Glauk Konjufca S ka Asociacion pa njohje nga Serbia

Glauk Konjufca: S’ka Asociacion pa njohje nga Serbia

para 6 orë - GazetaBlic

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje siç ishte ajo e Ohrit, atëherë Kosova s’ka asnjë obligim që...

Leverkusen Xabi Alonso Gjërat po shkojnë siç duhet Gjermania vendi ideal për rritje profesionale

Leverkusen, Xabi Alonso: Gjërat po shkojnë siç duhet, Gjermania vendi ideal për rritje profesionale

para 6 orë - GazetaBlic

Bayer Leverkusen në drejtimin e trajnerit Xabi Alonso po zhvillon një nisje sezoni thuajse perfekte, asnjë humbje përgjatë 20 ndeshjeve në të gjitha frontet. Në Bundesliga ata janë 3 pikë para kampionëve...

Izraeli falënderon SHBA në për veton ndaj rezolutës së armëpushimit

Izraeli falënderon SHBA-në për veton ndaj rezolutës së armëpushimit

para 6 orë - GazetaBlic

Ambasadori i Izraelit në OKB, Gilad Erdan, ka falënderuar SHBA-në dhe Joe Biden për veton ndaj një projekt-rezolute të Këshillit të Sigurimit që kërkonte një armëpushim të menjëhershëm humanitar në Gaza....

Bruno Guimaraes objektiv i Barcelonës për verën e ardhshme

Bruno Guimaraes objektiv i Barcelonës për verën e ardhshme

para 6 orë - GazetaBlic

Bruno Guimaraes është emëruar si një nga tre objektivat e Barcelonës, të cilët kërkojnë të forcojnë pozicionin e tyre në mesfushë verën e ardhshme . Mesfushori përflitet se ka një klauzolë lirimi prej...

Senatori amerikan Hudhra kineze përbën rrezik për sigurinë kombëtare

Senatori amerikan: Hudhra kineze përbën rrezik për sigurinë kombëtare

para 7 orë - GazetaBlic

Senatori amerikan Rick Scott, ka bërë thirrje për hetim qeveritar rreth ndikimit të importeve të hudhrës kineze, në sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara. Republikani Scott i ka nisur kërkesë Departamentit...

Njohësi i arsimit Në Kosovë askush nuk merret me rezultatet e testit PISA

Njohësi i arsimit: Në Kosovë askush nuk merret me rezultatet e testit PISA

para 7 orë - GazetaBlic

Ish-zëvendësministri i Arsimit dhe njohësi i arsimit, Xhavit Rexhaj ka thënë se për rezultatet në testin PISA nuk duhet lënë fajin vetëm pandemisë. Rexhaj tha se problemi i Kosovës është që askush nuk...

Gazetari shqiptar tregon se cilën vrasje në Shqipëri e ka urdhëruar Gëzim Çela që u arrestua sot në Ferizaj

Gazetari shqiptar tregon se cilën vrasje në Shqipëri e ka urdhëruar Gëzim Çela që u arrestua sot në Ferizaj

para 7 orë - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të shumëkërkuarin për trafikim me narkotikë, Gëzim Çela. Ai mendohet si një nga personat më me ndikim në trafikun e narkotikëve jo vetëm brenda Shqipërisë. Çela, siç...

Limaj thotë se Asociacioni duhet të pranohet vetëm me njohje reciproke

Limaj thotë se Asociacioni duhet të pranohet vetëm me njohje reciproke

para 7 orë - GazetaBlic

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj i ftuar në Blic Interview me Sdtrit Gashin ka thënë se po habitet me skenën politike në vend, lidhur me qëndrimet për Asociacionin. “Sot, ne po legalizojmë...

Një muaj pa fitore në Premier League Guardiola Kur fiton je më i miri në botë kur nuk fiton quhet krizë

Një muaj pa fitore në Premier League, Guardiola: Kur fiton je më i miri në botë, kur nuk fiton quhet krizë!

para 7 orë - GazetaBlic

Manchester City është duke kaluar një moment shumë negativ, me skuadrën e Pep Guardiolës që u mund në sfidën e fundit në kampionat, me rezultatin 1-0 nga Aston Villa. Kampionët në fuqi të Anglisë dhe Champions...

Ardi dhe Mirdoni dyshja që i dhuruan shtëpisë energji pozitive që prej hyrjes në BBVK

Ardi dhe Mirdoni, dyshja që i dhuruan shtëpisë energji pozitive që prej hyrjes në BBVK

para 7 orë - GazetaBlic

Gjatë spektaklit të sotëm ‘Prime’ është transmetuar një video material, protagonistë të së cilit ishin dy banorët e rinj të Big Brother VIP Kosova, Ardi dhe Mirdoni. Në sekuencat e klipit janë përfshirë...

Blero flet për ndryshimet e Blerandos Ka fillu me e marrë malin

Blero flet për “ndryshimet” e Blerandos: Ka fillu me e marrë malin

para 7 orë - GazetaBlic

Gjatë spektaklit të sotëm ‘Prime’ është transmetuar një video material, dedikuar Blerandos dhe lojës së tij brenda shtëpisë së “Vëllait të Madh”. Blero i ka komentuar “ndryshimet” e Blerandos. “Nëse unë...

I lëshoi ID shtetasit shqiptar të kërkuar nga Interpoli aktakuzë ndaj zyrtarit të ARC së në Prishtinë

I lëshoi ID shtetasit shqiptar të kërkuar nga Interpoli, aktakuzë ndaj zyrtarit të ARC-së në Prishtinë

para 7 orë - GazetaBlic

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj D.B., zyrtar në Agjencinë për Regjistrim Civil (ARC) në Prishtinë, i dyshuar për dy vepra penale: “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”...

Neo nazisti rus i akuzuar për krime lufte në Ukrainë lihet i lirë nga gjykata finlandeze

Neo-nazisti rus i akuzuar për krime lufte në Ukrainë, lihet i lirë nga gjykata finlandeze

para 7 orë - GazetaBlic

Një neo-nazist rus i akuzuar për krime lufte në Ukrainë do të lirohet nga burgu në Finlandë pasi një gjykatë vendosi se dërgimi i tij në një burg të mbipopulluar ukrainas ishte i padrejtë. Gjykata e Lartë...

Juventus triumfon në derbin ndaj Napolit merr kreun në Serie A

Juventus triumfon në derbin ndaj Napolit, merr kreun në Serie A

para 7 orë - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka triumfuar në derbin ndaj Napolit. ‘Zonja e Vjetër’ triumfoi me rezultat 1 me 0 dhe ka kaluar në vendin e parë në Serie A, shkruan GazetaBlic Sport. Pavarësisht se dominimi ishte...

Dështon rezoluta për armëpushime në Gaza

Dështon rezoluta për armëpushime në Gaza

para 8 orë - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret e Këshillit të Sigurimit kanë votuar për, një ka abstenuar dhe një, që ishte...

BE ja jep dritën e gjelbër për t i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

para 8 orë - GazetaBlic

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për rimëkëmbje pas pandemisë së koronavirusit, dhe mes tensioneve...

Francesco Totti në hetime nga Guardia di Finanza dyshohet për evazion fiskal

Francesco Totti në hetime nga Guardia di Finanza, dyshohet për evazion fiskal

para 8 orë - GazetaBlic

Ish-kapiteni legjendar i Romë-s, Francesco Totti është kthyer në objekt hetimi nga Guardia di Finanza. Sipas raportimeve të medieve italiane, Totti dyshohet për evazion fiskal dhe për këtë arsye ndaj tij...

Limaj Kjo shoqëri është duke u mbytur në hipokrizi dhe oportunizëm është faji i politikës që për qëllime të caktuara politike e ka vra shtetin

Limaj: Kjo shoqëri është duke u mbytur në hipokrizi dhe oportunizëm, është faji i politikës që për qëllime të caktuara politike e ka vra shtetin

para 8 orë - GazetaBlic

Lideri i Nismës Fatmir Limaj, i ftuar në “Blic Interview” me Astrit Gashin, ka thënë se nuk ka hapësirë për një njeri dhe storie të suksesshëm në Kosovë, pasi që sot njeriu më i urryer në Kosovë është...

MD Tre module të reja i janë shtuar bazës së të dhënave për evidentimin e rasteve të dhunës në familje

MD: Tre module të reja i janë shtuar bazës së të dhënave, për evidentimin e rasteve të dhunës në familje

para 8 orë - GazetaBlic

Ministria e Drejtësisë ka bërë të ditur se është lansuar baza e të dhënave me tre module të reja të inkuadruara, për evidentimin e rasteve të dhunës në familje. Në njoftimin e kësaj ministrie, thuhet se...

Konjufca BE së nuk i takoi të bëjë draft statut për Asociacionin ia mori një kompetencë shtetit të Kosovës

Konjufca: BE’së nuk i takoi të bëjë draft -statut për Asociacionin, ia mori një kompetencë shtetit të Kosovës

para 8 orë - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha të premten se kërkesa perëndimore për ngritjen e asociacionit nuk do të plotësohet, nëse nuk bën trysni bashkësia ndërkombëtare ndaj Serbisë për hapat...

Juventus në avantazh ndaj Napolit zhbllokohet derbi

Juventus në avantazh ndaj Napolit, zhbllokohet derbi

para 8 orë - GazetaBlic

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Napolit. ‘Zonja e Vjetër’ ka realizuar gol në minutën e 51-të, shkruan GazetaBlic Sport. Gatti shënoi për epërsinë e Juventusit prej 1 me 0. Ja pamjet nga goli i realizuar – VIDEO .

Presidentja sllovake kritikon planet e Ficos për reforma

Presidentja sllovake kritikon planet e Ficos për reforma

para 8 orë - GazetaBlic

Presidentja sllovake, Zuzana Çaputova, i ka kritikuar planet e Qeverisë së re në Bratislavë për të bërë ndryshime në sistemin e drejtësisë. “Në një letër dërguar Ministrit të Drejtësisë, edhe Komisioni...

Smakiqi Ligji për Fondin Sovran nuk ka gjasa të kaloj në Gjykatën Kushtetuese

Smakiqi:Ligji për Fondin Sovran nuk ka gjasa të kaloj në Gjykatën Kushtetuese

para 8 orë - GazetaBlic

Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7. Ky fond i cili ka qenë një ndër premtimet më të mëdha të Lëvizjes Vetëvendosje sipas avokatit...

 Deklarata e Liburnit shumë e rrezikshme Limaj S ka zgjedhje tani në zgjedhjet e ardhshme duam koalicion jo vetëm me parti

“Deklarata e Liburnit shumë e rrezikshme/ Limaj: S’ka zgjedhje tani, në zgjedhjet e ardhshme duam koalicion jo vetëm me parti

para 8 orë - GazetaBlic

Fatmir Limaj, kryetar i Nismës, në BlicInterview, ka komentuar deklaratën e ministrit Liburn Aliu, se Kosova është shtet i përkohshëm. Ai këtë e ka quajtur të rrezikshme, derisa ka thënë se për shkak të...

Stano Nuk e publikojmë draft statutin  është në diskutim e sipër

Stano: Nuk e publikojmë draft-statutin – është në diskutim e sipër

para 8 orë - GazetaBlic

Bashkimi Evropian nuk i publikon dokumentet zyrtare që janë duke u diskutuar. Kështu tha zëdhënësi i Politikës së Jashtme dhe i Politikës së Sigurisë të BE-së, Peter Stano për Klankosova.tv, kur u pyet...

Lajçak e Hill e vlerësojnë të shkëlqyer bashkëpunimin BE SHBA në dialog

Lajçak e Hill e vlerësojnë të shkëlqyer bashkëpunimin BE-SHBA në dialog

para 8 orë - GazetaBlic

I dërguari special i Bashkimit Evropian në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me ambasadorin amerikan në Beograd, Christopher Hill. Lajmin e ka bërë të ditur vet...

Limaj Osmani s duhet ta ftojë opozitën në takim Kurti duhet ta bëjë  kritika opozitës për mos qëndrim lidhur me Asociacionin

Limaj: Osmani s’duhet ta ftojë opozitën në takim, Kurti duhet ta bëjë – kritika opozitës për mos qëndrim lidhur me Asociacionin

para 8 orë - GazetaBlic

Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të dalë tani para qytetarëve dhe të tregojë se marrëveshja është e keqe dhe të ulet...

Juventus  Napoli përfundon pjesa e parë

Juventus – Napoli, përfundon pjesa e parë

para 9 orë - GazetaBlic

Juventus dhe Napoli po përballen në super derbin në Serie A. Rezultati pas 45 minutave të parë është 0 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Mysafirët ishin për një nuancë më të mirë, duke pasur dy raste shumë...

Detaje nga arrestimi i baronit shqiptar të drogës dyshohet se një kosovar e strehoi në shtëpi

Detaje nga arrestimi i “baronit” shqiptar të drogës, dyshohet se një kosovar e strehoi në shtëpi

para 9 orë - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për arrestimin e Gëzim Çelës, i njohur në Shqipëri si “baroni i drogës”. Policia tha se arrestimi u bë në një fshat në Ferizaj, pas një pune intensive operative në bashkëpunim...

Konjufca Nuk ka Asociacion pa njohjen e Kosovës nga Serbia

Konjufca: Nuk ka Asociacion pa njohjen e Kosovës nga Serbia

para 9 orë - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha të premten se kërkesa perëndimore për ngritjen e asociacionit nuk do të plotësohet, nëse nuk bën trysni bashkësia ndërkombëtare ndaj Serbisë për hapat...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK