Shërbimet e telekomunikacionit ndërpriten plotësisht në të gjithë Rripin e Gazës

Shërbimet e telekomunikacionit ndërpriten plotësisht në të gjithë Rripin e Gazës

para 32 minutave - Shenja

Kompania palestineze e telekomunikacionit (PalTel) ka bërë të ditur se të gjitha shërbimet e komunikimit dhe të internetit në Rripin e Gazës janë ndërprerë plotësisht, transmeton Anadolu. Kompania PalTel...

Erdoğan Netanyahu është kasapi i Gazës do të gjykohet si Millosheviqi

Erdoğan: Netanyahu është kasapi i Gazës, do të gjykohet si Millosheviqi

para 32 minutave - Shenja

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është kasap i Gazës dhe do të gjykohet njëjtë skurse Sllobodan Millosheviqi, tha presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu. “Netanyahu, i cili...

 Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë ai sot s ish gjallë  Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij VIDEO

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

para një ore - Shenja

Ka folur për herë të parë babi i Naim Murselit, të dyshuarit për organizimin e vrasjes së bashkëshortes së tij Liridona Ademaj me 29 nëntor, shkruan Periskopi. Në rrëfimin e tij, Shaban Murseli tregon...

Numri i të vrarëve nga sulmet izraelite në Gaza rritet në 15 899

Numri i të vrarëve nga sulmet izraelite në Gaza rritet në 15.899

para një ore - Shenja

Numri i të vrarëve palestinezë nga fushata masive ushtarake izraelite në Rripin e Gazës është rritur në 15.899, transmeton Anadolu. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza, Ashraf al-Qudra, në një...

Emigracioni i paligjshëm Gjermania zgjat kontrollet kufitare me Poloninë Çekinë dhe Zvicrën

Emigracioni i paligjshëm, Gjermania zgjat kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë dhe Zvicrën

para një ore - Shenja

Gjermania po zgjat kontrollet e përkohshme kufitare me Poloninë, Republikën Çeke dhe Zvicrën deri më 15 dhjetor, njoftoi të hënën Ministria e Brendshme. Zakonisht nuk ka kontrolle të rregullta kufitare...

Zyrtarisht lëshohet flet arrest ndërkombëtar për Lupço Palevski Palço

Zyrtarisht lëshohet flet-arrest ndërkombëtar për Lupço Palevski-Palço

para një ore - Shenja

Edhe zyrtarisht është lëshuar flet arrest ndërkombëtar për Lupço Palevski – Palço, cili është i dyshuari kryesor si organizator dhe autor i vrasjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska nga Shkupi dhe 74-vjeçarit...

Avokatja nga Suedia Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës bashkëshorti i saj Naimi do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

para një ore - Shenja

Arlinda Loncari, avokatja kosovare e cila vepron në Suedi, ka sjellë detaje lidhur me veprimtarinë e Naim Murselit, bashkëshortit të viktimës, Liridona Ademaj – Murseli. Duke iu referuar mediave suedeze,...

Xhaferi pas takimit të liderëve Çdo çështje e hapur mund të mbyllet përmes dialogut

Xhaferi pas takimit të liderëve: Çdo çështje e hapur mund të mbyllet përmes dialogut

para 3 orë - Shenja

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, pas përfundimit të takimit të liderëve u shpreh se çdo çështje e hapur mund të mbyllet përmes dialogut në tryezë të përbashkët. “Çdo çështje e hapur mund të mbyllet përmes...

 VIDEO Babai i Vanjës sillet në gjykatë

(VIDEO) Babai i Vanjës sillet në gjykatë

para 3 orë - Shenja

Para pak minutave në Gjykatën Penale në Shkup është sjellur babai i të ndjerës Vanja Gjorçevska, Aleksandar Gjorçevski, njofton SHENJA. Kryeprokurori Gavrill Bubevski në konferencë për shtyp tha se provat...

Moska nën pushtetin e dëborës temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

Moska nën pushtetin e dëborës, temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

para 4 orë - Shenja

Temperaturat në pjesë të Siberisë kanë rënë në minues 56 gradë të hënën, ndërsa kryeqyteti i Rusisë, Moska, është përballur me reshje rekorde të borës dhe pengesa në fluturime. Në Republikën Saka, e cila...

Inteligjenca britanike Rreth 50 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

Inteligjenca britanike: Rreth 50 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

para 4 orë - Shenja

Inteligjenca britanike ka deklaruar se rreth 50 mijë ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë, që nga fillimi i luftës, 24 shkurt 2022 e deri në nëntor të 2023. Sipas inteligjencës, 240 mijë ushtarë rusë janë...

MPB ja bullgare pohon se në atë shtet deri më tani nuk ka informacione për një person të dyshuar për vrasjen e Vanja Gjorçevskës

MPB-ja bullgare pohon se në atë shtet “deri më tani nuk ka informacione për një person të dyshuar për vrasjen e Vanja Gjorçevskës

para 4 orë - Shenja

Ministria bullgare e Punëve të Brendshme sot publikoi se “deri më tani nuk ka informacione se ka një person në territorin bullgar” i cili është i lidhur me rrëmbimin dhe vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska...

Pritet para Gjykatës penale të dërgohet babai i Vanjës

Pritet para Gjykatës penale të dërgohet babai i Vanjës

para 4 orë - Shenja

Babai i Vanja Gjorçevskës pasdite pritet të dërgohet para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën penale në Shkup. Ai është marrë në pyetje në stacionin policor, ndërsa sot në konferencë për shtyp,...

Ata morën vendimin përfundimtar Heqin dorë nga transferimi i Kylian Mbappe

Ata morën vendimin përfundimtar: Heqin dorë nga transferimi i Kylian Mbappe!

para 5 orë - Shenja

Në verë u debatua shumë tema e një transferimi të mundshëm të yllit francez, duke pasur parasysh se PSG mund ta humbasë atë falas në verë. Real Madridi ishte favorit për transferimin e tij, por në fund...

 VIDEO Vrasja e Vanjës babai ndihmoi për rrëmbimin e vajzës së vet

(VIDEO) Vrasja e Vanjës, babai ndihmoi për rrëmbimin e vajzës së vet

para 5 orë - Shenja

Detaje tronditëse për vrasjen e të miturës 14 vjeçare nga Shkupi dhe 74 vjeçarit nga Velesi kanë shpalosur sot në konferencën për media ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski dhe prokurori publiK...

 VIDEO Mickoski Spasovski dhe Bubevski nuk dhanë prova vetëm dhanë deklarata enciklopedike

(VIDEO) Mickoski: Spasovski dhe Bubevski nuk dhanë prova, vetëm dhanë deklarata enciklopedike

para 5 orë - Shenja

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski lidhur me vrasjen e të miturës Vanja Gjorçevska dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezhovski tha se ministri i Brendshëm Oliver Spasovski dhe prokurori Gavril Bubevski në konferencën...

 VIDEO Lloga Privatisht mendoj se duhet të kthehet dënimi me vdekje

(VIDEO) Lloga: Privatisht mendoj se duhet të kthehet dënimi me vdekje

para 5 orë - Shenja

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga, shprehi ngushëllimet e tij familjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe familjes së Pançe Zhezhovski dhe shprehi keqardhje për tragjedinë e madhe në të cilën pa mëshirë...

 VIDEO Liderët partiak dakordohen për datën e zgjedhjeve

(VIDEO) Liderët partiak dakordohen për datën e zgjedhjeve

para 5 orë - Shenja

Liderët e partive politike kanë diskutuar sot për datën e zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale. Kryeministri i Dimitar Kovaçevski ka shpalosur detaje për takimin e liderëve, duke njoftuar se ka propozuar...

 VIDEO Revoltohen nga sjellja e Xhaferit liderët opozitarë braktisën takimin e liderëve

(VIDEO) Revoltohen nga sjellja e Xhaferit, liderët opozitarë braktisën takimin e liderëve

para 5 orë - Shenja

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim kanë braktisur takimin e liderëve pas largimit të kryeparlamentarit Talat Xhaferi, në momentin kur është diskutuar për anëtarin në KSHZ. “Edhe në dolëm për shkak...

Mickoski U dakorduam që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 8 maj

Mickoski: U dakorduam që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 8 maj

para 5 orë - Shenja

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, pas takimit të liderëve u shpreh se janë sjellë tre konkluza dhe se janë dakorduar për datën e zgjedhjeve. “Sa i përket ndryshimet kushtetuese, qëndrimi i VMRO-DPMNE-së, është...

Forcat izraelite bastisin shtëpinë e imamit të Xhamisë Al Aksa i vendoset ndalim ndërkombëtar i udhëtimit

Forcat izraelite bastisin shtëpinë e imamit të Xhamisë Al-Aksa, i vendoset ndalim ndërkombëtar i udhëtimit

para 5 orë - Shenja

Forcat izraelite bastisën shtëpinë e Shejh Ikrime Sabri, imamit të Xhamisë Al-Aksa, në Kudsin Lindor të pushtuar dhe e ndaluan atë të udhëtojë jashtë vendit. Sipas informacionit të marrë nga Anadolu nga...

Kovaçevski Pas 17 viteve do të kemi zgjedhje të rregullta

Kovaçevski: Pas 17 viteve do të kemi zgjedhje të rregullta

para 6 orë - Shenja

Kryeministri i Dimitar Kovaçevski pas takimit të liderëve deklaroi se ndjehet i lumtur që më në fund pas 17 viteve Republika e Maqedonisë së Veriut do të mbaj zgjedhje të rregullta parlamentare. Kovaçevski...

Lloga Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

para 6 orë - Shenja

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga, shprehi ngushëllimet e tij familjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe familjes së Pançe Zhezhovski dhe shprehi keqardhje për tragjedinë e madhe në të cilën pa mëshirë...

Ky është vendi ku vrasësit e Vanjës e kanë djegur makinën

Ky është vendi ku vrasësit e Vanjës e kanë djegur makinën

para 6 orë - Shenja

Televizioni Tellma ka publikuar një fotografi ku mund të shihen mbetjet e makinës së djegur, të cilën makinë e kanë përdorur vrasësit e Vanja Gjorçevskës. Sipas informacioneve trupi i Vanjës është varrosur...

Dhimbje e lot Rivarroset trupi i Liridona Ademajt në fshatin e saj të lindjes FOTO

Dhimbje e lot: Rivarroset trupi i Liridona Ademajt në fshatin e saj të lindjes (FOTO)

para 6 orë - Shenja

Është bërë rivarrimi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Më kërkesë të familjarëve ajo është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan të Gjakovës, ku ishte varrosur fillimisht. Përndryshe,...

Nxënësit dhe prindërit presin radhë për të nënshkruar librin e zisë për Vanjën

Nxënësit dhe prindërit presin radhë për të nënshkruar librin e zisë për Vanjën

para 6 orë - Shenja

Sot, një atmosferë e pikëlluar përfshiu shkollën fillore Johann Heinrich Pestalozzi në Qendër të Shkupit, ku nxënës, prindër presin radhë për të nënshkruar librin e zisë për 14-vjeçaren Vanja Gjorcevska,...

Do të lëshohet fletarrest ndërkombëtare për Ljupco Palevskin

Do të lëshohet fletarrest ndërkombëtare për Ljupco Palevskin

para 8 orë - Shenja

Organizatori dhe autorët e vrasjes së 14- vjeçares Vanja Gjorçevska nga Shkupi dhe 74 vjetarit Pançe Zhezhovski nga Velesi është Ljubco Palevski – Palço, i cili aktualisht është arrestuar ndërsa sot në...

Liderët e LEN it braktisin takimin e liderëve Mexhiti Kërkojmë zgjedhje të parakohshme

Liderët e LEN-it braktisin takimin e liderëve, Mexhiti: Kërkojmë zgjedhje të parakohshme!

para 8 orë - Shenja

Liderët e LIdhjes Europiane për Ndryshim kanë braktisur takimin e liderëve, informoi Izet Mexhiti, kryetar i Lidhjes Demokratike. Ai tha se ata takimin e kanë braktisur pas largimit të kryeparlamentarit...

Taravari Tendenca e VMRO së për shfuqizimin e qeverisë teknike është që të mos ketë kryeministër shqiptar

Taravari: Tendenca e VMRO-së për shfuqizimin e qeverisë teknike është që të mos ketë kryeministër shqiptar

para 8 orë - Shenja

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari para fillimit të takimit të liderëve u shpreh edhe për kërkesën e VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin e qeverisë teknike. Taravari thotë tendenca e VMRO-së...

Avokati i Palevskit nuk ka ditur për vrasjet Më ka kërkuar ta çoj në Beograd për ekzaminime

Avokati i Palevskit nuk ka ditur për vrasjet: Më ka kërkuar ta çoj në Beograd për ekzaminime

para 8 orë - Shenja

Avokati i Lupço Palevskit, Vasko Stojkov, thotë se ai nuk dinte asgjë për vrasjet. Ai është shprehur se Paleveski ka kërkuar që ta çojë në Beograd për ekzaminim, pasi nuk ka automjet. “Më kërkoi ta çoja...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK