Spërkatësi i hundës një alternativë për të parandaluar Covid 19

Spërkatësi i hundës, një alternativë për të parandaluar Covid-19

para 35 minutave - Arbresh

Një numër gjithnjë e më i madh kompanish po shtojnë provat klinike për spërkatësit e hundës si një mënyrë për të trajtuar COVID-19. Kompanitë bioteknike ndodhen nën trysni për të gjetur metoda alternative...

Qytetari fiton gjyqin dhe merr paratë e aksidentit avokati ia kërkon 50 të shumës

Qytetari fiton gjyqin dhe merr paratë e aksidentit, avokati ia kërkon 50% të shumës

para 35 minutave - Arbresh

Një qytetar nga Tirana i është drejtuar emisionit “Stop” në Tv Klan për të denoncuar dy avokatët Ndue Gjelaj dhe Miranda Sinanaj, pasi i mbajnë peng dosjen. E gjithë historia ka nisur në vitin 2021, kur...

Antonela bezdiset nga Claudio Nuk kam interes për të kam dikë jashtë

Antonela bezdiset nga Claudio: Nuk kam interes për të, kam dikë jashtë

para 45 minutave - Arbresh

Cludio është banori i fundit që së bashku me Big Mamën janë futur brenda shtëpisë së famshme ‘BBV’-së. Ai pas hyrjes së tij brenda, ka shprehur një pëlqim për Antonelën, shkruan lajmi.net. Por Antonela...

Shiu i dendur vështirëson jetën në kampet e refugjatëve në Idlib

Shiu i dendur vështirëson jetën në kampet e refugjatëve në Idlib

para 55 minutave - Arbresh

Shiu i dendur, i cili ka përfshirë rajonin e Idlibit në veriperëndim të Sirisë, ka ndikuar negativisht në jetën e mijëra civilëve që jetojnë në kampet e tendave pranë kufirit turk. Reshjet që zgjatën gjatë...

 Turqia e gatshme të ndërmjetësojë për t i dhënë fund tensioneve Rusi Ukrainë

“Turqia e gatshme të ndërmjetësojë për t’i dhënë fund tensioneve Rusi-Ukrainë”

para një ore - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se vendi i tij është i gatshëm të luajë rolin e ndërmjetësuesit, lehtësuesit ose të japë mbështetje në çdo format të dëshiruar, për t’i dhënë fund tensioneve...

Monica Bellucci Nuk kam frikë nga plakja

Monica Bellucci: Nuk kam frikë nga plakja

para një ore - Arbresh

Monica Bellucci ka folur me hijeshi për plakjen, duke thënë se dëshiron ‘të plaket në mënyrë paqësore’ dhe nuk është ‘e fiksuar’ për të ruajtur figurën e saj në të 50-at. Aktorja italiane, 57 vjeçe, ndau...

Blerand Stavileci nuk do të jetë nënkryetar i Prishtinës

Blerand Stavileci nuk do të jetë nënkryetar i Prishtinës

para një ore - Arbresh

Ditë më parë është raportuar në media se PDK-ja ka bërë marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës që ta ketë pozitën e nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, e që kjo do t’i takonte Blerand Stavilecit....

Pse trupi ka nevojë për keçap Shkencëtarët japin përgjigjjen

Pse trupi ka nevojë për keçap? Shkencëtarët japin përgjigjjen

para një ore - Arbresh

Nëse ju ka ndodhur ndonjëherë që të ndjeni se trupi juaj ka nevojë për keçap, atëherë shpjegimin shkencor se pse ndodh kjo do ta gjeni këtu. Sipas studimeve, keçapi është një nga ushqimet e rralla që ndikon...

Konfirmohet koalicioni i parë qeverisës në Prishtinë

Konfirmohet koalicioni i parë qeverisës në Prishtinë

para 2 orë - Arbresh

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje për përfshirjen e Lëvizjes për Bashkim në qeverisje lokale në kryeqytet. Rama ka thënë se LB-ja, e cila përfaqësohet...

Thaçi Nga Policia e Kosovës rrjedhin informacionet te kriminelët e veriut

Thaçi: Nga Policia e Kosovës rrjedhin informacionet te kriminelët e veriut

para 2 orë - Arbresh

Millan Radoiçiq, Zvonko dhe Zharko Vesellinoviq, Srgjan Vulloviq, Zhelko dhe Andrija Bojiq dhe Radulle Steviq – të gjithë serbë nga Kosova – janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit...

Hasani Kosova nuk mund t i ik detyrimit për ta themeluar Asociacionin

Hasani: Kosova nuk mund t’i ik detyrimit për ta themeluar Asociacionin

para 2 orë - Arbresh

Është shtuar presioni ndërkombëtar për zbatimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani thotë në “Debat Plus” se Kosova nuk mund t’i ik detyrimit që...

Lirohet burri i arrestuar në Francë për vrasjen e gazetarit Khashoggi

Lirohet burri i arrestuar në Francë për vrasjen e gazetarit Khashoggi

para 2 orë - Arbresh

Autoritetet franceze më 8 dhjetor kanë liruar një burrë saudit të cilin e arrestuan gabimisht një ditë më parë nën dyshimet se ishte i përfshirë në vrasjen e gazetarit, Jamal Khashoggi, në Stamboll para...

​Janjiq Nëse s gjendet një format i ri i dialogut i gjithë procesi do të dështojë

​Janjiq: Nëse s’gjendet një format i ri i dialogut, i gjithë procesi do të dështojë

para 2 orë - Arbresh

Analisti serb Dushan Janjiq ka thënë se duhet gjetur një format i ri i dialogut Kosovë-Serbi, në të kundërtën ky proces do të dështojë. Ai në një intervistë për RTK ka thënë se dialogu nuk ka ndodhur për...

Rita Ora së shpejti publikon këngën e re

Rita Ora së shpejti publikon këngën e re

para 3 orë - Arbresh

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka paralajmëruar se këtë të premte do të publikojë këngën e saj më të re. Ajo në gjë të tillë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar...

Pogradec gjendet një grua e vdekur në banesën e saj kishte qenë më herët në spital

Pogradec, gjendet një grua e vdekur në banesën e saj, kishte qenë më herët në spital

para 3 orë - Arbresh

Një 46-vjecare është gjetur pa jetë në banesë e saj në qytetin e Pogradec mbrëmjen e sotme. Ajo ka qenë paraqitur më parë në spitalin e Pogradecit dhe pasi kishte marrë ndihmën mjekësore, ishte larguar...

Një në tre gra dhunohen në Shqipëri

Një në tre gra dhunohen në Shqipëri

para 3 orë - Arbresh

Sipas raporteve më të fundit një në tre gra dhunohet psikologjikisht dhe fizikisht. Numri i grave të vrara është në rritje. Rreth 80% e tyre janë vrarë nga partneri intim. Vrasje të grave dhe vajzave ka...

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

para 3 orë - Arbresh

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka ftuar ish-kandidatin e VV-së, Arben Vitia, që t’i bashkohet ekipit të tij. Rama ka marrë të martën zyrtarisht postin e kryetarit, por ende nuk ka konfirmuar...

Biden Nuk do të dërgojmë trupa ushtarake në Ukrainë

Biden: Nuk do të dërgojmë trupa ushtarake në Ukrainë

para 3 orë - Arbresh

Presidenti amerikan Joe Biden tha se dërgimi i trupave amerikane në Ukrainë për të penguar Rusinë nga një sulm i mundshëm “nuk ishte në tryezë” dhe njoftoi se një takim midis Rusisë dhe anëtarëve të tjerë...

Ateistët shihen si partner më pak të dëshirueshëm thonë shkencëtarët

Ateistët shihen si partner më pak të dëshirueshëm, thonë shkencëtarët

para 3 orë - Arbresh

Sipas një studimi të botuar në “Journal of Social and Personal Relationship”, ateistët mund të shihen si partnerë romantikë më pak të dëshirueshëm. “Ekziston një sërë stereotipash negative për vlerën shoqërore...

Biden Nuk është opsion dërgimi i trupave amerikane në Ukrainë

Biden: Nuk është opsion dërgimi i trupave amerikane në Ukrainë

para 3 orë - Arbresh

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden tha sot se dërgimi i trupave amerikane në terren në Ukrainë në rast të një pushtimi rus “nuk është në tryezë”. Por Biden paralajmëroi gjithashtu për pasoja të rënda nëse...

Covid la pasoja të rënda në shkollim Shkon në 70 numri i fëmijëve deri në 10 vjeç që nuk dinë të lexojnë

Covid la pasoja të rënda në shkollim! Shkon në 70% numri i fëmijëve deri në 10 vjeç që nuk dinë të lexojnë

para 3 orë - Arbresh

Koronavirusi ka lënë pasoja të rënda në shkollim! Në këtë përfundim ka dalë një studim i bankës botërore. 21 muaj pas shpërthimit të pandemisë, shkollat për miliona fëmijë mbetën ende të mbyllura. Disa...

Mickoski Holstein Maqedonia nuk duhet të ngecë më në dhomën e pritjes së BE së

Mickoski, Holstein: Maqedonia nuk duhet të ngecë më në dhomën e pritjes së BE-së

para 3 orë - Arbresh

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, së bashku me nënkryetarin e partisë Aleksandar Nikoloski, takuan ambasadoren gjermane Anke Holstein, ku biseduan për gjendjen aktuale socio-politike, sfidat...

Befason studimi Viagra është kurë për këtë sëmundje të zakonshme

Befason studimi: Viagra është kurë për këtë sëmundje të zakonshme

para 3 orë - Arbresh

Një studim amerikanë ka befasuar me përfundimin që ka arritur, pasi ka theksuar se Viagra mund të ndihmojnë në trajtimin e kësaj sëmundje të zakonshme. Viagra mund të jetë një trajtim i dobishëm kundër...

Gjendet pa shenja jete në pyll emigranti sirian dyshohet se ka vdekur nga i ftohti

Gjendet pa shenja jete në pyll emigranti sirian, dyshohet se ka vdekur nga i ftohti

para 3 orë - Arbresh

Një shtetas, emigrant i paligjshëm nga Siria është gjetur këtë mbrëmje pa shenja jete në malin e Moravës. Paraprakisht dyshohet se viktima, e moshës rreth 27 vjeç, ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave...

Sveçla Mirëpres sanksionin e SHBA ve ndaj grupit kriminal në veri

Sveçla: Mirëpres sanksionin e SHBA-ve ndaj grupit kriminal në veri

para 3 orë - Arbresh

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka reaguar pas vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sanksionimin e grupit të organizuar kriminal në krye me Zvonko Veselinovic. Përmes një postimi në Facebook,...

Hulumtimi Të pasurit u bënë edhe më të pasur gjatë pandemisë

Hulumtimi: Të pasurit u bënë edhe më të pasur gjatë pandemisë

para 3 orë - Arbresh

10 për qind e njerëzve më të pasur në botë kanë rritur pasurinë e tyre gjatë pandemisë së koronavirusit dhe tani zotërojnë më shumë shumë se gjysmën e pasurisë së botës, thuhet në një hulumtim të kryer...

Në temperatura të ulëta banorët e Hajvalisë po përballen edhe me ndërprerje të shpeshtë të energjisë elektrike

Në temperatura të ulëta, banorët e Hajvalisë po përballen edhe me ndërprerje të shpeshtë të energjisë elektrike

para 4 orë - Arbresh

Banorët e Hajvalisë në Prishtinë, po përballen me ndërprerje të shpeshta të energjisë elektrike në këto ditë ku temperaturat e ulëta dhe reshjet e shiut e të borës kanë mbretëruar në vend. Sipas banorëve...

E pa besueshme por e vërtet Barcelona nuk mund të kaloj as fazën e grupeve në CHL

E pa besueshme por e vërtet, Barcelona nuk mund të kaloj as fazën e grupeve në CHL

para 4 orë - Arbresh

Tashmë kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e sotme të cilat janë në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Kurse dy ndeshjet e tjera janë zhvilluar në ora 18:45, ku Juventusi...

Publikohet për herë të parë dosja belge si i terrorizoi Safet Bajri pronarët e lokaleve në Bruksel

Publikohet për herë të parë dosja belge, si i terrorizoi Safet Bajri pronarët e lokaleve në Bruksel

para 4 orë - Arbresh

Brutal, të paskrupujt, të gatshëm për të kryer gjithçka për të vënë në jetë qëllimet e tyre kriminale. Kjo është historia e patreguar e Bajrave, një prej bandave më famëkeqe në Veriun e Shqipërisë, por...

Bomba e larguar nga FSK dhe KFOR i në Merdare peshonte 907 kilogramë

Bomba e larguar nga FSK dhe KFOR-i në Merdare peshonte 907 kilogramë

para 4 orë - Arbresh

Një bombë 907 kilogramë është larguar nga tuneli i hekrudhurës në Merdare. Bomba është larguar nga ekipi i FSK-së dhe KFOR-it. Ndryshe qarkullimi në pikën kufitare në Merdare ka qenë i mbyllur nga ora 17:30 deri në 18:20.

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK