Tri doza të vaksinës janë efektive kundër Omicron

Tri doza të vaksinës janë efektive kundër Omicron

para një ore - Express.mk

Kompanitë, Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se tri doza të vaksinës së këtij prodhuesi kundër COVID-19, kanë treguar që gjenerojnë efekte neutralizuese kundër variantit të ri të koronavirusit, Omicron....

Ftohtë borë e shi parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

Ftohtë, borë e shi, parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

para një ore - Express.mk

Deri në fundjavë mot i lagësht, kryesisht me vransira, reshje shiu dhe bore. Temperaturat fillimsht në rritje, në fundjavë në rënie. Moti më dinamik në ditët e ardhshme, edhe mbanë ndotësit ajror më të...

Ky është bilanci katastrofal i Barcelonës në grupin E

Ky është bilanci katastrofal i Barcelonës në grupin E

para 2 orë - Express.mk

Humbja me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit të grupit E dhe njëkohësisht fitorja e Benfikës ndaj Dinamo Kievit në po të njëjtin grup, e konfirmoi se Barcelona nuk do të vazhdojë më tutje garën në këtë...

Gjendet fëmija i rrëmbyer kinez që inspiroi filmin që theu rekorde

Gjendet fëmija i rrëmbyer kinez që inspiroi filmin që theu rekorde

para 2 orë - Express.mk

Një çift kinez u bashkua me djalin e tyre pas 14 vjetësh që ishte i zhdukur. Regjisori Peter Chanun u inspirua nga kjo histori, për të krijuar filmin “I Dashuri” që theu rekorde në kinema. Shtëpia prodhuese...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

para 3 orë - Express.mk

Bekteshi Kjo është hera e dytë brenda dy viteve që kemi ngrirë çmimet

Bekteshi: Kjo është hera e dytë brenda dy viteve që kemi ngrirë çmimet

para 3 orë - Express.mk

Publikuar 23:14 8 Dhjetor, 2021 Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, në një intervistë për emisionin Magazina Ekonomike në Alsat, ka treguar se të gjithë qytetarët që shohin parregullësi tek çmimet,...

Kosova e shkretë

Kosova e shkretë

para 3 orë - Express.mk

(Nëno moj, po na kërcënohen. Nënë moj hallemadhja që nuk të mbaruan “dertet”, nuk të përfunduan brengat. E di moj nënë që ishe në zor, e di moj nënë që ishim një milion ata që ikëm e të lamë gati të vetmuar...

Valentin Kuqi Vali gati këngën e dashurisë së tij

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

para 3 orë - Express.mk

Situatë problematike rekord i ri infektimesh me Covid 19 në Francë

Situatë problematike, rekord i ri infektimesh me Covid-19 në Francë

para 3 orë - Express.mk

Situata problematike e pandemisë së koronavirusit po zhvendoset drejt shteteve perëndimore të Europës, teksa në lindje vendet që prekën rekorde gjatë vjeshtës, tashmë kanë nisur të stabilizohen. Franca...

Kosovare Asllani shpërthen te Real Madridi

Kosovare Asllani shpërthen te Real Madridi

para 3 orë - Express.mk

Futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani, tregon formë të lartë në radhët e Real Madridit. Reali ka shënuar fitore në udhëtim me rezultat 3:0 ndaj skuadrës islandeze, Breidablik. Kosovare Asllani është...

Pogradec gjendet e vdekur 46 vjeçarja në banesë kishte qenë më herët në spital

Pogradec, gjendet e vdekur 46-vjeçarja në banesë, kishte qenë më herët në spital

para 3 orë - Express.mk

Një 46-vjecare është gjetur pa jetë në banesë e saj në qytetin e Pogradec mbrëmjen e sotme. Ajo ka qenë paraqitur më parë në spitalin e Pogradecit dhe pasi kishte marrë ndihmën mjekësore, ishte larguar...

Gjykatat në Kosovë nuk janë aq të politizuara sa janë të varura nga politika

Gjykatat në Kosovë nuk janë aq të politizuara, sa janë të varura nga politika!

para 4 orë - Express.mk

1. Unë thënë të drejtën s’shoh edhe aq ndonjë rrezik të madh në politizimin e institucioneve të (“pavarura”edhe nga brenda edhe nga jasht) të Kosovës (shkaku se; është një fenomen që i ka përcjelluar pothuajse...

Kompania Hungareze 4iG blen ALBtelecom

Kompania Hungareze 4iG blen ALBtelecom

para 4 orë - Express.mk

Operatori hungarez I telekomunikacioneve, 4iG PLC njoftoi se ka nënshkruar një marrëveshje përfundimtare për të blerë 80.27% të aksioneve të ALBtelecom. Vlera e transaksionit nuk është bërë e ditur. Sipas...

Presidentja Osmani mbështet SHBA në Kosova bojkoton Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin

Presidentja Osmani mbështet SHBA-në, Kosova bojkoton Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin

para 4 orë - Express.mk

Presidentja Osmani mbështet SHBA-në, Kosova bojkoton Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin! Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Sikurse...

Britania Australia dhe Kanadaja i bashkohen bojkotit diplomatik të Lojërave Olimpike

Britania, Australia dhe Kanadaja i bashkohen bojkotit diplomatik të Lojërave Olimpike

para 4 orë - Express.mk

Edhe Britania e Madhe, Australia dhe Kanadaja do të marrin pjesë në bojkotin diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin (4 deri në 20 shkurt) dhe nuk do të dërgojnë zyrtarë në Kinë. Kjo është bërë...

Gjendet pa jetë 27 vjeçari sirian në malin e Moravës dyshohet se ka vdekur nga i ftohti

Gjendet pa jetë 27-vjeçari sirian në malin e Moravës, dyshohet se ka vdekur nga i ftohti

para 4 orë - Express.mk

Një shtetas 27-vjeçar është gjetur mbrëmjen e sotme pa shenja jete në malin e Moravës. Burime konfirmojnë se shtetasi është emigrant sirian, rreth 27 vjeç. Paraprakisht dyshohet se viktima ka ndërruar...

Ky është mesazhi që u dha nga Brukseli për Asociacionin

Ky është mesazhi që u dha nga Brukseli për Asociacionin

para 4 orë - Express.mk

Njohësit e zhvilllimeve politike vlerësojnë se Bashkimi Evropian po i bën presion palës së dobët. Nuk ishte përmendur të ishte pjesë e agjendës. Megjithatë është pikërisht tema e asociacionit, që të martën...

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka mbledhur sot Kuvendin

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka mbledhur sot Kuvendin

para 4 orë - Express.mk

Publikuar 22:10 8 Dhjetor, 2021 Dega e Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka mbledhur sot Kuvendin e degës në të cilin është raportuar për zgjedhjet e fundit lokale dhe aktivitetet që planifikohen në vijim....

Bora shtynë ndeshjen Atalanta  Villarreal për nesër

Bora shtynë ndeshjen Atalanta – Villarreal për nesër

para 4 orë - Express.mk

Bora e madhe që ka rënë në Bergamo të Italisë ka bërë që ndeshja Atalanta – Villarreal të shtyhet Atalanta nëpërmes faqes se tyre zyrtare në Twitter ka paralajmëruar se do të ndeshje do të shtyhet për...

Komisioni i 6 janarit do të ngrejë akuza ndaj Mark Meadows për mosrespektim të thirrjes për dëshmi

Komisioni i 6 janarit do të ngrejë akuza ndaj Mark Meadows për mosrespektim të thirrjes për dëshmi

para 4 orë - Express.mk

Komisioni i Dhomës së Përfaqësuesve që po heton trazirat e 6 janarit në Kapitol nuk ka zgjidhje tjetër përveçse të ngrejë akuza për shpërfillje të urdhrit për bashkëpunim ndaj Mark Meadows, ish shef i...

 Basha është në hall të madh  Çani tregon sinjalet që fshihen pas lëvizjeve të fundit të Berishës dhe kreut të PD së

“Basha është në hall të madh”, Çani tregon sinjalet që fshihen pas lëvizjeve të fundit të Berishës dhe kreut të PD-së

para 4 orë - Express.mk

Gazetari Arian Çani shprehet se kryedemokrati Lulzim Basha është në hall pasi ka humbur mbështetjen e demokratëve. Intervista: Z Çani, dëgjuam ndjesën e z. Basha për gabimet që ka bërë dhe i kanë dhënë...

Bora mbulon Bergamon

Bora mbulon Bergamon

para 5 orë - Express.mk

Bora mbulon Bergamon, shtyhet fillimi i ndeshjes Atalanta-Villareali. Grupi F është në fazën e fundit por akoma me pikëpyetje, pasi nuk është vendosur se cila skuadër do t i bashkohet Mançester Junajtid...

Aksion policor në Shkup sekuestrohen rreth 200 kilogramë marijuhanë

Aksion policor në Shkup, sekuestrohen rreth 200 kilogramë marijuhanë

para 5 orë - Express.mk

Çekia do të vendosë 150 ushtarë në kufi mes Polonisë e Bjellorusisë

Çekia do të vendosë 150 ushtarë në kufi mes Polonisë e Bjellorusisë

para 5 orë - Express.mk

Qeveria çeke ka miratuar më 8 dhjetor shpërndarjen e së paku 150 ushtarëve të saj në kufirin me Bjellorusinë, për të ndihmuar Poloninë në frenimin e valës së migrantëve nga Bjellorusia. Sipas këtij plani...

 Është politikan i përkëdhelur

“Është politikan i përkëdhelur”

para 5 orë - Express.mk

Për kreun e PDK Nard Ndoka, Lulzim Basha është një politika i përkëdhelur, që ka hyrë në PD me katapult dhe i rritur në mënyrë artificiale. Në një reagim, Ndoka teksa u pyet për deklaratat e Bashës që...

Digjet një shtëpi në Shkup

Digjet një shtëpi në Shkup

para 5 orë - Express.mk

Publikuar 20:20 8 Dhjetor, 2021 Një shtëpi është djegur nga zjarri që ka shpërthyer dje pasdite në fshatin Ognjanc të Shkupit, njoftojnë nga MPB. “Me datë 07.12.2021 rreth orës 16:45 në SPB Shkup është...

Formacionet zyrtare Man United  Young Boys

Formacionet zyrtare: Man United – Young Boys

para 5 orë - Express.mk

Biden SHBA nuk po shqyrton dislokimin e trupave amerikane në Ukrainë

Biden: SHBA nuk po shqyrton dislokimin e trupave amerikane në Ukrainë

para 5 orë - Express.mk

Presidenti Joe Biden tha të mërkurën se vendosja e trupave amerikane në terren në Ukrainë, me synimin për të penguar një sulm të mundshëm rus, nuk ishte një opsion që po shqyrtohej. Ai shtoi se deri të...

Zbardhet agjenda e Escobar në Shqipëri

Zbardhet agjenda e Escobar në Shqipëri

para 5 orë - Express.mk

Emisari special amerikan Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar nesër do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri. Zyrtari amerikan do të takohet fillimisht rreth orës 11:00 me kryetarin e Partisë Demokratike,...

Britania i bashkohet SHBA ve në bojkotin diolomatik të Lojërave të Pekinit

Britania i bashkohet SHBA-ve në bojkotin diolomatik të Lojërave të Pekinit

para 7 orë - Express.mk

Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Britania do t’i bashkohet Shteteve të Bashkuara dhe Australisë në bojkotin diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore të Pekinit në shkurt. Kryeministri Johnson...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK