pa Kufij: Kina, vendi me më shumë gazetarë në paraburgim në botë

para 4 orë - KosovaPress

Kina është vendi me më shumë gazetarë në paraburgim në botë, sipas një raporti të ri nga Reporterët pa Kufij. Të paktën 127 gazetarë janë aktualisht të arrestuar në Kinë, raporton BBC. Raporti thekson...

Shtyhet për 20 minuta ndeshja e Ligës së Kampionëve

Shtyhet për 20 minuta ndeshja e Ligës së Kampionëve

para 4 orë - KosovaPress

Ndeshja e Ligës së Kampionëve, ajo ndërmjet Atalantas dhe Villarrealit do të zhvillohet, por me disa minuta vonesë. Kështu ka vendosur arbitri Antony Tailor pas inspektimit të fundit në fushë. Ndeshja...

Vuçiq Do të hetohet nëse ka akuza serioze ndaj Veselinoviq e Radojçiq

Vuçiq: Do të hetohet nëse ka akuza serioze ndaj Veselinoviq e Radojçiq

para 4 orë - KosovaPress

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi bosët e krimit në veri Milan Radojçiq e Zvonko Vesellinoviq janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit të SHBA-së. Në një konferencë...

Chelsea ndalet me barazim nga Zeniti dhe humb vendin e parë në grup Juventusi vazhdon tutje si lider

Chelsea ndalet me barazim nga Zeniti dhe humb vendin e parë në grup, Juventusi vazhdon tutje si lider

para 4 orë - KosovaPress

Chelsea nuk ka arritur më shumë se një barazim 3-3 me skuadrën ruse Zenit Shën Petersburg e cila ishte e fundit për fazën e grupeve dhe kështu e ka humbur epitetin e lidert në grupin H që tani i takon...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK