Kreu i Pentagonit thirrje Turqisë të mos ndërmarrë operacion të ri ushtarak në Siri

Kreu i Pentagonit, thirrje Turqisë të mos ndërmarrë operacion të ri ushtarak në Siri

para një jave - Indeks.mk

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin i shprehu të mërkurën homologut të tij turk “kundërshtimin e fortë” ndaj një operacioni të ri ushtarak turk në Siri dhe shprehu shqetësim për situatën e përshkallëzuar...

Foto emrat Ja viktima dhe autori i ngjarjes së rëndë në Kosovë

Foto+emrat/ Ja viktima dhe autori i ngjarjes së rëndë në Kosovë

para një jave - Indeks.mk

Të tjera detaje janë mësuar nga ngjarja tragjike që tronditi Kosovën mbrëmjen e sotme, ku një burrë vrau gruan e tij 35-vjeçare shtatzënë bashkë me foshnjën. Viktima Hamide Magashi u vra nga Sokol Halili...

BE shtrëngon rregullat e shitjeve online

BE shtrëngon rregullat e shitjeve online

para një jave - Indeks.mk

Parlamenti Evropian dhe vendet anëtare të BE-së kanë rënë dakord të shtrëngojnë rregullat për produktet që shiten në internet për të mbrojtur më mirë konsumatorët. Shitësit me pakicë në internet dhe kompanitë...

U vra nga burri në oborrin e martenitetit Viktima e martuar me autorin vetëm tre muaj familjari nxjerr detajet

U vra nga burri në oborrin e martenitetit/ Viktima e martuar me autorin vetëm tre muaj, familjari nxjerr detajet

para një jave - Indeks.mk

Një nga familjarët e Hamide Magashit që u vra mbrëmjen e sotme nga ish-bashkëshorti ka deklaruar për mediat se 35-vjeçarja do të lindte nesër. Rexhep Brahimi është shprehur se e reja kishte qëndruar e...

Europol operacion në 27 shtete Goditet pirateria dhe shitjet online

Europol, operacion në 27 shtete/ Goditet pirateria dhe shitjet online

para një jave - Indeks.mk

Europol ka zhvilluar një operacion masiv në 27 shtete, përfshirë SHBA dhe Brazilin kundër shitjeve online të mallrave të falsifikuara dhe piraterisë. Operacioni u zhvillua në koordinim me Eurojust dhe...

VIDEO Teologu nga Shkupi konfirmon Në këmbim të fitores ndaj Messit lojtarët arab fituan vetura luksoze

VIDEO/ Teologu nga Shkupi konfirmon: Në këmbim të fitores ndaj Messit, lojtarët arab fituan vetura luksoze!

para një jave - Indeks.mk

Si një tifoz i Arabisë Saudite, teologu nga Shkupi në emisionin MundKlan ka treguar edhe për premtimin që iu bë lojtarëve arabë para ndeshjes me Argjentinën e Messit. “Zëvendësi i mbretit, djali i tij,...

Lajmi i fundit nga mediat angleze Behgjet Pacolli mund të jetë pronari i ri i Mançester United it

Lajmi i fundit nga mediat angleze/ Behgjet Pacolli mund të jetë pronari i ri i Mançester United-it

para një jave - Indeks.mk

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm, është aksionari kryesor i kompanisë...

Twitter i jep fund politikës për menaxhim të dezinformatave për koronavirus

Twitter i jep fund politikës për menaxhim të dezinformatave për koronavirus

para një jave - Indeks.mk

Gjiganti Twitter i ka dhënë fund politikës për luftimin e informacionit të rremë për pandeminë e koronavirusit. Sipas njoftimit, kompania nuk është duke marrë veprime kundër postimeve që shkelin rregulloret...

Kryediplomati Osmani mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kryediplomati Osmani mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

para një jave - Indeks.mk

Kryediplomati i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në ditën e dytë të takimit ministror te NATO-s në Bukuresht, zëshëm ka përkrahur politikën e dyerve të hapura të NATO-s. Njashtu, aty u vë në dukje nevoja...

Shqipëria zyrtarisht pa trajner Edy Rejës i përfundon kontrata

Shqipëria zyrtarisht pa trajner; Edy Rejës i përfundon kontrata

para një jave - Indeks.mk

Kombëtarja shqiptare është zyrtarisht pa trajner. Tekniku Edi Reja ka përfunduar kontratën e tij ndërkohë që federata shqipëtare e futbollit është në kërkim të një drejtuesi tjetër për pankinën kuqezi....

Dhuna ndaj drejtorit të OSHEE Policia zbardh ngjarjen si nisi debati për makinën

Dhuna ndaj drejtorit të OSHEE/ Policia zbardh ngjarjen, si nisi debati për makinën

para një jave - Indeks.mk

Drejtori i OSHEE në Lezhë, Edmir Perndreca, është dhunuar mbrëmjen e sotme. Ndërkohë sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se konflikti që ka degraduar në dhunë ka nisur për makinën. Perndreca, teksa...

 Gjykatë Speciale kundër Rusisë propozimi i Ursula Von der Leyen Të ndëshkohen krimet e luftës

“Gjykatë Speciale” kundër Rusisë; propozimi i Ursula Von der Leyen: Të ndëshkohen krimet e luftës

para një jave - Indeks.mk

Shefja e Komisionit Evropian Ursula von der Layen kërkoi një gjykatë të specializuar për të vënë para drejtësisë zyrtarët e lartë të Rusisë për luftën në Ukrainë. “Ndërsa vazhdojmë të mbështesim Gjykatën...

FFM ja vendos F C Shkupi gjashtë ndeshje do ti luaj 100 kilometra larg Çairit

FFM-ja vendos: F.C. Shkupi gjashtë ndeshje do ti luaj 100 kilometra larg Çairit

para një jave - Indeks.mk

Kampioni aktual Shkupi mori dënimin nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Maqedonisë për incidentin gjatë çerekfinales së Kupës së Maqedonisë ndaj Shkendijës në Çair. Sipas vendimit të Disiplinës,...

Levandovski përballë Mesit Sot luhen sfidat e rradhës të grupit C dhe D

Levandovski përballë Mesit/ Sot luhen sfidat e rradhës të grupit “C” dhe “D”

para një jave - Indeks.mk

Ndeshjet e sotme vendosin fatin e skuadrave që bëjnë pjesë në grupin C dhe D. Në orën 16:00 Australia dhe Danimarka përballen për tu kualifikuar në raundin e 1/8 të Kupës së botës. “Kangurët” dalin në...

Bekteshi Nuk ka vend për panik EMV do të furnizojë shkollat spitalet e institucionet tjera të Çairit me ngrohje

Bekteshi: Nuk ka vend për panik, EMV do të furnizojë shkollat, spitalet e institucionet tjera të Çairit me ngrohje

para një jave - Indeks.mk

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka njoftuar se me vendim të Qeverisë, EMV nga nesër do të furnizojë shkollat, çerdhet, spitalet dhe qytetarët e Çairit me ngrohje, njofton indeks.mk. Këtë informacion,...

KE merr vendimin për liberalizimin e vizave për Kosovën Balla Lajm i mirë Më në fund ka një datë finale

KE merr vendimin për liberalizimin e vizave për Kosovën/ Balla: Lajm i mirë! Më në fund ka një datë finale

para një jave - Indeks.mk

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka përshëndetur vendimin e Këshillit Europian, i cili ka rënë dakord që të fillojnë negociatat për Liberalizimin e Vizave për Kosovën....

Shqipëria mbetet pa trajner kush do të zëvendësoj Rejën

Shqipëria mbetet pa trajner, kush do të zëvendësoj Rejën!?

para një jave - Indeks.mk

Kombëtarja shqiptare nga dita e sotme është zyrtarisht pa trajner, pasi kontrata e Edi Rejas ka përfunduar zyrtarisht. Ende nuk dihet se kush do të jetë në krye të “kuqezinjve” në vazhdim, por duket e...

Komuna e Haraçinës vlerëson lartë dhe ndanë çmim të veçantë për gazetarin Marin Mema

Komuna e Haraçinës vlerëson lartë dhe ndanë çmim të veçantë për gazetarin, Marin Mema

para një jave - Indeks.mk

Gazetari dhe realizuesi i ciklit “Gjurme Shqiptare” në Top Channel, Marin Mema është vlerësuar me një çmim te veçantë mirënjohje nga Komuna e Haraçinës në Maqedoninë e Veriut. Ceremonia ka qenë pjesë e...

Disha BDI ja gjithmonë ka krijuar politika për të përmirësuar jetën e qytetarëve

Disha: BDI-ja gjithmonë ka krijuar politika për të përmirësuar jetën e qytetarëve

para një jave - Indeks.mk

Këshilltari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Liridon Disha nëpërmes një postimi në rrjetet sociale ka deklaruar se partia politike të cilës i përket në vazhdimësi ka krijuar politika në drejtim të...

Kina shtyp me tanke protestat Tubimet kundër kufizimeve për Covid

Kina shtyp me tanke protestat/ Tubimet kundër kufizimeve për Covid

para një jave - Indeks.mk

Protestat në Kinë kundër kufizimeve për koronavirus duket se janë shtypur dhunshëm nga autoritetet. Në pamje duket se policia tërheq me forcë protestuesit. Tanket kanë qarkulluar nëpër rrugët e qytetit...

Ademi Stabiliteti i Kosovës ka rëndësi të madhe për rajonin

Ademi: Stabiliteti i Kosovës ka rëndësi të madhe për rajonin

para një jave - Indeks.mk

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, njëherë edhe Koordinatori i grupit parlamentarë të BDI-së, Arbër Ademi ka zhvilluar takim me Ambasadorin e Republikës së Kosovës në RMV, Florian Qehaja,...

Bekteshi takon delegacionin e biznesit gjerman U prezantuan mundësitë për investime

Bekteshi takon delegacionin e biznesit gjerman: U prezantuan mundësitë për investime

para një jave - Indeks.mk

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot ka zhvilluar takim me delegacionin e biznesit gjerman që shoqëron presidentin gjerman Frank Walter Steinmeier, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Maqedoninë...

Rexhepi Ligji per themelimin e Agjencisë për siguri në komunikacion miratohet në tremujorin e parë të 2023

Rexhepi: Ligji per themelimin e Agjencisë për siguri në komunikacion miratohet në tremujorin e parë të 2023

para një jave - Indeks.mk

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, sot mori pjesë në puntorinë e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në bashkpunim me Bankën Botërore për kapacitet e menaxhimit...

Rozana Radi Mos postoni varret e familjarëve në rrjetet sociale mbajini në zemër kujtimet

Rozana Radi: Mos postoni varret e familjarëve në rrjetet sociale, mbajini në zemër kujtimet

para një jave - Indeks.mk

Rozana Radi ka spikatur gjithmonë për reagimet e saj të drejtpërdrejta. Ajo nuk nguron që të flasë në rrjetet sociale për çështjet që e shqetësojnë.

Festat e nëntorit sollën emigrantët 15 mijë hyrje dalje në pikën kufitare të Kapshticës

Festat e nëntorit sollën emigrantët/ 15 mijë hyrje dalje në pikën kufitare të Kapshticës

para një jave - Indeks.mk

Afro 15 mijë shtetas shqiptarë e të huaj kanë hyrë dhe kanë dalë gjatë ditëve të festave të Pavarësisë dhe Çlirimit, në pikën kufitare të Kapshticës. Fluksi sipas autoriteteve ka qenë normal, ndonëse në...

Ambasadorët e BE së çojnë përpara procesin e liberalizimit të vizave të Kosovës

Ambasadorët e BE-së çojnë përpara procesin e liberalizimit të vizave të Kosovës

para një jave - Indeks.mk

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian janë pajtuar të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian që të negociojë procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën me Parlamentin Evropian....

30 vendime për doganierët Hasani Ndjehem i plotësuar

30 vendime për doganierët, Hasani: Ndjehem i plotësuar

para një jave - Indeks.mk

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka thënë se është realizuar edhe një...

Mariçiq I filluam negociatat në vitin 2022 dhe presim t i përfundojmë në vitin 2030

Mariçiq: I filluam negociatat në vitin 2022 dhe presim t’i përfundojmë në vitin 2030

para një jave - Indeks.mk

Zëvendëskryeministri i ngarkuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, ka thënë sonte në emisionin “Click Plus” në TV21 se këtë vit kemi filluar negociatat me Bashkimin Evropian dhe pret që ato të përfundojnë...

Salihu Dikur Tetova konsiderohej si qytet i rinisë sot i mbyllur për vet Tetovarët

Salihu: Dikur Tetova konsiderohej si qytet i rinisë, sot i mbyllur për vet Tetovarët

para një jave - Indeks.mk

Ish zëdhënësi i Qytetit të Shkupit, Valon Salihu ka lëshuar një kritikë në rrjetet sociale për udhëheqësinë aktuale të komunës së Tetovës të cilët së fundmi “uzurpuan” hapësirat e Qendrës Rinore “Social...

Propozim buxheti për vitin 2023 fillon debate rreth amendamenteve

Propozim buxheti për vitin 2023, fillon debate rreth amendamenteve

para një jave - Indeks.mk

Prej sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut fillon debati i amendamenteve për Propozim buxhetin për vitin 2023. Janë parashtruar 263 amendamente, prej të cilave 199 nga VMRO-DPMNE-ja opozitare....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK