Vuçiq zgjohet nervoz  thotë se ka deshmi të reja për aksionin e Policisë së Kosovës në Banjskë

Vuçiq zgjohet nervoz – thotë se ka deshmi të reja për aksionin e Policisë së Kosovës në Banjskë

para 11 minutave - Parrotlla

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është drejtuar publikut me një mesazh në rrjetin social Instagram me rastin e ngjarjeve në Banjskë të 24 shtatorit dhe reagimit të komunitetit ndërkombëtar që...

Carl Bildt Më e lehtë të thuhet se sa të bëhet por çështja e Veriut është dashur të zgjidhet shumë më herët

Carl Bildt: Më e lehtë të thuhet se sa të bëhet, por çështja e Veriut është dashur të zgjidhet shumë më herët

para një ore - Parrotlla

Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, ka folur lidhur me situatën e krijuar së fundi në Veri, pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Ai në platformën “X” ka shkruar se është...

Ligjvënësit turq shtyjnë votimin për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Ligjvënësit turq shtyjnë votimin për anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 11 orë - Parrotlla

Aleatët e Turqisë në NATO kanë shpresuar për një miratim të shpejtë të kërkesës së Suedisë për t’iu bashkuar aleancës veri-atlantike, kur deputetët turq të kthehen në parlament në fillim të tetorit. Këto...

Alo Alo  Nga nesër ulen tarifat e roamingut për shërbimet e internetit me vendet e BE së

Alo-Alo – Nga nesër ulen tarifat e roamingut për shërbimet e internetit me vendet e BE-së

para 13 orë - Parrotlla

Telekomi i Kosovës ka njoftuar se nga nesër do të ulën tarifat e roamingut për shërbimet e internetit me vendet e Bashkimit Evropian, në kuadër të marrëvshjes BE-Ballkani Perëndimor. “Telekomi i Kosovës/Vala...

Albin Kurti fillon fushatën e thotë së 55  i besojnë atij

Albin Kurti fillon fushatën e thotë së 55 % i besojnë atij!

para 13 orë - Parrotlla

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se ekonomia e vendit ka shënuar progres të pa parë në historinë e Kosovës, sipas tij, mesatarja e rritjes ekonomike për këto dy vite të qeverisjes ishte 7,9 për qind,...

Sulmi terrorist në veri të Kosovës reagon Stoltenberg

Sulmi terrorist në veri të Kosovës, reagon Stoltenberg

para 13 orë - Parrotlla

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar se Aleanca Veri-Atlantike ka miratuar forcat shtesë paqeruajtëse në Kosovë pas trazirave në veri të Kosovës.“U bëjmë thirrje të gjitha palëve që urgjentisht...

Bob Dole U desh një brez i ri udhëheqësie i kryesuar nga Thaçi që aleatët e Kosovës të viheshin në veprim

Bob Dole: U desh një brez i ri udhëheqësie i kryesuar nga Thaçi, që aleatët e Kosovës të viheshin në veprim

para 13 orë - Parrotlla

Para pak vitesh ishte botuar libri “New State, Modern Statesman: Hashim Thaçi – A Biography” nga autorët britanikë Roger Boyes dhe Suzy Jagger. Libri biografik përmban jetën private dhe publike të ish-presidentit...

ShBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

ShBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

para një dite - Parrotlla

Ai tha se gjatë bisedës që sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, zhvilloi më herët gjatë ditës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ka kërkuar që Serbia të ulë tensionet Koordinatori për komunikime...

Sveçla publikon pronat luksoze të Radojçiqit S bëhet fjalë për luftëtar lirie  po për një Pablo Escobar multimilioner

Sveçla publikon pronat luksoze të Radojçiqit: S’bëhet fjalë për ‘luftëtar lirie’, po për një Pablo Escobar multimilioner!

para një dite - Parrotlla

“Sulmi terrorist me të cilin është ballafaquar Policia e Kosovës në fshatin Banjska të Zveçanit do të hetohet detajisht dhe deri në fund”, ka garantuar sot Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla,...

Suedi Diskutohet angazhimi i ushtrisë pas rritjes së dhunës nga bandat

Suedi: Diskutohet angazhimi i ushtrisë pas rritjes së dhunës nga bandat

para një dite - Parrotlla

Kryeministri i Suedisë, Ulf Kristersson do të takohet të premten me shefin e ushtrisë suedeze për të diskutuar si mund të ofrohet ndihmë në uljen e vrasjeve nga bandat. Dy burrat dhe shefi i Policisë së...

Bastisen dhe sekuestrohen pronat e Radoiçiqit në veri

Bastisen dhe sekuestrohen pronat e Radoiçiqit në veri

para një dite - Parrotlla

Autoritetet kanë bastisur dhe kanë sekuestruar prona të Millan Radoiçiqit në veri të Kosovës, si pjesë e një operacioni lidhur me sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit, ku...

Vuçiq flet me Blinken ShBA ja ia përmend masat Serbisë pas sulmit në Banjskë

Vuçiq flet me Blinken, ShBA-ja ia përmend masat Serbisë pas sulmit në Banjskë

para një dite - Parrotlla

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar se këtë të premte ka zhvilluar një bisedë me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken rreth situatës në Kosovë për çfarë ka thënë se pati gjëra...

Vuçiq Milan Radoiçiq dha dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Listës Serbe

Vuçiq: Milan Radoiçiq dha dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Listës Serbe

para një dite - Parrotlla

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për televizionin kombëtar spanjoll TV Espanjola ka thënë se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. “Radoiçiq...

Hisen Berisha Radojçiqin e pret fati i Prigozhin

Hisen Berisha; Radojçiqin e pret fati i Prigozhin!

para një dite - Parrotlla

Pas amnestimit të Serbisë e Vuçiqit nga ndërhyrja ushtarake në territorin e Kosovës, duke i cilësuar trupat e armatosura të sponsorizuara nga qeveria e Serbisë, si grup “terrorist”, tani edhe krimineli...

Kushtetuesja vendos në favor të Blerim Isufajt

Kushtetuesja vendos në favor të Blerim Isufajt

para një dite - Parrotlla

Gjykata Kushtetuese ka vendosur në favor të Blerim Isufajt për pozitën e Kryeprokurorit të Shtetit. Në kushtetuese ishte parashtruar një kërkesë individuale nga njëri nga kundërkandidatët në procesin e...

Publikohet letra e plotë e Radoiçiqit për pjesëmarrjen e tij në sulmin terrorist në Banjskë

Publikohet letra e plotë e Radoiçiqit për pjesëmarrjen e tij në sulmin terrorist në Banjskë

para një dite - Parrotlla

Është dita e gjashtë që kur Millan Radoiçiq u arratis nga Banjska pas sulmit terrorist që ndodhi më 24 shtator. Pjesëmarrja e tij në këtë sulm u zbulua vetëm gjatë kohës kur Policia e Kosovës arriti t`i...

Shahini takohen me kryetarin e Odës Afrikë Ballkan hapë dyert për mundësi të reja biznesore

Shahini takohen me kryetarin e Odës Afrikë-Ballkan, hapë dyert për mundësi të reja biznesore

para një dite - Parrotlla

Kryetari i AKB-së Agim Shahini, është takuar me një delegacioni të Kameronit, të kryesuar nga Kryetari i Odës Afrikë-Ballkan, Assako Ella Emmanuel Delphin. Shahini me këtë rast tha se Kosova dhe Shqipëria...

Haradinaj dëshmon në rastin e njohur si 53 milionëshi

Haradinaj dëshmon në rastin e njohur si 53-milionëshi

para 2 dite - Parrotlla

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj të premten ka dëshmuar në rastin e njohur si 53-milionëshi, në të cilin është i akuzuar bashkëpartiaku i tij, Pal Lekaj dhe të tjerë, raporton Ekonomia Online. Në këtë...

Policia po bastis vilën e Radojiçiqit

Policia po bastis vilën e Radojiçiqit

para 2 dite - Parrotlla

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot është duke kryer pesë kontrolle në tri komunat në veri të Kosovës. Shënjestër e këtyre kontrolleve është edhe vila e nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojiçiq....

Analiza e REL për krizën në Kosovë Për Asociacionin sytë te SHBA ja

Analiza e REL për krizën në Kosovë/ Për Asociacionin, sytë te SHBA-ja

para 2 dite - Parrotlla

Topi për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë do të duhej të kalonte në fushën e SHBA-së – së paku sipas presidentes së Kosovës, Vjosa Omani. E para e shtetit tha në një intervistë...

Rashiq Konflikti i armatosur në Banjskë ishte akt terrorist Kurti është pacifist dhe intelektual

Rashiq: Konflikti i armatosur në Banjskë ishte akt terrorist, Kurti është pacifist dhe intelektual

para 2 dite - Parrotlla

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq tha sot se sulmi i armatosur në Banjskë, i cili u krye nga një formacion paramilitar, ishte akt terrorist. Rashiq tha se kryeministri...

Musliu Shoshi thumbon presidenten dhe kryediplomaten Folën për Asosiacionin pa kompetencë rëndësi ka me cilën pajtohet Albini

Musliu-Shoshi thumbon presidenten dhe kryediplomaten: Folën për Asosiacionin pa kompetencë, rëndësi ka me cilën pajtohet Albini

para 2 dite - Parrotlla

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi ka reaguar ndaj deklaratave të presidentes Osmani dhe kryediplomates Gërvalla. Sipas deputetes qëndrimet e tyre janë bërë më shumë për t’i hyrë në hatër Kurtit....

MPJ ja i reagon brendit botëror për Gjokoviqin Po e sponsorizoni njeriun që përkrah terroristët

MPJ-ja i reagon brendit botëror për Gjokoviqin: Po e sponsorizoni njeriun që përkrah terroristët

para 3 dite - Parrotlla

Ministra e Punëve të Jashtme e Kosovës i ka reaguar brendit botëror Lacoste, lidhur me sponsorizimin që i bën tenistit serb, Novak Gjokoviq. Nëpërmjet një postimi në platformën X, MPJ-ja i është drejtuar...

BE ja godet Serbinë Nuk mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

BE-ja godet Serbinë: Nuk mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

para 3 dite - Parrotlla

Bashkimi Evropian ka kritikuar Serbinë lidhur me shpalljen e ditës së zisë për sulmuesit e vrarë në veri të Kosovës më 24 shtator. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë për gazetarët se...

Osmani për Reuters Ata po përpiqen të kryejnë një model të Krimesë në Republikën e Kosovës

Osmani për Reuters: Ata po përpiqen të kryejnë një model të Krimesë në Republikën e Kosovës

para 3 dite - Parrotlla

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka akuzuar Serbinë dhe presidentin e saj Aleksandar Vuçiq se janë pas sulmit terrorist në Banjskë të Zveqanit të dielën e 24 shtatorit. Sulmi më i madh që nga pas lufta...

Analizë nga Hisen Berisha Pasveprimi i një skenari të ndalur por i papërfunduar

Analizë nga Hisen Berisha/ Pasveprimi i një skenari të ndalur, por i papërfunduar!

para 3 dite - Parrotlla

(Vazhdoje dialogun, stabilizo situatën e mos e përdor policinë – mesazhi i familjes së policit të vrarë!) *Policia veproi sipas vlerësimit të situatës Ajo që meriton të bëhet është të përshëndeten veprimet...

SKANDALOZE Këshilltari i Qeverisë Kurti për dialog Veton Surroi e krahason grupin e Kumanovës me atë të Radojiçiqit

SKANDALOZE; Këshilltari i Qeverisë Kurti për dialog: Veton Surroi e krahason grupin e Kumanovës me atë të Radojiçiqit

para 3 dite - Parrotlla

Veton Surroi, opinionist i njohur, ka publikuar një shkrim në X, ku ka komentuar situatën në veri të Kosovës. Më saktë, Surroi e ka krahasuar rastin e grupit të Kumanovës me sulmin terrorist të serbëve,...

Hisen Berisha Fjala e urtë shqiptare thotë qeni i keq ta bijën ujkun në torishtë

Hisen Berisha; Fjala e urtë shqiptare thotë “qeni i keq ta bijën ujkun në torishtë”!

para 3 dite - Parrotlla

Sot, kur të gjithë pritën një seancë të Kuvendit të Republikës së Kosovës me debat për sulmin terrosite të ushtrisë së Serbisë, (njësive të specializuara për operacione terroriste, diversione etj.), me...

Pritet dorëheqja e kryeministres serbe Ana Brnabiq  zgjedhjet me 17 dhjetor

Pritet dorëheqja e kryeministres serbe Ana Brnabiq , zgjedhjet me 17 dhjetor

para 3 dite - Parrotlla

Burimet politike pohojnë se Serbia po përgatitët për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare dhe lokale në një sërë komunash dhe qytetesh, përfshirë Beogradin, që do të mbahen më 17 dhjetor, Ana Brnabiq...

Kuvendi miraton rezolutën që dënon sulmet terroriste ndaj Policisë në Banjskë kërkon hetim ndërkombëtar

Kuvendi miraton rezolutën që dënon sulmet terroriste ndaj Policisë në Banjskë, kërkon hetim ndërkombëtar

para 3 dite - Parrotlla

Kuvendi i Kosovës ka miratuar projekt-rezolutën me anë të cilës ka dënuar sulmin terroristë të së dielës në Kosovë, nga terroristët serbë, e ku u vra rreshteri policor, Afrim Bunjaku Pro kësaj rezolute...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK