Kosovë masat mbeten në fuqi

Kosovë, masat mbeten në fuqi

para 5 minutave - Albinfo

Gjysmëvjetori i parë i vitit shkollor në Kosovë do të përfundojë më 18 dhjetor, ndërsa ai i dyti do të fillojë në 18 janar, deklaroi kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas mbledhjes së Komitetit për...

Britania autorizon përdorimin e vaksinës kundër COVID 19

Britania autorizon përdorimin e vaksinës kundër COVID-19

para 35 minutave - Albinfo

Është bërë e ditur se Mbretëria e Bashkuar është bërë vendi i parë në botë që miraton vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer dhe BioNTech, transmeton albinfo.ch. Duhet theksuar se rregullatori britanik,...

Sulmi i frikshëm në Gjermani shkon në 5 numri i viktimave

Sulmi i frikshëm në Gjermani, shkon në 5 numri i viktimave

para një ore - Albinfo

“Kemi arrestuar një person dhe një automjet është sekuestruar”, tha policia, duke shtuar se një i dyshuar 51-vjeçar gjerman nga zona e qytetit Trier ishte ndaluar brenda pak minutave pas incidentit dhe...

A do të shkojë Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

A do të shkojë Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

para 11 orë - Albinfo

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, komentoi situatën dhe zhvillimet politike në Euronews Albania. Ai u shpreh se ish-kryeministri Albin...

Cili vend në Evropë e ndalon përdorimin e dronëve

Cili vend në Evropë e ndalon përdorimin e dronëve

para 11 orë - Albinfo

Mjetet e para ajrore pa pilot u zhvilluan në Britani dhe Shtetet e Bashkuara gjatë Luftës së Parë Botërore. Asnjë prej tyre nuk është përdorur në mënyrë operative gjatë luftës, por ata ende kanë lënë të...

Berisha ia siguron fitoren Salzburgut me dy gola

Berisha ia siguron fitoren Salzburgut me dy gola

para 12 orë - Albinfo

Mërgim Berisha ia ka siguruar fitoren Salzburgut sonte në udhëtim ndaj Lokomotivës së Moskës në xhiron e pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Berisha realizoi dy gola për Salzburgun, në minutën...

Maqedoni 29 të vdekur nga COVID 19 në 24 orët e fundit

Maqedoni: 29 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 12 orë - Albinfo

Në Maqedoni të Veriut kanë vdekur 29 pacientë si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërkohë që janë shënuar edhe 1.069 raste të reja pozitive, ka bërë të ditur të martën mbrëma Ministria e Shëndetësisë...

Si ka ndryshuar tregu zviceran i kanabisit

Si ka ndryshuar tregu zviceran i kanabisit

para 12 orë - Albinfo

Prodhimi dhe shitja e tufave të kërpit (grupe lulesh në një kërcell) me një përmbajtje të ulët THC është e ligjshme në Zvicër që nga viti 2017. Sidoqoftë, ky treg nuk ka provuar të jetë ‘miniera e arit’...

Masat e reja në Kosovë Gjysmëvjetori i parë përfundon më 18 dhjetor

Masat e reja në Kosovë: Gjysmëvjetori i parë përfundon më 18 dhjetor

para 13 orë - Albinfo

Gjysmëvjetori i këtij viti shkollor do të përfundojë më 18 dhjetor dhe gjysmëvjetori i dytë do të fillojë më 18 janar Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë konferencës për medie ka thënë se gjendja...

Sulmi në Gjermani raportohet se 4 persona kanë humbur jetën

Sulmi në Gjermani, raportohet se 4 persona kanë humbur jetën

para 13 orë - Albinfo

Janë dhënë detaje për sulmin në Trier të Gjermanisë Një fëmijë dhe tre njerëz të tjerë janë vrarë, ndërsa 15 janë plagosur nga masakra me makinë që la sot një “hendek të gjatë shkatërrimi” në qendrën e...

Kompanitë zvicerane mund t i mbijetojnë ndikimit të pandemisë

Kompanitë zvicerane mund t’i mbijetojnë ndikimit të pandemisë

para 13 orë - Albinfo

Shumica e bizneseve zvicerane janë optimiste rreth perspektivave të tyre për 2021, përfundoi një studim i botuar nga gjigandi bankar HSBC, duke sugjeruar se vendi mund të mos goditet shumë nga pandemia...

Gjermani Nga 16 dhjetori s ka më teste falas COVID 19

Gjermani: Nga 16 dhjetori s’ka më teste falas COVID-19

para 14 orë - Albinfo

Në të ardhmen, nëse udhëtoni në Gjermani nga një zonë rreziku jashtë vendit, do të duhet të paguani për testin Covid-19, njoftoi të martën agjencia e lajmeve DPA. Në momentin kur njerëzit vijnë nga një...

Universiteti austriak zbulon testin e koronavirusit më të shpejtë në botë

Universiteti austriak zbulon testin e koronavirusit ‘më të shpejtë në botë’

para 14 orë - Albinfo

Universiteti i Vjenës ka bërë një kërkesë për leje për një test COVID-19, i cili siguron një rezultat në “më pak se pesë minuta”, shkruan the local.at, përcjell albinfo.at. Shumë më shpejt se testet ekzistuese,...

Infektohet me Covid 19 ushtari austriak i KFOR IT niset menjëherë për Salzburg

Infektohet me Covid -19 ushtari austriak i KFOR-IT, niset menjëherë për Salzburg

para 14 orë - Albinfo

Një ushtar i austriak i KFOR-IT është infektuar me Covid -19 në Kosovë. Ushtari që është nga Salzburgu është nisur menjëherë të hënën në mbrëmje drejt qytetit të tij të lindjes për trajtim mjekësorë, shkruan...

Macron kërcënon me masa drastike francezët që shkojnë në Zvicër për ski

Macron kërcënon me masa drastike francezët që shkojnë në Zvicër për ski

para 14 orë - Albinfo

"Nëse ka vende që do të mbajnë hapur  vendpushimet e tyre të skive, do të ketë "masa kufizuese dhe frikësuese" për të parandaluar francezët të udhëtojnë atje" Franca dëshiron të dekurajojë qytetarët e...

Shqipëri 832 raste të reja dhe 12 humbje jete nga COVID 19

Shqipëri: 832 raste të reja dhe 12 humbje jete nga COVID-19

para 15 orë - Albinfo

Përditësimi i situatësë së Koronavirusit sot në Shqipëri: Sipas buletinit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë konstatuar këto shifra të infektimit me koronavirus:...

EasyJet do të ndalojë vendosjen e bagazhit në bord

EasyJet do të ndalojë vendosjen e bagazhit në bord

para 15 orë - Albinfo

Të gjithë pasagjerët mund të sjellin një çantë të vogël falas, por vetëm ata që paguajnë për një vend në pjesën e përparme të aeroplanit Linja ajrore britanike ‘EasyJet’ do të ndaloj bagazhet nga 10 shkurt...

Fshati tjetër italian me shtëpi prej 1 €

Fshati tjetër italian me shtëpi prej 1 €

para 16 orë - Albinfo

Ju prisni pak kohë për një shtëpi që thuajse ju jepet falas, dhe pastaj, ja tek ju shfaqen tre menjëherë Po, rikthehen shtëpitë italiane që kushtojnë 1 euro, dhe këtë herë bëhet fjalë për një numër të...

Të rejat e fundit nga Moderna me vaksinën që ka arritur 94 1 efektive

Të rejat e fundit nga Moderna, me vaksinën që ka arritur 94.1% efektive

para 16 orë - Albinfo

Moderna është kompania e dytë që aplikon në FDA për autorizimin e përdorimit emergjent për një vaksinë ndaj koronavirusit Kompania farmaceutike Moderna aplikoi të hënën pranë Administratës Ushqimore dhe...

A do të ketë kampe të skive këtë sezon dimri

A do të ketë kampe të skive këtë sezon dimri?

para 17 orë - Albinfo

Kampet e skive tashmë kanë luftuar me popullaritet në rënie gjatë viteve të fundit Ekziston gjithashtu aktualisht një debat ndërkombëtar mbi meritat e hapjes së vendpushimeve të skive zvicerane gjatë periudhës...

Bitcoin kapërcen kufirin e tij historik të çmimit

Bitcoin kapërcen kufirin e tij historik të çmimit

para 17 orë - Albinfo

Çmimi i Bitcoin-it, kriptomonedha e parë e decentralizuar, tejkaloi të hënën 19 700 dollarë për herë të parë që nga krijimi i saj 11 vjet më parë, i rritur nga përdorimi i tij gjithnjë e më i përhapur...

Covid 19 Më pak mundësi punësimi në Zvicër

Covid-19: Më pak mundësi punësimi në Zvicër

para 17 orë - Albinfo

Tregu i punës në Zvicër ofron më pak mundësi për punësim për shkak të pandemisë Covid-19 ndërsa parashikimi i përgjithshëm ekonomik është i zymtë, zbulojnë shifrat e reja Një ‘Barometër i Punësimit ’,...

Më shumë të shëruar se raste pozitive në Kosovë

Më shumë të shëruar se raste pozitive në Kosovë

para 18 orë - Albinfo

Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë...

Hyn me makinë në zonën e këmbësorëve konfirmohen disa viktima

Hyn me makinë në zonën e këmbësorëve, konfirmohen disa viktima

para 18 orë - Albinfo

Sipas kryetarit të bashkisë së Trierit, Leibe, të paktën dy njerëz janë vrarë dhe të paktën 15 kanë marrë plagë në këtë incident Në qytetin jugperëndimor gjerman të Trierit, një makinë është futur sot...

Afirmimi me vlera

Afirmimi me vlera

para 18 orë - Albinfo

Ky numër i albinfo.ch është munduar të vejë theksin te vlerat e mirëfillta, pa i anashkaluar të tjerat, duke rivënë në qendër shembuj të figurave shqiptaro zvicerane të artit muzikor, shkrimtareve, politikaneve...

Vaksina në Zvicër do të jetë falas dhe jo e detyrueshme

Vaksina në Zvicër do të jetë falas dhe jo e detyrueshme

para 19 orë - Albinfo

Grupet me përparësi për vaksinim janë njerëzit që janë veçanërisht në rrezik nga Covid-19, punonjësit shëndetësorë që kujdesen për ata me rrezik të veçantë etj. Në konferencën për media që po vazhdon të...

Çka ndryshon gjatë dhjetorit në Zvicër

Çka ndryshon gjatë dhjetorit në Zvicër?

para 19 orë - Albinfo

Nga ndihma federale për bizneset dhe rihapjet e restoranteve, tek orari i ri i trenave, kjo është ajo që mund të prisni të ndodhë në Zvicër në dhjetor Nga 1 dhjetori, qeveria do të fillojë të shpërndajë...

Manipulon regjistrimin e automjetit për ta importuar në Kosovë

Manipulon regjistrimin e automjetit për ta importuar në Kosovë

para 19 orë - Albinfo

Hetuesit gjetën manipulime në dokumentin e regjistrimit. Arsyeja dyshohet të jetë në rregulloret e importit në Kosovë për automjete e përdorura Nuk është regjistruar sipas rregullave, nuk është siguruar...

Italia gjobit kompaninë Apple rreth pretendimeve mashtruese për telefonat e saj

Italia gjobit kompaninë Apple rreth pretendimeve “mashtruese” për telefonat e saj

para 19 orë - Albinfo

Italia e ka gjobitur kompaninë amerikane Apple me 10 milionë euro për pretendime mashtruese rreth rezistencës së telefonave iPhone në ujë. Autoriteti Kombëtar i Konkurrencës, AGCM, ka gjetur se pretendimet...

​A e dëmton testi COVID 19 trurin tonë

​A e dëmton testi COVID-19 trurin tonë?

para 20 orë - Albinfo

A mund të infektoheni përmes një serie testi me koronavirus? A do të dëmtojë trurin tuaj testi në hundë? Nëse thjesht merrni frymë me një shtupë testi, do të jeni pozitiv? Ne sjellim përgjigje për keqkuptimet...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK