Rusia tërhiqet zyrtarisht nga Këshilli i Evropës

Rusia tërhiqet zyrtarisht nga Këshilli i Evropës

para 2 jave - Insajderi

Shteti i Rusisë edhe zyrtarisht është larguar nga ana e Këshillit të Evropës. Kjo është bërë me vendim të presidenti rus Vladimir Putin i cili ka nënshkruar një dokument duke bërë zyrtare tërheqjen e vendit...

Lista Serbe paralajmëron protesta në institucionet e Kosovës

Lista Serbe paralajmëron protesta në institucionet e Kosovës

para 2 jave - Insajderi

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se serbët nuk mund ta tolerojnë terrorin e Prishtinës dhe paralajmëroi protesta në të gjitha institucionet...

Kurti Borrell e braktisi propozimin franko gjerman

Kurti: Borrell e braktisi propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur edhe njëherë për dialogun e zhvilluar gjatë ditës së djeshme me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Sipas Kurtit, tash është në dorën e Bashkimit Evropian...

Kurti Jemi qeveri e të gjithëve lusim serbët të mos i braktisin institucionet

Kurti: Jemi qeveri e të gjithëve, lusim serbët të mos i braktisin institucionet

para 4 jave - Insajderi

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, kryeministri Kurti ka folur për situatën në veri të vendit. Ai tha se sundimi i ligjit nuk është zgjedhje por detyrim. “Duam sundim të ligjit sepse duhet sundim i ligjit....

Qeveria thotë se është rritur sipërfaqja e të mbjellave bujqit e mohojnë

Qeveria thotë se është rritur sipërfaqja e të mbjellave, bujqit e mohojnë

para 4 jave - Insajderi

Çmimet e larta të produkteve bazë për mbjellje, kanë shtyrë bujqit që të ulin sasinë e tokës së mbjellë me grurë. H. A nga Rahoveci tash e disa vite kultivon grurë, derisa për SHQIP.com tha se nga 7-8...

Lirim Kastrati ribashkohet me modelen kroate

Lirim Kastrati ribashkohet me modelen kroate

para 4 jave - Insajderi

Futbollisti shqiptar, Lirim Kastrati është ribashkuar me modelen kroate, Angela Simac. Dyshja u ndanë në verën e këtij viti, ku edhe larguan njëri-tjetrin nga rrjetet sociale dhe vet modelja konfirmoi...

Simeone drejt largimit Atletico e ka gjetur pasardhësin

Simeone drejt largimit, Atletico “e ka gjetur” pasardhësin

para 4 jave - Insajderi

Mbetja jashtë Kupave të Evropës dhe 10 pikët distancë me vendin e parë në kampionat mund të sjell një revolucion të vërtetë të Atletico Madrid. Klubi kryeqytetas synon të jetë më konkurrues në garat ku...

Japin dorëheqje krerët e komisioneve komunale të zgjedhjeve në veri

Japin dorëheqje krerët e komisioneve komunale të zgjedhjeve në veri

para 4 jave - Insajderi

Krerët e komisioneve komunale të proceseve zgjedhore kanë dhënë dorëheqje nga pozitat e tyre në veri të vendit. Kjo është bërë e ditur për Kosovoonline nga Slobodan Dimitrijeviq, i cili shërbeu si zyrtar...

Sot dhe nesër mblidhet Grupi Punues i KE së lidhur me vizat e Kosovës

Sot dhe nesër mblidhet Grupi Punues i KE-së lidhur me vizat e Kosovës

para 4 jave - Insajderi

Sot dhe nesër do të mblidhet Grupi Punues i Këshillit të Evropës për të diskutuar lidhur me procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën. Në prag të këtij diskutimi, Presidenca çeke ka dërguar një ‘dokument...

Kush humbi e kush fitoi në zgjedhjet afatmesme në SHBA

Kush humbi e kush fitoi në zgjedhjet afatmesme në SHBA?

para 4 jave - Insajderi

Disa orë pas mbylljes së votimeve të para, shumë gara kyçe në zgjedhjet afatmesme të SHBA-ve ende nuk kanë shpallur rezultatet e para. Siç raporton BBC , ashtu siç parashikohej, për republikanët ka qenë...

Konfirmohet Derbi më i madh lokal i futbollit kosovar sërish luhet pa tifozë

Konfirmohet: Derbi më i madh lokal i futbollit kosovar sërish luhet pa tifozë

para një muaji - Insajderi

Derbi më i madh lokal i futbollit kosovar, Gjilani – Drita do të luhet pa praninë e tifozëve, raporton Shqip.com. Lajmi konfirmohet për Shqip.com nga zyrtarë të SC Gjilanit. Ky derbi që i takon xhiros...

Momenti kur Arbnora Ademajt i griset kostumi gjatë kërcimit

Momenti kur Arbnora Ademajt i griset kostumi gjatë kërcimit

para një muaji - Insajderi

Modelja dhe aktorja, Arbnora Ademaj ka disa javë që është pjesë e Dance Albania. Ajo është duke u vlerësuar mjaftë mirë nga juria dhe publiku – rezultat i cili po vërehet edhe më pikë. Mirëpo në spektaklin...

Lirohen nga akuza Mimoza Kusari Lila Nenad Rashiq Besim Beqa Dardan Gashi

Lirohen nga akuza Mimoza Kusari Lila, Nenad Rashiq, Besim Beqa, Dardan Gashi

para një muaji - Insajderi

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka liruar nga akuza katër ish-ministra të Qeverisë Thaçi 2, Mimoza Kusari Lila, Nenad Rashiq, Besim Beqa, Dardan Gashi si dhe Fllanza Hoxha e Arben Gjuka, të cilët akuzoheshin...

Kjo është arsyeje që Anita Haradinaj ka vendosur të largohet nga Dance Albania

Kjo është arsyeje që Anita Haradinaj ka vendosur të largohet nga Dance Albania

para një muaji - Insajderi

Anita Haradinaj ka vendosur që të largohet nga Dance Albania. Kjo pasi ajo ka marrë një lëndim në gju që ia pamundëson që ajo të vazhdojë të kërcejë. Ajo ka thënë se nuk e di nëse do të mund të rikthehet...

Futbollisti shqiptar e godet në vesh yllin e Real Madridit ia kapa pak veshin por ai e teproi

Futbollisti shqiptar e godet në vesh yllin e Real Madridit: ia kapa pak veshin, por ai e teproi

para një muaji - Insajderi

Rayo Vallecano ia ka shkaktuar humbjen e parë Real Madridit këtë sezon në La Liga. Vallecano e ka mposhtur Realin me rezultatin 3:2, në ndeshjen dramatike që u zhvillua të hënën mbrëma në stadiumin “De...

Krasniqi nga takimi me Kurtin U bisedua për situatën dialogun dhe planin franko gjerman

Krasniqi nga takimi me Kurtin: U bisedua për situatën, dialogun dhe planin franko-gjerman

para një muaji - Insajderi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se në takimin e sotëm me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin kanë biseduar për situatën aktuale në vend në përgjithësi. Në një konferencë...

Abdixhiku Kërkuam vendosje të ligjshmërisë dhe koordinim me aleatët ndërkombëtarë

Abdixhiku: Kërkuam vendosje të ligjshmërisë dhe koordinim me aleatët ndërkombëtarë

para një muaji - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku pas takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe liderëve të opozitës është shprehur se kemi shprehur gatishmërinë për bashkëpunim...

Haradinaj tregon arsyen e largimit nga takimi me Kurtin

Haradinaj tregon arsyen e largimit nga takimi me Kurtin

para një muaji - Insajderi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është larguar nga takimi midis Kurtit dhe partive opozitare. Pas takimit të shkurtë me Kurtin, Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka...

Ambasadori i Kosovës në Bruksel Kemi mbështetje suksesi i garantuar

Ambasadori i Kosovës në Bruksel: Kemi mbështetje, suksesi i garantuar

para një muaji - Insajderi

Ambasadori i Kosovës në Bruksel Agron Bajrami ka thënë se Kosova ka mbështetjen e parlamentarëve evropian si dhe suksesi është i garantuar. Përmes një postimi në Twitter, Bajrami tha se Raporti i Komisionit...

Conference League pyet nëse Thaqi do të shënojë sonte kundër Sivasspor

Conference League pyet nëse Thaqi do të shënojë sonte kundër Sivasspor

para një muaji - Insajderi

Ballkani do ta vazhdoj kampanjën mbresëlënëse në Conferenc League me ndeshjen e sotme në “Fadil Vokrri”. Faqja zyrtare e këtij klubi ka publikuar gjashtë futbollist që sipas tyre kanë gjasa të shënojnë...

Dosja e Thaçit dhe të tjerëve mund t i kalojë trupit gjykues brenda fundit të këtij viti

Dosja e Thaçit dhe të tjerëve mund t’i kalojë trupit gjykues brenda fundit të këtij viti

para një muaji - Insajderi

Shefja e Informimit dhe Komunikimit Publik në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK), Angela Griep ka se thënë se në vendimin e tij për vazhdimin e paraburgimit ndaj Hashim Thaçit, gjykatësi i procedurës...

Franca kushtëzon liberalizimin e vizave për Kosovën

Franca kushtëzon liberalizimin e vizave për Kosovën

para një muaji - Insajderi

Në mbledhjen e mbyllur të Këshillit të Bashkimit Evropian është propozuar që procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën të lidhet me funksionalizimin e sistemit për siguri në Evropë, ETIAS. Siç ka kuptuar...

Rama flet sot në Këshillin e Evropës për raportin e Dick Martyt

Rama flet sot në Këshillin e Evropës për raportin e Dick Martyt

para një muaji - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të mbajë sot fjalim në Këshillin e Evropës, ku do të kërkojë rishikimin e Rezolutës 1782 për raportin e Dick Marty, dhe të shpallë të pabazuara akuzat e tij për trafikim...

Qeveria ndan 35 mijë euro për Luginën e Preshevës

Qeveria ndan 35 mijë euro për Luginën e Preshevës

para një muaji - Insajderi

Qeveria e Kosovës ka ndarë 35 mijë euro për Luginën e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit. Ky vendim është marr në mbledhjen e 100-të të Qeverisë së Kosovës për të cilin nuk ishin kundër asnjë dhe nuk pati...

Haxhiu propozon masa të reja ndëshkuese për fajtorët e dhunimit sulmit seksual dhe dhunës në familje

Haxhiu propozon masa të reja ndëshkuese për fajtorët e dhunimit, sulmit seksual dhe dhunës në familje

para një muaji - Insajderi

Ministrja e Ministrisë së Drejtësisë, Albulena Haxhiu në mbledhjen e 100-të të Qeverisë së Kosovës ka propozuar ndryshimin e kodit penal për masat ndëshkuese të fajtorëve për veprat penale “Dhunim”, “Sulm...

Pas raportimit të Shqip com gjykata ndalon tjetërsimin e lokalit prej 250 mijë euro noterja nën hetime

Pas raportimit të Shqip.com gjykata ndalon tjetërsimin e lokalit prej 250 mijë euro, noterja nën hetime

para një muaji - Insajderi

Tjetërsimi i lokalit të Krenar Alidemës në lagjen Ulpiana të Prishtinës, në vlerë të 250 mijë euro, është parandaluar nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Ky vendim vjen në kuadër të hetimeve të zhvilluara...

Ekskluzive Deputeti Selmanaj në darkë me snajperistin Prekë Kodra që dyshohej për planifikimin e atentatit ndaj Kurtit

Ekskluzive: Deputeti Selmanaj në darkë me snajperistin Prekë Kodra- që dyshohej për planifikimin e atentatit ndaj Kurtit

para 3 muajve - Insajderi

Snajperisti Prekë Kodra, që dyshohej për planifikimin e atentatit ndaj kryeministrit Albin Kurti, rezulton të ketë njohje me deputet të Kuvendit të Kosovës. Në një fotografi të siguruar nga Shqip.com,...

Bërnabiq arrin në Kosovë

Bërnabiq arrin në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, arriti të hënën në Mitrovicë të Veriut, ku u prit nga përfaqësues të Listës Serbe dhe nga përfaqësues të institucioneve që punojnë në sistemin e Serbisë. Paraprakisht...

Tentim sulmi ndaj Rrahman Jasharaj

Tentim sulmi ndaj Rrahman Jasharaj

para 3 muajve - Insajderi

Pas një debati mes mësimdhënëseve dhe kryetarit të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, është sulmuar ky i fundit. Një personi i moshuar që ishte i pranishëm ka tentuar ta...

Aktivistët e bllokojnë konferencën e Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Aktivistët e bllokojnë konferencën e Këshillit Gjyqësor të Kosovës

para 3 muajve - Insajderi

Këshilli Gjyqësorë ka mbajtur një konferencë për media lidhur me sistemin e drejtësisë. Por që kjo konferencë është bllokuar nga aktivistët e shoqërisë civile. Ata kanë kërkuar që të kërkojnë falje dhe...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK