Fëmijët e kërkojnë para se të flenë gjumë  vëllai i Liridonës Ja pse Naim Murseli më vrau motrën

“Fëmijët e kërkojnë para se të flenë gjumë”, vëllai i Liridonës: Ja pse Naim Murseli më vrau motrën

para 9 minutave - Lexo

Leonard Ademaj, vëllai i të ndjerës Liridona Ademaj ka qenë i ftuar ditën e stome në “Shqipëria Live” ku ka folur për vrasjen e motrës së tij nga bashkëshorti. Adeamj ka treguar se Liridona ishte një motër,...

Meloni në Beograd Europa nuk do të jetë e bashkuar pa Ballkanin

Meloni në Beograd: Europa nuk do të jetë e bashkuar pa Ballkanin

para 9 minutave - Lexo

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni zhvilloi në vizitë në Serbi ku u prit nga Presidenti Aleksandër Vuçiç. Në takimin me kryeministren Meloni, Vuçiç tha se Italia dhe Serbia kanë marrëdhënie jashtëzakonisht...

Tre shenjat e Horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Tre shenjat e Horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

para 38 minutave - Lexo

Ndërsa viti 2023 po mbyllet, pjesa e fundit e nëntorit dhe i gjithë dhjetori mbeten pika të paeksploruara. Brenda kësaj periudhe, njerëzit që i përkasin tre shenjave të mëposhtme janë gati të përballen...

De Laurentiis gjen shkakun e disfatës ndaj Inter Humbëm për shkak të arbitrit

De Laurentiis gjen “shkakun” e disfatës ndaj Inter: Humbëm për shkak të arbitrit

para 38 minutave - Lexo

Zikaltërit” e Inter arritën një fitore spektakolare, mbrëmjen e së dielës, që sapo lamë pas, teksa në stadiumin “Diego Armando Maradona” mundën me rezultatin e thellë, 3 me 0, kampionët në fuqi të Italisë,...

Berisha shkeli vendimin e gjykatës Gjikondi Ai po dëmton brezat e rinj SPAK duhet të reagojë

Berisha shkeli vendimin e gjykatës/ Gjikondi: Ai po dëmton brezat e rinj, SPAK duhet të reagojë!

para 38 minutave - Lexo

Për të tretën herë radhazi ish-kryeministri Sali Berisha nuk u paraqit në Prokurorinë e Posaçme duke mos zbatuar vendimin e gjykatës. Ish-kryeministri i marrë nën hetim për akuzën e korrupsionit, në lidhje...

Haga kufizon vizitat për Thaçin dhe ish liderët e tjerë të UÇK

Haga kufizon vizitat për Thaçin dhe ish-liderët e tjerë të UÇK

para një ore - Lexo

Dhomat e Specializuara në Hagë miratuan kërkesën e Prokurorit të Specializuar për të kufizuar takimet dhe komunikimet për ish-presidentin Hashim Thaçin dhe ish-zyrtarët e tjerë dhe ish-drejtuesit e luftës,...

Ja si do t a mbyllin vitin shenjat e zodiakut Parashikimi i horoskopit për muajin Dhjetor nga astrologu Jorgo Pulla

Ja si do t’a mbyllin vitin shenjat e zodiakut! Parashikimi i horoskopit për muajin Dhjetor nga astrologu Jorgo Pulla

para një ore - Lexo

Sipas astrologut Jorgo Pulla, muaji i fundit i vitit do të jetë dhe muaji i mbylljeve të problemeve të mëdha. Ky muaj ka të mirat e veta, por duhet patur kujdes pasi jo gjithçka që shkëlqen është flori,...

Rama nga Shkodra Cilat janë gabimet e kundërshtarit ku duhet të mësojë PS

Rama nga Shkodra: Cilat janë gabimet e kundërshtarit ku duhet të mësojë PS

para një ore - Lexo

Kryeministri Edi Rama gjatë Asamblesë së Zgjeruar të Partisë Socialiste në Shkodër, theksoi se është momenti që PS të mësojë nga gabimet e kundërshtarit, në mënyrë që të mos përfundojnë të ndarë në copa....

Muçi e Manaj emisioni Analizë Kuqezi zbërthen shifrat e dy sulmuesve

Muçi e Manaj, emisioni “Analizë Kuqezi” zbërthen shifrat e dy sulmuesve

para një ore - Lexo

Në emisionin “Analizë Kuqezi” të gazetarit Sokol Xhihani, në puntatën e radhës u fol veçanërisht për dy lojtarë shqiptarë që luajnë në kampionatet europiane: Ernest Muçi te Legia e Varshavës, Poloni, dhe...

Kiara dhe Luizi marrin dhuratën e parë për beben

Kiara dhe Luizi marrin dhuratën e parë për beben

para një ore - Lexo

Kiara Tito dhe Luiz Ejlli po presin me padurim ardhjen në jetë të vogëlushes së tyre. Gjatë kësaj kohe çifti ka marrë shumë urime nga miqtë, të afërmit e fansat. Por ka edhe nga ata fansa që dërgojnë dhurata....

Kë do djegë zjarri që u ndez në mes të Parlamentit

Kë do djegë zjarri që u ndez në mes të Parlamentit?

para një ore - Lexo

Nga Ylli Pata/ Nuk ka akt më ekstrem sesa ndezja e zjarrit në Parlament. Deri tani, krahasuar me rajonin, e mbante vendin e parë opozita e Albin Kurtit dhe Ramush Haradinajt që përdorën bombat tymuese...

Gara për Këpucën e Artë  Harry Kanë vetëm gjysmë pike larg trofeut prestigjioz

Gara për “Këpucën e Artë”, Harry Kanë vetëm gjysmë pike larg trofeut prestigjioz

para 2 orë - Lexo

Teksa po i afrohemi mesit të një sezoni, i cili deri më tani po rezulton të jetë spektakolar, lojtarët po japin maksimumin e tyre, ku përveç trofeve ekipore, të jenë protagonistë edhe në fitimin e trofeve...

Gjergj Luca një nga personat më të ndjekur nga autoritete ndërkombëtare biznesmeni i përgjigjet Berishës

Gjergj Luca një nga personat më të ndjekur nga autoritete ndërkombëtare’ biznesmeni i përgjigjet Berishës

para 2 orë - Lexo

Pas daljes nga Parlamenti i zjarreve dhe shashkave, Sali Berisha ka ndaluar para gazetarëve ku ka përgojuar para mikrofonave qytetarët. Një ndër to ishte edhe biznesmeni Gjergj Luca. ‘Edhe për Lucën e...

Këto janë profesionet më të mërzitshme në botë

Këto janë profesionet më të mërzitshme në botë

para 2 orë - Lexo

Krimi i dytë më i keq në botë është mërzitja. E para është të jesh i mërzitshëm”, tha Cecil Beaton në një nga fjalimet e tij. Dhe duke qenë se gjithçka fillon me profesionin dhe karrierën që zgjidhni,...

Kjo do të jetë dita më romantike e muajit dhjetor sipas astrologjisë

Kjo do të jetë dita më romantike e muajit dhjetor, sipas astrologjisë

para 3 orë - Lexo

Nuk është ftohtë, gjithmonë ka mot për dy, dhe dhjetori i këtij viti është shumë premtues. Mund të duket sikur nga fundi i nëntorit, kur kemi hyrë në sezonin e Shigjetarit, jeta jonë e dashurisë mund të...

Rama batuta në Asamblenë e PS në Shkodër Beneti do dijë ta përdorë dhe këmbën e djathtë se në të majtën ia hedhim ne topat

Rama batuta në Asamblenë e PS në Shkodër: Beneti do dijë ta përdorë dhe këmbën e djathtë se në të majtën ia hedhim ne topat

para 3 orë - Lexo

Nuk munguan batutat e kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e PS në Shkodër teksa po fliste për investimet në qytet. Ai tha se kryetari i bashkisë Benet Beci do të dijë ta përdorë edhe këmbën e djathtë....

VIDEO  Një këngë që bën bashkë Alban Nimanin Bandën Frymore të Tiranës dhe sportin

VIDEO / Një këngë që bën bashkë Alban Nimanin, Bandën Frymore të Tiranës dhe sportin

para 3 orë - Lexo

Alban Nimani dhe Olimpia Smajlaj kanë sjellë një këngë vërtet të veccantë për të promovuar sportin në kryeqytet. Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar në rrjetet sociale këngën e re...

 Rama Melon  Memaliaj bashkia tjetër e Berishës vetë ofrohet për strehimin e emigrantëve Momenti të tregojmë mikpritjen tonë

“Rama-Melon”/ Memaliaj, bashkia tjetër e Berishës vetë-ofrohet për strehimin e emigrantëve: Momenti të tregojmë mikpritjen tonë

para 4 orë - Lexo

Pas caktimit të Lezhës si qyteti në të cilin do të ngrihet një pikë procesimi për emigrantët ilegalë si edhe një kamp për strehimin e tyre në bazë të marrëveshjes së arritur mes Shqipërisë dhe Italisë,...

Rinovimi i Muller Bayern Munich Ikona jonë shpresojmë ta mbyllë karrierën në Munih

Rinovimi i Muller, Bayern Munich: Ikona jonë, shpresojmë ta mbyllë karrierën në Munih!

para 4 orë - Lexo

Presidenti i Bayern Munich, Herbert Hainer, është i bindur se Thomas Muller do ta rinovojë kontratën e tij, që skadon në vitin 2024. Numri një i bavarezëve foli për mediet gjermane, duke konfirmuar rëndësinë...

Muzhaqi njofton Eventin Kombëtar të Rinisë Under 30

Muzhaqi njofton Eventin Kombëtar të Rinisë “Under 30 (

para 4 orë - Lexo

Ministri i Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi ka njoftuar ditën e sotme për eventin kombëtar për të rinjtë “Under 30 (<30)”, i cili do të mbledhë së bashku aktorët më të rëndësishëm në fushën...

Rama nga Asambleja Ne jemi bekimi i Shkodrës mallkimi ishte tjetër kush

Rama nga Asambleja: Ne jemi bekimi i Shkodrës, mallkimi ishte tjetër kush

para 4 orë - Lexo

Kryeministri Edi Rama në Asamblenë e Përgjithshme në Shkodër e quajti një bekim qeverisjen e PS-së në këtë qytet, me kryetarin e Bashkisë, Benet Becin. Rama e nisi me faktin që Shkodra nuk quhet më ‘qyteti...

 Hajde mor pi kafe  si i përgjigjet Rama ftesës së shkodranit

“Hajde mor pi kafe”, si i përgjigjet Rama ftesës së shkodranit

para 4 orë - Lexo

Kryeministri Edi Rama, ka qenë i pranishëm në qytetin e Shkodrës ditën e sotme, për të parë punimet që janë bërë në këtë Bashki, e cila për herë të parë drejtohet nga socialistët. Gjatë shëtitjes së tij...

Mjekët Janë shtuar problemet për pacientët kronikë pas infektimit nga Covid

Mjekët: Janë shtuar problemet për pacientët kronikë pas infektimit nga Covid

para 4 orë - Lexo

Pandemia është mbyllur, por problemet që la pas koronavirusi janë ende të hapura. Tek shumë persona sipas mjekëve Covid ka agravuar sëmundjet kronike, tek të tjerë ka nxjerrë në pah probleme të fshehura...

Lufta ndaj kancerit Vjen lajmi i mire për shqiptarët Family Hospital lidh kontraten ekskluzive me prestigjozët boterore të Institutit Evropian te Onkologjise mundësi kurimi njëlloj si çdo qytetar europian

Lufta ndaj kancerit/ Vjen lajmi i mire për shqiptarët: Family Hospital lidh kontraten ekskluzive me prestigjozët boterore të Institutit Evropian te Onkologjise, mundësi kurimi njëlloj si çdo qytetar europian

para 4 orë - Lexo

Lufta ndaj kancerit është një nga problemet më të mëdha të familjeve në mbarë botën dhe sigurisht edhe atyre shqiptare. Por, një lajm jashtëzakonisht shpresëdhënës ka ardhur nga Family Hospital, i cili...

Asambleja e Përgjithshme e PS së Rama Shkodra nuk është më qyteti i plehrave

Asambleja e Përgjithshme e PS-së, Rama: Shkodra nuk është më qyteti i plehrave

para 5 orë - Lexo

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të PS-së, e cila këtë herë bërin ndalesën e saj në Shkodër. Ai tregoi se tashmë Shkodra nuk është më qyteti i plehrave, një problem...

Balla miraton urdhrin Policët që kanë përdorur aplikacionet SKY e Encro Chat do përjashtohen Formulari që do plotësojnë

Balla miraton urdhrin: Policët që kanë përdorur aplikacionet ‘SKY’ e Encro Chat do përjashtohen! Formulari që do plotësojnë

para 5 orë - Lexo

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka miratuar urdhrin e posaçëm që ka të bëjë me vetëdeklarimin e të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit, AMP dhe Gardës së Republikës, nëse kanë përdorur aplikacionet...

Godisnin me gurë autobusët Identifikohen të miturit shoqërohen në polici

Godisnin me gurë autobusët/ Identifikohen të miturit, shoqërohen në polici

para 5 orë - Lexo

Identifikohen të miturit që u kthyen në tmerr për sigurinë e autobuzave të udhëtarëve në Durrës. Katër fëmijë të moshës 12-13 vjecc nga zona e Shkallnurit, fshat pranë aksit rrugor Plepa-Shkëmbi i Kavajës,...

Përfituesit Nis shpërndarja e bonusit 5 mijë lekë për 704 mijë pensionistë Hado Kanë një vit kohë për ta tërhequr

Përfituesit/ Nis shpërndarja e bonusit 5 mijë lekë për 704 mijë pensionistë! Hado: Kanë një vit kohë për ta tërhequr!

para 5 orë - Lexo

Më shumë se 704 mijë qytetar në vend që marrin pension, nga kjo e hënë së bashku me pensionin mujor do të marrin edhe shpërblimin prej 5 mijë lekë për festat e fund vitit. “Qytetarët mund t’a tërheqin...

Inteligjenca britanike Rreth 50 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

Inteligjenca britanike: Rreth 50 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

para 5 orë - Lexo

Inteligjenca britanike ka deklaruar se rreth 50 mijë ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë, që nga fillimi i luftës, 24 shkurt 2022 e deri në nëntor të 2023. Sipas inteligjencës, 240 mijë ushtarë rusë janë...

Zhvillimi i teknologjisë Sejko Inteligjenca financiare ka ndikuar në tregjet e punës

Zhvillimi i teknologjisë/ Sejko: Inteligjenca financiare ka ndikuar në tregjet e punës

para 5 orë - Lexo

Zhvillimi i teknologjisë dhe i inteligjencës artificiale janë kthyer në një risk të vërtetë për zhvillimin ekonomik. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko tha se inteligjenca financiare ka ndikuar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK