Nuk e deshëm Italinë në grup do mundohemi ta mposhtim  Duka S na ka falur njeri gjë tentojmë gjithçka

“Nuk e deshëm Italinë në grup, do mundohemi ta mposhtim”, Duka: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

para 18 minutave - Opinion

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për “La...

OKB Të paktën 300 të vdekur në Gaza që nga përfundimi i armëpushimit

OKB: Të paktën 300 të vdekur në Gaza që nga përfundimi i armëpushimit

para 18 minutave - Opinion

Të paktën 300 njerëz janë vrarë në Gaza që nga përfundimi i armëpushimit më 1 dhjetor, sipas Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Koordinimin e Çështjeve Humanitare (Unocha), raporton “The Guardian”. Kjo...

Britania shpall planin e ri me 5 pika për frenimin e emigracionit ashpërsohen rregullat për marrjen e vizave

Britania shpall planin e ri me 5 pika për frenimin e emigracionit, ashpërsohen rregullat për marrjen e vizave

para 18 minutave - Opinion

Një plan i ri me pesë pika për të frenuar emigracionin e paligjshëm është shpallur nga qeveria britanike. Sekretari i Brendshëm James Cleverly ka qenë nën presion që kur mori detyrën tre javë më parë për...

Belgjika nxjerr emrat e kokave të trafikut të kokainës mes tyre dhe një shqiptar

Belgjika nxjerr emrat e kokave të trafikut të kokainës, mes tyre dhe një shqiptar

para 47 minutave - Opinion

Mediat belge i kanë kushtuar një artikull të gjatë disa prej atyre që ato i konsiderojnë si krerët e rrjeteve të kokainës në vend, të cilët kanë futur në Belgjikë sasi të mëdha lënde narkotike për vite...

Punëtori shqiptar vdes në Itali 43 vjeçari u aksidentua me furgon iu pre këmba

Punëtori shqiptar vdes në Itali, 43-vjeçari u aksidentua me furgon, iu pre këmba

para 47 minutave - Opinion

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Itali. Sipas mediave në shtetin fqinj, 43-vjeçari mbeti i plagosur të shtunën mbrëma në një aksident, ku iu pre edhe këmba. Pas ngjarjes, 43-vjeçari...

Falsifikim dokumentesh për pallatin 11 katësh në Durrës gjykata liron nga qelia Fiqiri Farrukun

Falsifikim dokumentesh për pallatin 11-katësh në Durrës, gjykata liron nga qelia Fiqiri Farrukun

para një ore - Opinion

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka ndryshuar masën e sigurisë për ndërtuesin Fiqiri Farruku, duke e lënë në arrest shtëpie Më 6 qershor të këtij viti ndaj Farrukut u caktua masa...

Rusia nën dëborë dhe acar temperaturat në Siberi bien 56 gradë

Rusia nën dëborë dhe acar, temperaturat në Siberi bien -56 gradë

para një ore - Opinion

Temperaturat në pjesë të Siberisë kanë rënë në minues 56 gradë të hënën, ndërsa kryeqyteti i Rusisë, Moska, është përballur me reshje rekorde të borës dhe pengesa në fluturime. Në Republikën Saka, e cila...

Nuk arrestonte shpërndarësit e drogës pezullohet nga detyra efektivi i Policisë së Fierit Emri

Nuk arrestonte shpërndarësit e drogës, pezullohet nga detyra efektivi i Policisë së Fierit (Emri)

para një ore - Opinion

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka ekzekutuar vendimin e gjykatës së Fierit, duke pezulluar nga detyra nënkomisarin Taulant Ismailaj, me detyrë Specialist i Seksionit të Luftës Kundër Narkotikëve në DVP...

Skenari i vrasjes makabre Si Naim Murseli e bindi bashkëshorten të ktheheshin nga Suedia dhe motivi i krimit

Skenari i vrasjes makabre/Si Naim Murseli e bindi bashkëshorten të ktheheshin nga Suedia dhe motivi i krimit

para një ore - Opinion

Të mërkurën, Naim Murseli i kërkoi bashkëshortes që së bashku me fëmijët të dilnin në një darkë, e cila në fakt ishte një plan mizor për ta vrarë atë. Një përmbledhje rreth vrasjes makabre të 30-vjeçares....

Haga vendos kufizime kontaktesh për Thaçin Veselin dhe Selimin

Haga vendos kufizime kontaktesh për Thaçin, Veselin dhe Selimin

para 2 orë - Opinion

Dhomat e Specializuara me seli në Hagë kanë miratuar pjesërisht kërkesën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar për të kufizuar kontaktet dhe komunikimet për Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe Rexhep Selimin,...

Asambleja e PS në Shkodër Rama batuta për kryebashkiakun Beci

Asambleja e PS në Shkodër, Rama batuta për kryebashkiakun Beci

para 3 orë - Opinion

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shkodër, ku zhvilloi një takim me Asamblenë e zgjeruar të Partisë Socialiste. Ai përmendi disa nga premtimet e mbajtura, duke theksuar se pas 30 vitesh qyteti ka ndryshuar...

 Ne përfituam  Rama e pranon Shkodranët e kuptuan që nuk mund t i binin fyellit në një vrimë

“Ne përfituam”, Rama e pranon: Shkodranët e kuptuan që nuk mund t’i binin fyellit në një vrimë

para 3 orë - Opinion

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shkodër, ku mbajti takimin e Asamblesë së Zgjeruar të PS. Në fjalën e tij, kreu i qeverisë u ndal tek fitorja në Shkodër. Sipas Ramës, shkodranët pas shumë kohësh nuk...

Asambleja e PS Rama Shkodra nuk është më qyteti i plehrave

Asambleja e PS, Rama: Shkodra nuk është më qyteti i plehrave

para 3 orë - Opinion

Kryeministri Edi Rama i pranishëm në Asamblenë e Partisë Socialiste në Shkodër, tha se në këtë qytet janë bërë shumë ndryshime. Në fjalën e tij, Rama theksoi se Shkodra nuk është më qyteti i plehrave por...

GJKKO u ka caktuar masën arrest në burg  ekstradohen nga Gjermania e Spanja një shqiptar dhe një palestinez

GJKKO u ka caktuar masën “arrest në burg”, ekstradohen nga Gjermania e Spanja një shqiptar dhe një palestinez

para 4 orë - Opinion

Një shtetas shqiptar dhe një palestinez janë ekstraduar ditën e sotme drejt vendit tonë pasi GJKKO u kishte caktuar masën “arrest në burg” për veprimtari kriminale, të kryera në kuadër të 2 grupeve kriminale....

Publikohet formulari Balla miraton urdhrin Kush ka përdorur Sky dhe Encro Chat do përjashtohet përfundimisht

Publikohet formulari/Balla miraton urdhrin: Kush ka përdorur Sky dhe Encro Chat do përjashtohet përfundimisht

para 4 orë - Opinion

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka miratuar urdhrin e posaçëm që ka të bëjë me vetëdeklarimin e të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit, AMP dhe Gardës së Republikës, nëse kanë përdorur aplikacionet...

SPAK kërkon pushim për çështjen penale ndaj Plarent Dervishaj dhe Lulzim Berishës

SPAK kërkon pushim për çështjen penale ndaj Plarent Dervishaj dhe Lulzim Berishës

para 4 orë - Opinion

SPAK kërkon pushim për çështjen penale ndaj Plarent Dervishaj dhe Lulzim Berishës. Dervishaj dhe Berisha akuzohen për vrasjen e Vajdin Lamajt. Lajmi konfirmohet nga gazetarja Klodiana Lala, e cila raporton...

Përfshihet në flakë hoteli në Bilisht Foto

Përfshihet në flakë hoteli në Bilisht (Foto)

para 5 orë - Opinion

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një hotel në qytetin e Bilishtit. Mësohet se zjarri ka rënë në katin e tretë të hotelit dhe për fat të mirë ka vetëm dëme materiale. Paraprakisht dyshohet se...

Gjermania zgjat kontrollet kufitare me Poloninë Çekinë dhe Zvicrën

Gjermania zgjat kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë dhe Zvicrën

para 5 orë - Opinion

Gjermania po zgjat kontrollet e përkohshme kufitare me Poloninë, Republikën Çeke dhe Zvicrën deri më 15 dhjetor, njoftoi të hënën Ministria e Brendshme. Zakonisht nuk ka kontrolle të rregullta kufitare...

U vra nga i shoqi në sy të fëmijëve Liridona Ademaj zhvarroset Tani prehet në fshatin e lindjes

U vra nga i shoqi në sy të fëmijëve, Liridona Ademaj zhvarroset. Tani prehet në fshatin e lindjes

para 5 orë - Opinion

Trupi i Liridona Ademaj është zhvarrosur dhe nga sot do të prehet në fshatin e saj të lindjes, në Rracaj të Gjakovës. Pas zbardhjes së ngjarjes së rëndë, familjarët e të resë kërkuan që ajo të zhvarrosej,...

Kaosi në ndeshjen Tirana Partizani Arrestohen katër persona tre të tjerë nën hetim

Kaosi në ndeshjen Tirana-Partizani/Arrestohen katër persona, tre të tjerë nën hetim

para 5 orë - Opinion

Ndeshja Tirana-Partizani e zhvilluar në stadiumin “Arena Kombëtare” është përfshirë nga dhuna dhe kaosi një ditë më parë. Sipas policisë, gjatë kësaj ndeshjeje është konstatuar se janë hedhur lëndë piroteknike,...

Deklaratat e Ballës për kaosin në Kuvend Bardhi I keni vënë zjarrin prej 10 vitesh Shqipërisë

Deklaratat e Ballës për kaosin në Kuvend, Bardhi: I keni vënë zjarrin prej 10 vitesh Shqipërisë

para 6 orë - Opinion

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Brendshëm, Taulant Balla. Në një postim në rrjetet sociale Bardhi shkruan se kryeministri Edi...

Flamur Noka ndezi zjarr në Kuvend Balla thirrje prokurorisë Deputeti nuk mund t i shmanget ligjit

Flamur Noka ndezi zjarr në Kuvend, Balla thirrje prokurorisë: Deputeti nuk mund t’i shmanget ligjit

para 6 orë - Opinion

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas kaosit dhe tensioneve të ditës së sotme në Kuvend. Në një postim në rrjetet sociale, Balla kujton Kodin Penal për deputetët e opozitës. Balla shprehet...

Vrasja e 14 vjeçares në Shkup në mesin e të dyshuarve edhe babai i saj

Vrasja e 14-vjeçares në Shkup, në mesin e të dyshuarve edhe babai i saj

para 7 orë - Opinion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut. Një vajzë 14-vjeçare e quajtur Vanja Gjorçevsk është gjetur e vrarë në rrethinat e Shkupit, pasi ishte zhdukur që prej datës 27 Nëntor pas daljes...

Vodhi mjetet e zyrtarit grek në pranga biznesmeni shqiptar që fiton tendera publikë

Vodhi mjetet e zyrtarit grek, në pranga biznesmeni shqiptar që fiton tendera publikë

para 8 orë - Opinion

Një biznesmen i njohur shqiptar 45-vjeçar, pronar i një kompanie në Shqipëri që përfiton tendera publikë, është arrestuar në një operacion të policisë greke, i akuzuar si autor i vjedhjes së makinerive...

Policia e Shtetit masa për parandalimin e aksidenteve 24 shoferë të arrestuar në 24 orë

Policia e Shtetit masa për parandalimin e aksidenteve: 24 shoferë të arrestuar në 24 orë

para 8 orë - Opinion

Me qëllim marrjen e masave shtesë për parandalimin e aksidenteve rrugore, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit iu ka kërkuar strukturave të Policisë Rrugore në të gjithë vendin, që të hartojnë...

Kaosi dhe dhuna në parlament agjentët e BKH zbarkojnë në vendngjarje

Kaosi dhe dhuna në parlament, agjentët e BKH “zbarkojnë” në vendngjarje

para 8 orë - Opinion

Seanca plenare e kësaj të hëne është shoqëruar me përplasje të forta mes deputetëve të Partisë Demokratike dhe efektivëve të Gardës, ku pati dhe një tentativë për zjarrvënie, nga ana e deputetit demokrat...

Dyshohet se u mbyt nga ushqimi ndërron jetë i burgosuri në Lezhë

Dyshohet se u mbyt nga ushqimi, ndërron jetë i burgosuri në Lezhë

para 8 orë - Opinion

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve, informon opinionin publik se me datë 04.12.2023, rreth orës 10:20 në IEVP LEZHE eshte marre njoftimi se shtetasi Gezim Petrit Beneshi, i datëlindjes 06.07.1978, me...

Entjan Nikulaj u ekzekutua nga vrasës me pagesë Autorët e ndoqën për 2 ditë me radhë

Entjan Nikulaj u ekzekutua nga vrasës me pagesë? Autorët e ndoqën për 2 ditë me radhë

para 8 orë - Opinion

Autorët e vrasjes së Entjan Nikulaj dyshohet se janë vrasës me pagesë, të cilët aktivitetin kriminal e kanë kryesisht në zonën e Fushë Krujës dhe Kurbinit. Sipas Klan News, hetuesit kanë dyshime të forta...

Ky është momenti kur Noka tenton t i vërë zjarrin karrigeve të përmbysura në Kuvend

Ky është momenti kur Noka tenton t’i vërë zjarrin karrigeve të përmbysura në Kuvend

para 8 orë - Opinion

Ky është momenti kur deputeti i Partisë demokratike Flamur Noka tenton të djegë karriget në Kuvendin e Shqipërisë. Edhe pse u përjashtua nga punimet e seancës plenare, me urdhër të kryeparlamentares, Lindita...

Kaosi në Kuvend Bardhi i fik mikrofonin Paloka turret për t a qëlluar me shuplakë Petro Koçin

Kaosi në Kuvend/ Bardhi i fik mikrofonin, Paloka “turret” për t’a qëlluar me shuplakë Petro Koçin

para 8 orë - Opinion

Edhe seanca plenare e ditës së sotme vijoi mes kaosit, zhurmës dhe tymueseve. Por këtë herë nuk munguan as përplasjet fizike mes deputetëve. Në nisje të seancës tejet të shkurtër plenare, deputeti Gazment...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK