Para pak ditësh tha se është në lidhje sot thotë se është beqare Arta Kabashi vë në lajthitje

Para pak ditësh tha se është në lidhje, sot thotë se është beqare- Arta Kabashi vë në lajthitje

para 7 minutave - Infokusi

Arta Kabashi ka dhënë deklarata kundërthënëse ditëve të fundit, pas largimit nga Big Brother VIP Albania 3. Ajo në një intervistë në Top Channel tha se është në një lidhje dashurie, pa zbuluar shumë detaje....

19 vjet burgim për personin që v au kolegun e punës në Malishevë

19 vjet burgim për personin që v*au kolegun e punës në Malishevë

para 7 minutave - Infokusi

Gjykata Themelore në Gjakovë – Departamenti për Krime të Rënda, ka shpallur aktgjykim dënues kundër të pandehurit I.Z., për veprën penale, “Vrasja” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar...

Kurti takon Sekretarin e Shtetit të Irlandës Veriore diskutojnë për bashkëpunime

Kurti takon Sekretarin e Shtetit të Irlandës Veriore, diskutojnë për bashkëpunime

para 23 minutave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shprehet i lumtur që u takua me Sekretarin e Shtetit të Irlandës Veriore, Chris Heaton-Harris në Kështjellën Hillsborough. Me anë të një postimi në llogarinë e tij...

Shembull i mirë Qytetari nga Kaçaniku i dorëzon në polici paratë e gjetura në rrugë

Shembull i mirë: Qytetari nga Kaçaniku i dorëzon në polici paratë e gjetura në rrugë

para 23 minutave - Infokusi

Me datën 28.02.2023 rreth orës 16:30 qytetari E.Dema nga Kaçaniku, i moshës 29 vjeçar, në rrugën ‘’Ismail Raka ‘’ në Kaçanik i ka gjetur një shumë të caktuar të parave dhe i ka dorëzuar në stacionin e...

Treni i mallrave Kinë Evropë do t i japë energji të re zhvillimit të kontinentit euraziatik

Treni i mallrave Kinë-Evropë do t’i japë energji të re zhvillimit të kontinentit euraziatik

para 23 minutave - Infokusi

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës Mao Ning u shpreh në një konferencë për shtypin të enjten se në vitin e ri trenat e mallrave Kinë-Evropë do të vazhdojnë të funksionojnë me kapacitet...

Selmanaj ironizon me Matoshin e VV së Kush ia shkruajti këto që i lexoi kjo flet me porosi

Selmanaj ironizon me Matoshin e VV-së: Kush ia shkruajti këto që i lexoi, kjo flet me porosi

para 23 minutave - Infokusi

Mes polemikave e tensioneve është përcjellë seanca e Kuvendit, në të cilën është duke u diskutuar lidhur me funksionalizimin e Fondit për Sigurime Shëndetësore. Deputetët nga opozita kanë kritikuar Qeverinë...

Tash e tutje do të ketë kontrolle të rregullta të automjeteve nëpër rrugët e Kosovës

Tash e tutje, do të ketë kontrolle të rregullta të automjeteve nëpër rrugët e Kosovës

para 39 minutave - Infokusi

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka njoftuar se është miratuar Udhëzimi Administrativ për Kontrollin e Rregullsisë Teknike për Automjete në Rrugë. Përmes një...

Mungesa e fuqisë punëtore pengon ekonominë në Gjermani

Mungesa e fuqisë punëtore pengon ekonominë në Gjermani

para 39 minutave - Infokusi

Kompani të shumta gjermane kërkojnë urgjentisht punëtorë të kualifikuar dhe të pakualifikuar. Si dëshiron qeveria gjermane t’i ndihmojë ato? Mungesa e fuqisë punëtore – të kualifikuar apo dhe pa kualifikime...

Vëllai i Mirjeta Zekës e zhdukur tash e pesë vjet Dyshojmë se ish bashkëshorti e ka m ytur

Vëllai i Mirjeta Zekës e zhdukur tash e pesë vjet: Dyshojmë se ish-bashkëshorti e ka m*ytur

para 53 minutave - Infokusi

Mirjeta Zeka-Shabani është e zhdukur tashmë pesë vjet, ajo dyshohet se është zhdukur nga 31 marsi i vitit 2019.Familjarët e saj kanë thënë se do të kthehej për Gjermani në po atë ditë kur dyshohet se është...

Kosovarët e nisin mbrapsht vitin 2024 4 persona humbën jetën shifra alarmante të aksidenteve

Kosovarët e nisin mbrapsht vitin 2024: 4 persona humbën jetën, shifra alarmante të aksidenteve

para 53 minutave - Infokusi

Të hënën në Prishtinë ndodhi një tjetër akisdent trafiku, më konkretisht vetëaksident ku si pasojë mbeti i vdekur, 26 vjeçari, Shkumbin Hebibaj. E vetëm në janar të këtij viti sipas të dhënave që Gazeta...

Kurti s shkoi në samitin në Tiranë Hoti Ligjëratat nëpër Irlandën Veriore vetëm pretekst  aty ka qenë vendi për zhbllokimin e 300 milionë eurove

Kurti s’shkoi në samitin në Tiranë, Hoti: Ligjëratat nëpër Irlandën Veriore vetëm pretekst – aty ka qenë vendi për zhbllokimin e 300 milionë eurove

para 53 minutave - Infokusi

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar lidhur me mos shkuarjen e Kryeministrit Albin Kurti në Tiranë për Samitin e Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian. Hoti...

Mehmeti Selimi Kam qenë ushtare e UÇK së  e gëzoj me krenari statusin e veteranes

Mehmeti-Selimi: Kam qenë ushtare e UÇK-së – e gëzoj me krenari statusin e veteranes

para një ore - Infokusi

Në seancën e së enjtes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “Veteranët”, dëshmitarja Shqipe Mehmeti-Selimi, e cila ka qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), ka thënë se...

Tuchel nxjerr inatin ndaj futbollistëve klimë e tensionuar te Bayerni

Tuchel “nxjerr inatin” ndaj futbollistëve, klimë e tensionuar te Bayerni

para një ore - Infokusi

Ka mënyra dhe mënyra për t’u larguar, dhe ajo e zgjedhur nga Tuchel, pasi Bayern vendosi ta shkarkojë, por ta mbajë deri në fund të sezonit, nuk është më i miri. Sigurisht që si justifikim për trajnerin...

Vëllai i Liridona Ademaj Vrasësit e grave e kanë vendin në burg të mbyllur dhe larg syrit të publikut

Vëllai i Liridona Ademaj: Vrasësit e grave e kanë vendin në burg, të mbyllur dhe larg syrit të publikut

para një ore - Infokusi

Sot është shënuar tre-mujori i vrasjes së Liridona Ademaj. Vëllai i saj, Leonard Ademaj ka kujtuar Liridonën dhe është shprehur optimist që drejtësia nuk do të vonojë në zbardhjen e rastit të saj. Më tutje...

Gjashtë mld euro për Ballkanin si funksionon plani Kush pengon tjetrin ndëshkohet

Gjashtë mld euro për Ballkanin, si funksionon plani? Kush pengon tjetrin, ndëshkohet!

para një ore - Infokusi

Gjashtë miliardë euro është fondi që Bashkimi Europian ka caktuar për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Bosnje e Hercegovinën dhe Serbinë për periudhën 2024-2027. Qëllimi i kësaj ndihme...

Hajnat bëjnë kërdi në një banesë në Prishtinë vjedhin rreth 88 mijë euro para të gatshme

Hajnat bëjnë kërdi në një banesë në Prishtinë, vjedhin rreth 88 mijë euro para të gatshme

para një ore - Infokusi

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos kur shtëpitë mbesin pa përkujdesje, raporton Gazeta Sinjali....

Mbappe nuk vjen vetëm në Madrid merr vëllain dhe një lojtar tjetër të PSG

Mbappe nuk vjen vetëm në Madrid, merr vëllain dhe një lojtar tjetër të PSG

para një ore - Infokusi

Telenovelës Kylian Mbappe po i vjen fundi shumë shpejt me lojtarin që e shndërroi në zyrtare faktin se nuk do të rinovojë kontratën me Paris Saint-Germain. Përfaqësuesit e sulmuesit po negociojnë me klubin...

Xhaferi pyetet për vizitën në Kosovë Në dasmë kur shkohet shkohet me ftesë

Xhaferi pyetet për vizitën në Kosovë: Në dasmë kur shkohet, shkohet me ftesë

para një ore - Infokusi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, tha se nuk ka marrë ftesë ende për ta vizituar Kosovën. I pyetur nga gazetarët pse nuk e ka vizituar Kosovën, ai tha se “në dasmë shkohet me ftesë”,...

Hovenieri mirëpret anëtarët e rinj të KFOR it në Kosovë

Hovenieri mirëpret anëtarët e rinj të KFOR-it në Kosovë

para një ore - Infokusi

Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier i ka dëshiruar mirëseardhje anëtarëve të rinj të misionit paqeruajtës në Kosovë derisa ka përmendur se KFOR-i, është i përkushtuar për mjedis të sigurt në Kosovë,...

Freedom House Kosova dhe Shqipëria vende pjesërisht të lira

Freedom House: Kosova dhe Shqipëria, vende “pjesërisht të lira”

para një ore - Infokusi

Organizata Freedom House, me seli në Washington, publikoi raportin vjetor, ku vlerëson se Kosova dhe Shqipëria mbesin vende “pjesërisht të lira”, pavarësisht përparimit në disa fusha për avancimin e të...

Emily Ratajkowski pozon në shtrat me një dekolte të thellë

Emily Ratajkowski pozon në shtrat me një dekolte të thellë

para një ore - Infokusi

Emily Ratajkowski është rikthyer në rrjetet sociale me foto të reja zbuluese. Modelja, e cila poston shpesh foto seksi, ka postuar në Instagram një sërë imazhesh në të cilat pozon me një veshje të zeze...

 Wanda e tradhton Icardin me Brozovicin  zbardhet dënimi për gazetarin në Itali

“Wanda e tradhton Icardin me Brozovicin”, zbardhet dënimi për gazetarin në Itali

para një ore - Infokusi

Gjykata e Milanos e ka dënuar Fabrizio Corona me një gjobë prej 1500 euro plus pagesën e shpenzimeve ligjore, i akuzuar për shpifje për publikimin e një artikulli në faqen e tij të internetit në shkurt...

Zemaj e quan dështim Qeverinë Kurti Shëndetësia është e mjeruar me ju jetesa e qytetarëve edhe më shumë

Zemaj e quan dështim Qeverinë Kurti: Shëndetësia është e mjeruar me ju, jetesa e qytetarëve edhe më shumë

para 2 orë - Infokusi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj gjatë seancës të jashtëzakonshme që po mbahet në Kuvend rreth Shqyrtimit të Propozim- rezolutës për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore,...

Kurti s mori pjesë në Samitin në Tiranë Krasniqi Kryeministër idhnak ku je Kfjellu

Kurti s’mori pjesë në Samitin në Tiranë, Krasniqi: Kryeministër idhnak ku je? Kfjellu

para 2 orë - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar pas mungesës fizike të kryeministrit të vendit, Albin Kurti, Samitin e përbashkët të Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor të...

Rama Plani i Rritjes i BE së e shpejton anëtarësimin e Shqipërisë në union

Rama: Plani i Rritjes i BE-së e shpejton anëtarësimin e Shqipërisë në union

para 3 orë - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një konferencë të përbashkët me Komisionarin për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka thënë se Plani i Ri i Rritjes i Bashkimit Evropian...

IKShPK Ajri në kryeqytet i shëndetshëm

IKShPK: Ajri në kryeqytet, i shëndetshëm

para 3 orë - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë me dije se ajri në Prishtinë është i shëndetshëm. Kështu shkroi instituti në Facebook, përcjell Klankosova.tv. Ndërsa 48 është sot indeksi i cilësisë së ajrit.

Bislimi refuzoi takimin në Bruksel për dinarin emisari gjerman Kjo s të bën të dukesh më shumë sovran

Bislimi refuzoi takimin në Bruksel për dinarin, emisari gjerman: Kjo s’të bën të dukesh më shumë sovran

para 3 orë - Infokusi

Bislimi refuzoi takimin në Bruksel për dinarin, emisari gjerman: Kjo s’të bën të dukesh më shumë sovran Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, në një intervistë për Klan Kosova ka folur...

Big Mama festoi ditëlindjen pamje nga festa

Big Mama festoi ditëlindjen, pamje nga festa

para 3 orë - Infokusi

Big Mama dje festoi ditëlindjen, ajo ketë moment zgjodhi ta festoj me miq e familjarë. Bigi organizoi një festë të madhe në një lokal me muzikë live, shkruan “Kosovarja”. Në festë morën pjesë shumë figura...

 Me ta kompleksu edhe Kim Jong Un  këto janë reagimet për fotografinë e Lumir Abdixhikut

“Me ta kompleksu edhe Kim Jong Un”, këto janë reagimet për fotografinë e Lumir Abdixhikut

para 3 orë - Infokusi

I ulur i vetëm përballë të gjithëve në një hapësirë të madhe ku lirisht mund të uleshin edhe 6 ose 7 persona të tjerë, fotografia e liderit të Lidhjes Demoratike të Kosovës, Lumir Abdixhikut ka ngjallur...

INDEP prezanton punimin për tranzicionin e energjisë elektrike në Kosovë

INDEP prezanton punimin për tranzicionin e energjisë elektrike në Kosovë

para 3 orë - Infokusi

Prodhimit të energjisë elektrike përmes termocentraleve po i vie fundi. Madje deri në vitin 2050 synohet dekarbonizimi i plotë të sektorit të energjisë elektrike. Rrugën se si do të bëhet tranzicioni i...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK