Lëvizja BESA Rasti i Vanjës pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti

Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!

para 9 orë - Tetova1

Krimi po vlon, ndërsa qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti. Ata madje thonë se “ka ardhur koha që sigurinë për vete dhe familjarët e tyre ta marin vetë në dorë”. I gjithë ky mllef i qytetarëve...

Lëvizja BESA Samiti i Ministrave të OSBE së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim

Lëvizja BESA: Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim

para 4 dite - Tetova1

Samiti i Ministrave të OSBE-së i cili mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim. Qeveria aktuale korruptive BDI/LSDM ka caktuar vendorganizimin e këtij evenimenti pikërisht në sallën “Boris Trajkovski”...

EDITORIAL Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar Pse po ngritet kaq pluhër

EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?

para një jave - Tetova1

Në dhjetor të vitit 2008 është themeluar Shoqëria Aksionare me emrin Lotaria Shtetërore e Maqedonisë me seli në Shkup. Por, si e tillë dhe me 100 për qind aksione në pronësi të shtetit ka funksionuar shumë...

Bilall Kasami Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA s Ne i mbajmë premtimet

Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

para një jave - Tetova1

Kreu i komunës së Tetovës, Bilall Kasami tha se përmes N.P. “Tetova Transport” është shpallur tender për ndërtimin dhe rikonstruimin e objekteve sportive, ku përfshihet edhe stadiumi i Tetovës. Lënda për...

Hoxha nga Tetova me porosi Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit se ndryshe

Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

para 2 jave - Tetova1

Imami tetovar, Nuhi Ganija ka reaguar për vendosjen e kryqit në Kodrën e Diellit në Tetovë. Ai përmes rrjetit facebook ka dërguar porosi tek autoritetet shtetërore që Kryqi i madh prej 15 metrash të largohet...

Lëvizja Besa Kryqi i duhet vetëm BDI së për të hequr fokusin nga çështjet reale

Lëvizja Besa: Kryqi i duhet vetëm BDI-së për të hequr fokusin nga çështjet reale

para 2 jave - Tetova1

Lëvizja Besa ka reaguar pas deklaratave të Stojançe Angelovit, drejtorit të Qendrës për menaxhim me kriza lidhur me kryqin e vendosur në Kodrën e Diellit në Tetovë.“Sjellja e një funksionari si Stojançe...

Kasami Zgjedhjet të shpallen sa më shpejtë

Kasami: Zgjedhjet të shpallen sa më shpejtë

para 3 jave - Tetova1

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në intervistën në Alsat, e ka ftuar pushtetin që sa më shpejtë të shpall zgjedhjet, pasi pas raportit të fundit të KE-së ku në çdo fushë konstatohet se ka dështim,...

Kasami Votuesit e ASH mbesin opozitar

Kasami: Votuesit e ASH mbesin opozitar

para 3 jave - Tetova1

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në Tv Sitel deklaroi se pavarsisht se cili do të jetë qëndrimi i ASH për dalje në zgjedhje, votuesit e ASH mbesin opozitar. “Nuk e di nëse do të garojnë veçmas apo do...

Gashi Shqiptarët në këto zgjedhje kanë dy opsione të vazhdohet sikurse tani dhe ai i ndryshimeve

Gashi: Shqiptarët në këto zgjedhje kanë dy opsione, të vazhdohet sikurse tani dhe ai i ndryshimeve

para 3 jave - Tetova1

Shqiptarët në këto zgjedhje i kanë dy opsione. E para të vazhdojë kjo mënyrë e funksionimit dhe opsioni i dytë është ai i ndryshimeve. Këtë e ka deklaruar kryetari i Alternativës, Afrim Gashi në emisionin...

Kompania sllovene do të menaxhojë me mbeturinat e Tetovës

Kompania sllovene do të menaxhojë me mbeturinat e Tetovës

para 3 jave - Tetova1

Sot kryetari i Tetovës, Bilall Kasami ka nënshkruar marrëveshjen për PPP me kompaninë sllovene të Grupacionit “Saubermacher” e cila do të menaxhojë me mbeturinat e qytetit. “EDHE NJË PREMTIM I REALIZUAR...

Nga një person kërcënohet ambasada e Kosovës në Shkup

Nga një person kërcënohet ambasada e Kosovës në Shkup

para 3 jave - Tetova1

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka iniciuar procedurë kundër një personi për vepër penale – Rrezikimi i sigurisë, raporton SHENJA. “Më 6 nëntor, i dyshuari ka kërcënuar seriozisht...

Katandisja e reisit Fetahu dhe e BFI së

Katandisja e reisit Fetahu dhe e BFI-së

para 3 jave - Tetova1

Shkrim nga Rehan Neziri Reisi i BFI-së në RMV, Shaqir ef. Fetahu, i përjeton përpëlitjet e fundit të karrierës së tij shterpe pas rrëzimit të ish-reisit Sulejman ef. Rexhepi. Ai „erdhi“ (në fakt u soll)...

Mediumi zviceran 285 mijë njerëz në Zvicër flasin shqip në shtëpi

Mediumi zviceran: 285 mijë njerëz në Zvicër flasin shqip në shtëpi

para 3 jave - Tetova1

Mediumi zviceran swissinfo.ch (SwI) përmes një artikulli të gjatë ka treguar në detaje historinë e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Zvicrës. I kushton rëndësi të veçantë rrugëtimit të Kosovës drejt pavarësisë,...

BFI  Muftinia e Tetovës shpall jolegjitim dhe jolegal vendimin për shkarkimin e Qani Nesimit

BFI – Muftinia e Tetovës shpall jolegjitim dhe jolegal vendimin për shkarkimin e Qani Nesimit

para 3 jave - Tetova1

BFI – Myftinia e Tetovës e ka shpallur si jolegjitim dhe jolegal vendimin për shkarkim dhe emërim të Rijasetit të RMV-së. Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në mbledhjen e së mërkurës të Rijasetit ka...

Muftinia e Tetovës në mbledhje pritet të vendos mes Qani Nesimit dhe Shaqir Fetait

Muftinia e Tetovës në mbledhje pritet të vendos mes Qani Nesimit dhe Shaqir Fetait!

para 3 jave - Tetova1

Me rastin e situates së krijuar në BFI Muftinia e Tetovës në mbledhjen e saj të jashtëzakonshme e cila është duke u zhvilluar në hapsirat e Muftinisë së Tetovës, pritet të vendos mes Qani Nesimit dhe Shaqir...

Pllaka e mermerit me hartën e Shqipërisë Etnike largohet nga fshati Sopot

Pllaka e mermerit me hartën e “Shqipërisë Etnike” largohet nga fshati Sopot

para 3 jave - Tetova1

Pllaka e mermerit me hartën e “Shqipërisë së madhe” është hequr nga muzeu që u hap këtë fundjavë në fshatin Sopot të Kumanovës, njoftoi televizioni Sitel. Siç raportoi televizioni nga fshati Sopot, përballë...

Detajet e filmit të Blerim Destanit dhe Noizy t pjesëmarrës edhe Loredana e Blendi Fevziu

Detajet e filmit të Blerim Destanit dhe Noizy-t, pjesëmarrës edhe Loredana e Blendi Fevziu

para 3 jave - Tetova1

“Trouble Shouters” do të titullohet filmi më i ri i Blerim Destanit, i cili duket se bëri mbarë edhe Noizyn për t’u bërë aktor si gjithë kolegët e tij. Kryefjala.com ka mësuar se xhirimet e filmit kanë...

Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit

Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit

para 3 jave - Tetova1

Thyerjet dhe grabitjet në shtëpitë e të famshmëve po kthehen në trend të rrezikshëm. Futbollisti i njohur spanjoll, Sergio Ramos dhe familja e tij ishin të fundit që përjetuan grabitjen. Por Ramos nuk...

Marrëveshja me Italinë për refugjatët në Shqipëri do vijnë vetëm burrat mbi 18 vjeç

Marrëveshja me Italinë për refugjatët, në Shqipëri do vijnë vetëm burrat mbi 18-vjeç

para 3 jave - Tetova1

Kryeministri Edi Rama firmosi një ditë më parë një marrëveshje me homologen italiane Giorgia Meloni për ngritjen e një qendre pritjeje për emigrantët, e cila do të ndërtohet në Portin e Shëngjinit dhe...

Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë

Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë

para 3 jave - Tetova1

Sulmuesi i skuadrës daneze B.93, Fisnik Isaki do ta ketë një moment të madh historik në karrierë pasiqë do jetë pjesë e skuadrës U21 të Maqedonisë së Veriut për dy ndeshjet e radhës kundër Gjeorgjisë dhe...

Kasami në Top Channel  Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë rrotacion politik  ne do ta bëjmë

Kasami në “Top Channel”: Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë rrotacion politik – ne do ta bëjmë

para 4 jave - Tetova1

Kryetari Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në një prononcim në Top Channel, së bashku me dy liderët tjerë opozitar, Afrim Gashi dhe Izet Mexhiti, kanë folur për arritjen e koalicionit opozitar gjatë ditës së...

Afrim Gashi Integrimi në BE nuk ka alternativë prioritet lufta kundër korrupsionit

Afrim Gashi: Integrimi në BE nuk ka alternativë, prioritet lufta kundër korrupsionit

para 4 jave - Tetova1

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, gjatë shpalosjes së emri të koalicionit, tha se kanë vendosur për emrin “Lidhja Europiane për Ndryshim”, për shkak se me këtë dëshirojnë t;i qartësojnë të gjitha dilemat...

Lotaria i paguan miliona euro djalit të deputetit të BDI së

Lotaria i paguan miliona euro djalit të deputetit të BDI-së

para një muaji - Tetova1

Shkup, 2 nëntor – Policia financiare ka hapur një hetim paraprak dhe ka sekuestruar dokumentacionin e Lotarisë Shtetërore për të hetuar nëse ka parregullsi me dhënien me qira të lokalit afarist në një...

Orhan Ibrahimi paralajmëron formimin e partisë se re Shqiptarëve do t ua sjellim lirinë

Orhan Ibrahimi paralajmëron formimin e partisë se re: Shqiptarëve, do t’ua sjellim lirinë!

para një muaji - Tetova1

Ish deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Orhan Ibrahimi, ka paralajmëruar formimin e një partie të re në skenën politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Ibrahimi, tha se bashkë me ish kolegët...

Motra e madhe e bën për spital motrën e vogël në një fshat të Tetovës

Motra e madhe e bën për spital motrën e vogël në një fshat të Tetovës

para një muaji - Tetova1

Mbrëmë (01-nëntor) në orën 21:50 në SPB-Tetovë është raportuar se një e mitur nga një fshati i Tetovës është sjellë në Spitalin Klinik të Tetovës me lëndime nga një mjet i mprehtë në pjesën e shpinës dhe...

Dështon votimi i Ligjit për amnisti Lloga ASH nuk largohet nga Qeveria

Dështon votimi i Ligjit për amnisti, Lloga: ASH nuk largohet nga Qeveria

para një muaji - Tetova1

Ministri i Drejtësisë, Krenar Loga, në konferencë për media tha se me vendimin për të mos votuar Ligji për amnisti, Maqedonia e Veriut është shtet më i padrejtë se dje. “Ajo që ndodhi sot neve edhe e prisnim...

TV24 LSDM ja do të votojë kundër Ligjit për Amnisti

TV24: LSDM-ja do të votojë kundër Ligjit për Amnisti!?

para një muaji - Tetova1

LSDM paralajmëron se do të votojë kundër ligjit për amnisti të propozuar nga ministri i Drejtësisë Krenar Loga. Nga grupi parlamentar i LSDM-së për TV 24 thanë se para fillimit të seancës do të zhvillojnë...

Opozita shqiptare Pushteti me përbërjen e KSHZ së do dëshmojë a janë pro evropian ose diktatorë

Opozita shqiptare: Pushteti me përbërjen e KSHZ-së do dëshmojë a janë pro evropian ose diktatorë!

para një muaji - Tetova1

Opozita shqiptare thotë se Beteja e tyre për të siguruar zgjedhje korrekte dhe demokratike do të vazhdojë derisa të plotësohet e drejta kushtetuese e opozitës. Sipas tyre, Kryetari i Kuvendit, në seancën...

Për 5 vjet mbi 300 mjekë shqiptarë janë larguar nga Maqedonia

Për 5 vjet, mbi 300 mjekë shqiptarë janë larguar nga Maqedonia

para një muaji - Tetova1

Më shumë se 300 mjekë shqiptarë nga Maqedonia kanë shkuar të punojnë në spitale jashtë vendit në pesë vitet e fundit. Vetëm këtë vit, ky numër është më shumë se 50, thonë nga Shoqata e Mjekëve Shqiptarë....

Milioneri më i ri në Maqedoni është 9 vjeçar më i moshuari 97 vjeçar

Milioneri më i ri në Maqedoni është 9-vjeçar, më i moshuari 97-vjeçar

para një muaji - Tetova1

Milioneri më i ri në Maqedoninë e Veriut ka nëntë vite, i cili ka një milionë denarë (16.230 euro) të fituara nga qiraja, ndërsa milioneri më i moshuar është 97 vjeçar, i cili vitin e kaluar ka pasur të...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK