Bekteshi Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

para 7 orë - Indeks.mk

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM TOURS, Adem Avziu gjatë ditës së sotme vizituan qendrën...

Pa rrymë nesër dhe pasnesër disa pjesë të Shkupit

Pa rrymë nesër dhe pasnesër disa pjesë të Shkupit

para 10 orë - Indeks.mk

Për shkak të punëve teknike në elektro rrjetin shpërndarës nesër dhe pasnesër pa energji elektrike do të mbesin një pjesë e shfrytëzuesve të komunave Sopishte, Aerodrom, Qendër, Studeniçan, Zelenikovë,...

Bekteshi siguron qytetarët Nuk do të shtrenjtohet energjia elektrike

Bekteshi siguron qytetarët: Nuk do të shtrenjtohet energjia elektrike

para 11 orë - Indeks.mk

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka siguruar qytetarët, që në bazë të projektimeve nuk do të ketë rritje prej 10% të energjisë elektrike. Megjithatë ka sqaruar se kjo do të mësohet nesër, kur edhe...

Lazim Destani me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut Prioritet bashkëpunimi

Lazim Destani me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut: Prioritet bashkëpunimi

para 11 orë - Indeks.mk

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut z. Bujar Osmani. “Në fokus të takimit temat...

Nuredini Kompanitë spanjolle të gatshme të ndihmojnë në menaxhimin e ujërave në rajonin Ohër Strugë

Nuredini: Kompanitë spanjolle të gatshme të ndihmojnë në menaxhimin e ujërave në rajonin Ohër-Strugë

para një dite - Indeks.mk

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini realizoi takim pune me ambasadorin e sapoemëruar të Spanjës, shkelqësinë e tij Jose Luis Lozano Garcia ku biseduan për bashkëpunimin...

Bashkëpunimi ndërinstitucional parimi ynë i punës

Bashkëpunimi ndërinstitucional, parimi ynë i punës

para një dite - Indeks.mk

Sot kisha nderin të pres, në një takim pune të ngrohtë dhe miqësor, kryetarin e sapo zgjedhur të Komunës së Haraçinës, z. Ridvan Ibraimi. Shfrytëzova rastin që t’ia uroj z. Ibraimi detyrën e tij të re...

Bekteshi U bëj thirrje qytetarëve të lajmërohen në numrin pa pagesë 191 në rast të parregullsive të çmimeve tek tregtarët

Bekteshi: U bëj thirrje qytetarëve të lajmërohen në numrin pa pagesë 191 në rast të parregullsive të çmimeve tek tregtarët

para një dite - Indeks.mk

“U bëj thirrje qytetarëve që në rast të rritjes drastike të çmimeve të produkteve ushqimore bazë, të lajmërohen në numrin pa pagesë 191 të Inspektoratit Shtetëror të Tregut. Në këtë linjë telefonike pa...

Nuredini Është mbajtur mbledhja e tretë e Këshillit Kombëtar për Mbrojtjen e Natyrës

Nuredini: Është mbajtur mbledhja e tretë e Këshillit Kombëtar për Mbrojtjen e Natyrës

para 2 dite - Indeks.mk

Sot, është mbajtur mbledhja e tretë e Këshillit Kombëtar për Mbrojtjen e Natyrës. Mbledhjen e hapi dhe e drejtoi ministri Nuredini, i cili është edhe në rolin e kryetarit të Këshillit. Ministri Nuredini...

Grubi Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

para 2 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore...

Grubi Aplikacioni digjital Hana  segment i rëndësishëm për shoqëri të barabartë

Grubi: Aplikacioni digjital “Hana”, segment i rëndësishëm për shoqëri të barabartë

para 2 dite - Indeks.mk

Pas promovimit të Audio Lexuesit në gjuhën maqedonase – Kiko, personat e verbër dhe personat me shikim të dëmtuar, gjuha amtare e të cilëve është shqipja, kanë në dispozicion versionin shqip – Hana. Ky...

Grubi  Predan Slovenia të përfundon kryesimin e BE së me sukses për Maqedoninë e Veriut

Grubi – Predan: Slovenia të përfundon kryesimin e BE-së me sukses për Maqedoninë e Veriut

para 2 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi realizoi sot takim edhe me ambasadorin e Republikës së Sllovenisë, z. Milan Predan. Kontesti...

Ka filluar ndërtimi i sistemit të ngrohjes në Manastir Mogillë dhe Novaci

Ka filluar ndërtimi i sistemit të ngrohjes në Manastir, Mogillë dhe Novaci

para 2 dite - Indeks.mk

Ka filluar ndërtimi i sistemit të ngrohjes në Manastir, Mogillë dhe Novac, i cili do të shfrytëzojë energjinë termike nga TEC Manastir. Punimet ndërtimore kanë filluar në zonën e TEC Manastirit, gjegjësisht...

Ministri Besimi ia dorëzoi kryetarit të Kuvendit Propozim buxhetin e plotësuar për vitin 2022

Ministri Besimi ia dorëzoi kryetarit të Kuvendit, Propozim buxhetin e plotësuar për vitin 2022

para 3 dite - Indeks.mk

Ministri i Financave, Fatmir Besimi, sot e dorëzoi Propozim buxhetin e plotësuar për vitin 2022, kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferri, me ç’rast Kuvendi duhet që ta miratojë në seancë plenare më së voni...

Grubi  Toman Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

para 3 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav Toman. Zëvendëskryeministri Grubi...

Takimi Bekteshi Poçivalshek Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut kanë potencial të madh për rritjen e bashkëpunimit dypalësh investimeve dhe turizmit

Takimi Bekteshi-Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut kanë potencial të madh për rritjen e bashkëpunimit dypalësh, investimeve dhe turizmit

para 3 dite - Indeks.mk

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjisë të Republikës së Sllovenisë, Zdravko Poçivalshek, i cili sot po qëndron...

Ali Ahmeti Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

para 5 dite - Indeks.mk

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t’iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të cilët humbën jetën në aksidentin tragjik në...

Grubi Bashkëndjejmë thellë me dhimbjen e familjarëve dhe shprehim ngushëllimet tona të sinqerta

Grubi: Bashkëndjejmë thellë me dhimbjen e familjarëve dhe shprehim ngushëllimet tona të sinqerta!

para 5 dite - Indeks.mk

Bashkëndjejmë thellë me dhimbjen e familjarëve dhe shprehim ngushëllimet tona të sinqerta! Me nderime të larta shtetërore iu dha lamtumira e fundit bashkëqytetarëve tanë që humbën jetën në aksidentin tragjik...

Gjithë qeveria zyrtarë të Kosovës dhe Shqipërisë presin 45 viktimave në aeroportin e Shkupit

Gjithë qeveria, zyrtarë të Kosovës dhe Shqipërisë presin 45 viktimave në aeroportin e Shkupit

para 5 dite - Indeks.mk

Në aeroportin e Shkupit në nxjerrjen e 45 trupave të pajetë nga aeroplanët të cilët i sollën ditën e sotme në cermoni marrin pjesë gjithë funksionarët e shtetit nga presidenti Pendarovski, kryeparlamentari...

Nuredini Kostoja e pasivitetit në të kaluarën tejkalon koston e veprimit

Nuredini: Kostoja e pasivitetit në të kaluarën, tejkalon koston e veprimit

para 5 dite - Indeks.mk

Në Konferencën Vjetore të OKB-së: “Financimi i Qëllimeve të Zhvillimit të Qëndrueshëm në Maqedoninë e Veriut: Drejt harmonizimit më të madh të financimit publik dhe privat me zhvillimin e qëndrueshëm”...

Nuredini Patjetër duhet të punojmë në mbrojtjen e Liqenit të Ohrit

Nuredini: Patjetër duhet të punojmë në mbrojtjen e Liqenit të Ohrit

para 6 dite - Indeks.mk

Ministri Nuredini realizoi takimin e parë të punës me kryetarin e sapoemëruar të Ohrit Kiril Pecakov, ku biseduan për aktivitetet aktuale dhe të planifikuara në këtë komunë. Ministri Nuredini theksoi nevojën...

Grubi Zaev në fillim të drejtojë Qeverinë që do rikonstruohet

Grubi: Zaev në fillim të drejtojë Qeverinë që do rikonstruohet

para 6 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi tha sonte në Tv 24 se nuk do të ketë Qeveri krejtësisht të re, por është çështje rindërtimi dhe se Qeveria e rindërtuar në fillim duhet të udhëhiqet nga Zoran Zaev....

Grubi Alternativa ka shancën të bëhet pjesë e historisë

Grubi: Alternativa ka shancën të bëhet pjesë e historisë

para 6 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi gjatë intervistës së tij për Tv24 me Dushica Mrgja ka theksuar se Alternativa ka shancën të bëhet pjesë e historisë që vendi të fillojë bisedimet për anëtarësim...

Grubi Përgjegjësi për tragjedinë në Bullgari duhet të ketë

Grubi: Përgjegjësi për tragjedinë në Bullgari duhet të ketë

para 6 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në emisionin 24 Analizë në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se janë në kontakt me familjarët e viktimave dhe trupat e...

Grubi Angellov Dialog konstruktiv dhe intenziv midis Shkupit dhe Sofjes

Grubi-Angellov: Dialog konstruktiv dhe intenziv midis Shkupit dhe Sofjes

para 6 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot priti në takim ambasadorin e Republikës së Bullgarisë, z. Angel Angellov. Zëvendëskryeministri...

Nuredini Patjetër duhet të ketë bashkëpunim që të merremi me mbeturinat

Nuredini: Patjetër duhet të ketë bashkëpunim që të merremi me mbeturinat

para 6 dite - Indeks.mk

Në takimin e sotëm me kryetarët e rajonit planor Jugperëndimor dhe atë të Pellagonisë, ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini së bashku me Sekretaren Shtetërore Kaja Shukova...

Ministri Shaqiri prezanton buxhetin e Ministrisë për shoqëri informatike dhe administratë për vitin 2022

Ministri Shaqiri prezanton buxhetin e Ministrisë për shoqëri informatike dhe administratë për vitin 2022

para 6 dite - Indeks.mk

“Propozim-Buxheti i Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës për vitin 2022 shënon vlerën prej 1.323.684.000 denarë (një miliardë e treqind e njëzet e tre milion e gjashtëqind e tetëdhjetë...

Osmani në Këshillin Ministror të OSBE së në Stokholm

Osmani në Këshillin Ministror të OSBE-së në Stokholm

para 6 dite - Indeks.mk

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në kuadër të Këshillit ministror të OSBE-së, kishte fjalim në sesion plenar të Këshillit. Në fjalimin e tij para Ministrave të vendeve pjesëmarrëse Osmani theksoi...

Nga Riga Osmani direkt në Stokholm në Këshillin Ministror të OSBE së

Nga Riga, Osmani direkt në Stokholm në Këshillin Ministror të OSBE-së

para 6 dite - Indeks.mk

Pas përfundimit të Këshillit të Aleancës Veriatlantike, Osmani ka udhëtuar drejtpërdrejt për në Stokholm të Suedisë, ku nga dita e sotme do të mеrrë pjesë në takimin e Këshillit Ministror të OSBE-së të...

Osmani Perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor  investimi më i sigurt në stabilitetin e rajonit

Osmani: Perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor – investimi më i sigurt në stabilitetin e rajonit

para 6 dite - Indeks.mk

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, më 30 nëntor dhe 1 dhjetor 2021, mori pjesë në takimin e rregullt të Ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s, i cili u...

Kush është këngëtarja më e dëgjuar shqiptare e muzikës zbavitëse në Spotify

Kush është këngëtarja më e dëgjuar shqiptare e muzikës zbavitëse në Spotify

para 6 dite - Indeks.mk

Spotify është një ndër platformat më të përdorura nga artistët. Edhe këtë herë si çdo fundvit, janë listuar këngëtarët më të dëgjuar. Sa i përket muzikës zbavitëse, artistja më e dëgjuar shqiptare e muzikës...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK