Italianët hedhin sërish sytë nga Broja sulmuesi po has vështirësi te Chelsea

Italianët hedhin sërish sytë nga Broja, sulmuesi po has vështirësi te Chelsea

para 12 minutave - TV21

Pasi mungoi gati një vit për shkak të dëmtimit të rëndë në gju, Armando Broja po has vështirësi për të kapur formacionin me skuadrën e Chelsea-t edhe pse londinezët kanë pasur probleme me dëmtimet në fazën...

Haga kufizon vizitat për Thaçin dhe ish liderët e tjerë të UÇK

Haga kufizon vizitat për Thaçin dhe ish-liderët e tjerë të UÇK

para 12 minutave - TV21

Dhomat e Specializuara në Hagë miratuan kërkesën e Prokurorit të Specializuar për të kufizuar takimet dhe komunikimet për ish-presidentin Hashim Thaçin dhe ish-zyrtarët e tjerë dhe ish-drejtuesit e luftës,...

Dy tërmete të forta godasin Turqinë frikë dhe panik te qytetarët

Dy tërmete të forta godasin Turqinë, frikë dhe panik te qytetarët

para 40 minutave - TV21

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave. Sizmologët në Turqi dhe në Greqi po ashtu janë të shqetësuar....

Me trëndafila të bardhë Lamtumira e fundit për Vanjën në shkollën Pestaloci

Me trëndafila të bardhë/ Lamtumira e fundit për Vanjën në shkollën “Pestaloci”

para 2 orë - TV21

Me lot në sy, nxënësit, shoqëria, arsimtarët, prindërit por edhe qytetarët e thjeshtë u përshëndetën me Vanja Gjorçevska, duke pritur radhë që të nënshkruajnë në librin e ngushëllimeve para shkollës Johan...

Konspiracioni i lakmisë Hijet e së kaluarës së Vanjës dhe Panços që nuk janë njohur

Konspiracioni i lakmisë/ Hijet e së kaluarës së Vanjës dhe Panços që nuk janë njohur

para 2 orë - TV21

Floktar. Kandidat për këshilltarë dhe kryetarë komune. Ka pasur 74 vjet. Ka poseduar veturë të markës Citroen dhe ka qenë një nga banorët më të respektuar të Velesit. Më 24 nëntor vajza e tij e denoncon...

24 prilli dhe 8 maji do të jenë datat e zgjedhjeve Gashi Kasami dhe Mexhiti u larguan nga takimi u grindën me Xhaferin

24 prilli dhe 8 maji do të jenë datat e zgjedhjeve/ Gashi, Kasami dhe Mexhiti u larguan nga takimi, u grindën me Xhaferin

para 3 orë - TV21

Rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale do të mbahet më 24 prill, ndërsa rrethi i dytë do të mbahet së bashku me zgjedhjet parlamentare më 8 maj – kjo është marrëveshja e arritur në takimin e liderëve...

Opozita kërkon dorëheqjen e Spasovskit dhe Bushit Rasti i Vanjës dëshmon se qytetarët nuk janë të sigurt

Opozita kërkon dorëheqjen e Spasovskit dhe Bushit: Rasti i “Vanjës” dëshmon se qytetarët nuk janë të sigurt

para 3 orë - TV21

Për vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, Lëvizja BESA kërkon dorëheqjen urgjente të disa zyrtarëve, përfshirë ministrin e brendshëm Oliver Spasovski dhe zv/ministrin Nazim Bushi. Nga kjo parti ngrenë...

Sejdiu bllokon prerjen e pishave në Zhelinë Reagon drejtori i pyjeve Kryetari të mos të bëj politikë

Sejdiu bllokon prerjen e pishave në Zhelinë/ Reagon drejtori i pyjeve: Kryetari të mos të bëj politikë

para 4 orë - TV21

Komuna e Zhelinës ka bllokuar punën e prerjeve të pishave në territorin e saj. Thonë se nuk do të lejojnë që kompania që e ka fituar tenderin të pretë drunj që janë të mbjella para shumë vitesh. “Konstatojmë...

Taravari ASH në zgjedhje shkojë vet Zejdi Në zgjedhje do të kemi vetëm dy blloqe

Taravari: ASH në zgjedhje shkojë vet! Zejdi: Në zgjedhje do të kemi vetëm dy blloqe

para 4 orë - TV21

Pak para takimit të liderëve të partive politike, ndaluam disa nga krerët e partive politike, për t’i pyetur se çfarë presin nga takimi dhe a do të pranonin shfuqizimin e qeverisë teknike nëse këtë kërkesë...

 Babai i Vanjës ka dhënë udhëzime për kidnapimin e saj Spasovski Qëllimi ishte që të merren para nga nëna e të miturës

“Babai i Vanjës ka dhënë udhëzime për kidnapimin e saj”/Spasovski: Qëllimi ishte që të merren para nga nëna e të miturës

para 5 orë - TV21

Nga të dhënat fillestare, dyshohet se 14-vjeçarja Vanja Gjorçevska është kidnapuar nën dijeni dhe me ndihmën e babait të saj, me qëllim që të merren para nga nëna e të miturës. Kështu deklaroi Ministri...

Kush është në të vërtetë Lupço Palevski Palço I njohur për policinë i arrestuar disa herë

Kush është në të vërtetë Lupço Palevski-Palço? I njohur për policinë, i arrestuar disa herë

para 5 orë - TV21

Kush është në të vërtetë Lupço Palevski-Palço i cili dyshohet për vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezovski? Mediat vendore shkruajnë se ai është mirë i njohur për opinionin...

Mickoski Është arritur marrëveshje Kodi Zgjedhor do të ndryshohet

Mickoski: Është arritur marrëveshje, Kodi Zgjedhor do të ndryshohet

para 5 orë - TV21

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski njoftoi se në takimin e sotëm të liderëve është arritur marrëveshje për ndryshimin e Kodit Zgjedhor, sipas rekomandimeve të OSBE-ODIHR-së, shkruan TV21. Në lidhje...

Më 24 prill dhe 8 maj do të ketë zgjedhje në Maqedoni Kovaçevski thotë se do të respektohet marrëveshja për kryeministrin shqiptar

Më 24 prill dhe 8 maj do të ketë zgjedhje në Maqedoni! Kovaçevski thotë se do të respektohet marrëveshja për kryeministrin shqiptar

para 5 orë - TV21

Kryeministri Dimitar Kovaçevski njoftoi se në takimin e sotëm të liderëve është arritur marrëveshje që raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale të mbahet më 24 prill të vitit 2024, ndërsa zgjedhjet parlamentare...

I dyshuari kryesor Palevski ndodhet në Bullgari Avokati i tij S jam me të i thash që të kthehet dhe të jep deklaratë

I dyshuari kryesor, Palevski ndodhet në Bullgari! Avokati i tij: S’jam me të, i thash që të kthehet dhe të jep deklaratë

para 6 orë - TV21

Lupço Palevski Palço, i dyshuari kryesor për kidnapimin dhe vrasjen e së miturës Vanja dhe 74 vjeçarit Pançe Zhezhovski nga Velesi, u largua nga Maqedonia më 30 nëntor, përcjell TV21. Ministri i Punëve...

V asja e Vanjës dhe Panços Lloga Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

V’asja e Vanjës dhe Panços/ Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

para 6 orë - TV21

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga ka shprehur ngushëllimet e tij familjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe familjes së Pançe Zhezhovski, që dyshohet se janë vrarë nga i njëjti person. “Sot është ditë...

Rivarroset trupi i Liridona Ademajt

Rivarroset trupi i Liridona Ademajt

para 6 orë - TV21

Është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan. Liridona është vrarë më 29 nëntor në fshatin Bërnicë...

Veprimtari në kuadër të 75 vjetorit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Veprimtari në kuadër të “75-vjetorit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut”

para 6 orë - TV21

Shoqëria Kineze për Studimin e të Drejtave të Njeriut mbajti të hënën në Pekin një seminar me titull “Përkujtimi i 75-vjetorit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut”. Përfaqësuesit në takim...

Mexhiti Në qeverinë e përkohshme të ketë ministra që i takojnë opozitës shqiptare

Mexhiti: Në qeverinë e përkohshme të ketë ministra që i takojnë opozitës shqiptare

para 6 orë - TV21

Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti tha se Lidhja Europiane për Ndryshime në takimin e sotëm të liderëve në Kuvend ka kërkuar që opozita shqiptare të ketë ministra në qeverinë teknike, shkruan TV21....

Opozita shqiptare lëshoi mbledhjen e takimit të liderëve Mexhiti thotë se nuk u mor parasysh kërkesa për anëtar të LEN në KSHZ

Opozita shqiptare lëshoi mbledhjen e takimit të liderëve, Mexhiti thotë se nuk u mor parasysh kërkesa për anëtar të LEN në KSHZ

para 7 orë - TV21

Lidhja Europiane për Ndryshime ka lëshuar mbledhjen e sotme të takimit të liderëve në Kuvend, përcjell TV21. Në prani të kreut të Alternativës, Afrim Gashi, atij të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, kreu i...

Shkup pamje nga automjeti i djegur me të cilin dyshohet se është k dnapuar Vanja

Shkup, pamje nga automjeti i djegur me të cilin dyshohet se është k’dnapuar Vanja

para 8 orë - TV21

TV21 ka qëndruar sot në Brazda të Shkupit, ku ende ka pamje të një automjeti të djegur, që dyshohet se është vetura “Citroen”, me të cilën dyshohet se është kidnapuar Vanja 14 vjeçe nga Shkupi, e cila...

Mickoski Nuk flasim për ndryshimet kushtetuese dhe për qeverinë teknike

Mickoski: Nuk flasim për ndryshimet kushtetuese dhe për qeverinë teknike

para 8 orë - TV21

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot para takimit të liderëve në Kuvend tha se nuk do të bisedohet për ndryshimet kushtetuese dhe për shfuqizimin e qeverisë teknike, por për datën e zgjedhjeve...

Zejdi Kryeministri shqiptar mund të presë nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese

Zejdi: Kryeministri shqiptar mund të presë, nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese

para 8 orë - TV21

Kreu i Lëvizjes Populli, Skender Rexhepi-Zejdi tha se qeveria teknike mund të shfuqizohet vetëm nëse të gjitha partitë politike në vend dakordohen për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, shkruan TV21....

Shfuqizimi qeverisë teknike Taravari Tendenca e VMRO së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

Shfuqizimi qeverisë teknike, Taravari: Tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

para 8 orë - TV21

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari komentoi kërkesën e VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin e qeverisë teknike, shkruan TV21. Taravari thotë tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër...

Taravari Për momentin ASH përgatitet të shkojë vet në zgjedhje

Taravari: Për momentin ASH përgatitet të shkojë vet në zgjedhje

para 8 orë - TV21

Kreu i ASH-së, Arben Taravari tha se ende nuk ka vendim definitiv se si do të garojnë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, përcjell TV21. Taravari theksoi se për momentin ASH po përgatitet të shkojë vetëm...

7 kryetar të partive politike shqiptare në takimi të liderëve Zejdi Në zgjedhje do të kemi vetëm dy blloqe

7 kryetar të partive politike shqiptare në takimi të liderëve! Zejdi: Në zgjedhje do të kemi vetëm dy blloqe

para 9 orë - TV21

I pyetur se si e sheh faktin që në takimin e sotëm të liderëve ka 7 përfaqësues të partive politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, kryetari i Lëvizjes populli, Skender Rexhepi-Zejdi tha se është pasqyrë...

Bubevski Dyshohet se Pançe i kishte borxh 500 euro njërit prej të dyshuarve

Bubevski: Dyshohet se Pançe i kishte borxh 500 euro njërit prej të dyshuarve

para 9 orë - TV21

Berberi 74 vjeç nga Velesi, Pançe Zhezhovski, dyshohet se i ka pasur borxh 500 euro njërit nga të dyshuarve për vrasjen e berberit, por edhe të vajzës së mitur Vanja Gjorqevska nga Shkupi. Prokurori Gavrill...

Bubevski Dy persona në paraburgim kanë deklaruar se i dyshuari për v asjen u ka thënë se informacionet për Vanjën i ka marrë nga babai i saj

Bubevski: Dy persona në paraburgim kanë deklaruar se i dyshuari për v’asjen u ka thënë se informacionet për Vanjën i ka marrë nga babai i saj

para 9 orë - TV21

Prokurori Gavrill Bubevski sot tha se sipas informacioneve fillestare, dy nga pesë të dyshuarit për vrasjen e Vanjës 14 vjeçe kanë thënë se informacionet për fillimisht grabitjen e vajzës i kanë marrë...

I dyshuari për kryerjen e v asjes është në arrati Spasovski Do të bëjë gjithçka që ai të del para drejtësisë

I dyshuari për kryerjen e v’asjes është në arrati! Spasovski: Do të bëjë gjithçka që ai të del para drejtësisë

para 11 orë - TV21

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliover Spasovski tha sipas informacioneve të para, organizatori kryesor dhe personi që dyshohet se me pistoletë në ora 10 të datës 27 nëntor, kreu vrasjen e 14-vjeçares...

 Babai i Vanjës i ka dhënë informacione grupit të të dyshuarve Ministri Spasovski jep informacione nga tragjedia në Maqedoni

“Babai i Vanjës i ka dhënë informacione grupit të të dyshuarve”/Ministri Spasovski jep informacione nga tragjedia në Maqedoni

para 11 orë - TV21

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski tha se nga të dhënat fillestare, dyshohet se 14-vjeçarja Vanja Gjorqevska është kidnapuar nën dijeni të babait të saj, me qëllim që të merren para nga nëna...

Mjegull në Krushevë Strazhë dhe Pletvar

Mjegull në Krushevë, Strazhë dhe Pletvar

para 12 orë - TV21

Qarkullimi rrugor po zhvillohet në kushte dimërore, vende-vende madje nëpër rrugë të lagështa. Mjegull me dukshmëri nga 50 deri në 100 metra ka në Krushevë, Mavrovë, aksin Mavrovë-Strazhë dhe Pletvar....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK