Duka flet për shortin në Itali S na ka falur njeri gjë tentojmë gjithçka

Duka flet për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

i ri - OraInfo

Duka flet për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka – të gjithë shqiptarët duan të jenë në Dortmund. Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur...

Nënkoloneli Morina Naim Murseli vrasës amator u mundua t i zhdukë gjurmët por policia veproi më shpejt

Nënkoloneli Morina: Naim Murseli, vrasës amator, u mundua t’i zhdukë gjurmët por policia veproi më shpejt

i ri - OraInfo

Refki Morina, nënkolonel i Policisë, tani në pension, ka thënë se në shikim të parë, vrasësi i Liridona Ademajt duket amator. Morina thotë se i njëjti ndoshta është mundur të gjejë ndonjë mundësi që mbase...

Në Gjakovë ndizen qirinj në kujtim të Liridona Ademajt

Në Gjakovë ndizen qirinj në kujtim të Liridona Ademajt

i ri - OraInfo

Në Gjakovë shumë qytetarë kanë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademaj, e cila u vra më 29 nëntor në Prishtinë. Ndezja e qirinjëve u bë në parkun e qytetit në Gjakovë për të nderuar Liridona Ademaj...

Rushiti Viktima të dhunës seksuale të luftës ishin edhe burrat

Rushiti: Viktima të dhunës seksuale të luftës ishin edhe burrat

para 31 minutave - OraInfo

Javën e kaluar në vendin tonë është mbajtur Konferenca e parë ndërkombëtare mbi dhunën seksuale gjatë luftës në Kosovë ndaj djemve dhe burrave. Lidhur me organizimin e kësaj konference si dhe publikimin...

 Naim Murseli është përbindësh i paburrë frikacak  mësuesja e Liridonës përlotë me vargjet kushtuar të ndjerës

“Naim Murseli është përbindësh, i paburrë, frikacak”, mësuesja e Liridonës përlotë me vargjet kushtuar të ndjerës

para 31 minutave - OraInfo

Teuta Haxhiu e cila ishte edhe mësuese e Liridona Ademajt, gjatë rivarrimit Liridonës që u bë sot në fshatin e saj të lindjes , tha se nuk do të ndalen së kërkuari drejtësi për të. Ajo ishte e vetmja që...

Arrestohet 20 vjeçari në Mitrovicë dyshohet për vjedhje të rëndë në tentativë

Arrestohet 20-vjeçari në Mitrovicë, dyshohet për vjedhje të rëndë në tentativë

para 31 minutave - OraInfo

Policia e Kosovës ka bërë arrestimin e një të riu, 20-vjeçarit me iniciale M.A., i cili dyshohet se ka tentuar të kryejë një vjedhje të rëndë në qytetin e Mitrovicës. Sipas raportit policor, stacioni i...

E dhimbshme Adelina Tahiri humb personin e dashur tregon se është duke mbajtur zi

E dhimbshme: Adelina Tahiri humb personin e dashur, tregon se është duke mbajtur zi

para një ore - OraInfo

Këngëtarja e njohur, Adelina Tahiri vazhdon të mbetët shumë e njohur dhe e dashur për publikun tonë. Ajo është shumë e përfolur edhe për jetën e saj private, përcjell ORAinfo. Adelina është shumë aktive...

Bislimi viziton Qendrën e studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës ZKM ja jep detaje

Bislimi viziton Qendrën e studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës, ZKM-ja jep detaje

para një ore - OraInfo

“Iniciativa për krijimin e Qendrës mbështetëse për studentët me nevoja të veçanta në hapësirat e Universitetit të Prishtinës, është një përpjekje e rëndësishme që synon të promovojë përfshirjen dhe zhvillimin...

Aliu Rehabilitimi i Linjës Hekurudhore të 10 të po ec me ritme të shpejta

Aliu: Rehabilitimi i Linjës Hekurudhore të 10-të po ec me ritme të shpejta

para një ore - OraInfo

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar se rehabilitimi i Linjës Hekurudhore të 10-të është duke ecur me ritme të shpejta. “Rehabilitimi i Linjës Hekurudhore...

Kryeziu Drafti i Asociacionit është më shumë politik sesa juridik

Kryeziu: Drafti i Asociacionit është më shumë politik sesa juridik

para një ore - OraInfo

Ish-gjyqtari i Kushtetueses, Kadri Kryeziu, ka thënë se çështja e Asociacionit është e ndërlikuar. “Gjithmonë janë përmendur disa kompromise të dhimbshme, ndoshta një e keqe e domosdoshme në të cilën ne...

Tollovi në komunikacion në Prishtinë reagon Tahiri Kryetar ndali eksperimentet me rrugë njëkahëshe

Tollovi në komunikacion në Prishtinë, reagon Tahiri: Kryetar, ndali eksperimentet me rrugë njëkahëshe

para një ore - OraInfo

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reguar për tollovinë e krijuar në komunikacion në kryeqytet. Tahiri përmes një postimi i ka bërë thirrje kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama,...

Ganiu debaton me Bucin  40 vjeçar i shfrenuar

Ganiu debaton me Bucin: “40-vjeçar i shfrenuar”

para një ore - OraInfo

“40-vjeçar i shfrenuar”, Ganiu debaton me Bucin. Nuk kanë fund diskutimet në shtëpinë e ‘Big Brother Vip Kosova’. Tensionet mes banorëve sa vijnë e shtohen. Buci dhe Ganiu janë përfshirë në një debat ku...

Kafeteria ku punonte Liridona dhe një shoqatë shqiptarësh në Suedi mbledhin para në ndihmë të familjes Ademaj

Kafeteria ku punonte Liridona dhe një shoqatë shqiptarësh në Suedi mbledhin para në ndihmë të familjes Ademaj

para një ore - OraInfo

Vrasja mizore e Liridona Ademajt i ka prekur shqiptarët në Suedi, atje ku ajo jetonte, por edhe kolegët e saj të punës atje. Arta Krasniqi nga Shoqata e Grave Shqiptare në Suedi tha në një lidhje direkte...

Neuropsikiatri Agani E kam pritë që Kosova do të përballet me këtë shkallë të dhunës

Neuropsikiatri Agani: E kam pritë që Kosova do të përballet me këtë shkallë të dhunës

para një ore - OraInfo

Neuropsikiatri Ferid Agani tha në Frontal në T7 se e ka që Kosova do të përballet me një shkallë të tillë të dhunës. Ai tha kjo shkallë në rritje do të jetë “çdoherë e më intensive. “T’ju them të drejtën,...

Dyshohet për grabitje të armatosur në një institucion financiar në Prishtinë

Dyshohet për grabitje të armatosur në një institucion financiar në Prishtinë

para 2 orë - OraInfo

Një grabitje e armatosur dyshohet se ka ndodhur në filialin e një institucioni financiar në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Në një video të siguruar nga Portali Dukagjini, shihet se në vendin e...

Në Prishtinë ndizen qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridonën

Në Prishtinë ndizen qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridonën

para 2 orë - OraInfo

Të hënë në mbrëmje në kryeqytetin e Kosovës janë ndezur qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridona Admeja, e cila u vra në Bërrnicë të Prishtinës, më 29 nëntor, raporton Ekonomia Online. Leonora...

Armando Broja mund të përfundojë në Serie A gjatë janarit

Armando Broja mund të përfundojë në Serie A gjatë janarit

para 2 orë - OraInfo

Armando Broja mund të përfundojë në Serie A gjatë afatit kalimtar të janarit. Ylli shqiptar nuk po kalon nëpër momente të mira në Angli me Chelsean, ku s’po e lënë rehat lëndimet që t’i tregojë vlerat...

Haradinaj Kurtit Iu dorëzove regjimit serb pa rezistencë Njësia Speciale që po e fyen s u dorëzua më 24 shtator

Haradinaj-Kurtit: Iu dorëzove regjimit serb pa rezistencë, Njësia Speciale që po e fyen s’u dorëzua më 24 shtator

para 3 orë - OraInfo

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në një postim ka thënë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po i fyen pjesëtarët e Njësisë së Speciale të Kosovës duke mos i plotësuar kërkesat e tyre për paga. Ai ka thënë...

Kiara qenka rrumbullakosur nga shtatëzania

Kiara qenka rrumbullakosur nga shtatëzania

para 3 orë - OraInfo

Kiara publikon foton, qenka rrumbullakosur nga shtatëzania. Kiara Tito është ndër emrat më të përmendur në media rozë. Ajo po komplimentohet dhe pëlqehet në çdo foto të saj me barkun errumbullakosur, shkruan...

Arrestohen dy zyrtarë në Obilq i mundësuan një personi të marrë dokumente me identitete të rreme

Arrestohen dy zyrtarë në Obilq, i mundësuan një personi të marrë dokumente me identitete të rreme

para 3 orë - OraInfo

Policia e Kosovës ka njoftuar se Njësia për Hetimin e Krimeve ekonomike dhe Korropsionit në Prishtinë, pas një pune hetimore ka arritur ti arrestojë dy zyrtarë në një Qendër për Regjstrim Civil në Obiliq....

Ministri Vitia Aborti me përzgjedhje gjinore diskriminim me elemente të dhunës fizike e psikologjike

Ministri Vitia: Aborti me përzgjedhje gjinore, diskriminim me elemente të dhunës fizike e psikologjike

para 3 orë - OraInfo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në konferencën “Preferencat Gjinore dhe Aborti Selektiv – Diskriminimi Gjinor dhe Praktika të Dëmshme ndaj Vajzave”, ka thënë se është çnjerëzore detyrimi në çfarëdo...

Prishtinë: Shpëtohet ariu që kishte rënë në kurth

para 3 orë - OraInfo

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit, ka bërë të ditur se është arritur të shpëtohet një ari, i cili kishte rënë në një kurth. Në njoftimin e AMMK-së, thuhet se ariu është në gjendje të mirë. “Vendosja e...

Ish kolegu i Naim Murselit Ishte tip imponues përfshihej pa ftesë Pacolli u shokua

Ish-kolegu i Naim Murselit: Ishte tip imponues, përfshihej pa ftesë, Pacolli u shokua

para 3 orë - OraInfo

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit ka treguar njohjen e ish-presidentit të Kosovës me Naim Murselin, i cili porositi vrasjen e gruas së tij, Liridona Ademajt, pak ditë më parë. Përmes një lidhjeje...

Avokatja nga Suedia Mediat këtu kanë raportuar se Naim Murseli punonte në një ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja nga Suedia: Mediat këtu kanë raportuar se Naim Murseli punonte në një ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

para 3 orë - OraInfo

Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej mediave suedeze lidhur me vrasjen e rëndë të Liridona Ademajt, 30-vjeçarja...

QKUK Gruaja lind para kohe dyshohet si pasojë e dhunës nga burri

QKUK: Gruaja lind para kohe, dyshohet si pasojë e dhunës nga burri

para 3 orë - OraInfo

Një grua ka lindur foshnjen e saj, para kohe. Rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga burri. Aktualisht 22-vjeçarja është shtrirë në Klinikën e Gjinekologjisë të QKUK-së....

Bien çmimet e derivateve të naftës Kryetari i Naftëtarëve Qytetarët të zgjedhin ku është më lirë dhe më mirë

Bien çmimet e derivateve të naftës/ Kryetari i Naftëtarëve: Qytetarët të zgjedhin ku është më lirë dhe më mirë

para 4 orë - OraInfo

Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe, çmimet e derivateve sillen rreth 1.26 cent për benzinë dhe 1.34 cent...

Big Mama bën rrëfimin e pazakontë tregon si i shpëtoi vdekjes

Big Mama bën rrëfimin e pazakontë, tregon si i shpëtoi vdekjes

para 4 orë - OraInfo

Tregon si i shpëtoi vdekjes, Big Mama bën rrëfimin e pazakontë. E ftuar në një intervistë, Big Mama ka bërë një rrëfim për jetën, babanë dhe miqtë e ngushtë që i ndërruan jetë. Artistja ka folur për dy...

Rrjeti i Grave Dënimet minimale po lënë hapësirë për përsëritje të veprave institucionet të zbatojnë ligjet

Rrjeti i Grave: Dënimet minimale po lënë hapësirë për përsëritje të veprave, institucionet të zbatojnë ligjet

para 4 orë - OraInfo

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të kryejnë edhe vepra të tjera penale. Besarta Breznica, nga kjo organizatë thanë...

111 vjetori i Forcave të Armatosura Shqiptare Haradinaj Sot shkëlqejnë si pjesë e NATO s në mbrojtje të paqes nëpër botë

111-vjetori i Forcave të Armatosura Shqiptare, Haradinaj: Sot shkëlqejnë si pjesë e NATO-s në mbrojtje të paqes nëpër botë

para 4 orë - OraInfo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare si pjesë e NATO-s. Haradinaj me rastin e 111-vjetorit...

Lumir Abdixhiku të shtunën mbledh Këshillin Drejtues për ta zgjedhur kryesinë e re të LDK së

Lumir Abdixhiku të shtunën mbledh Këshillin Drejtues për ta zgjedhur kryesinë e re të LDK-së

para 4 orë - OraInfo

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur kryesinë e re të partisë. Këshilli Drejtues i LDK-së...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK