Rrugëtimi 55 orësh i UÇK së në dimrin e 1998 kush ishin mes tyre luftëtarët nga Maqedonia

Rrugëtimi 55 orësh i UÇK-së në dimrin e 1998, kush ishin mes tyre luftëtarët nga Maqedonia

para 2 orë - Aktuale

Fotografia e rrallë nga lufta. Është nëntori i egër i vitit 1998. Pikërisht me 27, 28 dhe 29 nëntor, ushtarët e UCK-së kaluan plot 55 orë ecje të mundimshme nëpër bjeshkët e Pashtrikut të mbërthyera nga...

 Lum ai që mundi ta bënte për vete  Vëllai i Beatrixit flet për Donaldin

‘Lum ai që mundi ta bënte për vete…’, Vëllai i Beatrixit flet për Donaldin

para 3 orë - Aktuale

Në mungesë të Jonidës, bashkëprezantues me Eno Popin ditën e sotme në “Pardon My French” ishte Alban Ramosaj. Një këngëtar shumë i dashur për publikun, projektet muzikore të të cilit kanë arritur një sukses...

Një familje nga Maqedonia e Veriut dëbohet nga Gjermania

Një familje nga Maqedonia e Veriut dëbohet nga Gjermania

para 3 orë - Aktuale

Në kuadër të masave të intensifikuara të kontrollit dhe kërkimit në zonën kufitare me Francën, efektivët e policisë federale gjermane kanë kontrolluar dje në mesditë një familje nga Maqedonia në një parking...

Momenti epik në Big Brother DJ PM e rrëzon për toke Sarën duke e puthur pa pushim VIDEO

Momenti epik në Big Brother, DJ PM e rrëzon për toke Sarën duke e puthur pa pushim (VIDEO)

para 3 orë - Aktuale

Dj PM dhe Sarah Berisha janë dy nga banorët mjaft të pëlqyer nga publiku që ndjekë Big Brother VIP Albania. Dj PM ishte ai i cili qysh në fillim kur u fut në shtëpinë më të famshme shqiptare, shprehu pëlqimin...

Bajerni dërgon Barcelonën në Liga Evropa Benfika vazhdon në Champions

Bajerni dërgon Barcelonën në Liga Evropa, Benfika vazhdon në Champions

para 3 orë - Aktuale

Bayern's Robert Lewandowski, right on the air, heads the ball next to Barcelona's Ronald Araujo during the Champions League group E soccer match between Bayern Munich and FC Barcelona in Munich, Germany,...

Leonora Jakupi të premten publikon mini albumin e saj

Leonora Jakupi të premten publikon mini albumin e saj

para 3 orë - Aktuale

Leonora Jakupi është këngëtarja e cila numëron hitet e saja vite më parë. Ajo ndryshe njihet edhe si diva e estradës shqiptare, shkruan lajmi.net. Pak më parë ajo ka paralajmëruar për mini albumin e saj....

Lista e ngrirjes së çmimeve bazë do të kthehet në çmimet e kësaj date  Bekteshi paralajmëron shtimin e saj

Lista e ngrirjes së çmimeve bazë do të kthehet në çmimet e kësaj date – Bekteshi paralajmëron shtimin e saj

para 4 orë - Aktuale

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, në një intervistë për emisionin Magazina Ekonomike në Alsat, ka folur rreth listës së ngrirjes së çmimeve të produkteve bazë. Ai ka thënë se nëpërmjet këtij vendimi,...

Selvija i bën dedikimin e veçantë vjehrrës  Engjulli im sa me fat jam që të kam

Selvija i bën dedikimin e veçantë vjehrrës: “Engjulli im, sa me fat jam që të kam”

para 4 orë - Aktuale

Deputetja në Kuvendin e Maqedonisë, Gjylymsere Kasapi, sonte u nderua me çmimin “Shën Klimenti i Ohrit” në fushën e edukimit dhe arsimit, përcjell Pa Censurë. E në këtë ditë të veçantë, nuk ka nguruar...

Shqiptohen 97 sanksione për tejkalim të shpejtësisë në autostradën Kumаnovë Shkup Veles

Shqiptohen 97 sanksione për tejkalim të shpejtësisë në autostradën Kumаnovë-Shkup-Veles

para 4 orë - Aktuale

Gjatë ditës së sotme (08.12.2021) në periudhën kohore nga ora 08:00 deri më ora 14:00, Njësiti Mobil për Siguri në Komunikacionin Rrugor realizoi kontrollim të përforcuar aksional në autostradën Kumanovë-Shkup-Veles...

 A do ta pushtoni Ukrainën Dhe pse  si i përgjigjet Putin pyetjes direkte

“A do ta pushtoni Ukrainën? Dhe pse?”, si i përgjigjet Putin pyetjes direkte

para 4 orë - Aktuale

Presidenti rus, Vladimir Putin, zbuloi për gazetarët përmbajtjen e bisedës virtuale me homologun amerikan, Joe Biden. “Diskutuam për çështjet rajonale, konfliktin në juglindje të Ukrainës dhe çështjet...

Qeveria e re Aliu Më së voni në fillim të janarit

Qeveria e re, Aliu: Më së voni në fillim të janarit

para 5 orë - Aktuale

Formimi i qeverisë së re me ministrat e Alternativës do të ndodh nga fundi i dhjetorit apo më së voni nga mesi i janarit, pas përmbylljes së samitit të BE-së kur pritet të vijojë dorëheqja e kryeministrit...

Sanksionet e SHBA reagon Vuçiç Nuk është asgjë e re s ka akuza serioze

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

para 5 orë - Aktuale

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës, janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit...

Aksion policor në Shkup sekuestrohen rreth 200 kilogramë marijuhanë

Aksion policor në Shkup, sekuestrohen rreth 200 kilogramë marijuhanë

para 5 orë - Aktuale

Gjatë një aksioni policor në Shkup sot janë arrestuar disa persona, ndërkaq janë sekuestruar rreth 200 kilogram marijuhanë. Nga Ministria e Punëve të Brendshme e konfirmojnë aksionin derisa bëjnë të ditur...

Besa Trans mohon spekulimet se do të vazhdoj të organizoj udhëtime turistike

Besa Trans mohon spekulimet se do të vazhdoj të organizoj udhëtime turistike

para 5 orë - Aktuale

Gjatë ditës 08.12.2021 ka spekulime se Besa Trans Dooel, gjoja nga janari i vitit 2022 do të transportojë sërish pasagjerë (ekskursione) nga R. MAQEDONIS VERIORE në R. TURQI dhe anasjelltas Në tërësi i...

Digjet një shtëpi në Shkup

Digjet një shtëpi në Shkup

para 6 orë - Aktuale

Një shtëpi është djegur nga zjarri që ka shpërthyer dje pasdite në fshatin Ognjanc të Shkupit, njoftojnë nga MPB. “Me datë 07.12.2021 rreth orës 16:45 në SPB Shkup është raportuar se në fshatin Ognjanci,...

Dedaj Erdogani bëri trysni të më largonte nga Shkupi

Dedaj: Erdogani bëri trysni të më largonte nga Shkupi

para 6 orë - Aktuale

Ish-ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj ka thënë se presidenti turk Recep Tayip Erdogan ka kërkuar që ai të largohet nga pozita e ambasadorit në Shkup. Ai në emisionin “Frontal” në...

Përlotet Big Mama nëna e saj ishte kundër hyrjes së saj në BBV  VIDEO

Përlotet Big Mama, nëna e saj ishte kundër hyrjes së saj në ‘BBV’ (VIDEO)

para 6 orë - Aktuale

Big Mama është banorja e fundit që ka hyrë brenda shtëpisë më të famshme ‘Big Brother Albania VIP’. Këngëtarja shqiptare njihet për karakterin e saj të fortë. Por gjatë ditës ajo është parë duke qajtur....

Ja në cilin numër qytetarët mund të denoncojnë rritjen e çmimeve për produktet e ngrira

Ja në cilin numër qytetarët mund të denoncojnë rritjen e çmimeve për produktet e “ngrira”

para 6 orë - Aktuale

Qytetarët e Maqedonisë në numrin 191 mund të denoncojnë rritjen e çmimeve për produktet e “ngrira” Në këtë linjë telefonike, qytetarët do të mund të denoncojë parregullsitë e tregtarëve të cilët nuk e...

Bekteshi  Kodra e Diellit me ndriçim krejtësisht të ri  FOTO

Bekteshi: “’Kodra e Diellit’ me ndriçim krejtësisht të ri” (FOTO)

para 7 orë - Aktuale

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM TOURS, Adem Avziu gjatë ditës së sotme vizituan qendrën...

RMV A do të ketë protokolle të reja anti Kovid për festat e fund vitit

RMV/ A do të ketë protokolle të reja anti Kovid për festat e fund-vitit?

para 8 orë - Aktuale

Për javën e ardhshme paralajmërohen propozim -protokollet e reja, duke përfshirë punën në objektet hotelierike dhe gastronomitë. Nga Ministria e Shëndetësisë për Alsat thanë se për këtë do të vendosë Komisioni...

Mickoski në takim me ambasadoren gjermane Holstein

Mickoski në takim me ambasadoren gjermane Holstein

para 8 orë - Aktuale

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, së bashku me nënkryetarin e partisë Aleksandar Nikoloski, takuan ambasadoren gjermane Anke Holstein, ku biseduan për gjendjen aktuale socio-politike, sfidat...

Gashi uron kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz

Gashi uron kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz

para 8 orë - Aktuale

Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi, ka uruar kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz. Gashi shkruan se shpreson se me ardhjen e kancelarit të ri, do të përfshihen në BE edhe ato pak shtet që kanë...

Rritet pasiguria për fillimin e negociatave Buçkovski Dështimi tani do sillte pasiguri të reja

Rritet pasiguria për fillimin e negociatave, Buçkovski: Dështimi tani do sillte pasiguri të reja

para 8 orë - Aktuale

Rritet pasiguria nëse Shkupi dhe Sofja do të gjejnë një zgjidhje para Samitit të Këshillit të BE-së, pasi pritjet e Shkupit nuk përputhen me të gjitha mesazhet që vijnë nga Sofja. Përfaqësuesi special...

Shkoi në club pas takimit një të infektuar me Covid kryeministrja kërkon falje

Shkoi në club pas takimit një të infektuar me Covid, kryeministrja kërkon falje

para 8 orë - Aktuale

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin ka kërkuar falje që ka shkuar në club pasi ra në kontakt me një person të infektuar me Covid-19. Sanna Marin shkoi në një club në Helsinki të shtunën, disa orë pasi...

SHBA i vë sanksione Zvonko Veselinoviqit dhe grupit të tij

SHBA i vë sanksione Zvonko Veselinoviqit dhe grupit të tij

para 8 orë - Aktuale

SHBA ka ndërmarrë sanksione kundër grupeve të organizuara kriminale, pasi Departamenti Amerikan i Thesarit për Kontrollin e Pasurive të Huaja ka targetuar 16 individë dhe 24 subjekte në disa shtete në...

Zaev uron kancelarin e ri gjerman Shpresojmë të intensifikojmë partneritetin mes dy vendeve

Zaev uron kancelarin e ri gjerman: Shpresojmë të intensifikojmë partneritetin mes dy vendeve

para 8 orë - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev ka uruar kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz. Zaev thotë se shpreson në vazhdimësinë e bashkëpunimit me shtetin e Gjermanisë. “Urime kancelarit të ri gjerman, socialdemokratit Olaf...

Ia krahasoi këngën Marova me vegetën  Fifi nuk ia harron këtë Ilirit

Ia krahasoi këngën “Marova” me “vegetën”, Fifi nuk ia harron këtë Ilirit

para 8 orë - Aktuale

Këngëtarja e ka rifreskuar sërish këtë deklaratë. Përmes një storie të publikuar në Instagram, këngëtarja publikoi një paketim të vegetës duke i shkruar edhe një mbishkrim. “Kjo është vegeta”, shkroi Fifi...

Serbia rifillon blerjen e armëve nga Rusia

Serbia rifillon blerjen e armëve nga Rusia

para 8 orë - Aktuale

Dy vjet pasi u paralajmërua se Serbia do të ndërpresë furnizimin me armë, zyrtarët janë duke kontraktuar dërgesa të reja nga Rusia. Këto marrëveshje vijnë në kohën kur të gjithë sytë janë të drejtuar nga...

Ata që nuk janë vaksinuar nuk mund të ndjekin koncertin e këngëtares së famshme

Ata që nuk janë vaksinuar nuk mund të ndjekin koncertin e këngëtares së famshme

para 8 orë - Aktuale

Fansat që duan të shohin Adele live në Vegas do të duhet të vaksinohen dy herë dhe të testohen negativë për COVID-19. Me biletat tani në shitje, fansat janë takuar me një njoftim në faqen e internetit...

Miss Devja Arabia Saudite përjashton 40 deve nga konkursi pasi përdorën botoks në hundë dhe buzë

Miss Devja: Arabia Saudite përjashton 40 deve nga konkursi pasi përdorën botoks në hundë dhe buzë

para 8 orë - Aktuale

Autoritetet saudite kanë bërë një prej goditjeve më të rënda në konkursin e bukurisë për deve, duke i diskualifikuar më shumë se 40 deve nga konkursi për një shkak të çuditshëm. Devet e diskualifikuara...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK