Berisha shkel vendimin e gjykatës Zheji Drejtësia e re s duhet përkulet përballë politikës së vjetër

Berisha shkel vendimin e gjykatës/ Zheji: Drejtësia e re s’duhet përkulet përballë politikës së vjetër

para 10 minutave - Java News

Ish-kryeministri Sali Berisha, edhe sot, nuk u paraqit në Gjykatë për të respektuar masën e sigurisë të caktuar për dosjen hetimore për privatizimin e ish-kompleksit sportiv “Partizani”. Analisti Artur...

VIDEO Vrau gruan Liridona flet babai i Naimit Po ta dija unë sot djali im nuk do ishte gjallë

VIDEO/ Vrau gruan Liridona, flet babai i Naimit: Po ta dija unë, sot djali im nuk do ishte gjallë

para 10 minutave - Java News

Babai i Naim Mureselit ka dhënë një intervistë ku ka folur për Liridona Ademajn, e vrarë para pak ditësh nga bashkëshorti i saj që dyshohet se pagoi vrasësit, ngjarje kjo që ka tronditur Kosovën. “Unë...

Vrasja e Liridonës nga burri Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naimit fëmijët dërgohen në qendër sociale

Vrasja e Liridonës nga burri: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naimit, fëmijët dërgohen në qendër sociale

para 10 minutave - Java News

Porositësi i vrasjes së bashkëshortes së tij, Naim Murseli, mund të kërkohet nga drejtësia suedeze. Avokatja nga Suedia, Arlinda Loncari është shprehur se shteti suedez mund të kërkojë ekstradimin e tij,...

Argita fjalim në Kuvendin e Berishës Vangjeli Demoralizoi ata që besonin se me ikjen e Saliut do të riorganizohej opozita

Argita fjalim në Kuvendin e Berishës, Vangjeli: Demoralizoi ata që besonin se me ikjen e Saliut do të riorganizohej opozita

para 38 minutave - Java News

Prania e Argita Berishës në Kuvendin e Foltores ku edhe mbajti fjalën e saj, pati shumë reagime pasi kjo shënon daljen e parë të një prej fëmijëve të ish-kryeministrit në një podium politik. Analisti Lorenc...

Minxhozi 12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK përse nuk hedh një hap procedural për Berishën

Minxhozi: 12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK, përse nuk hedh një hap procedural për Berishën?!

para 38 minutave - Java News

Në emisionin “Real Story” në ABC analisti Skënder Minxhozi u shpreh se ish-kryeministri Sali Berisha asnjëherë nuk ka pranuar që të pyetet nga drejtësia, ndërsa tha se duhet një vendim procedural i dytë...

Raporti VOA Bie trysnia e zyrtarëve për rryshfet ndërsa publiku rrit besimin tek drejtësia

Raporti/ VOA: Bie trysnia e zyrtarëve për rryshfet, ndërsa publiku rrit besimin tek drejtësia

para 38 minutave - Java News

Raporti më i fundit vjetor mbi monitorimin e korrupsionit në Shqipëri vëren një ulje me 5 për qind të trysnisë nga zyrtarët tek qytetarët për marrje rryshfeti. Një pjesë e konsiderueshme e qytetarëve të...

 Vdekje mizore  Flet mësuesja e Liridonës Ishte nxënëse e shkëlqyer u vra nga njeriu i kthyer në përbindësh

“Vdekje mizore”/ Flet mësuesja e Liridonës: Ishte nxënëse e shkëlqyer, u vra nga njeriu i kthyer në përbindësh

para 38 minutave - Java News

Familjarë, të afërm dhe miq janë mbledhur në fshatin Rracaj të Gjakovës ku ajo lindi, për t’i dhënë lamtumirën Liridona Ademajt, gjatë rivarrimit që u bë ditën e sotme. Një prej tyre ka qenë Teuta Haxhiu...

Tragjike Aksidentohet për vdekje 43 vjeçari shqiptar mjekët i prenë këmbën nuk u mbijetoi plagëve

Tragjike/ Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar, mjekët i prenë këmbën, nuk u mbijetoi plagëve

para 38 minutave - Java News

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në Itali, mbrëmjen e djeshme, pasi nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra nga një aksident automobilistik të ndodhur më 2 dhjetor, në autostradën A20 në zonën...

VIDEO Një këngë që bën bashkë Alban Nimanin Bandën Frymore të Tiranës dhe sportin

VIDEO/ Një këngë që bën bashkë Alban Nimanin, Bandën Frymore të Tiranës dhe sportin

para një ore - Java News

Alban Nimani dhe Olimpia Smajlaj kanë sjellë një këngë vërtet të veçantë për të promovuar sportin në kryeqytet. Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar në rrjetet sociale këngën e re të...

Detaje për vrasjen e 14 vjeçares gazetarja E lidhën e futën në qese

Detaje për vrasjen e 14-vjeçares, gazetarja: E lidhën, e futën në qese…!

para një ore - Java News

Gazetarja dhe kryeredaktorja e një portali në Maqedoninë e Veriut, Elida Zylbehari ka treguar detaje shtesë rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur në RMV, ku një 14 vjeçare dhe një 70 vjeçar u rrëmbyen dhe...

Duka flet për shortin S na ka falur njeri gjë tentojmë gjithçka të gjithë shqiptarët duan të jenë në Dortmund

Duka flet për shortin: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka, të gjithë shqiptarët duan të jenë në Dortmund

para një ore - Java News

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për “La...

 Të darkosh me gruan duke e ditur se pas gjysmë ore do vdesë  Ja si e shpjegon neoropsikiatri rastin e Naim Murselit

“Të darkosh me gruan duke e ditur se pas gjysmë ore do vdesë”/ Ja si e shpjegon neoropsikiatri rastin e Naim Murselit

para një ore - Java News

Neuropsikiatri Ferid Agani tregoi disa indikatorë që tregojnë se disa individë kanë probleme serioze. Në rastin e Naim Murselit, i cili dyshohet se porositi vrasjen e gruas së tij, Liridona Ademaj, Agani...

Kaosi i Foltores në Kuvend Shehi kundër Një rrugë pa krye s na çon askund Përfiton vetëm Rama e Berisha

Kaosi i ‘Foltores’ në Kuvend, Shehi kundër: Një rrugë pa krye, s’na çon askund! Përfiton vetëm Rama e Berisha

para një ore - Java News

Kryetari i LZHK-së Dashamri Shehi është shprehur kundër lëvizjes së Rithemelimit për të shkaktuar kaos në Kuvend duke mos lejuar zhvillimin normal të seancave plenare. I ftuar në emisionin ‘Kontrast’ në...

Hakmarrja e ftohtë pas bojkotit të Kuvendit Berisha e shkarkon Bardhin nga kryetar grupi e quan thjesht deputet

Hakmarrja e ‘ftohtë’ pas bojkotit të Kuvendit: Berisha e shkarkon Bardhin nga kryetar grupi, e quan thjesht “deputet”

para një ore - Java News

Pavarësisht se në pamje të parë janë përpjekur që të tregojnë se nuk ka ndodhur ndonjë “hata”, bashkimi Berisha-Bardhi, duket se ka marrë një çarje të madhe. Kjo pasi grupi i deputetëve të grumbulluar...

Berisha shkeli vendimin e gjykatës Gjikondi Ai po dëmton brezat e rinj SPAK duhet të reagojë

Berisha shkeli vendimin e gjykatës/ Gjikondi: Ai po dëmton brezat e rinj, SPAK duhet të reagojë!

para një ore - Java News

Për të tretën herë radhazi ish-kryeministri Sali Berisha nuk u paraqit në Prokurorinë e Posaçme duke mos zbatuar vendimin e gjykatës. Ish-kryeministri i marrë nën hetim për akuzën e korrupsionit, në lidhje...

Ngjela Berisha s ka parti ka shoqatë politike Nuk i vajtën as deputetët në Kuvend

Ngjela: Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike. Nuk i vajtën as deputetët në Kuvend

para një ore - Java News

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë per Euronews Albania ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”. Ai tha se fjalimi i mbajtur nga Argita Malltezi, vajza...

Zbardhen detaje të reja Autorët e vëzhgonin nga jashtë teksa Liridona darkonte me Naimin dhe fëmijët

Zbardhen detaje të reja/ Autorët e vëzhgonin nga jashtë, teksa Liridona darkonte me Naimin dhe fëmijët

para një ore - Java News

30-vjeçarja Liridona Ademaj, e vrarë më 29 nëntor në periferi të Prishtinës, do të prehet aty ku edhe u lind, në fshatin Rracaj në Gjakovë. Në ceremoninë e rivarrimit të organizuar në orën 14:00 të kësaj...

Koçiu Vrasja Liridonës na kujton se sa shumë punë duhet të bëjmë për shoqërinë 11 gra janë vrarë nga bashkëshortët këtë vit në Shqipëri

Koçiu: Vrasja Liridonës na kujton se sa shumë punë duhet të bëjmë për shoqërinë, 11 gra janë vrarë nga bashkëshortët këtë vit në Shqipëri

para 2 orë - Java News

Vrasja e 30-vjeçares kosovare, Liridona Murseli, ka tronditur mbarë opinionin publik në Kosovë dhe Shqipëri, duke vënë në pah “fenomenin” e dhunës ndaj grave dhe vajzave në familje. Ministrja e Shëndetësisë...

Tronditëse Burri dhunon gruan shtatzanë 22 vjeçarja përfundon në spital me lindje të parakohëshme

Tronditëse/ Burri dhunon gruan shtatzanë, 22-vjeçarja përfundon në spital me lindje të parakohëshme

para 2 orë - Java News

Një tjetër raste dhune është regjistruar në Kosovë, ku një grua shtatëzënë është dhunuar nga bashkëshorti. Mediat në Kosovë shkruajnë se dhuna e ushtruar është bërë shkak edhe për lindjen e parakohshme....

UEFA i hap punë Sylvinhos për në Euro 24 shkak bëhen Broja dhe Kumbulla

UEFA i hap punë Sylvinhos për në Euro 24, shkak bëhen Broja dhe Kumbulla

para 2 orë - Java News

Kombëtarja shqiptare e futbollit mësoi edhe kundërshtarët për finalet e “Euro 2024” që do zhvillohet verën që vjen në Gjermani. Kuqezinjtë u shortuan në Grupin B, teksa goglat ishin të pamëshirshme për...

Berisha i la Argitës Foltoren pse nxitoi për testamentin e dogji Bardhin

Berisha i la Argitës Foltoren, pse nxitoi për ‘testamentin’ e ‘dogji’ Bardhin?!

para 2 orë - Java News

Nga Jakin Marena Askush nuk kishte dyshime që Sali Berisha do të votëbesohej me 99 përqind nga Kuvendi Kombëtar i ‘Foltores’ si kryetar i saj. Eshtë pronë e tij ky grupim dhe askush nuk ia merr dot. Dhe...

Tymi i zi për shkak të Gaz Bardhit

Tymi i zi, për shkak të Gaz Bardhit

para 3 orë - Java News

Nga Mero Baze Pas një ditë të keqe në Kuvendin e Argitës ditën e shtunë, ku binte në sy salla bosh, bojkoti I deputetëve të Gazmend Bardhit dhe mbi të gjitha shfaqja e Argitës si pasardhëse që pret shpresat...

Salihi Broja me potencial Italia speciale për shqiptarët mund të marrim pikë ndaj secilit kundërshtar

Salihi: Broja me potencial. Italia speciale për shqiptarët, mund të marrim pikë ndaj secilit kundërshtar

para 3 orë - Java News

Te Shqipëria besojnë shumë te ecuria pozitive në Europian, edhe pse shorti nuk të jep shumë mundësi për të qenë optimist. Në Gjermani kuqezinjtë e Sylvinhos gjejnë Italinë, Spanjën dhe Kroacinë. Ndihmësi...

Emri S arrestonte shpërndarësit e drogës pezullohet nga detyra nënkomisari në Fier I ndalohet edhe dalja jashtë vendit

Emri/ S’arrestonte shpërndarësit e drogës, pezullohet nga detyra nënkomisari në Fier! I ndalohet edhe dalja jashtë vendit

para 3 orë - Java News

Pezullohet nga detyra nënkomisari Taulant Ismailaj në Fier pasi akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv. Nënkomisari nuk arrestonte shpërndarësit e drogës, ndërsa i ndalohet edhe dalja jashtë...

VIDEO Berisha e sulmoi nga Kuvendi Gjergj Luca i kthen përgjigje Lolita ime folini Foltores ose

VIDEO/ Berisha e sulmoi nga Kuvendi, Gjergj Luca i kthen përgjigje: Lolita ime, folini Foltores ose…!

para 3 orë - Java News

Pas daljes nga parlamenti i zjarreve dhe shashkave Sali Berisha ka ndaluar para gazetarëve dhe ka marrë në gojë gjithë miletin. Njëri prej tyre i përgojuar paradite, biznesmeni Gjergj Luca i ka kthyer...

Emrat Mediat belge publikojnë emrat e 20 lordëve të kokainës që janë në kërkim mes tyre edhe shqiptarë

Emrat/ Mediat belge publikojnë emrat e 20 lordëve të kokainës që janë në kërkim, mes tyre edhe shqiptarë

para 3 orë - Java News

Mediat blege kanë publikuar së fundmi emrat dhe pseudonimet e 20 lordëve të kokainës që kërkohen nga policia e këtij vendi dhe që dyshohet se fshihen në Dubai dhe në vendet e Amerikës Latine. Mes emrave...

Emri Pjesë e dosjes së Vangjush Dakos lirohet nga burgu biznesmeni gjykata i ndryshon masën e sigurisë

Emri/ Pjesë e dosjes së Vangjush Dakos, lirohet nga burgu biznesmeni, gjykata i ndryshon masën e sigurisë

para 3 orë - Java News

Gjykata Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka pranuar kërkesën e biznesmenit Fiqiri Faruku, duke ndryshuar masën e sigurisë ndaj tij, nga ajo e arrestit me burg në arrest...

Skenari i vrasjes makabre pas darkës me fëmijët Si Naimi e bindi bashkëshorten Liridona të kthehej nga Suedia

Skenari i vrasjes makabre pas darkës me fëmijët/ Si Naimi e bindi bashkëshorten Liridona të kthehej nga Suedia…!

para 3 orë - Java News

Të mërkurën, Naim Murseli i kërkoi bashkëshortes që së bashku me fëmijët të dilnin në një darkë, e cila në fakt ishte një plan mizor për ta vrarë atë. Një përmbledhje rreth vrasjes makabre të 30-vjeçares....

E torturoi deri në vdekje Dardan Krivaça kërcënon nga burgu motrën e Marigonës Kështu do të ta bëj dhe ty

E torturoi deri në vdekje/ Dardan Krivaça kërcënon nga burgu motrën e Marigonës: Kështu do të ta bëj dhe ty…!

para 3 orë - Java News

Marigona Osmani është një ndër gratë shqiptare që ka mbetur viktimë e dhunës së partnerit të saj, Dardan Krivaça. Ajo vdiq në gusht të vitit 2021, pasi Krivaça e troturoi për disa ditë duke e përdhunuar...

Kaosi në Kuvend Rama Veprime të tilla i bëjnë njerëzit që kanë probleme me drejtësinë Porosia ime për Becin

Kaosi në Kuvend, Rama: Veprime të tilla i bëjnë njerëzit që kanë probleme me drejtësinë. Porosia ime për Becin…!

para 3 orë - Java News

Nga Asambleja e PS në Shkodër kryeministri Edi Rama komentoi dhe kaosin e krijuar prej javësh nga deputetët e Rithemelimit në Kuvend. Këto sveprime, sipas Ramës i bëjnë njerëz të cilët kanë probleme me...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK